Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Viđanje djeteta uz nadzor - da li se može zabraniti viđanje nekoj osobi?

  1. #1
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno Viđanje djeteta uz nadzor - da li se može zabraniti viđanje nekoj osobi?

    Da li može majka u CZSS prilikom dogovora oko termina viđenja oca s djetetom tražiti zabranu da otac viđa dijete u prisustvu svoje druge žene (djevojke,... svejedno), ako ne postoje nikakvi razlozi za to, osim - "ja to ne želim"?

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Nemam osobno iskustvo, ali mislim da ne ( osim ako time zanemaruje dijete ili je ta osoba potecijalno opasna).

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

  4. #4
    Zelena vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    142

    Početno

    ne... odnosno može tražiti ali ne može dobiti takvu zabranu...
    može eventualno zamoliti stručne radnike centra da ovisno o okolnostima slučaja i u cilju dobrobiti djeteta savjetuju oca da susreti barem u početku budu bez prisutnosti nove partnerice kako bi se u potpunosti mogao posvetiti djetetu...

  5. #5
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Znam za slučaj kad majka nije htjela da otac viđa dijete u prisutnosti svoje nove djevojke, posebice iz razloga jer je ta djevojka prije čuvala njihovo dijete i tata je ostavio mamu radi nje. Mama nije uspjela u svom naumuda spriječi ta "zajednička" viđanja. Smetalo joj je što je dijete uz to i privrženo toj novoj tatinoj djevojci jer ju je znala otprije i bile su bliske.
    Majka je naravno bila jako povrijeđena jer su joj iza leđa sve to napravili i ljuta što njeno dijete zapravo "voli" tu novu djevojku.

    Nova djevojka je fakat voljela (voli) to dijete, al ta činjenica je mami smetala.

    Ja sam je probala utješit da ako ima za birat između dvije krajnosti da joj je bolje da ta ženska voli njeno dijete nego da je "prava" maćeha prema njenom djetetu. Bezuspješno. Tek sad kad je prošlo jako puno vremena, ona se pomirila sa situacijom.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 17.10.2017. at 10:44

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    dođe to s godinama, ali treba koja godina proći

    sličan primjer imam u naselju, bivša zena više vodi brige o tatinom djetetu s novom ženom ( nego nova žena), ok u isto vrijeme brine i o zajedničkom djetetu

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Možda ne bi škodilo malo praktičnosti kod te odluke...

    Ja bih razmišljala ovako: koji je najbolji interes djeteta? Da li su djetetovi roditelji u poziciji da porazgovaraju kao ljudi i dogovore da se viđanje "treće strane" odgodi za neko dulje vrijeme, dok se dijete ne adaptira na novonastalu situaciju... Ako je to tako rješivo, ne treba se dalje opterećivati.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •