Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 140

Tema: Osip koji ne prolazi

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno Osip koji ne prolazi

    Drage mame, molim vas pomoć!
    Moja beba ima dva mjeseca i već više od mjesec dana muku mučimo s osipom. Prvo joj se pojavilo na licu, vratu iza uha i glavici. Onako crveni prištići koji su s vremenom postali žućkasti i hrapavi. Bili kod pedijatra, dobili geokorton mast - pogoršalo se, poslani kod dermatologa - dobili betrion mast, kao proći će. Mazali par dana i stvarno je prošlo no kroz koji dan se vratilo. Pedijatrica rekla da je upala znojnih žlijezda i da je bebi vruće. Oblačim ju normalno - bodi i hlačice...ne znoji se...iskreno, ne vjerujem da joj je vruće. Budući da se osip proširio i na prsa, ruke i noge (crveni sitni prištići koji nisu hrapavi) opet smo poslani dermatologu - kaže virusni osip, ništa strašno, dobili "afloderm krema 40 - belobaza ad 100" da mažemo 5-6 dana i proći će. Ako ne prođe, da dođemo. Mazali jesmo i prošlo je na dan - dva i opet se vratilo. trenutno na lijevom obrazu ima crvene prištiće koji izgledaju kao da će postati opet onako hrapavi, a na vratu, prsima, trbuhu, gornjem dijelu leđa te djelomično rukama u nogama onako sitne crvene flekice/prištiće...pedijatrica i dalje spominje znojne žlijezde i nek mažem tom kremom što smo zadnje dobili. Kao ništa strašno, dešava se u prva tri mjeseca, proći će. Na virusni uzrok me blijedo gleda. Također joj je i koža jako suha mjestimično, doslovno se ljušti. Već sam luda od toga i jednostavno ne mogu pustit i ne razmišljat. Mjestimično sam počela mazati mustela hydra bebe kremom, ne pomaže. Kupamo svakodnevno u običnoj vodi. Isključivo dojimo. Ne znam jesam li što zaboravila napisati... Molim vas, pomozite. Ljuta sam više i na te doktore, ko da samo isprobavaju razne kreme, a ništa dugoročno ne pomaže...evo, ne znam stvarno.
    Raspisala sam se, znam.

  2. #2
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Naša mala je imala nešto tako. Izgledala je ko mali gnom. Pedica rekla to normalno od hormona. Nisam posebno mazala osim tu i tamo bejbi kremama. Očistilo se do šestog mjeseca.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    Ja sam isto pitala pedijatricu jel moramo mazat il da jednostavno pustim da prođe samo jer mi je vec dost tih krema, pa je rekla da, ako se ne tretira, može uzrokovat druge probleme...nije navela koje

  4. #4
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Infekcije valjda. Možda ožiljke.

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Kolko je beba velika ? Traži da ideš kod dermatologice.mozda je dete alergično, pa ako do još možda ćeš morat na restriktivnih dijetu. I traži testiranja na alergene. Imam takva dva slučaja doma. Može se dobiti infekcija kože uslijed grebanja ili samo ljuskama kože. Ako je za par dana sve otišlo pa se ponovo vratilo može značiti da je prejak i kortkostereoid.
    Prebaci se na zdravlje djeteta atopijski dermatitis tam ćeš vidjeti i drugih ideja. Za početak trebaš početi s one ga masnim kiselinama u obliku ulja za sebe, a ovisno o dobi djeteta možda i njemu. Pokušati čim prije normalizirati stanje kože, to je ponekad jako teško napose ako ne znaš s čim se boriš.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 12.10.2017. at 15:31

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Uz beton nije iso i oralni antibiotik?

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Trebalo pisat betrion

  8. #8
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Kod moje curke se u toj dobi na licu i glavici pojavio slican osip, ali to je bilo "ciscenje" od mojih hormona. Jako ruzno izgleda, ali proslo je kroz cca 3 tjedna. Bilo bi super da je to.

    E sad... Moguce je i da je alergija na nesto u hrani,ali tko zna na sto. Ja bi na tvom mjestu isla kod dermatologa ponovno i na testiranje za alergije.
    A za suhu kozu je rjesenje da bebu kupas rjedje zamisli da se svaki dan tocas u vodi od 37 stupnjeva i ne mazes se nicim, a zlijezde koje maste kozu ti bas i ne rade...

    Pretpostavljam da si isprobala promjenu detergenta za sve s cim dolazi u dodir, ne stavljas na sebe nista, bez omeksivaca itd...

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    Beba je stara skoro 2 i pol mjeseca. Nije išao antibiotik uz betrion.
    Patronažna mi je rekla da navodno ne rade testiranje na tako maloj djeci...dermatologica i pedijatrica isto uopće ne spominju testiranje i samo govore da će proć..sve mi glupo opet ić, a ne mogu ju gledat takvu jer me zanima šta je uzrok!
    Ne koristim omekšivač i ništa ne stavljam na sebe. Probat ću još s promjenom deterdženta.
    Jedino me tješi što mislim da ju ne svrbi..ne pokazuje da joj smeta.

  10. #10
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Rade testiranja budu bez brige i moji su radili ko bebe. Ako je ne svrbi onda nije svjesna toga, probaj raditi onda vlažne obloge mada je to malo problematično na glavi
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 12.10.2017. at 20:29

  11. #11
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    I moja je imala te prištiće šta već, koliko vidim normalno. E sad je samo pitanje koliko dugo se tretira pod normalno. Većina nas nije tretirala ničim..tko zna..možda baš od mazanja ne prolazi..a ne znam. Držim vam fige da sto prije prođe.

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Kad sam ja svojeg vidla s tri tjedna odmah sam zaključila da to nije normalno, i bila sam u pravu, imala sam iskustvo s klinkom prije i kod njega je definitivno bilo gore, mada je pedijatrica još i s prek dva mjeseca tvrdila da je to čišćenje, nažalost nije bilo, nego jaka alergija.

  13. #13
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj mimsi prvotno napisa Vidi poruku
    Beba je stara skoro 2 i pol mjeseca. Nije išao antibiotik uz betrion.
    Patronažna mi je rekla da navodno ne rade testiranje na tako maloj djeci...dermatologica i pedijatrica isto uopće ne spominju testiranje i samo govore da će proć..sve mi glupo opet ić, a ne mogu ju gledat takvu jer me zanima šta je uzrok!
    Ne koristim omekšivač i ništa ne stavljam na sebe. Probat ću još s promjenom deterdženta.
    Jedino me tješi što mislim da ju ne svrbi..ne pokazuje da joj smeta.
    Betrion je antibiotik. http://www.centarzdravlja.hr/site/as...trion_mast.pdf

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    Ma zaboravila sam napisati "oralni antibiotik", odgovarala sam jeleni.o

    Uglavnom, osip se dobrim dijelom povukao. Preprala sam joj sve s deterdžentom koji smo prvo koristili (poslije nam je tata uzeo istu marku, isto za bebe, ali ne sensitive, pa nisam posumnjala odmah u to - hvala, Sybila ), mažem s aflodermom i navečer više ne stavljam u vreću za spavanje nego pokrijem dekicom. E sad...što je točno pomoglo, ne znam. Samo mi je bitno da prođe do kraja i više se ne vrati.

    Puno hvala svima na pomoći!

  15. #15
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Ako si konstantno na aflodermu onda je to počelo djelovati
    Ali opez kortkostereoida u vidu krema treba ma zato što manje i ograničiti na 4-5 dana.

  16. #16
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Drago mi je da se povuklo! Super!

    Btw, pazi na dekicu kad krenu okretanja, bolje kupi drugu vrecu ako na nju sumnjas.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    Ma aflodermom sam ono prije mazala 6 dana kako je rekla dr. I tada se nije tako brzo povuklo. U biti, je sa nekih mjesta, ali stalno bi ispočetka izbijalo mjestimično. Tako da je bila pauza od nekih tjedan dana. I razblažen je belobazom, tako da sve skupa nije prejako. Ali da, znam da što manje, to bolje! Mazat ću još sutra i mislim da više nece biti potrebno. Samo da se gad ne vrati!
    Ma vreću sam maknula zbog potencijalne vrućine, pa da ipak nisu znojne žlijezde (to pedijatrica kaže...iako ju stalno pipkam i nikad nije znojna). Kao deblja je, al ništ posebno, pa sam joj znala još dodat i tanju dekicu. Ne znam, gledam po sebi (iako ja jesam zimogrozna) i meni bi bilo zima samo u toj vreći. Jel vi koristite samo vreću, bez ičega? I ako da, koliko je debela i kolko vam je temperatura u sobi? Ne sumnjam u materijal jer je 100% pamuk, a to joj inače ne smeta.

  18. #18
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Uf, di ces deku na vrecu...
    Mi imamo ikeinu vrecu (onu deblju za male bebe), ispod mi je curka normalno obucena u pidjamicu ili nesto, kao preko dana - evo konkretno sad ima bodi kratkih rukava i jednodjelnu pidjamicu dugih te debele carape (njoj je brzo zima jer je jos jako mrsava - ima 4kg i 60cm -
    pa nosi "deblju" varijantu) Vreca nema rukave. Decko ispod vrece ima bodi, hlace i normalne carapice. Sve je obican, ne pretjerano debeli pamuk, osim carapa za curu. Prvo sam i ja mislila da joj je zima - nije. Ako joj dodam sloj, bude nemirna po noci i kad joj popipam tijelo, dosta vruca. U sobi je cca 22 stupnja.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    A naša vreća je iz lidla, isto bez rukava. Isto je otptilike takva temp.u sobi. A obućena je u jednodijelnu pidžamicu. Joj pa ne znam, možda sam ja onda previše zimogrozna. Mislim, naš jorgan/poplun je puno deblji od te njene vreće...pa reko šta ja znam, da joj ne bude zima

  20. #20
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    U sobi vam je i ponoći 22?

  21. #21
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    da. dobra izolacija, a prek dana se grije na 24-25 ako padne ispod toga.

    mimsi - mislim da su jako slične debljine te vreće, tako da...nemoj se brinuti.

  22. #22
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    nije li to ipak malko pretoplo?

  23. #23
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    nije li to ipak malko pretoplo?
    Ovisi i o termostatu... Kod mene je namješten na 21, ali to je brrrr... Stari termostat (koji se pokvario ove godine) bio je isto tako namješten i bilo je ok.

  24. #24
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    ne znam moji spavaju uz prozor na kant, pa mi se za noć 22+ čini jako puno

  25. #25
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Nije. Mozda kad budu veci, ali sad im je to taman.

  26. #26
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    ne znam moji od početka tak spavaju, jer spavamo skup, ok pokriti su

  27. #27

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    Mi drzimo na 22-23 noću i zbog previjanja, koje je obvezno prije dojenja. I još malo tad upalim kalorifer tih par minuta. A danju nam je na 24.

    Jutros je bilo nešto malo osipa na vratu ali se brzo povuklo. I ima nešto sitnih,sitnih kao prištića na trbuhu mjestimično, ali ništa strašno. Pogotovo sam ih primijetila nakon što je bila široko povijena sa dvije tetre + jednokratna pelena i hlačice. Unervozila se nakon nekih dva sata i nakon skidanja se smirila. Sve više mislim da je ipak vrućina u pitanju. A opet onda, kak da nikad nije vruća/znojna? Mislim, ima jedan sloj odjeće na sebi i pelenu. I prije sam ju široko povijala pa ništa.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Male bebe se prvih nekoliko mjeseci u pravilu ne znoje. Temperatura nocu ne bi trebala ici preko 20 stupnjeva.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    Ok, evo sinoć sam je stavila samo u vreću, bez dekice. ))
    Prvo buđenje, a njoj ruke ledene. Znači li to da joj je zima?

  30. #30

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    Sad npr.spava u boravku, gdje je 24.stupnja. Ima jednodijelnu pidžamicu i pokrivena je tankom pamučnom dekicom do pasa. Ruke su vani i tople. Evodentno uživa.

    Podsjećam se na svoju baku koja još i sad brine da mi nisu gola leđa. ))

  31. #31
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Kad vec offtopicarite da se pridruzim

    Meni jako zimogroznoj ce biti tesko razluciti je li bebi dovoljno toplo i kako da je obucem.

    Vec sam ispitivala frendice na tu temu.

    Mene malo muce te vrece za spavanje...vecina ih je bez rukava, ali mi govore da je to OK i da bebi ne trebaju povrh onih od bodija i pidzamice.
    Ali ja kad spavam sam pokrivena do vrata, ukljucujuci i ruke, inace mi je zima.
    Pa se pitam treba li bebu ipak dodatno pokriti ili je bolje kupiti vrecu s rukavima?
    I te vrece su po meni nekako tanke.

    Sybila, ti si uzela one deblje iz Ikee? Dobre su? Da ne trazim dalje...
    Ali one nemaju rukave.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Kad vec offtopicarite da se pridruzim

    Meni jako zimogroznoj ce biti tesko razluciti je li bebi dovoljno toplo i kako da je obucem.

    Vec sam ispitivala frendice na tu temu.

    Mene malo muce te vrece za spavanje...vecina ih je bez rukava, ali mi govore da je to OK i da bebi ne trebaju povrh onih od bodija i pidzamice.
    Ali ja kad spavam sam pokrivena do vrata, ukljucujuci i ruke, inace mi je zima.
    Pa se pitam treba li bebu ipak dodatno pokriti ili je bolje kupiti vrecu s rukavima?
    I te vrece su po meni nekako tanke.

    Sybila, ti si uzela one deblje iz Ikee? Dobre su? Da ne trazim dalje...
    Ali one nemaju rukave.
    Potpisujem!

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj mimsi prvotno napisa Vidi poruku
    Ok, evo sinoć sam je stavila samo u vreću, bez dekice. ))
    Prvo buđenje, a njoj ruke ledene. Znači li to da joj je zima?
    Ne znaci. Provjeri zatiljak. Ako je zatiljak topli, u redu je.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znaci. Provjeri zatiljak. Ako je zatiljak topli, u redu je.
    Ok, budem, hvala!

  35. #35
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Meni su frendice rekle da bebi šakice trebaju biti malo hladnije pa sad…

    Za zatiljak nisam znala. Dobra info.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    Opet se osula po cijelim prsima, ramenima i mjestimicno trbuhu. Jako sitni prostici. Pogotovo se zacrvenilo nakon kupanja (u obicnoj vodi). Ljuta sam! Bas sam se poveselila da smo se konacno rijesili te napasti. I jos taman danas htjeli stavit malo ulja u vodu, da koj nahrani tu suhu kozu...ma, katastrofa...

    Idem sutra vjerojatno kod pedijatrice. Iako mi se totalno ne da jer mi je i zadnji put rekla da ne brinem, da ce proc.

  37. #37
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Bemu misa mimsi a bas mislila da ste rijesili... Sta na vodu reagira? Jel pazite na temperaturu vode?
    Jel ti dojis, ne sjecam se?

    Apropo vreca - da, rukice su hladnije uvijek, ne brinite se. Ja provjerim potiljak i trup. Vrece iz ikee su te deblje za bebe do 6mj i meni su super super, odlicno mi je ono oko vrata napravljeno za njih malicke. Vece sam uzela iz lidla, ali nismo ih jos koristili, one mi nisu za skroz male bebe bas zbog tog ovratnika. Drzala sam u rukama jednu vrecu s rukavima i znajuci sve sto znam o baby handlingu, sve sto radimo za njih po pitanju fizikalne - ne bih si tako sputavala bebu. Jer ti ih rukavi jako sputavaju,nije to dobro.
    Uvijek su topli kad ih otpakiram, dobro griju vrece

  38. #38

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    Pa izgleda da da, evo ne znam sta bi mislila. Pazimo, muz to sve dobro izmjeri i uvijek je temp. vode 37. Isključivo dojimo,da. Alergija na hranu?

  39. #39
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Kakvo je ulje, badem?

  40. #40

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    Ma nismo stavili ulje. Htjeli smo, ali kad smo skuzili osip, nismo. Kupili mustela ulje. Prije smo bademovo, iz ljekarne neko, al nije bilo dobro. Ruke su mi bile katastrofa poslije, onak smezurane i cak suhe, pa smo odustali.

  41. #41
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Jesi jela danas nesto sto nisi par dana? Ili danas u vecoj kolicini?

  42. #42
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Veliki je od prvog kupanja bio u bademovom ulju, kod klinke je bademovo ukinuto kod prvog kupanja, ali je dodavano maslinovo, jer od badema je bila katastrofa.
    Nisam skuzila kad se to počelo pojavljivati, kod klinke je to bilo u dobi od dva mjeseca, kod klinca s tri tjedna. Traži da te se pošalje ponovno dermatolog u i inzistiraj na testovima. Ne znam od kud si, ja sam išla u klaicevu, sad se možda malo duže čeka za narudžbu, pred jedanaest godina dobila sam termin za dva dana.
    U početku je dermatolog konstatirao da bi to moglo bit od klope, odmah mi je ukinula mlijeko i sve mliječno, jagode mada ih nisam ni jela, ribu i morske plodove, jaja, govedinu. Testiranje smo radili dva mjeseca kasnije, već su se vidle promjene na bolje

  43. #43
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Sybila prvotno napisa Vidi poruku
    Apropo vreca - da, rukice su hladnije uvijek, ne brinite se. Ja provjerim potiljak i trup. Vrece iz ikee su te deblje za bebe do 6mj i meni su super super, odlicno mi je ono oko vrata napravljeno za njih malicke. Vece sam uzela iz lidla, ali nismo ih jos koristili, one mi nisu za skroz male bebe bas zbog tog ovratnika. Drzala sam u rukama jednu vrecu s rukavima i znajuci sve sto znam o baby handlingu, sve sto radimo za njih po pitanju fizikalne - ne bih si tako sputavala bebu. Jer ti ih rukavi jako sputavaju,nije to dobro.
    Uvijek su topli kad ih otpakiram, dobro griju vrece
    Fala ti, kupujemo onda tu vrecu iz Ikee.

    mimsi, sretno da se rjesite tog osipa!

  44. #44
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam skuzila kad se to počelo pojavljivati
    kod tvoje počelo to pojavljivati

  45. #45

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    Pocelo se pojavljivati kad je imala mozda nepunih mjesec dana, nesjecam se ni ja tocno vise. Ali tad se osula po licu, vratu kod uha i glavi drugacije nego sad - bili su onak hrapavi pristici jako. Za to bih rekla da je ciscenje od hormona, koliko sam citala. Proslo je pa se opet vratilo i opet prošlo. Sadasnji osip nije takav..nema nista na licu i pristici su puno sitniji i gusci, crveni - na trbuhu, ramenima, prsima, vratu i mrvicu na leđima odmah ispod vrata. Bilo je i po nogama al vise nema.

    Znaci, poludit cu! Planirali ic danas kod dr., radi popodne. Osip se dobrim dijelom povukao. Vjerojatno jer sam sinoc namazala aflodermom. Mislim, super, al sta da sad kazem dr.??? Znam vec, reci ce mi da je ok posto je u prolazu i nek ne brinem (kao i prethodna dva puta). Tak da neidem nikud, za sad.

    Moguce da je alergija na mlijeko. Konzumiram ga svaki dan, ak nist drugo, u kavi. Pa cu sad maknut sve mlijecno da vidim. Jer preksinoc sam vecerala svjeze vrhnje, a jucer sam jela sir (na pizzi), pa mozda zato. Mislim, tesko mi je povezat s ikakvom hranom jer se vecinom isto hranim (dosta toga izbjegavam zbog grceva) a osipa malo ima,malo nema.
    Ako to ne pomogne, e onda stvarno idem kod dr., pa makar se povukao kroz sat vremena. Slikat cu ga, ako treba.

  46. #46
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Nema ti što bit neugodno pred doktorom jer si zabrinuta. Reci doktoru što je bilo, kako je osip izgledao. Može bit ništa, a i ne mora.

  47. #47
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Nemoj se nadati da će odmah i osip otići treba dobro pogoditi alergen da nekaj nestane, kod mojih je kombinacija hrane, peludi, grinja i to je jako teško srediti.ali se može nakon nekog vremena vidjeti bolje stanje
    Svakak traži testiranja.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 19.10.2017. at 09:05

  48. #48

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    Ma znam, u pravu ste. Kad se povuce, uvijek mislim da je proslo i gotovo...vec sam luda, stvarno. Evo pijem kavu s rizinom mlijekom, bljak.
    Ne, definitivno idemo kod dr.ako dođe ponovo!

  49. #49
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    meni nije falilo kaj godina nisam jela mliječno, lakše mi je bilo za njih se držati djete, ( mlijeko mi nikad nije falilo, ali sir da- ali sam rekla dost i bilo mi je ok)

  50. #50
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj mimsi prvotno napisa Vidi poruku
    Ma znam, u pravu ste. Kad se povuce, uvijek mislim da je proslo i gotovo...vec sam luda, stvarno. Evo pijem kavu s rizinom mlijekom, bljak.
    Ne, definitivno idemo kod dr.ako dođe ponovo!
    Imaš i bademovo i sojino i zobeno... isprobaj koje ti je najbolje.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •