Pokazuje rezultate 1 do 26 od 26

Tema: Opremanje apartmana na moru-dostava, namještaj i dr.

  1. #1
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno Opremanje apartmana na moru-dostava, namještaj i dr.

    Drage moje,

    vidim da ću opet trebat vašu pomoć.
    Naime, trebamo opremit potpuno prazan apartman na moru (Zadarska županija, relacija Pašman-Ugljan) što znači sav namještaj i uređaje.

    Što se tiče trgovina u Zadru postoje Lesnina, Emmezeta, Jysk i dr. (nema Ikee, samo distributivni centar u St, al opet dalje moraš sam). Naša prva zamisao je bila da odaberemo namještaj u Zg, al da ga kupimo u trgovinama u Zadru i od tamo organiziramo dostavu za otok.

    Zasad smo samo kupili kuhinju (drveni dio u Ikei jer je puno povoljnija od ostalih) no sad si postavljamo pitanje s obzirom da i te zasebne dostave namještaja koštaju te da netko tad treba bit u apartmanu (što je još i veći problem) a i trebamo ovu kuhinju dostavit (+ uređaje koje trebamo kupit) dal' bi nam se možda više isplatilo kupovat po akcijama u ZG i onda odjednom sve odfurat na otok iznajmljenim kombijem.

    Uvijek mi se činilo da ta dostava iz ZG do mora košta ko suho zlato i da se ne isplati a opet ako uzmem u obzir gore navedene druge razloge, možda bi to bila bolja opcija.

    Što vi mislite? jel netko bio (sigurna da je) u ovakvoj situaciji? kako ste postupili?

    Imate li neke povoljnije firme (ili fizičke osobe) koji imaju kombi za najam tj. posudbu na vikend uz nadoknadu?

    Bila bih vam jako, jako zahvalna.

  2. #2
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ovdje ti je sve skuplje, tako da bih rekla da ti je povoljnije sve kupiti u Zg i onda unajmiti kombi. Mozes uzeti i rentacar(provjeri cijene) i napunit ga u Zg, a ostaviti u Zd nakon iskrcaja (da ga recimo ne moras vracati u Zg). Ovdje su vrlo rijetko te dostave ok. Cesto ne ispune rok, dodju u krivo vrijeme ili ti sve iskrcaju na cesti.

  3. #3
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    o majko mila marta dobro da si mi rekla. Ajme ako još ne dolaze na vrijeme pa kako bi se mi mogli organizirati s vremenom a kamoli da mi ostave na cesti, zadavila bi valjda nekoga.

    Sad mi se vrti po glavi da uzmemo neki kombi u najam za vikend, voze ga MM i šogi, čak stignu i montirati nešto taj vikend. Samo da cijena ne bude glava boli.

    a za cijene u trgovinama sam shvatila da su iste u Zg i Za ako je isti dućan, tako su mi rekli npr. u Lesnini i Emmezeti.

  4. #4
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    eh da jedino onda imamo i pitanje prostora gdje da držimo sav taj namještaj npr. sofu, mislim da šogi ima praznu garažu al ipak...trebamo razmislit.

  5. #5
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Iste su cijene u ducanu, al vjeruj mi na kraju skuplje platis...
    Sta ce ti kombi za vikend? Uzmes rentu do Zd i svoj auto. Kombijem mozes prevesti stvarno ogromnu kolicinu stvari, ali puno stane i auto normalne velicine. Preklopis siceve i vozi misko.

  6. #6
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ok, ja bih ovako, a ti ces po svome:
    - napravila popis i zadala si krajnji rok
    - do roka kupujes na rasprodajama sve sto stignes
    - kad se rok priblizi, kupis sve ostalo
    - ukrcas, vozis
    Stvar optimizacije nije da bude najjeftinije, nego da bude najjeftinije u zadanim okvirima. Dakle odredis najvaznije i one malo manje vazne uvjete i onda se prema njima poravnas.

  7. #7
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ja sam namještaj slala Hp expressom.
    Na paleti, zamotano u foliju, dođu po to= 200kn
    Ali netko to mora dolje dočekati.

  8. #8
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    A gle mi imamo poludžip i jedva nam je stala cijela kuhinja drveni dio sa spušrenim sjedalima do doma.Suvozač nema šanse da sjedne. A di da stane jos par kreveta sofa u komadu ormari..

    Mislim da sofa ne može stat ni u jedan osobni. Al hvala na savjetima i idejama

    Ja bih najradije dani to pokupujemo kroz mjesec i pol i sve odjednom.ako uspijemo of course
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 15.10.2017. at 13:52

  9. #9
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Lili, imaš poruku.

  10. #10
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Mi smo vozili u prikolici.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Mi smo do Dalmacije kupovali tako da bi muz i ja sjeli u Kangoo i otisli u Ikeu i odabrali , ukrcali najskuplje u i na auto a ostatak nasli neke na fejsu sto za deset do petnaest posto dovoze iz Ikee. Ako ides na ovu varijantu, kljucno je da ti dovezes najskuplje i da matematicki poslozis auto.

  12. #12
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Hvala cure na info što tu što na pp.
    Sve info su mi jako korisne.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 15.10.2017. at 18:05

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Prvi put smo iznajmili kombi jer je stan bio prazan.
    Nakon nekoliko godina smo novi kauč radili po mjeri u ZG i platitli dostavu (imaš puno kombija koji voze na relaciji ZG-more; pogledaj po oglasnicima).
    Hladnjak i štednjak smo kupili u Zadru (ali mi smo na kopnu, ne na otoku). Iskracali ispred zgrade pa smo žicali susjede da nam pomognu odnijeti na 2.kat.

    Novu kuhinju iz Ikee smo prošle godine u dva karavana vozili.
    A svaki put kad idemo dolje nešto ponesemo... jer otkad je Ikea kod nas, stalno nešto mijenjam
    Često ni MM ne zna da je kakav paket ispod kofera...

    Ako je stan potpuno prazan, odi u Ikeu (ili gdje već želiš, ali njihovi paketi su vrlo praktični za prijevoz i mislim da se sve može pronaći), iznajmi kombi i jedan vikend odvezi i montirajte većinu stavri - kuhinju, krevete s madracima, ormare, stol, stolice, ponesi odmah i suđe, i detalje kao što je stalak za sušenje rublja, usisavač, fen za kosu, tegla za cvijeće, namještaj za balkon, posteljina i sl.
    Računaj da ti za kuhinju od 3 metra treba cca 2 dana. Posloži kuhinju tako da ne moraš rezati radnu ploču, a u Ikei naruči da ti izrežu rupu za sudoper i štednjak (to se nekoliko dana čeka) ili ako znate sami i imate alat, onda neće biti problem.
    3-4 dana ćete imati puno posla, ali kad sljedeći put dođete - bit će vam sve spremno i odmah će početi odmor... Najgore je kad se dođe na odmor pa se ima posla oko uređenja ...

  14. #14
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Lili, imaš pp

  15. #15
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Vrijeska,

    vidiš nisu nam rekli u Ikei da nam oni mogu izrezat rupu i skratiit ploču a pitala sam ih. Možda da nije do modularne kuhinje nemam pojma u svakom slučaju trebamo nekoga i za kuhinje jer MMi šogi mogu složit elemente al nemaju uopće alat za rezanje ploče, treba svo to i silikonizirat sudoper i dr. gornje elemente čvrsto postavit tako da bi da te detalje radi profesionalac. a što se tiče vremena oni mogu samo vikendima znači sve po 2 dana tako da bi taj 1.vikend otišao smao na kuhinju al nema veze bitno da što više toga dofuramo.

    Planiramo dolazit i na proljeće tako da imamo mi vremena do pravog godišnjeg. Plan nam je da imamo sve glavno do recimo Uskrsa tako da se može doći spavati i boraviti. Usisavač, fen i posteljinu računam da mogu i u svom autu. Samo da mi je ovo veliko odfurat. Hvala vaaam.


    idem sad vidjet pp-e.

  16. #16
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Moju kuhinju je montirao amater moj muž, koji je izradio i sav namještaj koji nije kupljen u komadu

  17. #17
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Lili , pazi da sve kupis i utovavaris u Ikei isti dan. Oni naplacuju lezarinu ako ne pokupis isti dan i to 500 kn po danu.

  18. #18
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Hvala sirius odmah smo mi nju odnijeli čim smo je kupili.

  19. #19
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Nije 500 kuna po danu nego nešto sitno, mi smo jednom ostavili stvari u Ikei, a da je 500 kuna sigurno ne bi.

  20. #20
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Nije 500 kuna po danu nego nešto sitno, mi smo jednom ostavili stvari u Ikei, a da je 500 kuna sigurno ne bi.
    Mozda ovisi o kolicinu.
    MM je vozio nekim povecu kolicinu namjestaja i bilo je 500 kn.
    Posljednje uređivanje od sirius : 16.10.2017. at 08:47

  21. #21
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Mozda ovisi o kolicinu.
    MM je vozio nekim povecu kolicinu namjestaja i bilo je 500 kn.
    Sigurno ovisi o količini, vjerojatno se plaća po paketu. Ali cifra je niska.

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  22. #22
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    evo da vam se povratno javim, napravili smo kako ste mi sugerirali.

    Nabavili namještaj i uređaje u u ZG, kombijem (povoljno preko frenda) muž i ekipa odvezli, a montiranje je upravo u tijeku pa koliko stignu jer ipak bi da zajedno proslavimo NG fali još par stvari, ali velika većina je već nabavljena.

    Što se tiče uređaja, rekla bih u Zg da treba ići samo na jednu adresu i nigdje drugdje: Outlet od Quadra u Kovinskoj (imaju i druge brendove). Tamo smo kupili oveći Telefunken hladnjak (5 god garancije, cca 80 l dolje i 40 l gore, A+), pećnicu (Quadro, jednostavan model, lijepo izgleda) i kuh.ploču za 3.600 kn (na rate ispadne 4.000 kn).

  23. #23
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Eh da zaboravila sam reći da je kombi jako velik (5m dug i bome jako visok), a bio je krcat ko šipak

    To bi se autom prevozilo valjda bar u 8-10 navrata (x 8-10 cestarina, goriva, trajektn.karata, da ne spominjem vrijeme kao bitnu stavku), a neke stvari bome ne bi ni stale npr. visoki hladnjak, sofa ... Tako da je rentanje kombija bio jako pametan potez

  24. #24
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Znaci decke stigli na cilj. Odmaraju se od tebe

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Odlično! Dakle bliži se odmor!

    Kombi, pa i onaj veći, brzo se napuni ... Pomisliš da je to samo nekoliko komada namještaja... ali da ja sad idem prazniti (ili namještati novi) appt trebao bi mi kamion ...

  26. #26
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Vjerujem Vrijeska, nakupi se toga moreee...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •