Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 140

Tema: Osip koji ne prolazi

  1. #51

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Imaš i bademovo i sojino i zobeno... isprobaj koje ti je najbolje.
    Na soju sam ja alergicna, ali ovo dvoje budem svakak probala. Hvala.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    meni nije falilo kaj godina nisam jela mliječno, lakše mi je bilo za njih se držati djete, ( mlijeko mi nikad nije falilo, ali sir da- ali sam rekla dost i bilo mi je ok)
    Istina, za njih nista nije problem. Jedino sto sad idem na svoju ruku, pa si tu i tam pomislim da se mozd bezveze ogranicavam, al nema veze, ona mi je najbitnija.

  3. #53
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj mimsi prvotno napisa Vidi poruku
    Istina, za njih nista nije problem. Jedino sto sad idem na svoju ruku, pa si tu i tam pomislim da se mozd bezveze ogranicavam, al nema veze, ona mi je najbitnija.
    Kad je moj sin imao atopijski dermatitis onda mi je dermatolog rekao da ne trebam ništa izbacivati iz prehrane dok dojim. Nakon 3 mjeseca svakodnevnih kupki, 3 različite kortikosteroidne kreme, bezbroj a derminih, mustelinih i avenovih kombinacija proizvoda otišla sam kod drugog dermatologa (preporučili su mi ga tu na forumu). Prvo što mi je rekao da izbacim mlijeko i jaja iz prehrane. Ispalo je da je al. na kravlje mlijeko. Nakon toga, više nismo trebali ići kod dermatologa .

  4. #54
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    eto

  5. #55

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    Citiraj tocekica prvotno napisa Vidi poruku
    Kad je moj sin imao atopijski dermatitis onda mi je dermatolog rekao da ne trebam ništa izbacivati iz prehrane dok dojim. Nakon 3 mjeseca svakodnevnih kupki, 3 različite kortikosteroidne kreme, bezbroj a derminih, mustelinih i avenovih kombinacija proizvoda otišla sam kod drugog dermatologa (preporučili su mi ga tu na forumu). Prvo što mi je rekao da izbacim mlijeko i jaja iz prehrane. Ispalo je da je al. na kravlje mlijeko. Nakon toga, više nismo trebali ići kod dermatologa .
    Kak se zove dermatolog? moze i pp

  6. #56
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Ja kombiniram ovako: zobeno iz dma ili muellera za kavu i muesle, pahuljice i zobenu kasu, bademovo od spara za kakao i kad mi se pije fino nesto. Btw.imas muellerovu kvazi-nutellu bez mlijeka,kako sam se razveselila kad sam ju vidjela,uf...
    Inace, prvi put kad sam sumnjala da im smeta nisam izbacila sve mlijecno - jela sam cokolade,peciva itd. Greska! Sad citam svaku deklaraciju, pazim na sve.
    Inace, najjacu su reakciju imali na strudlu sa sirom i vrhnjem, jacu nego na pol litre mlijeka u kakau.

  7. #57
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Moja dermatologica je pustisek iz klaiceve

  8. #58
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ja kad sam dobila djetu kad je to bilo klinki izbacila sam sve mliječno, čokolade i slično nisam jela dve godine, a pošto ima alergiju i na oraside i kikiriki ni nutelu nisam jela, u biti ja se ne sjećam dal sam ikad je kupila čak ni za velikog.

  9. #59
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ja kad sam dobila djetu kad je to bilo klinki izbacila sam sve mliječno, čokolade i slično nisam jela dve godine, a pošto ima alergiju i na oraside i kikiriki ni nutelu nisam jela, u biti ja se ne sjećam dal sam ikad je kupila čak ni za velikog.
    Citiraj Sybila prvotno napisa Vidi poruku
    Inace, prvi put kad sam sumnjala da im smeta nisam izbacila sve mlijecno - jela sam cokolade,peciva itd. Greska! Sad citam svaku deklaraciju, pazim na sve.
    Inace, najjacu su reakciju imali na strudlu sa sirom i vrhnjem, jacu nego na pol litre mlijeka u kakau.
    Citiraj mimsi prvotno napisa Vidi poruku
    Kak se zove dermatolog? moze i pp
    imaš PP. Po iskustvu cura (i mojem), možda da izbaciš mlijeko pa da vidiš kako se stvari odvijaju.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    Samo da jos provjerim (opet malo offtopic ), znaci ok je da spava samo u pidžamici i u vreci bez rukava (onoj malo debljoj) dok je u sobi 20 stupnjeva?
    Zatiljak treba bit normalne t.t., jel?
    Mm i dalje misli da joj je tako hladno pa se nemozemo dogovorit

  11. #61
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Je ok je

  12. #62

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    Evo da javim, pošto se prije par dana osip vratio, bili kod dr. i dobili dijagnozu atopijskog dermatitisa.
    U ponedjeljak idemo na testiranje flasterima pa ćemo ovisno o tome vidjet šta dalje...

  13. #63
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj mimsi prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da javim, pošto se prije par dana osip vratio, bili kod dr. i dobili dijagnozu atopijskog dermatitisa.
    U ponedjeljak idemo na testiranje flasterima pa ćemo ovisno o tome vidjet šta dalje...
    Bolje da imate dijagnozu nego da se patite bez dijagnoze i pitate što sad... Niste jedini. Zaviri ovdje: http://forum.roda.hr/threads/6416-At...matitis/page71

    Stavljaj djetetu u kupku ulje konoplje. I soda bikarbona nije loša. ALi ja nemam puno iskustva s tim...
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 09.11.2017. at 09:54

  14. #64
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Traži svakako i testove iz krvi, moji nisu testirani s flasterima, imali su prickove koji im baš puno ne vele ali rist i rast je jako visok

  15. #65

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    Pa je, istina. Cak mi je nekak i lakse, naravno ne zbog same dijagnoze, vec bas zato sto konacno znam sta je. Ali cini mi se da je neki laksi oblik zasad, bar kolko vidim po slikama na netu.

    Rekla je dr. da mozda nece ni trebati drugi testovi, ovisno o ovom nalazu..ali da, ja ipak zelim napravit sve moguce. Ako treba idem privatno. Znate li gdje se moze? U Zgu? Moze i pp.

  16. #66
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Mimsi, ajd, imas dijagnozu. Nadam se da ce ostati laksi oblik ili se samo poboljsati.

  17. #67
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Kak je bilo na testiranju?

  18. #68

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    Hvala, Sybila! I ja se nadam da ce na bolje, pogotovo nakon testiranja.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    Nije poslalo poruku do kraja.
    Uglavnom, bili danas na testiranju. Zalijepili joj flastere i cekamo 48 sati. Za sad nije nest posebno nervozna pa se nadam da ju ne svrbi, bubica moja. Vidjet cemo sutra kak ce bit.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    Na sve ispitivano je reagirala: mlijeko, jaja, kikiriki, brasno i gluten. Katastrofa!
    S obzirom da iskljucivo dojim, kompletno mijenjam prehranu i kaze dr.da bi kroz 3-4 tjedna trebalo biti puno ili sasvim bolje.
    Upuceni smo jos na vađenje krvi i testiranje pikanjem (to ako hocemo, kaze dr.da se na iste stvari testira pa ne vidim smisao) i kontrola za 6 mjeseci.

  21. #71
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ja bi napravila testove iz krvi, da znaš jačinu
    U svakom slučaju sretno, znam kak ti je

  22. #72
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bi napravila testove iz krvi, da znaš jačinu
    U svakom slučaju sretno, znam kak ti je
    IgE iz krvi daje kvantitavni rezultat, u smislu da ces dobiti broj koji ce spadati u odredjeni razred, ali to opet ne znaci ama bas nista u svakodnevnom zivotu. Neki ljudi mogu konzumirati alergen ciji IgE im je u drugom, trecem razredu, a neki zavrse s anafilaksom s rezultatom od 0.37 kU/L.

  23. #73
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj mimsi prvotno napisa Vidi poruku
    Na sve ispitivano je reagirala: mlijeko, jaja, kikiriki, brasno i gluten. Katastrofa!
    S obzirom da iskljucivo dojim, kompletno mijenjam prehranu i kaze dr.da bi kroz 3-4 tjedna trebalo biti puno ili sasvim bolje.
    Upuceni smo jos na vađenje krvi i testiranje pikanjem (to ako hocemo, kaze dr.da se na iste stvari testira pa ne vidim smisao) i kontrola za 6 mjeseci.
    Svakako ima smisla.

    Testiranje flasterom s pozitivnim rezultatima pokazuje da osoba ima kontaktni problem s tim alergenima. Ne znaci nuzno da bi se ama bas ista dogodilo da ih pojede, a opet, s druge strane, moze doci do anafilakse i ako ih netko dodirne rukama s tragovima tih namirnica. Odradite vadjenje krvi, da se odredi IgE. Ovisno o brojevima i anamnezi (ili kako vole reci, pricama i povijesti koja prati pojedine alergene u zivotu osobe), kad uvedete dohranu, dobar alergolog bi trebao odraditi oralni challenge/konzumaciju u kontroliranim uvjetima. Jedan od glavnih razloga zasto bih odradila cijelu alergolosku obradu je mogucnost anafilakse, tim vise sto je dijete malo i ne govori, niti bi ti znalo objasniti da nesto ne valja. Tu kod mene (SAD), kod alergologa koji ozbiljno shvacaju svoj posao, za bilo kakvu alergijsku reakciju ili pozitivan test na bilo kojoj razini, odmah se propisuje autoinjektor epinephrine-a (EpiPen i slicni) jer je bolje imati pri ruci nego zazivati upomoc.

    Drugo pitanje je, takodjer, reagira li dijete na proteine te hrane koji su presli u tvoje mlijeko (ako su presli) ili reagira na tragove alergena na tebi, tvojoj odjeci i opcenito u kucanstvu. Pazi na tragove mlijeka u brdu proizvoda, ukljucujuci gotovo sve suhomesnato, cak i ono sto izgleda posve bezazleno. Pod brasnom, mislis li na gluten ili psenicu? I toga ce biti svuda. Jaja nesto manje, ali ih ima, kikiriki je takodjer problem jer njime mogu biti kontaminirani praktici svi orasasti proizvodi. Plus, ne znam je li tako s one strane bare (racunam da zivis u Hrvatskoj, ali zapravo nemam pojma), no tu kod mene se kikiriki povlaci po vecini restorana i brdu pekarskih proizvoda jer svi vole pripremati hranu na/u i s uljem kikirikija. Osobe koje reagiraju na proteine odredjenih tvari mogu, a i ne moraju reagirati na ulja. S malim djetetom moras biti osobito oprezna, s obzirom da ti ne zna reci je li u problemu.

  24. #74
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    U svakom slučaju sad počinje borba prvo tebe s tobom! Kupuh pojedinačnu hranu i takvu pripremaj. U tak maloj dobi djeteta ni ja nisam bila željna kruha, već sam si radila zamjene riže, kukuruza, prose, heljde, tek kad je i on počeo konkretnije jest sam uvela #kruh#, mada je i on odmah po do hrani volio i krumpir koji smo morali izbaciti s 15mjeseci.s nekih 9mjeseci je dobio pravo na gezgluteinsko brašno koje smo podizali u apoteci, MixB, ali i to je sadržavalo krumpir pa smo i od tog odustali, kasnije sam pokušala mu davati zamjenu za mlijeko na koju se nije nikad priviknuo, pa je cica do skoro tri. Jedini moj slatkiše godinama je bio domaći pekmez i suho voće, on još uvijek tak jede

  25. #75

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    Ajme, puno vam hvala na ovim informacijama. Pojma nisam imala nit mi je dr.ista objasnila. Samo je rekla da se pikanjem testira na isto i da sto se nje tice ne treba a mi kak hocemo.

    Jelena,da,bas to. Trenutno sam u borbi i proucavanju recepata bez navedenih alergena. A to je taaakoo teskooo...ajd da je samo gluten..al jaja, mlijeko...u vecini bude bar nesto od toga. No dobro, tek je prvi dan, priviknut cu se i izguglati dobro.

    Kaae, hvala na objasnjenju! E sad, trebam znaci dobrog alergologa...iskreno, ne znam da se kod nas radi taj test konzumacije u kontr.uvjetima... Alergicna je i na psenicno brasno i gluten. A kikirikija kod nas nema bas tolko kao kod tebe, cini mi se. Orasaste plodove imam domace, tak da ok.

    Jedino jos nisam shvatila, da radimo onda to pikanje? Mozda mi je promaklo...
    I jos jedno pitanje (mozda glupo al stvarno mi je to sve novo), gluten se u deklaraciji bas tako navodi? Dakle,bas pise gluten? Ili moze bit drukcije? Npr. na deklaraciji za nesquik nije naveden, pa jel ga mogu pit? Trebam nest slatko!!!

  26. #76
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    otiđi u klaićevu mi smo tam kod alergologa/pulmologa i gastriča, dermatologa.

    pikanje kaj to znači jel to vađenje krvi ( rist i rast da se dobiju IgE, ili prick ( ispitivanje trenutno alergena na koži https://www.plivazdravlje.hr/aktualn...h-bolesti.html , mada ni to tolko ružno ne izgleda u stvarnosti)

    iskreno ako hoćeš moje mišljenje kani se i neskvika i kakaa i čokolade. uostalom s čim bi pila neskvik ?( Šećer, kakaov prah smanjene masti 23%, dekstroza, minerali(kalcijev laktat, kalcijev glukonat),emulgator, sojin lecitin, aroma, vitamini(A,D,C,B6,Tiamin,Riboflavin, Niacin, Pantotenska kiselina).? napravi si čaj ili nekaj kaj voliš i stavi malo meda)
    uzmi voće, suho voće, ako ovak reagira na kikiriki , onda bi vjerovatno reagirala i na orašasto, tak da se i tog kani. ( bar ja jesam - i preživjela sam 2xviše od 2.5 godine)
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 17.11.2017. at 11:46

  27. #77

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    Mislim da je prick test u pitanju. I smijemo li fenistil kapi prije toga svega? To nam dala dermstologica.
    Sad muz ide kod pedice s nalazima po uputnice. Rekla sam mu nek joj kaze sa svakako zelimo kod pedijatrijskog alergologa sa svim nalazima, pa cu vidjet sta ce ona rec.

    A nesquik bi popila a kokosovim mlijekom samo kazem, to me buni, ako gluten nije striktno naveden, znaci li da ga stvarno nema?

  28. #78

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    10

    Početno

    Pozdrav,

    vezano za osip... Imala sam slican problem s djetetom.. Prosli smo doktora i doktora, narucivali kreme po Europi...Nista...
    na kraju sam otisla privatniku koji mi je rekao da djetetu ne dajem 24 sata mlijeko (niti moje, niti kupovno) pa da vidimo reakciju. sve se povuklo... Napavno godinama smo isli jos po alergotestovima jer je svaki put izbacio negativno, a osip bi izbio s vremena na vrijeme..
    Na kraju intolerancija na mljecne proizvode + hiperkalcinoza.

  29. #79
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    da ali kakao zna povečati svrbež kože, probaj naći neku drugu dozu slatkoće,

    mada ja nisam ni kokosovo mlijeko, ali to sam ja

  30. #80
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj arad1806 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav,

    vezano za osip... Imala sam slican problem s djetetom.. Prosli smo doktora i doktora, narucivali kreme po Europi...Nista...
    na kraju sam otisla privatniku koji mi je rekao da djetetu ne dajem 24 sata mlijeko (niti moje, niti kupovno) pa da vidimo reakciju. sve se povuklo... Napavno godinama smo isli jos po alergotestovima jer je svaki put izbacio negativno, a osip bi izbio s vremena na vrijeme..
    Na kraju intolerancija na mljecne proizvode + hiperkalcinoza.
    iskreno u 24 sata se ništa ne može vidjeti da je krenulo na bolje, ali može da je krenulo na loše, pouzdano znam. napose u ovom slučaju jer djete nije ni dobilo direktno kravlje mlijeko, nego već prerađeno
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 17.11.2017. at 12:25

  31. #81

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    Jelena, ok, nisam znala za kakao i svrbež, hvala.

    Arad1806, meni je dermatologica isto rekla da poboljsanje ocekujem tek za 3-4 tj. U svakom slucaju, hvala na iskustvu.

    Muz je trazio pedicu da nas uputi kod alergologa ali nije htjela, kaze da nema potrebe i nek se samo drzim dijete.

  32. #82
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    A gdi si išla kod dermatologa, nas je dermatolog odmah poslala kod alergologa i gastroentereloga. Samo držim fige da nećete imati nas scenarij.

  33. #83

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    Iz Virovitice sam i isla sam tu u nasu bolnicu kod dermatologa. Ona je odradila testiranje i rekla kontrola za 6 mjeseci. Pedijatrica tvrdi da nema potrebe ici dalje. Ma ljuta sam! Mislim, nisu to male alergije...neznam, i kak vi u vecim gradovima normalno idete alergologu..sto je i logicno. Evo neznam sta bi rekla.jel pretjerujem?

  34. #84
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Vjerovatno ne, mojima je to prešlo na astmu.alergije imaju još i sad, klinka je prerasla samo mlijeko, a klincu se još nisu ni pčele smanjivati, dok je kod klinke testovi bili bolji već nakon 6mjeseci.
    Za sad se drži djete, kad ideš ponovo dermatologu traži i krvave ispitivanja, jel očito sa strane od pedijatrica nećeš dobiti uputnicu, ja sam tek kasnije mogla dobiti uputnicu za samo vađenje krvi.
    Pitaj ak te kaj zanima.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 17.11.2017. at 18:50

  35. #85
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Smanjivanje kvantitivnog testa (IgE) ne znaci nista u praksi. Mora se potvrditi ili opovrgnuti konzumacijom u kontroliranim uvjetima. Vadjenje IgE iz seruma se obavlja kao dio godisnje kontrole (na primjer), ali sam broj nikad ne znaci nista.

    Recimo, moj sin je odreagirao na 1/4 indijskog orascica anafilaksom, nakon cega je u obradi pronadjen IgE za indijski orascic u u drugom razredu, mislim da je bilo 2.89 kU/L. Dvije godine kasnije, IgE je pao na 0.37 (ispod 0.35 se ne smatra alergijom), a test dijete nije proslo test konzumacije (na koji se, kod naseg alergologa, u pravilu smije kad je IgE ispod 15 i kad su zadovoljeni jos neki kriteriji).

    Kcer smije pecena jaja (u pekarskim proizvodima, po strogo kalibriranim receptima), s IgE u 3. razredu, a ne smije sirovu mrkvu, na koju reagira oralno i prick testom, a IgE za mrkvu joj iznosi <0.35, odnosno nisu ga uspjeli detektirati u serumu. Uz sve ovo, niti jedno od njih ne reagira niti na jedan od svojih alergena ciji se trag mozda nalazi u mojem mlijeku (kazem mozda jer je nepoznato koliko cega i kod kojih osoba prelazi u mlijeko).

    Alergoloska obrada je prilicno kompleksna stvar, kao i prehrana dojilja u tom slucaju. Zato je prilicno bitno napraviti kompletnu obradu i pokusati odrediti sto je vise toga moguce. Nazalost, puno lijecnika savjetuje rigorozne eliminacijske dijete koje se odnose na uzasno puno namirnica, a ne znaju zasto, niti kako ce mjeriti rezultat. I ok, vecina majki je spremna tako krojiti jelovnik zbog svoje bebe, no u konacnici cesto ipak strada dojenje (jelovnik alergicara moze biti uzasno kompleksan pothvat), a mozda uopce nije trebalo. Ili zena godinama ne jede sve i svasta, a mozda ni iz kakvog razloga.

  36. #86
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Bez obzira ali ako je razred alergije veći od trećeg razreda tada neće ni pokušati raditi test opterećenja, recimo moj ima hrpu nju peti i šesti razred, i savjet je čekanje dok se smanji, tak je bilo i s klinkom dok nije došlo u niže razrede nisu se radili testovi opterećenja.

  37. #87
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Sto je tocno test opterecenja? Isto sto i ingestion challenge kod mene, ili ne?

  38. #88
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    To isto o čem ti pričaš, kontrolirano uzimanje necega

  39. #89
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    U jednom danu, kod alergologa? Pitam jer postoji i drugo opterecenje, terapijsko, gdje osoba jede minimalne kolicine alergena na dnevnoj bazi (najcesce zapravo stavlja pripravak pod jezik) i tako mjesecima, ako ne i godinama. To ovdje obicno rade s malo starijim pacijentima i, naravno, kad se iskljuci ocekivana anafilaksa (koliko je to moguce) od takvog izlaganja alergenu.

  40. #90
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Radi se u dva dana, malo po malo, drugi dan dosta vise

  41. #91
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Radi se u bolničkim uvjetima, sam postupak vodi ili gastroentereloga ili alergolog

  42. #92
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Onda nje isto. Kod nas je obavezno alergolog, ali je jednodnevno testiranje. Odraslima obicno traje 3-4 sata, djeci i do 8. (Mi smo obarali rekorde s kceri.) Pocinje dodirivanjem vanjskog ruba usne alergenom, a zavrsava ili u trenutku kad se javi reakcija, ili kad osoba pojede neku zadovoljavajucu kolicinu te hrane.

  43. #93
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Mojoj klinki je bila gastricka, jer je ona vodila, kad će ući klinac onda će vjerovatno biti alergolog. Nasima počne isto s dodirivanjem, pa svakih pol sata po malo, nakon 8-10sati se ide doma ako nema reakcije prvi dan. Nastavak slijedi drugi dan opet izjutra. S time da je moja dobila reakciju kad je prvi dan došla doma. Drugi dan su joj isti davali ali se pojavila dermatitis, ja sam joj prestala davati nakon par dana, jer je status kože bio koma, posle je doktorica rekla da je ok odluka, tek nakon dve godine je mogla popiti mlijeko bez reakcije. Tad je ige prije ispitivanja bio malo preko 0.35,akon dve godine je bio čista nula.
    Inače nisam bila s njom na ispitivanju neg muž, jer sam bila doma s malim sisavcem
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 19.11.2017. at 07:31

  44. #94

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    A kad se najranije moze na taj test opterecenja?
    Ok, sad dok iskljucivo dojim ni ne mogu nista drugo nego biti na dijeti,jel?
    I trebamo li na taj prick test onda ici ako se testiraju isti alergeni? Hoce nam to jos nesto reci ili?

  45. #95
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    treba prvo proći alergologa i napraviti testove iz krvi. najranija dob za koju ja znam da je rađen s 1.5 godinu.
    i da pitala si za fenistil, ne smije se uzimati 4-5 dana pred testiranje.

    je za sad ti ne prethodi ništ osim dijete, oaim ako ipak namoliš uputnicu za alergologa pa vidite koji su razredi. po meni su bolji rezultati krvih testova bar kod mojih klinaca. iz pricka se klinki nije ništ vidlo, ali je alergologica ipak odlučila ponoviti sve na krvom testu i ispali su jako visoki razredi, s time da je prick negativne probe njoj bio prek cijele ruke. tad je imala 6 mjeseci.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 19.11.2017. at 20:09

  46. #96

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    Dobili smo mi uputnicu i za krv (ukupni ige) i prick, trazila dermatologica. Znaci iz krvi vidim razrede,ok. To planiramo ovaj tjedan. Pa cemo vidjet onda za prick. A nama pedica rekla da mozemo fenistil normalno prije vađenja krvi.

  47. #97
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj mimsi prvotno napisa Vidi poruku
    A kad se najranije moze na taj test opterecenja?
    Ok, sad dok iskljucivo dojim ni ne mogu nista drugo nego biti na dijeti,jel?
    I trebamo li na taj prick test onda ici ako se testiraju isti alergeni? Hoce nam to jos nesto reci ili?
    Ja ne bih isla na prick test, ali isla bih na kvantitativni pojedinacni IgE iz seruma.


    Moja kcer je odradila prvi test opterecenja s 12 mjeseci. Bilo bi i ranije, ali isli smo na put.

  48. #98
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Kod nas se radi prvo kvalitativni IgE jer je najjeftiniji, najlaksi i najbrzim a svakako i najmanje invazivan. Zatim, po potrebi, prick test, pogotovo ako osoba prijavljuje simptome, a kvalitativni IgE je negativan. Zatim, ako je IgE ispod 15 i ako ne postoji povijest anafilakse, radi se ovaj test konzumacije (opterecenja). U slucaju da ne postoji jasna klinicka slika reakcije, vec samo (ne)opravdana sumnja, a postoji pozitivan IgE, svakako se radi prick test i onda, sukladno tome, konzumacija.

    Recimo cudnovate price s mrkvom moje kceri - osip po cijelom tijelu nakon konzumacije kuhane mrkve s 10 mjeseci, dva puta. Kvalitativni IgE s 11 mjeseci, <0.35. Prick test s oko 18 mjeseci (mrkva je bila zadnja na redu) - pozitivan za sirovu mrkvu (ogromna tocka) i negativan za raskuhanu mrkvu. Test konzumacije za raskuhanu mrkvu je prosla bez problema; sirovoj do daljnjeg ne smije niti primirisati. Inace uopce ne postoji standardni test za prick na mrkvu (reagens u bocici), vec su grebli po sirovoj i kuhanoj mrkvi prick iglom.

    Prakticki, niti jedan od testova nije konkretan i definitivan bez brda drugih parametara.

    Reagirala je i na soju, dodirom, s oko 10 mjeseci. S 11 mjeseci, IgE <0.35 (prije ikakve konzumacije soje ikad). S oko 18 mjeseci je prosla na testu konzumacije/opterecenja i jede soju bez problema. Ali ok, nas alergolog (i njegovi kolege po SAD-u, koje je kontaktirao oko ovih mojih cudaka) kazu da su moja djeca poprilicna luda iznimka, s obzirom da u njihovim slucajevima nema ama bas nikakve logike.
    Posljednje uređivanje od Kaae : 20.11.2017. at 01:03

  49. #99
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj mimsi prvotno napisa Vidi poruku
    Dobili smo mi uputnicu i za krv (ukupni ige) i prick, trazila dermatologica. Znaci iz krvi vidim razrede,ok. To planiramo ovaj tjedan. Pa cemo vidjet onda za prick. A nama pedica rekla da mozemo fenistil normalno prije vađenja krvi.
    Ne znam meni uvijek kažu par dana bez ičega. Ok kaj je odredila da se ispita? To je inače obično vensko vađenje krvi

  50. #100
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Kaae inače 15je dobar 3-4razred,kod nas ne bi dobili opterećenje za to.
    A da tvoji doktori vide moje, ne bi mislili da su čudaci nek puno više i groznije,ali imaju sreću da moje i njihove kombinacije ti tvoji prek bare nemaju šanse vidjeti

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •