Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 55

Tema: Pluteni podovi

  1. #1
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno Pluteni podovi

    Njuškajući po forumu vidjela sam da se tatek hvali kako je zadovoljan plutenim podovima. To me zaintersiralo, iako mi to nije bila opcija ni u ludilu, i surfala sam i za sad me pluto oduševilo. Jel ima još tko kakvih iskustava i spoznaja s tim tipom poda?

  2. #2
    melanija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Du-Zg tamte vamte
    Postovi
    309

    Početno

    Krasno, toplo, prirodno, mekano i povoljno cijenom. Nevjerovatan osjećaj kad hodaš bos po njemu.
    Prodaje se čak i u kvadratnim pločama, različitih struktura a da se kao i drvo bajcati u sve boje pa čak i lakirati tako da ide i u kupaonice i u kuhinje.
    Postoje već i gotovi, obojani.
    Kad smo mi kupovali najpovoljnije je bilo u PLUTO-u.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Dajte slikajte i prezentirajte širem auditoriju, pliiiiz.

  4. #4
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    I mene jako zanima!!

  5. #5
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    i mene, al nisam bas nekaj uspjela iskopati na netu.

    bilo bi nam to super rjeenje za viksu...
    jel zna netko pribliznu cijenu kvadrata?

    i jos jedno pitanjce- dal ispod tog mora ici glazura ( nemamo ju na viksi :/ )?

  6. #6
    melanija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Du-Zg tamte vamte
    Postovi
    309

    Početno

    Mi smo poplutali Du a ne Zg tako da ne mogu sad poslati fotku ali evo gdje se može vidjeti primjer obojanog pluta:

    http://www.gradimo.hr/763.aspx.

    Cijena je čini mi se između 120 - 180 kn metar kvadratni a lijepi se i na običnu ravnu betonsku podlogu, mislim da je samo bitno da je ravna,znači ne nekakve grede.Jedino to ljepilo smrdi ali izvjetri za 7 dana.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Citiraj melanija prvotno napisa
    Mi smo poplutali Du a ne Zg tako da ne mogu sad poslati fotku ali evo gdje se može vidjeti primjer obojanog pluta:

    http://www.gradimo.hr/763.aspx

    Cijena je čini mi se između 120 - 180 kn metar kvadratni a lijepi se i na običnu ravnu betonsku podlogu, mislim da je samo bitno da je ravna,znači ne nekakve grede.Jedino to ljepilo smrdi ali izvjetri za 7 dana.

  8. #8
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Mi imamo zidove u kupaonici obložene plutom.
    Ploče su ljepljene ljepilom za pločice i to ne smrdi, ali je ipak neoprensko ljepilo nešto trajnije. S druge strane je isto i totalna koma za skinuti ako se na to odlučiš.
    Sve ostalo je potpuno jednako kao s normalnim parketom, jedino ako stavljaš u kupaonicu lakira se lakom za čamce.
    Kod lakiranja u prvom trenutku jako potamni, ali onda kako se lak suši opet posvijetli. Konačni dojam je ipak dosta taman. U tom smislu je dobro razmisliti o nekakvom laganom svijetlom premazu prije laka.
    Za pod treba uzeti najtvrđe pluto koje možeš naći, jer je ipak prilično mekše od drveta. Plutene ploče nastaju ljepljenjem i prešanjem krupnijih ili sitnijih komada kore plutnjaka i jasno je da mogu biti više ili manje kvalitetni. U principu su tamniji ako su od sitnijih ili mljevenih komadića.

    Za tateka me to s plutom ne čudi - zajednička poznanica (Spomenka Š.)već godinama ima kupaonicu obloženu drvetom

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    znate li nekoga tko postavlja pluteni parket? 'obicni' podopolagaci ili...?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    ja bih htjela u djecjoj sobi pola poda poplociti sa tako nekim toplim, lijepim, a prirodnim materijalom.
    sad imamo one puzzle koje se super odrzavaju ali je to uzas od meterijala, ja bih nesto prirodno.
    tepih...grinje, tesko odrzavanje.
    zato mi se sad ideja s plutom cini super!
    moze li mi netko reci gdje ga u zagrebu ima za kupiti? da li se moze vidjeti negdje na webu?
    melanija, ovaj link mi nije radio, pa nisam uspjela vijdeti

  11. #11
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Citiraj tridesetri prvotno napisa
    melanija, ovaj link mi nije radio, pa nisam uspjela vijdeti
    odi na amalthein post - citat !

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    odustajem od plutenog parketa

    ako nije lakiran, onda je preosjetljiv, premekan itd. a ako je lakiran, onda je glupo.

    sad sam na sto muka sto cu staviti u djecju sobu. a sve je spremno za pocetak radova.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    Citiraj ivana7997 prvotno napisa
    sad sam na sto muka sto cu staviti u djecju sobu. a sve je spremno za pocetak radova.
    ja imam istu situaciju. zelim da barem polovica djecje sobe bude u nekom toplom, meksem materijalu, da se mogu valjati po podu. na kraju cu staviti tepih (premda se grozim od odrzavanja, grinja i sl.) ali opet bolje to nego one plasticne puzzle.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    ja imam onaj tepih s cestama, i to ce i ostati tako jer ga zarolam kad mi ne treba valjanje po podu. u cijeloj sobi je sad tepison jer je parket koma. i to je bilo privremeno rjesenje.
    za trajno sam htjela taj pluteni parket, onaj s one jedne fotke na gradimo.hr koji izgleda kao seljacki pod. to mi je mrak.

    ali sad me nekoliko strucnjaka odgovara od toga.

    i sad soba stoji prazna i ceka. a ja ludim.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    pa dobro gdje ima za kupit tog pluta? (u zagrebu). isla bih to pogledati

  16. #16

  17. #17

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    puno hvala, idem ih nazvat

  18. #18
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Mi imamo pluto na podu i zakon je: meko, toplo i lijepo.
    Slike pogledajte na nasoj web stranici (vidi potpis), slijedite link "Nas stan" i pogledajte pod u kuhinji. Pluto je lakirano, ne vidim sto je lose u tome jer je lako za odrzavati, samo pobrises vlaznom krpom.

    Mi tada kupili pluto u MD profilu na slavonskoj aveniji, jeftino, negdje oko 75-100 kn/m2.

    Znaci Davore ti poznajes Spomenku ... zanimljivo.
    No, nismo od nje dobili tu ideju, vec od zeninih staraca.

    Zaklucak: da opet opremamo stan opet bi stavili pluto na pod! :D

  19. #19
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa
    Znaci Davore ti poznajes Spomenku ... zanimljivo.
    Cirkaŭ dudek jaroj, sed ne pensu ke mia Esperanto estas bonega

  20. #20
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Citiraj tatek prvotno napisa
    Znaci Davore ti poznajes Spomenku ... zanimljivo.
    Cirkaŭ dudek jaroj, sed ne pensu ke mia Esperanto estas bonega
    Tiam mi ankaux devus koni vin, cxar mi eklernis esperanton gxuste antaux 20 jaroj ...

    No, da ne budemo off-topic, moyemo mi to preko IM-a ...

  21. #21
    happy mummy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ST
    Postovi
    661

    Početno

    mi smo pluto stavili prije 5 godina na pod u dnevnom, a prije 2 godine i u hodnik. prvo smo platili 120 kn/kvadrat, a ovo drugo (iste kvalitete, samo s odmakom od 3 godine) 65 kn/kvadrat. koliko se sjecam, najskuplje je bilo u kemilaka. ljepili smo ga (nismo mi, majstori) na plocice, i super mi je. lako se odrzava, a ako ga i ne stignem oprat ne vidi se da je prljavo.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    jel možeš možda fotkati da vidimo kak to izgleda "za istač", a ne u katalogu?

  23. #23

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    mene muci to lakiranje...jer kao glavna stvar je sto je to prirodan i zdrav materijal, a ako polakiras onda to prestaje biti. voljela bih to negdje vidjeti u zivo.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    je pa i parket polakiraš, ili ga barem s necim "zaštitiš"....nema danas više prirodno; to jedino da odeš na pusti otok i sagradiš si kolibicu...

  25. #25

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    pa recimo moji roditelji imaju dio stana u hrastovom parketu, a dio u onim debelim daskama i to drvo tretiraju samo voskom. prekrasno izgleda, a uopce nije puno teze za odrzavati od klasicnog lakiranog parketa.

  26. #26
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Vise ni lak nije bauk, ovi novi eko-lakovi jedva da smrde.

    Anki, imas slike pluta na nasim web stranicama (link imas u potpisu), slijedi link "novi stan" pa pogledaj pod u kuhinji.
    A slobodno se i jednom najavite pa dodjete uzivo pogledati.

  27. #27
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Ja sam gledala tatekove slike, stan je lijep, ali pluteni pod je dosta hm... pa ne vidi se na fotki, onako, moglo bi biti bilo sto na podu, ne bih prepoznala.

    Jel ima tko neki krupni plan plutenog poda, nesto bestidno eksplicitno

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa
    nesto bestidno eksplicitno

    Ja nemam, ali ne mogu odoljeti da ne napišem kako već danima prelazim preko ovog topica jer ga greškom čitam kao "Puteni plodovi"

  29. #29

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno

    i ti nešto što se zove "puteni plodovi" otvaraš tek sad? meni je to skoro pa idealan naslov. baš si mi dala misliti da otvorim jedan takav topic.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    A ne moš biti puritanac na jednom topicu, a onda poskrivečki virkat u putene plodove .
    Aj nastavite sa podovima....putenim il plutenim....

  31. #31

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno

    pa šta, tamo smo ionako kvalificirane da nismo normalne, pa možemo biti i shizofrenične...
    apropos, ja sam imala na zidu pluto. (sami smo ga lijepili i nakon nekog vremena ploče su tužno zijevale, ali mislim da smo sami krivi jer smo premalo ljepila stavljali). stvarno je topao i prirodan.

  32. #32
    Gemini avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    421

    Početno

    Baš smo se zainteresirali za taj pluto, u prvom redu za dječje sobe. Definitivno bi voljeli vidjeti krupni plan nečijeg poda. D je kupljen po cijeni od 65kn/m2?

    Tatek da li je samo u kuhinji pluto ili sve, jer mi sve izgleda isti pod?

  33. #33
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Pluto je samo u kuhinji, ostatak je jasenov parket (III klasa).
    Poslikat cu ga ovih dana, no bilo je tih uzoraka 5-6 u MD profilu, mi smo uzeli jedan od svjetlijih.

    Ako netko zaista zeli, nije problem doci do nas i pogledati.

  34. #34
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Evo fotke na http://public.fotki.com/vanja/temporary/pluto.html

    Boja na zalost nije bas vjerna, no zbog refleksije nisam nikako uspio uloviti nesto bolje ... na fotki izgleda nekako siv dok je u stvarnosti lijepe smedje boje ... no makar se vidi struktura, kao sto rekoh bilo je jos 5-6 dezena.

    Motoric na slici je naravno Vedranov ...

  35. #35
    Gemini avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    421

    Početno

    aha, to definitivno nije parket od pluta kako se meni učinilo, već ploče.

    Koja je debljina ovih ploča? Da li ste ih postavljali sami ili majstor?

    Meni se jako svidio ovaj parket od pluta http://www.gradimo.hr/418.aspx, ali nemam pojma koliko košta, i moram tek viditi ima li to u Zadru.

    Ovako izgleda super, vjerojatno je uživo još ljepše, samo je pitanje koliko košta?

  36. #36
    Gemini avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    421

    Početno

    evo link bez zareza http://www.gradimo.hr/418.aspx


  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    Gemini, i meni je taj super. ali kako sam odustala od pluta, sad cu kupiti normalni parket koji tako izgleda.

  38. #38
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    I mi smo vidjeli taj, to je u stvari kao laminat, samo sto odozgo ima tanki sloj pluta, cca 2 mm, a obzirom da smo umjesto laminat-parketa radije uzeli pravu stvar tj. parket tako smo onda uzeli i pravo pluto (da, u kvadratnim plocama) nego surogat. Em je taj pluto-laminat skuplji, a jos je k tome i tvrdji i nemjerljivo hladniji (testirali u ducanu).

    Tog pluto laminata ima isto par vrsta, izgleda kao na tom linku, a moze se nabaviti npr. u Bauhausu.

    Sad se ne sjecam, no mislim da su nase ploce bile debljine 8 ili 10 mm. Postavljali su ih majstori, prvo su zalili posebnu podlogu da izjednace visine (prije je na dijelu poda bio vinaz, a na dijelu panel parket,a sad je dosao dijelom pravi debeli parket, a dijelom tanje pluto). Malo su se cudili kako to da smo izabrali pluto, kazu da su to kod nas svega 3-4 puta postavljali, no jedan majstor je imao puno iskustva s time s rada u Njemackoj.

  39. #39
    Gemini avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    421

    Početno

    Samo još zadnje pitanje: da li ste pluto lakirali ili ste ga ostavili onako?

    Nekako mi se čini preosjetljiv ako nije lakiran. Osjetljiv u smislu da ispadne dio ako djeca npr.necime zagrebu, ili se varam?


    hvala na odgovorima

  40. #40
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Taj pluto u plocama dolazi vec pre-lakiran, ali smo ga mi jos jednom lakirali lakom za parkete, cisto da bude jos trajniji i da poveze jos bolje ploce. Majstori su savjetovali da to prelakiramo svakih nekoliko godina (moze se i lagano izbrusiti) kad se nakupi ureza i ostecenja.
    Zasad se dobro drzi i u stvari iam manje ostecenja negoli parket (u stvari, ostecenja se slabije vide ).

  41. #41
    happy mummy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ST
    Postovi
    661

    Početno

    evo i naseg plutenog poda.
    ovaj je u dnevnom jednobojni:
    public.fotki.com/lucijab/svastara/p9300006.html
    a u hodniku su nijansirane kocke:
    public.fotki.com/lucijab/svastara/p0016.html

  42. #42

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Amsterdam
    Postovi
    547

    Početno

    Kod nas je pluto u dnevnoj i hodniku. Nije preosjetljivo (mekano ili sta ja znam) ili smo mi pazljivi ili nam nije stalo do detalja.

    Izgleda kao na tatekovoj slici i bas kao sto on kaze, nije tako sive boje nego okerkremsmede tako nesto...

    Koliko znam nije lakiran.

    Ali sta htjedoh reci je da bih ja u slijedecem stanu radije birala laminat nego pluto i to ne zbog prakticnih razloga (stavise, zbog tih bi mi bilo tesko NE staviti pluto jer je zbilja prakticna stvar) nego zato sto sam trebala vremena da se naviknem na nekakvo sarenilo i nekakav dojam zbrke zbog svih onih sarica. Kao da gledas u nesto jako sareno pa ne mozes zumirati, stalno ti bjezi slika. Sad sam se navikla ali kad vidim pluto na podu kod nekog drugog druge nijanse opet mi krene ispocetka i mislim se da je to bas nemirna i meni bar hekticna podloga za stan.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Amsterdam
    Postovi
    547

    Početno

    Zaboravih: nas je ostao tamniji tamo gdje je pokriven. Nekako mi je to ipak mana. Ne znam koliko bi mu vremena trebalo da posvjetli i na drugim mjestima kad bi se recimo odlucili pretumbati sav namjestaj ali na pocetku bi sigurno bilo smjesno.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    sad sam gledala neke sajtove sa plutenim podovima i totalno sam iznenadjena bezbrojnim mogucnostima...najvise me odusevilo sto se mogu lijepo bojati i mislim da sam odlucila dio djecje sobe poplociti plutom.
    samo htjela bih ga bojati u crveno, ljubicasto ili sl. zanima me ako netko ima iskustva sa cim ga je najbolje bojati? mozda akrilni bajc? ili ako ima nesto sto nije uopce stetno buduci da se radi o djecjoj sobi. i da li se obavezno mora lakirati nakon bojanja?

  45. #45
    Leelee avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Agram
    Postovi
    228

    Početno

    Dižem temu nakon puno godina...
    Kakva su iskustva vas koji imate pluto? Posebno me zanima za kuhinju...
    Zvala sam malo po firmama - uglavnom više ne drže ploče od pluta - pluteni laminat ima u Megacopu (ne preporučuju za kuhinju), MD profil i Pluto više ne drže...

  46. #46
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Može li se lijepiti preko pločica i koliko je debel? Nama su pločice u ravnini s parketom pa nisam daš sigurna kako bi to izgledalo. Možda da na spoj prišarafimo neku lajsnu? Prodaje se i to u raznim oblicima.
    Ma ja više ne mogu gledati one grozne pločice pa tražim brzo i jeftino rješenje.

  47. #47
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno Pluto preko parketa

    Nisam našla ništa slično u pretražniku. Zanima me da li je netko stavljao pluto ploče preko starog parketa? Čula sam da su ljudi stavljali laminat preko, ali ja ne bih laminat jer me strah što će biti s drvom ispod materijala koji ne diše. Znam da pluto nije neko trajno riješenje, ali sve je bolje od parketa koji živi svoji život dok ga ti pokušavaš obrisati

  48. #48
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Ne bi ti mogla pomoći, ali i mi smo u kupnji poda, samo stavljamo na postojeće pločice (bila terasa vanjska, sad je zatvorena)
    Meni se ne sviđa laminat, ja sam prije za parket, a pluto je kažeš dobro za održavanje?

  49. #49
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Mi imamo pluto u dječjoj sobi , jako ugodno za hodalje, ne čuje se lupkanje pri hodu kao na laminatu

  50. #50
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    kinder, a gdje se pluto kupuje??? i kako to izgleda, imaš neku slikicu??

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •