Vidi rezultate ankete: Dadilja 1 ili Dadilja2?

Glasači
3. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • Dadilja1

    2 66.67%
  • Dadilja2

    1 33.33%
Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Kako izabrati pravu dadilju?

  1. #1
    Korisnica Renata avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1

    Početno Kako izabrati pravu dadilju?

    Drage majke i očevi, trebala bih vašu pomoć jer sam se zatekla u poprilično nezgodnoj situaciji.
    Naime, u osmom mjesecu sam stavila oglas na stranicu dadilje.info u potrazi za dadilju moje malene (tada 2,8 godina). Među osobama koje su mi se javile na razgovor sam pozvala 6 dadilja, a nakon užeg kruga sam se odlučila za dvije koje su mi se činile kao najbolji izbor. Zbog lakšeg snalaženja oslovljavat ću ih s Dadilja1 i Dadilja2. Dakle, čuvanje je trebalo početi 1.9., a s obzirom da se nisam mogla odlučiti, ponudila sam objema probni rok, svaka po tjedan dana. Rezultat je da još uvijek imam dvije dadilje, a krajnji rok je da odnesem odluku. Opisat ću ukratko i sažeto vlastite dvojbe pa vas molim za mišljenje kako biste vi postupili u mojoj situaciji i tko vam se čini kao "bolji odabir".
    Dadilja1 je mlađa, 24 godine i prvi tjedan je ona započela s čuvanjem. Malena se odmah priviknula na nju i super se slažu.
    Prednosti: Malena ju obožava.
    Mane: Nema životnog iskustva, iako je već radila kao dadilja volontirala s djecom. Nije pretjerano uredna, nije niti neuredna, da se razumijemo, ali ponekad mi to zasmeta. Prirodni je introvent i često ne znam o čemu bih s njom razgovarala pa mi bude neugodno. Totalno je drugačija karakterno kao ja i ima drugačiji pristup malenoj.
    Dadilja2 starija od Dadilje1, ali i dalja mlađa od mene; 28 godina. Započela s čuvanjem drugi tjedan, ponekad se slaže s malenom, ponekad ne.
    Prednosti: Zrela, iskusna, spretna, otvorena u savršenoj mjeri, osoba kojom se može kvalitetno ragovarati
    Mane: Malena ju ne prihvaća najbolje. Ponekad ne želi ostati s njom, plače. Zna otići usred igre i tražiti mene. Također ju nekad zna tjerati pa čak i odgurivati od sebe.
    Evo, to je ukratko moja priča pa vas molim za savjete/iskustva, bilo kakva pomoć je i više neego dobrodošla jer je zaista vrijeme da donesem odluku.

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Cekaj, ti si to anketu stavila?!
    Da korisnice foruma koje ne znaju tebe, dijete niti dadilju odluce glasovanjem kome ces ostaviti dijete na cuvanje?
    Malo apsurdno, ali svejedno dobro dosla na forum.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Dadilja 1

  4. #4
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Što ti to znači da se ne slaže s djetetom? Što je okidač za bijeg djeteta? Dosada? Granice? Što radi prva da se slaže s djetetom? Popušta? Podmićuje? Koji je njen pristup zapravo?

  5. #5
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Prva je nezrela, kao osoba, a druga zrela? Pitam cisto jer su im godine iz moje perspektive slicne, ako ne i iste.

    Ti si s njima boravila tih tjedan dana?

    Zasto je bitno o cemu ces ti pricati s Dadiljom 1? Pa neces valjda i ti biti s njima po cijele dane. Nasa super dadilja je mogla biti moja kcer. Kad smo bile slucajno skupa, pricala mi je o tko zna cemu, necemu s faksa ili iz filmova o kojima nis' ne znam. I sve pet. Bilo je bitno da je super s djetetom. I, da, uzasno su ona i moja kcer (od 10 tjedana do 13 mjeseci) bile neuredne.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    1.

    bitne su reakcije djeteta

  7. #7
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Bitnije je dijete i njegove reakcije nego da je to osoba s kojom se ti možeš skompati. Imala sam dadilju za dvoje djece malo vise od godinu i pol. Bila mi je simpatična i draga, ali realno nas dvije nikad ne bi bile frendice. Od svih razgovora s njom bilo mi je najbitnije da posluša ako npr. kažem nema slatkiša. Iako je u početku znala kupiti štapiće. Ja ju pitam, štapići? Pa to nisu slatkiši, slano je... . Aha, ok. Nema slatkiša i grickalica svaki dan i puno, može ponekad. Onda bi mi poslala poruku "pojeli su toliko i toliko, smijem im kupit sladoled?"...
    Užasno me živciralo kako je nepismena kad mi šalje SMS. Nije bila nešto posebno neuredna, ali nije se ni ubijala od posla da baš sve iza sebe maknu. Meni to nije ni smetalo nimalo. Ako mogu hodati i proći, ok je. Bitnije mi je bilo da se igra s njima nego da opere sudje. Nekad je npr. bila hrpa sudja, ali dočekali bi nas s palačinkama. Pušila je, ali nikad bas nikad nisam osjetila u stanu. Najvažnije je bilo da ju djeca obožavaju. Prije nje smo kratko imali drugu čuvaricu, gospodju u 50-tima. Ali njoj je malac svako jutro plakao i lijepio se meni za nogu (a bilo je i drugih stvari koje nam nisu sjele) pa smo joj brzo zahvalili.
    Osim reakcije djeteta, jako je bitno koliko ti je ta osoba pouzdana, hoće li ostati s vama koliko ju trebaš ili se može dogoditi da ona više ne može čuvati.
    U svakom slučaju, idi po osjećaju, ja baš ne mogu iz ovih priča reći koja je generalno bolja. Sama si zaokruži cijelu sliku. Al nitko nije savršen . Sretno.

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    kak štapići nisu slatkiši?

    moja klinka dok nije smjela jesti ono kaj drugi nazivaju slatkiši, kad bi je pitali kaj jede od slatkiša odgovor bi bio Vic štapići, jer ona smatra da je to slatkiš

    ko i klinac koji smatra slatkišom suhu brusnicu, mandarinu, narezanu jabuku

  9. #9
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Nađi treću.

  10. #10
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ovo nadmašuje i mene i moju potragu za dadiljama.

    Dobrodošla.
    Izaberi onu koja ti donosi mir kad pomisliš da je dijete cijeli dan s njom.

  11. #11
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Nađi treću.
    I to je opcija.

  12. #12
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo nadmašuje i mene i moju potragu za dadiljama.

    Dobrodošla.
    Izaberi onu koja ti donosi mir kad pomisliš da je dijete cijeli dan s njom.
    X

    Inače, ako i nađe treću, uvijek će biti nekih stvari s kojima će se morati pomiriti. Nema idealne osobe... niti ne možeš naći osobu koja će u sebi ujediniti sve prednosti koje imaju tri različite osobe.

  13. #13
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Nije dadilja tu radi tebe, nego radi djeteta. Ako se oni slazu, to je to.
    Dadilje cuvaju i brinu o djetetu, ne pospremaju i ne ciste. I to imaj na umu kod biranja.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Izaberi onu koja ti donosi mir kad pomisliš da je dijete cijeli dan s njom.
    X Ovako bih ja.
    Kod mene bi to def. bila dadilja1 -ali ja sam neuredni introvert bez životnog iskustva koji ne zna da ćaska a tuđa deca me vole, tako da bi ta dadilja zapravo BILA slična meni.
    Kod tebe -ne znam.
    Malo je to informacija, dobro kaže žuta: šta znači da dadilja nema iskustva, da li to znači da bojiš da se ne bi snašla u nekoj ev. kriznoj situaciji ili da samo nema poseban stil vaspitanja i razrađene životne stavove o pedagogiji i zdravlju dece? Velika je razlika između te dve stvari.
    Šta znači "neuredna": da li ostavlja haos za koji tebi ode puno vremena da pospremiš ili joj je samo svejedno ako je dete musavo dok jede i ne opere svoju čašu vode kad ide kući?
    I šta znači "drugačiji pristup detetu": da li je previše popustljiva u stvarima koje su tebi izuzetno bitne i nećeš u budućnosti moći da pređeš preko njih- ili je samo drugačija karakterom u odnosu na tebe?

    Sa druge strane, zaista, zašto se detetu ne sviđa osoba koju ti procenjuješ sasvim odgovarajućom? Da li je ona jednostavno manje popustljiva i zabavna od prethodne, ili tu postoji nešto što dete vidi bolje od odraslih- mala deca odlično čitaju neverbalne znake, i loše reaguju na osobe koje govorom tela odaju drugačiju emociju nego rečima, da ne kažem na izveštačenost i usiljenost...?

    Ja bih odabrala osobu uz koju se dete oseća dobro i udobno, pod uslovom da meni ta osoba uliva dovoljno poverenja i da sam sigurna da me postupci te osobe neće u budućnosti totalno izluđivati.
    To bi mi bilo bitnije nego da ostavim dete uz nekog naizgled sposobnog, koga dete iz nekog razloga odbacuje od samog početka (ono, ako mi razlog odbacivanja nije očigledan od samog početka, uvek bi me kopkalo- šta to dete vidi u njoj što ja ne vidim?)

  15. #15

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    X

    Imali smo dadilju godinu dana i da nisam imala mir kad sam isla na posao, mijenjala bih je u kratkom roku.
    To mi je je bio jedini kriterij.

  16. #16
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Izaberi onu koja ti donosi mir kad pomisliš da je dijete cijeli dan s njom.
    Ovako bi i ja.
    Inače, izbor dadilje bio mi je jedan od mukotrpnijih odabira i odluka u životu. Drago mi je što su djeca narasla.

  17. #17
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    I meni.
    Najstrašnije nešto. Što se riješilo slučajno i preraslo u prijateljstvo.

  18. #18
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Išla sam na babysit.com i dadilja.hr, nakon rege odma traže plaćanje. Posve beskorisno. Mogli su staviti reklame ko ostali sajtovi.

    Otišla sam na fb grupu dadilje i našla strankinju koja izvrsno govori hr, 9 eur po satu. Osjećam se ko da mi je spasila život. Danas sam baš bila pod pritiskom, dobila sam mali poslić na računalu, od djece nema šanse, vani u igralištu ništa ne vidim od sunca.

    Kako mi je ovo godilo, uh. Prije dvije g je bivši bio zadužen za to, međutim on bi uvijek bio bijesan što ga tražim takvo što poput izvođenja djece van, jer kakvo je to da sjedim, ništa ne radim, a on mora sve.

    Trebala sam ovo prije.

    Poslano sa mog LDN-L21 koristeći Tapatalk

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •