Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 55

Tema: navlake za stolice

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno navlake za stolice

    Već 4 godine planiram staviti navlake (košuljice) na stolice u blagovaonici.
    Svugdje gdje sam pitala kažu cca 250kn po stolici što mi je malo previše.

    Imate li neki kroj za šivanje, je li komplicirano ako sama šijem (nisam nikada ništa šivala i krojila), hoće li mi ispasti jeftinije, koji materijal da koristim (neki perivi mi treba)???

  2. #2
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Meni se to baš ne sviđa, ali to je samo moje mišljenje. No 250 kn je jaaaako skupo, s obzirom da sam ja upravo stolce dala pretapicitrati i to me košta 80 kn po stolcu (materijal uključen).

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Meni to zna biti jako lijepo, ali ovisi o ambijentu.
    Ja sam o tome isto razmišljala i planirala sam sama šivati, ali sam na kraju odustala. Za 6 stolica (sjedeći dio i naslon) sam kupila eko-kožu za 140kn, sami ćemo to presvući (što je stvarno jako jednostavno) a ja sretna što neću morati još i navlake prati!

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno Re: navlake za stolice

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa
    Svugdje gdje sam pitala kažu cca 250kn po stolici što mi je malo previše.
    Mi smo nove stolce za blagovaonicu , eko koža, platili 300 kn komad. Dakle, ove navlake su stvarno preskupe.

    Jesi li pogledala u Merkatoneu. Mislim da su tamo bile 50 kn komad, ali dosta davno.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    a meni se baš pere


    Ne bih presvlačila jer su gotovo nove stolice (imaju već fleke, ali je plavo platno pa se ne vidi); više mi se uništio drveni dio ... iako im mijenjam mjesto, neki dijelovi su posvijetlili, neki ostali tamniji;

    a i s navlakama mogu najlakše unijeti neku promjenu

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    ja sam si sama sasila, kupila u ikei krsno crveno platno koje se jako lako siva, za bagatelu. krojiti je jako jednostavno narocito ako su ti stolice jednostavne i pod pravim kutevima. evo jedan link kako to izgleda:
    http://www.habitat.de/uk/main_uk.htm
    inace je meni to izuzetno prakticno jer izgleda jako lijepo, a opet kad mi m. to sve zamaze s hranom ode u vesmasinu (barem jednom tjedno). zato preporucam peri-deri vrste materijala

  7. #7
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    da, to si i ja namjeravam napraviti. no bojim se da ne bi dobro uspjelo.

    koji materijal iz ikee si ti uzela? moze link? ako smijemo staviti?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    ja mislim da je to ovaj materijal:
    http://www.ikea.com/webapp/wcs/store...94*15834*16128
    ali nisam sto posto sigurna, to sam dosta davno radila, pa se ne sjecam tocno. u svakom slucaju je pamuk, onako cvrst i puniji materijal, bilo ga je u raznim bojama, ja sam uzela crveni. premda lijepi su i oni off bijeli (doduse nije bas zahvalno s malom djecom). a moze lijepo izgledati i sa uzorkom. ima i lanenih materijala, ali ne znam da li se njih moze bas stalno prati, a i bojim se da se jako guzva

  9. #9
    Tinkili avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ombla
    Postovi
    88

    Početno

    Nedavno sam mami s engleskog prevodila upute za šivanje presvlaka za stolicu, i koliko sam shvatila (ja ne znam šiti) ne čini mi se strašno komplicirano. Krojeve s uputama je kupila u trgovini tekstilom, teta drži hrpe krojeva iz burde, a među njima ima i krojeva za navlake za sve vrste stolica i fotelja. Trgovina je u Dubrovniku pa Vam ne mogu pomoći. Ali mislim da će je svaka navlaka ispasti nekoliko puta manje od 250 kn.

    ps Prekjučer sam kupila 6 stolica za kuhinju, cijena: 299 kn komad, stoga mislim da su te navlake preeeeeeeskupe

  10. #10
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Vrijeska, ako su ti stolice iole standardnih mjera, možeš kupiti navlake u Ikei i nisu previše skupe.

    Ne znam kakve su kvalitete, jer ih nemam - moje stolice su, naime, sasvim nestandardnih mjera , pa ću biti prisiljena nešto iskemijati.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    nisam shvatila da li želiš da ti te presvlake vise do poda ili ne....jer, u ikei imaš amo jednu vrstu tih dugih i to bež s nekim reljefnim uzorkom....s tim da ih rjetko kad ima....kratkih ima više boja, ali su krojene točno za taj njihov stolac i nisu baš peri-deri; nakon par pranja se sve teže navlace, a i dosta se prljaju...
    nisam baš sigurna da li će te puno jeftinije izaći ako to budeš sama šivala...a i tu je uvijek mogućnost pogreške...
    obavezno pofuri materijal prije šivanja da se poslije ne smanji...
    moja svekrva si je dala šivati te navlakice ( dužina do pol nogu), ali mislim da je ona to dosta platila...sad je navodno našla ženu koja će joj to sašiti za 100kn. i kupila je keper (?).bum se malo bolje informirala pa ti javim..
    po mom, najveći je problem odabir materijala...da se previše ne razvlači jer bute ipak sjedili na tome, a opet da se ne stisce u pranju, da se ne maže jako, da ga ima u željenoj boji....
    jesi pitala u kreivi? mislim da i oni to rade...

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    ja bih do poda, naravno u nekoj svijetloj boji - po mogućnosti bež ili svijetlozeleno jer mi je soba mračna pa da to malo posvijetli

    U Ikeii nisam našla ...

    Kreiva nudi isto za cca 200-250kn po stolici (materijali su dosta skupi)

  13. #13

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    pa da, u materijalu je stvar... zato ti velim da nisam baš sigurna da buš puno uštedila (možda 50kn po stolcu?)... a koliko ti imaš tih stolaca?

    svijetle boje su super...za žurnal...u praksi . meni je i tamno plava predstavljala problem...ali mi smo pak poseban slučaj prljavaca

    ak buš si uzela tak neke svijetle, onda fakat moraš paziti na kvalitetu materijala jer bu ti se smanjile, a to je onda koma. mene je jedno vrijeme isto to držalo, ali sam bila zapela za šantung svilu-to ti je ona kaj ju možeš gužvati i kak ju metneš tak ostane-ali metar košta užasno puno tak da smo uzeli neku jeftiniju varijantu- no, nakon svakog pranja haljinica im je bila sve kraća i kraća- i onda su se vidle noge od stolca, a to mi je bilo grdo....na kraju smo imali stolce u minicama .
    i problem je ak ti se smanje, onda ti počnu pucati po šavovima...

  14. #14
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Moje iskustvo s tim materijalima za namještaj je da ga treba oprati u što vrućoj vodi prije šivanja i zatim se u idućim pranjima više ne skuplja.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Citiraj anki prvotno napisa
    pa da, u materijalu je stvar... zato ti velim da nisam baš sigurna da buš puno uštedila (možda 50kn po stolcu?)... a koliko ti imaš tih stolaca?
    6 komada

    čak sam razmišljala za početak da započnem s onom "žuticom" koja je cca 13kn po metru - koliko se sjećam

    Samo radi prakse šivanja, a i kako se kaže "za po doma" - da budu peri-deri i da mi ih ne bude žao, a neke fine "za pokazati".

  16. #16
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    pitaj na forumu ima li tko neku staru, za baciti.
    rasparaj je i prema njoj sašij novu.
    iako, stvarno treba paziti na izbor materijala jer će ti se uvijek habati na mjestu guz... i lopatica: boje izblijede, tkanina se stanji...
    ponekad skuplje ispadne jeftinije...

  17. #17
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa
    možeš kupiti navlake u Ikei i nisu previše skupe.
    nisam znala da Ikea ima gotove navlake za stolice?! sta stvarno?

  18. #18
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj cokolina prvotno napisa
    nisam znala da Ikea ima gotove navlake za stolice?! sta stvarno?
    Ima. Tražila sam ih jučer po njihovom siteu, ali nisam uspjela naći, no postoje u par boja, a rađene su za one klasične stolce s visokim naslonom.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    imam ja te stolce iz ikee! sa plavim navlakama - pa ak hoćeš Vrijeska mogu ti dati navlaku da si ju rasparaš...ali ona je baš po mjeri šivana za taj stolac...
    probaj sa žuticom, zašto ne?. kupi si prvo, za probu, za jedan stolac pa buš vidla kak ti ide...možeš i skroz šarene sašiti (svaki stolac u drugoj boji ili maerijalu)!
    ajde baš me zanima kak bu ti išlo...samo naprijed :D

  20. #20

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    sanja, malo van teme, valjda buš izdržala tih 6 dana pa da imate dvostruko slavlje.. :D

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Citiraj anki prvotno napisa
    imam ja te stolce iz ikee! sa plavim navlakama - pa ak hoćeš Vrijeska mogu ti dati navlaku da si ju rasparaš...ali ona je baš po mjeri šivana za taj stolac...
    probaj sa žuticom, zašto ne?. kupi si prvo, za probu, za jedan stolac pa buš vidla kak ti ide...možeš i skroz šarene sašiti (svaki stolac u drugoj boji ili maerijalu)!
    ajde baš me zanima kak bu ti išlo...samo naprijed :D
    hajde mi opiši stolac ili stavi link na katalog.
    kod mene su obične, klasične stolice s visokim naslonom.

    Ne bih ti parala navlaku, a ako ima u Ikei radije ću kupiti gotove ...

  22. #22
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    da, da stavi link, i ja hocu vidjeti :D

  23. #23

  24. #24
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj anki prvotno napisa
    sanja, malo van teme, valjda buš izdržala tih 6 dana pa da imate dvostruko slavlje.. :D
    I ja se nadam! Inače, Fionu sam prenjela tjedan dana, pa bih mogla i ovu bebicu.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    i ja sam planirala sašiti navlake od žutice tj.mama će mi ih sašiti.ona je već smislila neku šemu,a ja ću platno prije šivanja obojati u naranđasto ili crvenkasto da mi paše uz tepih

    ,oje stolice su od eko kože i već su mi dosadile,ali su super oblika i mislim da će navlake izgledati mrak,onak do poda.

  26. #26
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    evo zgodan link za one koji znaju njemački
    http://www.livingathome.de/wohnen_ei...ehanleitungen/

  27. #27
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    ja bi "navlake na čičak samo za sjedeći dio", gdje bi mi to mgli sašiti?

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    67

    Početno

    U Velikoj Gorici postoji jedan dućan gdje mi se čini da je sve ručni rad i tamo imaš navlake po 70 kn koje možeš kupiti odmah ili naručiti...
    Ako poznaš Goricu, nalazi se u Zagrebačkoj ulici s desne strane, jedan semafor dalje od robne kuće kad ideš prema Zagrebu...

  29. #29
    stelerina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    588

    Početno

    Mi imamo doma iz Ikee, i super su jedne su plave standard s masnom, a druge bijele jednostavne, s malo elastina tak da pasu na sve vrste stolica, obje su kostale 5-6 EUR/KOM

  30. #30
    stelerina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    588

    Početno

    Citiraj kate prvotno napisa
    ja bi "navlake na čičak samo za sjedeći dio", gdje bi mi to mgli sašiti?
    Mislim da sam to vidjela u Mercatoneu, tamo na odjelu stolica. cca 40 kn

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    66

    Početno

    Ja imam navlake iz Merkatonea, samo što nisu do poda.
    Mislim da su koštale oko 50 kuna komad.
    Moje su bordo, a ima i u bež boji.Samo što nisu baš najkvalitetnije.
    Možda da kupiš jednu pa po njoj sašiješ, donji dio jednostavno produžiš.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    ajme,ovaj je topic star već skoro godinu i pol :shock: a ja još nisam sašila navlake za stolce

  33. #33

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    Citiraj dolega prvotno napisa
    ajme,ovaj je topic star već skoro godinu i pol :shock: a ja još nisam sašila navlake za stolce


    a kad sam se ja našla s Vrijeskom da joj dam navlaku, ona je bila trudna i žalila se kak joj je već teško...a ja sam si mislila ko zna da li ću ja ikada više biti trudna ... moj mali sad već ima dva mjeseca, a Vrijeskin Domagoj :shock:

    dakle Dolega, sram te bilo! tolika djeca se izrodila, a ti navlake još sašila nisi

  34. #34
    zumbulmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zg, Kvatrić
    Postovi
    839

    Početno

    U Martićevoj u onom dućanu s priborom i materijalom za tapeciranje šivaju navlake za stolce. Mislim da su 100 kn + materijal.

  35. #35
    stelerina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    588

    Početno

    imaju i u gramatu cca 60kn/kom

  36. #36

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    163

    Početno navlake

    opal pasta čini čuda!!!

    ja sam haljinice za stolice dala šivati u kreativi pred 3 godine i ostavila 1 stolicu da imaju model. nakon par dana me jedna gđa zvala da dođem na kontrolu i pregled učinjenog, kad ono, dočekao me model od žutice po kojem su onda krojile i šivale.
    helou, tako sam mogla i sama sašiti, ali tada nisam imala vremena.
    moje su se dosad pokazale stvarno odlične, nisam štedjela prilikom odabira materijala, perem ih često, nisu izgubile boju i stvarno se lako peglaju. meni je trebalo samo za dvije kuhinjske stolice, a ostalih 6 u blagovaoni nisu često u upotrebi i tu je moja računica da ne kupujem nove stolice koliko god haljinice bile skupe.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    Da malo uskrsnem temu. Ima li netko da je u skorije vrijeme šivao navlake za stolice? Zanimaju me iskustva: gdje ste dali šivati, na koji način su uzeli mjeru (moram odnijeti stolicu?), cijena, materijal itd.
    Naime moje stolice od žute eko kože su još uvijek u odličnom stanju, ali imam u planu neka sitna preuređenja u stanu pa mi se žuta boja više neće uklapati. Čini mi se da su navlake najjednostavnije i najjeftinije rješenje, iako moram priznati da nisam baš nešto luda za njima...

  38. #38

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    266

    Početno

    Citiraj Poslid prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se to baš ne sviđa, ali to je samo moje mišljenje. No 250 kn je jaaaako skupo, s obzirom da sam ja upravo stolce dala pretapicitrati i to me košta 80 kn po stolcu (materijal uključen).
    Poslid, molila bih te kontakt na pp. Fala.

  39. #39
    Mama Martina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb-Malešnica
    Postovi
    198

    Početno

    Niti ja ne mogu nigdje naći navlake za stolice. U Mercatone-u nema, oni koji šivaju navlake traže s materijalom 250 kn, što je jako puno. Ima li netko neku preporuku?

  40. #40
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    imate sad u yjisku na popustu navlake!!! 75kn jedna, boja crvena, natur i tamno smeđa! ja još nisam kupila, pa pliiiz, nemojte sad svi tamo pohrliti, ostavite mi 4
    Posljednje uređivanje od kudri : 19.11.2010. at 13:23

  41. #41
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Meni su najbolje Ikeine, za 9.99 eura.

  42. #42
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    ima i ikea?? pliz, imaš možda stranu u katalogu ili šifru?? jer ja tražial ali nisam uspjela naći...hm hm...

  43. #43
    mrkvica05 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    916

    Početno

    Vidjela sam gotove navlake u Ravanci, Tratinska 2. Oko 90-100 kn.

  44. #44
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    ima i ikea?? pliz, imaš možda stranu u katalogu ili šifru?? jer ja tražial ali nisam uspjela naći...hm hm...
    Nažalost, ni ja ih ne mogu naći na netu, al u dućanu ih imaju. I to više vrsta, duge do poda, kraće kod nogu, različitih vrsta materijala....

  45. #45
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Nažalost, ni ja ih ne mogu naći na netu, al u dućanu ih imaju. I to više vrsta, duge do poda, kraće kod nogu, različitih vrsta materijala....
    hm...možda će neno znati...tnx anyway!

  46. #46
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    Ima ih i u novom lidlovom katalogu, još nije na njihovoj stranici

  47. #47
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Da, vidjela sam i u novom lidlovom katalogu. Jedino što su mi te malo presvečane, ove ikeine su baš onako za svaki dan.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    132

    Početno

    imate sad u yjisku na popustu navlake!!! 75kn jedna, boja crvena, natur i tamno smeđa! ja još nisam kupila, pa pliiiz, nemojte sad svi tamo pohrliti, ostavite mi 4

    bila ja neki dan tamo,točnije prvi dan akcije u devet ujutro,a kad oni imaju samo dvije bordo navlake,a meni treba šest.da mi nije bilo žalosno smijala bi se.

  49. #49
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Citiraj patriša prvotno napisa Vidi poruku
    imate sad u yjisku na popustu navlake!!! 75kn jedna, boja crvena, natur i tamno smeđa! ja još nisam kupila, pa pliiiz, nemojte sad svi tamo pohrliti, ostavite mi 4

    bila ja neki dan tamo,točnije prvi dan akcije u devet ujutro,a kad oni imaju samo dvije bordo navlake,a meni treba šest.da mi nije bilo žalosno smijala bi se.
    a u kojem si bila? nama je onaj kod bille najbliži...

  50. #50
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Neki dan sam vidjela u katalogu od Lidla, bez ili bijela boja i crvena, komad 45 kn. Ali izgledaju onako malo svecano, ko u salama za svadbe. Barem su na slici bile takve.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •