Drage mame, molim vas pomoć!
Moja beba ima dva mjeseca i već više od mjesec dana muku mučimo s osipom. Prvo joj se pojavilo na licu, vratu iza uha i glavici. Onako crveni prištići koji su s vremenom postali žućkasti i hrapavi. Bili kod pedijatra, dobili geokorton mast - pogoršalo se, poslani kod dermatologa - dobili betrion mast, kao proći će. Mazali par dana i stvarno je prošlo no kroz koji dan se vratilo. Pedijatrica rekla da je upala znojnih žlijezda i da je bebi vruće. Oblačim ju normalno - bodi i hlačice...ne znoji se...iskreno, ne vjerujem da joj je vruće. Budući da se osip proširio i na prsa, ruke i noge (crveni sitni prištići koji nisu hrapavi) opet smo poslani dermatologu - kaže virusni osip, ništa strašno, dobili "afloderm krema 40 - belobaza ad 100" da mažemo 5-6 dana i proći će. Ako ne prođe, da dođemo. Mazali jesmo i prošlo je na dan - dva i opet se vratilo. trenutno na lijevom obrazu ima crvene prištiće koji izgledaju kao da će postati opet onako hrapavi, a na vratu, prsima, trbuhu, gornjem dijelu leđa te djelomično rukama u nogama onako sitne crvene flekice/prištiće...pedijatrica i dalje spominje znojne žlijezde i nek mažem tom kremom što smo zadnje dobili. Kao ništa strašno, dešava se u prva tri mjeseca, proći će. Na virusni uzrok me blijedo gleda. Također joj je i koža jako suha mjestimično, doslovno se ljušti. Već sam luda od toga i jednostavno ne mogu pustit i ne razmišljat. Mjestimično sam počela mazati mustela hydra bebe kremom, ne pomaže. Kupamo svakodnevno u običnoj vodi. Isključivo dojimo. Ne znam jesam li što zaboravila napisati... Molim vas, pomozite. Ljuta sam više i na te doktore, ko da samo isprobavaju razne kreme, a ništa dugoročno ne pomaže...evo, ne znam stvarno.
Raspisala sam se, znam.