Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Coktanje

  1. #1
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno Coktanje

    Beba od dva tjedna od samog početka dok sisa proizvodi taj coktavi zvuk. Znam da bi to značilo da joj bradavica nije dovoljno duboko u ustima, i pokušavala sam je bolje namjestiti, ali nakon gutljaja, dva opet se pomakne i cokće. Kao da se namjesti kako joj najviše paše. Iskreno, ne vidim razliku u odnosu na položaj 2 starije djece koji su sisali bez problema, cijela areola joj je u ustima. Ne bi to sve skupa bio problem da se ne naguta jako puno zraka i da me ne zabrinjava proizvodnja mlijeka jer možda ovako ne uspijeva dobro isprazniti dojku. Rođena je s 3500, sad ima 3720, popišane pelene ok, kaka kod svakog podoja i doji na zahtjev, razmak nije veći od 3 sata
    Ima li tko slično iskustvo?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Isto je tako bilo i kod mene sa mlađim detetom. Položaj je izgledao ok, on je izgledao sit, dobijao natprosečno, pelene uredne - ali je coktao. Kako god da sam ga nameštala, uvek je coktao u jednom momentu. Na kraju je coktanje prošlo samo od sebe nakon nekih možda mesec dana, kad mu je valjda glava dovoljno porasla da se namesti nekako drugačije. Uzrok mi je ostao misterija .

  3. #3
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Kod mene je coktanje bilo znak soora.

  4. #4
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    I moja ova najmanja je coktala od dva tjedna do drugog mjeseca. Isto me bilo strah da nije soor, da ne hvata dobro bradavicu, medutim sto god radila nisam uspjela to "popraviti". Stalo je samo. Prvi mjesec je dobila kilo i sto, drugi kilo i šezdeset. Znaci nije joj smetalo. Da ne kazem da je u ova tri svoja mjeseca 14 cm narasla.

  5. #5
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Navršila je mjesec dana. Coktanje nije prestalo, iako mi se čini da je ipak manje. Sutra idem do pedijatra na prvu kontrolu, baš me zanima koliko je dobila. Lijepo se zaokružila, a podriguje kao odrastao čovjek jer se naguta zraka

  6. #6
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Nisam imala iskustvo ali se secam primera bebe jedne od rodinih savetnica za dojenje iz daleke 2008.: beba je coktala i coktala, mislim da uzrok nije nadjen, ali je dobijala tone na kilazi u prvim mesecima, uprkos coktanju (2kg u mesec, toliko puno).

  7. #7
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Moja nije dobila toliko, ali napreduje 4340, +840 u odnosu na porođajnu težinu i +5 cm. Jedini je problem što me bradavice i dalje bole, sad samo u početku podoja pa će valjda i to prestati

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Možda ipak promjena položaja, da je staviš na kontra cicu, jel to položaj nogometna lopta?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •