Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456
Pokazuje rezultate 251 do 285 od 285

Tema: Sustav vrtic

  1. #251

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    240

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Oprosti AQ vec danima citam tvoje postove i jedino mi nije jasno zasto je tvoje dijete jos u tom vrticu?
    Lijepo je sto brines o svim detlajima, ali ja da se tako osjecam i da vidim sve sto ti vidis, ne bih vise prisla, a kamo li svoje dijete dala u tu ustanovu.
    Koliko shvacam iz mjesta si gdje jos ima preskolskih ustanova, pa izaberi neku u kojoj bi se ugodno osjecala kad ostavis svoje dijete.
    Nema veze s vrticem, nego s tetama. Nase tete su skroz ok. Nikad nisam vidjela navlacenja ili cula dreku. I bas to sto je Mima rekla, to vise govori o sustavu kao takvom, nego o pojedinom vrticu. Eto, bas to sto su nase tete takve, a iz susjedne grupe onakve, ocito govori da je to do osoba..

  2. #252

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    240

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    OK mima, ali da li bi ti ostavila svoje dijete u tom prostoru?
    sorry ja ne bih.
    dakle sta ja znam o tom vrticu:
    1. moze uci ko god zeli
    2. moze se setati koliko zeli
    3. djeca sjede van grupe bez nadzora
    4. tete nemaju empatiju prema djeci
    .........
    nama je dopala teta koja je cijeli dan bila na svom lapotopu. utanova kao takva je bila super. bili kod ravnateljice izlozili svoj problem i molili prebacaj u drugu grupu, bilo koju. dijete sutradan vec bilo u drugoj grupi.
    da je slucaj kao navedeni ja bih ili trazila novi vrtic, ili bih nasla osobu za cuvanje.
    to ionako traje sve skupa max 5-6 godina. do polaska u skolu.
    Al u svaki vrtic moze uci bilo tko, nije sad ta sifra neka luda zastita.. Doduse,nisam cula da je ikad itko oteo dijete iz vrtica..

    Ja pisem o tetama iz jedne grupe, tete iz grupe di ide moje dijete su super!

  3. #253

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    240

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Sigurno da ima, i sve priče o vrtiću su ionako trlababalan, jer je alfa i omega vrtića - teta. Ali kako ćeš ti prebacivati dijete kad ne znaš kome ga prebacuješ. Da ne pričam o tome kako se tete mijenjaju i izmjenjuju.

    Svakako hoću reći da nije baš samo tako prebacivati dijete u drugi vrtić, niti imaš puno izbora, niti imaš informacije na temelju kojih možeš donositi takve odluke.
    Upravo to. Iako smo mi imali srece s prebacivanjem, stvarno je rizik samo tako prebaciti. Npr.u prvom di je bila,kad sam upoznala tete, bila sam pozitivno sokirana koliko su mi bile simpa. Al na adaptaciji skroz druga prica i kao da imaju jedno lice za roditelje,drugo za posao. Nisu bile lose,daleko od toga, ali ni blizu super tetama

  4. #254

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    240

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mislim da je dosta toga u oku promatraca. Eto, pulinka bi pretpostavila da je mala tu po preporuci psihologa, aq da je teta nemarna, ja da se teti dogodio ljudski i oprostiv propust te da je toga i sama svjesna.
    Mene ne smeta to sto je bila ispred vrata, nego sto je bila tuzna ispred vrata i cekala mamu koja nije trebala doci. To mi je propust tete, to sto ju je ostavila samu tuznu i pustila tako

  5. #255

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Zapravo, mislim da bih ja sa curicom prijateljski popričala, ako bi ona bila raspoložena za priču, kad je već dete tako sedelo 10 minuta u hodniku. Verovatno bih pokušala da sklopim neku sliku o tome: zašto je izašla napolje, da li teta zna da je ona izašla, zašto je tužna, šta joj se sviđa a šta ne sviđa u grupi, da li bi možda ipak opet ušla u grupu, itd, itd. Tako ne bih morala da pretpostavljam .

    Naša teta je imala običaj da neposlušne izbacuje iz grupe u hodnik po kazni, pa su roditelji negodovali na tu metodu. Onda je počela da šalje nemirnu decu do wc-a da se umiju i smire, što se pokazalo kud i kamo konstruktivnije.
    Ali u naš vrtić nije jednostavno ući ili izaći neprimećen u toku radnog vremena, mora se proći pored teta spremačica i skoro uvek je bar jedna tamo. Gungula nastaje u vreme odlaska dece, jer je boravak poludnevni i sva deca izlaze kao iz škole, u isto vreme, a ne vodi se dovoljno računa gde je koje dete, neka deca imaju roditeljsko dopuštenje da idu sami kući, većina nema, ponekad roditelji izađu sa detetom a da se tetama uopšte ne jave, pa tete ne znaju gde je dete nestalo, i tako....

  6. #256
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Kod nas djete koje nije za školu mora biti pod pratnjom, ne može nikud sami

  7. #257

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj AmaranthQuinoia prvotno napisa Vidi poruku
    Mene ne smeta to sto je bila ispred vrata, nego sto je bila tuzna ispred vrata i cekala mamu koja nije trebala doci. To mi je propust tete, to sto ju je ostavila samu tuznu i pustila tako
    Gledaj na to ovako- ako se detetu ne sviđa TETA ili atmosfera u grupi, ili joj je samo previše utisaka-buke, novih lica, pokreta, svejedno, onda je stvarno puno bolje da sedi sama na hodniku u miru i tišini. Možda je dete samo ušlo u overload, ono, treba joj pauza od socijalizacije. Ja sam se kao mala u vrtiću namerno izolovala gledanjem kroz prozor jer mi je 28 dece u sobici stvarno bilo totalno previše.

  8. #258

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas djete koje nije za školu mora biti pod pratnjom, ne može nikud sami
    Kod nas dopuštaju predškolcima da izađu sami uz potpisanu izjavu roditelja, ali mahom to dozvoljavaju samo roditelji čija deca žive do 10-15 kuća dalje od vrtića, tako da prelaze beznačajno malu udaljenost i lako se proveri gde su. Ipak, i to doprinosi haosu, jer onda ta deca izjure sama napolje bez javljanja, sa njima impulsivno izjuri i drug/drugarica, pa se to dete onda opominje, vraća, sudara sa ostalim roditeljima, bakama, dedama, starijom braćom/sestrama (koji isto smeju doći po vrtićarce... ). Uzmi u obzir da sam ja na selu, iako ne tako malom da se svi dobro poznajemo.

  9. #259

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    D. je u ovoj, predškolskoj godini dobio nove tete, kod njih je pravilo da od prvog dana na stolcu stoji naljepnica s dječjim imenom i dijete cijelo vrijeme dok sjedi, mora sjediti na tom istom mjestu okružen istom djecom, razgovor je isto dozvoljen samo s djecom za svojim stolom...Meni se to apsolutno čini prekruto i nepotrebno za predškolce, ima li takvo pravilo i kod vas i što mislite o tome?

  10. #260
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    ??? prvi put čujem, što tete kažu, koji je uopće razlog za tako nešto?
    to je samo za vrijeme obroka? možda su time htjele doskočiti svađama oko toga tko će kraj koga sjediti, nekom isključivanju..

    znam da mi kad vodimo (školsku) djecu na putovanja, podrazumijeva se da svatko sjedi tamo gdje je sjeo na početku puta. To većina i spontano radi, nije da ne bismo dozvolili neku izmjenu ako se između sebe dogovore, poanta je samo da se izbjegnu rasprave "ja bih s ovim ja ne bih s onim"

  11. #261

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Nije samo za vrijeme obroka, moraju sjediti tako i dok crtaju, rješavaju radne i sl...
    Sinoć D. kaže kako danas nebi u vrtić jer će crtati Nikolu, a da ga on ne zna nacrtati, kažem ja sjedni pored tog i tog, on super crta pa vidiš kako on to radi, a ti probaj slično...Kaže, pa znaš da ne sjedim s njim...Kažem ja, reci mu da ti digne svoj crtež ako je za susjednim stolom, kaže moj:"ne smije, teta kaže da ne smijemo gledati tuđe crteže jer bi ih prekopirali"... Bog te, sve nešto ne smije i ne smije...
    A ne znam, neće mi se pričati s tetama, ne vjerujem da bi promijenile to svoje pravilo samo tako...
    Reko baš da vidim ima li još takvih slučajeva, možda je to uspješna pedagoška metoda navikavanja budućih prvašića na red i disciplinu...

  12. #262
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Mislim da predškolska godina tome i služi. Cijeli se dan igraju, trče, rade što žele. Kad se ide nešto za stolom raditi u crtančici, pisati, oblikovati ili, pak, ručati, onda je skroz u redu da uče sjediti na svom mjestu i ne ustajati se i trčkarati okolo tih 20-30 minuta. Pa ne sjede za stolom pola dana.

  13. #263

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da predškolska godina tome i služi. Cijeli se dan igraju, trče, rade što žele. Kad se ide nešto za stolom raditi u crtančici, pisati, oblikovati ili, pak, ručati, onda je skroz u redu da uče sjediti na svom mjestu i ne ustajati se i trčkarati okolo tih 20-30 minuta. Pa ne sjede za stolom pola dana.
    Koliko ja imam uvid, kod nas niti ne vrijedi da cijeli dan trče i rade što žele, niti se radi o sjedenju od pola sata...Nekoliko djece spava popodne i od ostatka grupe se očekuje da sjedi za stolom i bude tiho, samo taj odmor traje sigurno sat vremena...

  14. #264
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    U prvom razredu će sjediti i 3-4 sata tako

  15. #265

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj cappy prvotno napisa Vidi poruku
    D. je u ovoj, predškolskoj godini dobio nove tete, kod njih je pravilo da od prvog dana na stolcu stoji naljepnica s dječjim imenom i dijete cijelo vrijeme dok sjedi, mora sjediti na tom istom mjestu okružen istom djecom, razgovor je isto dozvoljen samo s djecom za svojim stolom...Meni se to apsolutno čini prekruto i nepotrebno za predškolce, ima li takvo pravilo i kod vas i što mislite o tome?
    Meni se ovo čini u redu ako je u nekom adekvatnom vremenskom trajanju i ako periodično promene raspored sedenja dece za stolovima, bar jednom mesečno ako ne i puno česće.
    U svakom slučaju trebalo bi da sede u toku dana kraće nego što će iduće godine u školi, nikako ne duže.
    Što se ostalog tiče, mislim da je korisno da nauče da rade u relativnoj tišini, da slušaju druge dok govore, da čekaju svoj red i podignu ruku ako žele nešto da kažu. A nije loše ni da budu svesni da rad treba da završe sami.

    Dok je moja starija bila predškolac, vrtićka teta je valjda imala nekih svojih životnih problema i nije decu baš preterano pripremala za školska pravila, čak bih se usudila da kažem da im je odmagala: dozvoljavala je da jedni drugima dovršavaju crteže, reč je dobijao onaj koji se najglasnije prodere, svi su uvek odgovarali u glas, i sve u svemu, učiteljica je u prvih mesec dana iznenađeno primetila kako nam je dete sasvim pripremljeno za školu i sasvim vaspitano u svemu osim u poštovanju školskih pravila, koja "kao da prvi put čuje" - što je i bilo istina.
    Tako da nije baš dobro imati prestroge tete, ali ni druga krajnost nije neka sreća, jer je mom detetu trebalo celo prvo polugodište da se jadna nauči da sedi, ćuti, sačeka svoj red i sama odradi samo svoje i ničije više zadatke - i inače joj to nisu bile jače strane, a vrtić joj ništa nije bio od koristi u tome.

    Međutim, kada je sin krenuo kod iste tete nakon dve godine, primetila sam da je teta puno, puno više pažnje posvetila usvajanju pravila ponašanja, a mislim da je uzrok bio upravo povratna kritika od koleginica učiteljica, jer su par godina unazad sva deca iz njene predškolske grupe primetno odskakala totalnom nedisciplinom u prvom razredu.

  16. #266
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Mjesec dana prošlo najmanja i dalje plače ujutro ko da je u Nazorovoj ostavljam. Svaki dan se doma s grčem vraćam mislim si kakva sam nemajka.

  17. #267
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Mjesec dana prošlo najmanja i dalje plače ujutro ko da je u Nazorovoj ostavljam. Svaki dan se doma s grčem vraćam mislim si kakva sam nemajka.
    Sve bude to dobro, ali traje. Adaptacija je lakša ako su mlađi.

  18. #268
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Moj je isto krećao, hvatao se za mene kad bi odlazila/dolazila
    potrajalo je to puno duže od mjesec dana, tad si je u svoju vremensku prognozu stavio pojam 15, i stalno bi se stresal kad bi pomislio o 15, a mene nema u vidokrugu, što reći to ga držalo do početka 3. razreda, krenuo je u vrtić s pune tri godine
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 04.10.2023. at 08:11

  19. #269
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Odgajatelji kažu da se obično do Božića svi adaptiraju. Ponekad bude kraće, ali što je dijete starije - razumije više i teže prihvaća instituciju. Zato je mala škola i uvedena, da se izbjegne taj cirkus u godini polaska u školu.

  20. #270
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    No, eto, konačno je prihvatila vrtić, al sam ja sad napravila grešku i jutros joj priprijetila da ako neće jest da ću joj zvat doktore. Već par dana unazad se diže u pet ujutro i muva se po wc-u, kaka. A nemre se pokakat jer ništa ne jede - brljavi s hranom. Mjesec i pol dana je gledam, tete gledaju mene, misle da sam maloj rekla nek ne jede. Ovaj vikend smo bili bolesni, još jače brljavi, tolko sam bila smušena da sam u sparu stajala gledala kaj da uzmem od hrane, ona meni dirigira, uzet ćeš ovo, ovo. Kažem ne ona protest. Kao da je dijete od tri g.

  21. #271
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Ne shvaćam jel za vrijeme praznika kao što su ovi mogu dijete jednostavno ne dovoditi ili to treba opravdati ili kako? Nije bilo obavijesti, a sad se ne javljaju na telefon.

  22. #272
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ne shvaćam jel za vrijeme praznika kao što su ovi mogu dijete jednostavno ne dovoditi ili to treba opravdati ili kako? Nije bilo obavijesti, a sad se ne javljaju na telefon.
    Naravno da se sad ne javljaju na telefon, sad im dolaze djeca zaposlenih roditelja i imaju gužvu. To mi je logično.

    Inače, za dijete ako ne dolazi tvojom odlukom, UVIJEK moraš slati informaciju. Isto je i u slučaju bolesti da odgajatelji znaju. Ako ima virozu, to će im biti važna informacija. Ako je dulje odsutno zbog bolesti, postoji neka regula da se manje plaća ako je dijete (uz liječničku potvrdu) izostalo dulje od nekog broja dana, ali ne sjećam se više... Kako god bilo, moraš javiti da dijete neće dolaziti. Vrtić nema nikakve veze sa školskim praznicima, on je usluga za zaposlene roditelje kojima to stvarno nije bitno jesu li u tijeku školski praznici ili ne.

    Sustav informiranja - valjda imaš broj mobitela odgajateljica i zdravstvenog voditelja, a bilo bi korisno imati i broj i računovodstva i ravnatelja. To ti sve treba. Odgojne skupine vjerojatno u današnje vrijeme imaju i svoje whatsapp ili slične grupe (da te obavijeste kad su informacije, roditeljski sastanci, radionice, priredbe i slično), ali to čak i nije bitno. Mobitel odgajatelja ti treba ili bilo kakav kontakt na koji možeš javiti da dijete ne dolazi i to zbog tog i tog razloga. Ne moraš zvati, pošalješ SMS i gotovo. Treba javiti i ako netko drugi osim tebe dolazi po dijete, to također treba najaviti i tu osobu ili odgajatelji moraju poznavati ili jednom moraš doći s njom. Ne znam kako je sada, ali u naše vrijeme jaaako su pazili na to. Nedajbog ostaneš dulje na poslu i eto cirkusa...

  23. #273
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Evo jesam, ja ko da sam pala s Marsa.

  24. #274
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ja uvijek javim kad ne dolaze. Bio dan odmora, bilo par dana, bilo dulje. Bolest ili nešto drugo.
    Pošaljem mail jer tako komuniciramo.

    To mi logično od prvog dana u vrtiću davne 2015.
    Al vidim da puno roditelja to ne radi

  25. #275
    littlemom avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2024
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Ja uvijek javim kad ne dolaze. Bio dan odmora, bilo par dana, bilo dulje. Bolest ili nešto drugo.
    Pošaljem mail jer tako komuniciramo.

    To mi logično od prvog dana u vrtiću davne 2015.
    Al vidim da puno roditelja to ne radi
    Kod nas se isto mora javljati, ali sve to ovisi od vrtića do vrtića kako se što provodi. Nema pravila.

  26. #276
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    364

    Početno

    Kod nas se javlja ako je neka zarazna bolest u pitanju ali ni to niie neka obaveza. Odgajatelje se ne smije zvati na mobitele niti slati poruke, postoje fiksni telefoni u svakoj skupini i isključivo se na njih zove i javlja o bolestima, izostancima i slično. Meni je to OK, ne vidim zašto bi odgajateljice morale davati svoje privatne brojeve svim roditeljima. Sve službene informacije su na oglasnoj ploči grupe.

  27. #277
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    754

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ne shvaćam jel za vrijeme praznika kao što su ovi mogu dijete jednostavno ne dovoditi ili to treba opravdati ili kako? Nije bilo obavijesti, a sad se ne javljaju na telefon.
    Žuta, kod nas je dovoljno javiti mailom, svaka grupa u vrtiću ima svoj mail. Takve informacije obično tete kažu na roditeljskim sastancima, pa ako su propustile možeš ih slobodno pitati kakva su njihova očekivanja. Bitno je javiti i zbog nekih specifičnih bolesti, npr kod nas se u grupi pojavio hripavac. Meni je to bila bitna informacija jer moja nije još primila cjepivo pa sam ju malo poslala kod bake…

  28. #278
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    754

    Početno

    Citiraj Zenii prvotno napisa Vidi poruku
    Žuta, kod nas je dovoljno javiti mailom, svaka grupa u vrtiću ima svoj mail. Takve informacije obično tete kažu na roditeljskim sastancima, pa ako su propustile možeš ih slobodno pitati kakva su njihova očekivanja. Bitno je javiti i zbog nekih specifičnih bolesti, npr kod nas se u grupi pojavio hripavac. Meni je to bila bitna informacija jer moja nije još primila cjepivo pa sam ju malo poslala kod bake…
    Ispravak, primila je cjepivo, ali djelomično, mora se još jednom docijepiti

  29. #279
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Ovde sve šalju u whatsapp grupu pa i potvrde o uplati za predstavu. Ono, privatni detalji od telefona i adresa frcaju na sve strane.

  30. #280
    littlemom avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2024
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj Jainina prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas se javlja ako je neka zarazna bolest u pitanju ali ni to niie neka obaveza. Odgajatelje se ne smije zvati na mobitele niti slati poruke, postoje fiksni telefoni u svakoj skupini i isključivo se na njih zove i javlja o bolestima, izostancima i slično. Meni je to OK, ne vidim zašto bi odgajateljice morale davati svoje privatne brojeve svim roditeljima. Sve službene informacije su na oglasnoj ploči grupe.
    Privatni vrtić u pitanju? Super organizacija. Kod nas tete daju svoje brojeve, ne postoji drugi broj. Meni je to isto bezveze, ali tako je.

  31. #281
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Mislim da je i zbog broja obroka bitno, ali mi smo dobivali tablicu da upišemo kada će dijete dolaziti, kad je očekivano da će biti manji broj djece (školsko ferije, Božić, Uskrs, ljeto...). Onda su spajali grupe pa su i tete mogle godišnji koristiti.
    Inače bismo javili na mobitel nekoj od teta, a ako je neka bolest u pitanju zdravstvenoj djelatnici vrtića.

  32. #282
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    364

    Početno

    Nije, gradski vrtic je u pitanju.

    Kod nas su isto za sve praznike ankete, ali nije to u kamen uklesano, znalo mi se dogoditi da ne dođu a trebali su ili dođu a nije bilo u planu jer se nešto izjalovilo. Njima je to više okvirno planiranje za broj teta i obroka, hoću reći da imaju utačunata odsupanja u planiranju.

  33. #283
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Jainina prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas se javlja ako je neka zarazna bolest u pitanju ali ni to niie neka obaveza. Odgajatelje se ne smije zvati na mobitele niti slati poruke, postoje fiksni telefoni u svakoj skupini i isključivo se na njih zove i javlja o bolestima, izostancima i slično. Meni je to OK, ne vidim zašto bi odgajateljice morale davati svoje privatne brojeve svim roditeljima. Sve službene informacije su na oglasnoj ploči grupe.
    Ovako je bilo i kod nas u gradskom vrtiću. Nikakvi privatni mobiteli, ni what s up grupe. Beskrajno sam zahvalna što smo prošli i vrtić a evo i osnovnu (u OŠ postoji what s up grupa al je totalno neaktivna, samo ako treba kupovat poklon raski za rastanak i sl.).

    Citiraj Jainina prvotno napisa Vidi poruku
    Nije, gradski vrtic je u pitanju.
    Kod nas su isto za sve praznike ankete, ali nije to u kamen uklesano, znalo mi se dogoditi da ne dođu a trebali su ili dođu a nije bilo u planu jer se nešto izjalovilo. Njima je to više okvirno planiranje za broj teta i obroka, hoću reći da imaju utačunata odsupanja u planiranju.
    A kad smo popunjavali ankete suptilno smo bili nagovarani da ako ikako možemo ne dovodimo djecu u vrtić :/ Što mnogima od nas, nije bila opcija, al tete su uvijek probale smanjit broj djece u te dane.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 21.02.2024. at 09:51

  34. #284

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,649

    Početno

    O odgovorima u tim anketama ovisi koliko će teta dobiti godišnji. Totalno je glupo napisati da će ti dijete dolaziti cijelo vrijeme, a onda dan po dan javljaš da ipak neće doći. Mi imamo WhatsApp grupu, pa vidim koji ljudi to rade.

  35. #285
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ovako je bilo i kod nas u gradskom vrtiću. Nikakvi privatni mobiteli, ni what s up grupe. Beskrajno sam zahvalna što smo prošli i vrtić a evo i osnovnu (u OŠ postoji what s up grupa al je totalno neaktivna, samo ako treba kupovat poklon raski za rastanak i sl.).
    Nama su tako drage bile tete, ja se i danas s jednom povremeno dopišem kako je djeci iz vrtića u školi, jako su dobri pa mogu biti ponosne. I baš sam zahvalna na toj toplini i bliskosti. Inače nisam ljubitelj grupa, naprotiv. Mi smo u koroni formirali grupu za dijeljenje radnih zadataka. Kasnije je ravnateljica zabranila pa su se tete morale ispisati iz grupe, a roditelji su se ispisivali kako je koje dijete kretalo u školu.

Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •