Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 103

Tema: Molim pomoć-rođendan u vrtiću bez grickalica i slatkiša.

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    259

    Početno Molim pomoć-rođendan u vrtiću bez grickalica i slatkiša.

    Cura mi ima rođendan i ne znam kako da ga proslavimo s obzirom na to da se ne smije ništa donositi u naš vrtić, osim svježeg i suhog voća. Naravo da sam nisam za slatkiše i svakakve gluposti, no budući da ne dolazi u obzir ništa osim voća ( a suho voće teško da može proći jer ga djeca obično ne jedu), imate li kakvu ideju kako bi se to moglo izvesti? Svaki prijedlog je dobrodošao!

  2. #2
    mirjana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    997

    Početno

    kod nas u vrtiću je ista stvar i mogu reći da mi je to super

    klinci su se tako navikli na to da tamane suho voće kao da su bomboni/žvake/

    ja kupim (ne previše, jer kad se pomiješa bude toga poprilično): oraha, badema, brusnica, grožđica, suhih marelica, ananasa i papaje i sve pomiješam u plastično posudici s poklopcem i tako odnesem. kupim par prirodnih sokova i eventualno odnesem nešto svježeg voća (jabuke, kruške)

    ja sam jako sretna da su ih tete navikle na ovakve zdrave "grickalice" - zapravo je to bio veći problem roditeljima nego djeci

    neki dan mi u trgovini i ja kupujem brusnice (za kući), i D kad je vidjela :"mama! super! ja ooobožavam brusnice! hoćemo uzeti i ove žute voćne bombončiće?" (to je ananas, zbog mlađe ih zovemo voćni bombončići)

  3. #3
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Ovo i mene zanima. I kod nas je u maloj školi ista stvar.Moji ne jedu suho voće, ali zato vole lješnjake, bademe, orahe i sl. , donjela bi to, ali šta sa neizostavnom svječicom? U šta je upiknuti? Nekako izaranžirati to, možda sa medom, ali ne znam da li smijem donjeti i med?

  4. #4
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj mirjana prvotno napisa
    kod nas u vrtiću je ista stvar i mogu reći da mi je to super

    klinci su se tako navikli na to da tamane suho voće kao da su bomboni/žvake/

    ja kupim (ne previše, jer kad se pomiješa bude toga poprilično): oraha, badema, brusnica, grožđica, suhih marelica, ananasa i papaje i sve pomiješam u plastično posudici s poklopcem i tako odnesem. kupim par prirodnih sokova i eventualno odnesem nešto svježeg voća (jabuke, kruške)

    ja sam jako sretna da su ih tete navikle na ovakve zdrave "grickalice" - zapravo je to bio veći problem roditeljima nego djeci

    neki dan mi u trgovini i ja kupujem brusnice (za kući), i D kad je vidjela :"mama! super! ja ooobožavam brusnice! hoćemo uzeti i ove žute voćne bombončiće?" (to je ananas, zbog mlađe ih zovemo voćni bombončići)

    potpis

    a što se tiče svjećice, napravi se kartonska torta, ukrasiš krep papirom, kuglicama vate u bojisa strane i staviš gore svjećice

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,037

    Početno

    curke, torta se vrlo lako napravi od kombiniranja svježeg i suhog voća...svaki imalo domišljat odgajatelj će od voća napraviti razna lica, broj djetetovog rođendana i sl. u to zapiknuti svjećice i stvoriti dojam proslave bolji nego s kupovnom tortom

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    25

    Početno

    I kod nas je tako.
    Ja sam nosila svježeg i suhog voća.
    Kod nas niti sokovi ne prolaze, samo male jane.
    Zato sam kupila balona, tanjuriće i kapice.
    Svijeće je bila upiknuta u jabuku.
    Bilo je muzike i baš je bilo veselo.
    Ujutro nas je dočekala čestitka na ormariću.
    Sve u svemu, bilo je super.

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Naši su radili prigodnu voćnu salatu. Akcija je bila super prihvaćena, a nakon toga voćna salata postala je redovita pojava i kod mene doma. Caka je u tome da su djeca SAMA sjeckala voće i to je bila luda zabava.

    No, u vrtiću je za tako nešto potrebna suradnja odgajatelja, pa prije rođendanske salate treba porazgovarati s tetama i pitati ih za mišljenje. Naše tete su se toga same dosjetile.

  8. #8
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    Bete, super za vaš vrtić...Da se bar kod nas ne smije donijeti svašta...no, ja se ne bih puno brinula o tome kako će to djeca prihvatiti...moje iskustvo je da djeca koja baš i nemaju iskustvo sa suhim voćem i sl. to baš dobro prihvaćaju. Ja sam cijelu prošlu godinu bila usamljena u donošenju suhog i svježeg voća te orašastih plodova (naravno da sam se prije toga raspitala kod teta ima li alergičnih)...i iako drugi roditelji nisu donosili tako nešto...tete su mi rekle da su djeca to odlično prihvatile. Znam da jesu i po mojoj curki...ona sama sada kaže da je super nositi to (i sama bira što će) jer se djeca vesele... Mi i dalje ustrajemo u tome...Uz to možeš uzeti različite integralne keksiće bez konzervansova i stabilizatora...ima ih stvarno finih...čips od jabuke...ma može se svasta naći, samo treba potrošiti dosta vremena na čitanje deklaracija...

    I naravno...obavezno tanjuriće, balone, čaše, puhalice, salvete, natpise "sretan rođendan"...po želji...po mogućnosti omiljeni/najpopularniji lik iz priče ili crtića i veselja koliko hoćeš

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    259

    Početno

    Hvala svima, sljedeće ću godine napravit nešto bolje i više, rođendan je danas tako da sam u zadnji trenutak sve rješavala. Jučer poslijepodne nisam nažalost našla šeširiće (a zanimljivo je da ih uvijek ima za kupiti), pripremila sam suho voće (izabrala sam ono koje nalikuje na bonbone) i balone, nadam se da će sve biti ok.
    Ma curka mi je bila dva tjedna na adaptaciji i na poludnevnom i otkako smo je ostavili na cjelodnevnom je jako loše, plače i pravi šou svako jutro, sigurno joj ni nije danas do rođendana.

  10. #10
    mislava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    na rubu pameti..
    Postovi
    893

    Početno

    u našem vtriću klinci rade voćne ražnjiće. i pritom se ludo zabavljaju.

  11. #11
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj Beta prvotno napisa
    Ma curka mi je bila dva tjedna na adaptaciji i na poludnevnom i otkako smo je ostavili na cjelodnevnom je jako loše, plače i pravi šou svako jutro, sigurno joj ni nije danas do rođendana.
    Možda joj pomogne kad otkrije kako je dobro biti u centru pažnje! Držim fige da rođendan bude prekretnica na bolje!

  12. #12
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    kod nas u vrtiću već postoji kartonska torta za puhanje, a od prošle godine je isto "zdravi" rođendan. ja sam kupila svašta i poslala, što suhog, što svježeg voća.
    a što se tiče oraha, badema, lješnjaka, prvo pitaj tetu da netko nije alergičan, jer i samo mala mrvica može napraviti tužan rođendan (gušenje), što zasigurno ne bi htjela.

  13. #13
    gitulja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,154

    Početno

    Beta, prvo sretan ročkas curi!
    I mi smo još na adaptaciji, ali ide na bolje, nadam se da će i kod vas biti tako.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    259

    Početno

    Hvala na čestitkama!
    Čini mi se da se tete nisu baš potrudile jer je i za njih novo to pravilo glede slatkiša pa kažu da djeca nisu bila oduševljena.
    A cura je i danas opet plakala.

  15. #15
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    cure, samo 1 dobronamjerni savjet: frend je radio u vise nasih poznatih trgovackih lanaca i rekao nam je da nikad ne kupujemo suho voce u rinfuzi jer se u tim vrecama kod dostave zna naci raznoraznih glodavaca!! :shock:

  16. #16
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj bucka prvotno napisa
    cure, samo 1 dobronamjerni savjet: frend je radio u vise nasih poznatih trgovackih lanaca i rekao nam je da nikad ne kupujemo suho voce u rinfuzi jer se u tim vrecama kod dostave zna naci raznoraznih glodavaca!! :shock:
    Meni se oduvijek gadilo, kupujem samo originalno zapakirane grickalice.

  17. #17
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Citiraj bucka prvotno napisa
    cure, samo 1 dobronamjerni savjet: frend je radio u vise nasih poznatih trgovackih lanaca i rekao nam je da nikad ne kupujemo suho voce u rinfuzi jer se u tim vrecama kod dostave zna naci raznoraznih glodavaca!! :shock:
    Meni se oduvijek gadilo, kupujem samo originalno zapakirane grickalice.
    Ajmeee, a ja uvijek kupujem rinfuzo... :shock:

  18. #18
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Ima i tu trik:

    Kupite grickalice u rinfuzi (jer tko zna kako su i one zapakirane tretirane PRIJE nego su se nasle u vrecici...) i uvalite ih kratko u vrucu vodu. Nakon toga na visestruko presavijenu salvetu da se pokupi voda i po potrebi dosusiti u pecnici na 50 stupnjeva.

    Prvi put smo to smislili prije 20 godina kad je kolega s posla donio datulje iz Alzira (bile su krasne, ali zmazane i pune pijeska, kao da ih je netko pokupio kamilama ispod papaka - mozda i je ) pa smo ih tako spasili!

    Inace, zelja mi je kupiti susilicu za voce (i gljive) pa da susim svoje sljive i jabuke z grunta! :D

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,037

    Početno

    aaaaa...ffffuuuuujjjjj... peterlin, hvala na savjetu (al se meni to nekak čini kao puno posla...ili nije :? )

    a za ovo da djeca nisu dobro prihvatila voće... najviše ovisi o tetama kak one to prezentiraju... i aranžiraju... naravno da neće djeca odmah to prihvatiti, treba im vremena - pogotovo ako se kod kuće nisu baš susretali sa sušenim voćem...ali kroz vrijeme će se naviknuti i jesti ga kao najbolje slastice

  20. #20
    gitulja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,154

    Početno

    nas su odmah na prvom roditeljskom upozorili da ne nosimo domaće kolače, samo kupovne ne kojima ima rok trajanja. Ali je njihova preporuka da donesemo suho voće i voće.
    Evo sutra nosimo breskve za grupu. Pitala sam tetu jer imamo domaće nešpricane, brzo propadaju pa je šteta da se ne pojedu. Teta je bila sva sretna.

  21. #21
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj bubička prvotno napisa
    aaaaa...ffffuuuuujjjjj... peterlin, hvala na savjetu (al se meni to nekak čini kao puno posla...ili nije :? )
    Pa... i je i nije. Ja sam to obicno radila vikendom (recimo, svaki drugi tjedan) i onda nakon pecenja kolaca, dok je pecnica jos topla uvalila unutra npr. brusnice ili cvebe iz rinfuze (jer cesto ih i nije bilo pakiranih) i bilo je zacas gotovo. Kockice ananasa nisam tak probala, ali vjerujem da bi se dalo po istom principu. (To uglavnom kupujem pakirano).

    Jos sam u potrazi za onom elektricnom susilicom voca. Moji bi se doma udavili u tome...

  22. #22
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    pogotovo ako se kod kuće nisu baš susretali sa sušenim voćem...
    Koliko je meni poznato suseno i voce i kostunjavi plodovi se ne preporucuju prije 3., a negdje sam citala ni prije 5g.

    Osobno, cak bi radije da mi dijete negdje (gdje nije pod mojim nadzorom, odnosno nadzorom 1 na 1) ponude sa smokijem, nego sa npr. bademom, orasima, suhim marelicama.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    259

    Početno

    Pazila sam da uzmem ono suho voće koje je tako pripremljeno da nalikuje na bonbončiće, zatim suha banana koja nalikuje čipsu i jabuke koje su fine mekane, znate kao oni spužvasti bonboni. Sve sam ostavila u originalnim vrećicama da tete otvore na licu mjesta i poslala sam i lijepu kutiju, no očigledno da nisu ništa aranžirale niti pretjerano motivirale djecu na to. No dobro, sad se tek probija led, bit će bolje.
    Orašaste plodove izbjegavam iz uobičajenih razloga.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    259

    Početno

    Samo da javim kako su donijeli odluku o povratku na 'stari' način proslave rođendana, znači opet prolaze slatkiši, grickalice i sokovi.

  25. #25
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Beta prvotno napisa
    Samo da javim kako su donijeli odluku o povratku na 'stari' način proslave rođendana, znači opet prolaze slatkiši, grickalice i sokovi.
    E pa ja ovime nisam zadovoljna i baš ću pitati u vrtiću našem jesu li se i oni predomislili. :/ .
    Mi smo recimo u 10. mjesecu kad je J. slavio ročkas donjeli jabuke.

  26. #26
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa
    Citiraj Beta prvotno napisa
    Samo da javim kako su donijeli odluku o povratku na 'stari' način proslave rođendana, znači opet prolaze slatkiši, grickalice i sokovi.
    E pa ja ovime nisam zadovoljna i baš ću pitati u vrtiću našem jesu li se i oni predomislili. :/ .
    Mi smo recimo u 10. mjesecu kad je J. slavio ročkas donjeli jabuke.
    ma daj :shock:

    pa kakav je to rođendan samo s jabukama
    pa gdje ste svjećice utaknuli?
    mislim da kad već inzistirate na "zdravim" proslavama, treba ipak malo dati mašti na volju. :/

  27. #27

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    259

    Početno

    Mislim da su kod nas donijeli tu odluku na razini cijelog Centra za predškolski odgoj. To me ništa ne čudi jer stalno možemo vidjeti kako se roditelji bune protiv 'zdrave hrane'. Meni osobno je u biti sasvim svejedno, od malo slatkiša za neki rođendan mojoj curi neće biti ništa, a u vrtiću svakako jedu voće i povrće, a ne slatkiše, tako da nema brige.

  28. #28
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    Citiraj ana.m prvotno napisa
    Citiraj Beta prvotno napisa
    Samo da javim kako su donijeli odluku o povratku na 'stari' način proslave rođendana, znači opet prolaze slatkiši, grickalice i sokovi.
    E pa ja ovime nisam zadovoljna i baš ću pitati u vrtiću našem jesu li se i oni predomislili. :/ .
    Mi smo recimo u 10. mjesecu kad je J. slavio ročkas donjeli jabuke.
    ma daj :shock:

    pa kakav je to rođendan samo s jabukama
    pa gdje ste svjećice utaknuli?
    mislim da kad već inzistirate na "zdravim" proslavama, treba ipak malo dati mašti na volju. :/
    Meni to nije ništa čudno.
    S obzirom da sam za takvo slavljenje rođendana saznala dan prije, nisam baš stigla puno nešto napraviti.
    A mom sinu je to onako bilo, svejedno. Ima torte ili nema.
    Ionako je kroz par dana slavio rođendan doma.

  29. #29
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Meni je recimo grozno što djeci daju bombone u vrtiću, bar je tako bilo prije.
    I još kad ih teta miti s bombonima.
    Užas!

  30. #30
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Pa dajte masti na volju... ne mora se rodjendan slaviti UZ HRANU....

    Ne moraju bas nista jesti. Hranu ionako dobiju u vrticu svaki dan...

    Donesite klincima balone, trubice, okvire za slike (od kartona) da mogu raditi cestitke... Napravite doma rodjendanske kapice, ponesite prigodni cd s glazbom i eto slavlja bez i jedne jedine grickalice ili bilo cega.

    U vecini vrtica ne podrzava se donosenje nikakve hrane osim voca bas zato da djeca ne ostavljaju rucak. I dobro je da je tako...

    A bomboni i grickalice - ma svaka cast onome tko se sjetio da to zabrani! Kapa dolje! Bogme ima djece koja se bolje hrane u vrticu nego doma! (Prica moj mali sin sa zgrazanjem kako se XY iz njegove grupe hrani samo hamburgerima i cipsom. Katastrofa... ) Srecom, to su iznimke.

  31. #31
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    nama je ova kvazi torta bila pun pogodak :D
    u kutije sam stavila zapakirano suho voće,bademe,lješnjake,štapiće
    šarene salvete i sa strane još par sokova od jabuke i sl
    svi su bili oduševljeni(tnx PattyC )

    naknadno su mu napisali sretan rođendan i potpisali se a odgajateljica je zaljepila slike tako da sad ima i lijepu uspomenu na vrtić

  32. #32
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Arwen prvotno napisa
    nama je ova kvazi torta bila pun pogodak :D
    u kutije sam stavila zapakirano suho voće,bademe,lješnjake,štapiće
    šarene salvete i sa strane još par sokova od jabuke i sl
    svi su bili oduševljeni(tnx PattyC )

    naknadno su mu napisali sretan rođendan i potpisali se a odgajateljica je zaljepila slike tako da sad ima i lijepu uspomenu na vrtić
    super izgleda, arwen i fora mi je što kutije kriju iznenađenje unutra. eh, da sam to vidjela prije i ja bih tako. možda u školi? jer se slave ti rođendani i u školi?

  33. #33
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Ja sam za ovaj rođendan pripremila Alnatura grickalice i 100% sokove, napraviti ćemo "tortu" od kartona u koju ćemo staviti voće i krune, a posebno iznenađenje je klaunica koja će zabaviti grupu.

    Jedva čekam, mislim da sam ja više uzbuđena od Lole :D

  34. #34
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Cvijeta, ne moraju se rodjendani slaviti ni u vrticu. Moj mladji je rodjen u kolovozu i nije imao prilike slaviti u vrticu.

    U skoli slave samo na boravku (na nastavi to ne moze) a i to kod nas samo ako se unaprijed dogovori s uciteljicom. Nas stariji je "slavio" tj. pocastio razred ovog proljeca. Svelo se na pjevanje "Sretan rodjendan" i integralne kekse. Napravili smo mu tombolu (nagrade su bile koverte sa kratkim tekstovima za pocetno citanje) i svi sretni i zadovoljni. Kaze uciteljica da nije trajalo dulje od pol sata. Nikakav cirkus, a ipak je bio osoba dana.

  35. #35
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa
    Cvijeta, ne moraju se rodjendani slaviti ni u vrticu. Moj mladji je rodjen u kolovozu i nije imao prilike slaviti u vrticu.
    pa znam da se ne moraju, ali pitam kakav je običaj u školi :?

    ja sam jedna od onih koji vole malo cirkusa

    inače, juraj ide na cjelodnevnu nastavu, tako da u danu imaju vremena za proslavu rođendana sigurno.

  36. #36
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    Citiraj Peterlin prvotno napisa
    Cvijeta, ne moraju se rodjendani slaviti ni u vrticu. Moj mladji je rodjen u kolovozu i nije imao prilike slaviti u vrticu.
    pa znam da se ne moraju, ali pitam kakav je običaj u školi :?

    ja sam jedna od onih koji vole malo cirkusa

    inače, juraj ide na cjelodnevnu nastavu, tako da u danu imaju vremena za proslavu rođendana sigurno.
    kod nas ne slave,a ni nema cjelodnevnog

    ali pošto Juraj ide na cjelodnevni mislim da bi bila baš fora :D

  37. #37
    cinderella avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    329

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    pa kakav je to rođendan samo s jabukama
    pa gdje ste svjećice utaknuli?
    jedna malena je donijela goooooolemu kosaru punu raznog voca. to je bilo jedino od hrane. voca je ostalo i za druga 2 dana, klinci su super pojeli, sa svjećica u obliku brojke je bila utaknuta na vrh najvece jabuke. maloj je to bila bas fora. inace, iz mog iskustva samo veca djeca pojedu tortu - malima je bitno da se slavi, plese, pjeva a tortu pojedu griz kriške i ostave

  38. #38
    Karin avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    398

    Početno

    Citiraj cinderella prvotno napisa
    inace, iz mog iskustva samo veca djeca pojedu tortu - malima je bitno da se slavi, plese, pjeva a tortu pojedu griz kriške i ostave
    Da, nama su na roditeljskom upravo to rekli. I uz sve navedeno, da im je glavna fora puhanje svijećica.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    83

    Početno

    Citiraj Beta prvotno napisa
    Samo da javim kako su donijeli odluku o povratku na 'stari' način proslave rođendana, znači opet prolaze slatkiši, grickalice i sokovi.
    Šteta :?
    inače, ovih dana kada je obilje jabuka... jabuke se mogu osušiti doma i napraviti domaći čips od jabuka :D klinci će uživati... moji su uživali...
    pa smo ih spakirali u oslikane staklenke od kave.... i darivali, a za nas smo ih spremili u kartonsku kutiju....

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    83

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa
    Cvijeta, ne moraju se rodjendani slaviti ni u vrticu. Moj mladji je rodjen u kolovozu i nije imao prilike slaviti u vrticu.

    U skoli slave samo na boravku (na nastavi to ne moze) a i to kod nas samo ako se unaprijed dogovori s uciteljicom. Nas stariji je "slavio" tj. pocastio razred ovog proljeca. Svelo se na pjevanje "Sretan rodjendan" i integralne kekse. Napravili smo mu tombolu (nagrade su bile koverte sa kratkim tekstovima za pocetno citanje) i svi sretni i zadovoljni. Kaze uciteljica da nije trajalo dulje od pol sata. Nikakav cirkus, a ipak je bio osoba dana.
    Mi smo na roditeljskom dogovorili ovako: sva djeca vole slaviti rođendan u školi, zato: planiramo slavlje (dogovor s učiteljicom) petkom ili neki drugi dan (ne nužno na dan rođenja!) poštujući dinamiku nastave...
    djeca koja su rođena u srpnju slave rođendan u lipnju (tada su i onako ponavljanja i sinteze gradiva), a djeca koja su rođena u kolovozu rođendan slave u rujnu (početak nastave, uhodavanje rasporeda...)

    a slavi se uglavnom s kolačićima (muffinima u izradi slavljenika!) ili jednom čokoladom koju slavljenik podijeli svima....

  41. #41
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    ja bih podigla temu...nama je za par dana rođendan i smijemo nositi samo voće...pitala sam jel smijem donjeti zdravu tortu( npr.iz Ivice i Marice) s papirima radi inspekcije...ili neku kupljenu Ledo sladoled tortu..ili donjeti namirnice pa da tete kuharice same naprave ..ali ne daju..možda kakve grickalice...a znam da u vrtiću jedu i kekse petit za doručak i nekakve kolaće, pite,voćne jogurte a možda i puding....ne znam smijem li napraviti voćnu salatu?

    ja bih ponjela voće, ali treba mi ideja kako da ga složim (zna da će djeca slagati sama ražnjiće)..pa ako imate kakav link s kakvim skulpturama od voća ili voće složeno u obliku torte...

    naime gledala sam na nekim forumima torte od kartona koje su prerealistične, a ja ne bih htjela da djeca pomisle da je prava

  42. #42
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa Vidi poruku
    ja bih podigla temu...nama je za par dana rođendan i smijemo nositi samo voće...
    Ja sam totalno out, zar po vrtićima u zg ne smiješ slatkiše i slaniše donijet za ročkas?!

  43. #43
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    ne ne smiješ...samo zdravo,ha,ha...a sad koliko je zdravo da djete od 2g jede grah pa ga buba pupica neznam,ha,ha...ja jesam protiv slatkiša, ali sam mislila da se bar za rođendane možda može donjeti neka lagana šlag voćna, torta, ili ona s petiti keksima i pudingom....shvaćam i zašto nemože izvana nemožete ni u restoran za svadbe donjeti kolače izvana,ako nemaju papire....

  44. #44
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Budući da se već mijenjalo, nadam se da će se promijenit opet dok mlađi krene u vrtić. Pa bar za rođendane bi trebali klinci imat zakonsko pravo malo ubacit u sebe tih niskih nutricionističkih vrijednosti. I tako nije da se ubiju u klopi, više jurcaju okolo i skaču

    Meni je veći problem što sve manje djece visi po vani, to hoće pojest vrećicu smokija smatram puno manjom brigom, ako inače ima roditelje koji paze da ima uravnoteženu prehranu (u što je uključena i čokolada!)

  45. #45
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    mi smo prije 7 dana proslavili ročkas u vrtiću.
    donijeli smo pettit beurre, mandarine, banane, jagode i šlag - od toga su tete napravile tortu, znaju one od svačega napraviti čudo. dakle, ništa ja sama nisam slagala, samo sam donijela namirnice.
    navodno je najveća fora bio taj šlag.
    od grickalica suhe smokve i brusnice, te sjemenke suncokreta - jer margita to voli (kaže da su ostala djeca rekla fuj, ali kaj im ja mogu ).
    e da, i jedne bobi štapiće i 4 litre soka smo donijeli.

    od dodataka: stolnjak i salvete hello kitty, roze tanjure i čaše, te svjećice.

  46. #46
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Mislim da je savršeno u redu da se u vrtić ne smije nositi torta, to je uvijek zdravstveni rizik, bez obzira na sto računa i deklaracija, da ne spominjem alergičnu djecu, mislim da taj propis ima najmanje veze sa tim što djeca ne bi smjela jesti "nezdravu hranu". Ono što je meni bezveze konkretno u našem vrtiću je to što se pravila mijenjaju i prilagođavaju od slučaja do slučaja, pa su nama na početku godine jedva dozvolili da donesemo štapiće i suhe kekse, a kasnije je bilo rođendana na kojima su se jeli svakakvi slatkiši pa i npr. tvrdi bomboni (protiv čega sam ja svim srcem).

  47. #47
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    hvala Lutonjica...znači onaj gotovi šlag(Dukat u boci ili...?) da probam prošvercat
    možda i koji balon da donesem..o daaa nesmijem zaboraviti te salvetice, dobro si mi napomenula...samo neznam je li pametno da donesem one "puhaljke" da ne bi jedni od drug to gurali usta ha,ha nije baš higijenski...

  48. #48
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    je, onaj u boci šlag.
    marge je htjela puhalice, meni stvarno ne smeta što se higijene tiče, ali u grupi ih je 28, a jedno pakiranje puhalica po 6 komada je oko 20 kuna i jednostavno nisam htjela dati 100 kuna samo za puhalice.
    ista stvar i s kapicama.
    uglavnom, nije da im je to falilo
    a balone i genijalnu tortu ( http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._8238775_n.jpg ) sam kupila za kućni rođendan, taj je ionako najvažniji

  49. #49
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    mi imamo rođendan u lipnju, pa već tradicionalno nosimo kokice i lubenicu (one prve sezonske, skupe užasno, ali su klincima veliko iznenađenje)

  50. #50
    bundevica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,078

    Početno

    mi smo uz voće nosili čips od banane i kupovni kuglof

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •