Pokazuje rezultate 1 do 36 od 36

Tema: Iznenadna slabost, malaksalost + sistematski preko Croatia zdravstvenog

  1. #1
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno Iznenadna slabost, malaksalost + sistematski preko Croatia zdravstvenog

    Dva put prošli tjedan mi se desilo nešto jako čudno... prvo u četvrtak ujutro na poslu iznenada sam ostala bez snage. Uhvatila me totalna malaksalost... Imala sam osjećaj da ne mogu ništa, ni fizički ni mentalno... nijemi se vrtjelo u glavi, nisam imala osjećaj da ću pasti u nesvijest. Samo totalno bez snage... kao kod gripe, ali ništa ne boli. Zatvorila sam se u wc i sjela, naslonila na zid i samo željela spavati... nakon nekog vremena sam izašla, kolegica koja me srela me htjela voditi doma. Popila sam malo vode sa šećerom... sjela za stol i pretvarala se da radim... nakon sat i pol vremena sam pomalo došla sebi. Do kraja dana nisam u potpunosti došla sebi...
    U nedjelju ujutro se ponovilo, tad sam bila doma, pa sam legla na kauč i zaspala.
    Wtf je to?

    Nedavno sam radila opsežne pretrage krvi, sve ok, osim anemije (a ovo i nije nešto tipično za anemiju).
    Spavam dovoljno 7-8 sati... istina, previše radim i nikad se ne odmaram.

    Odlučila sam ići na sistematski. Imam dodatno osiguranje preko Croatia osiguranja, pa tražim preporuku za neku od njihovih poliklinika ili suradnih ustanova... jer čujem da je to često k'o na traci.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    A zasto mislis da nije od anemije. Pa prvi simptom nedostatka zeljeza je kronicni umor i iscrpljenost i malaksalost.
    naravno ne mora biti od toga, odi svakako na sistematski, samo sjecam se kad je moja mama bila anemicna da se upravo tako osjecala. Jedva je dan izgurala do kraja od silnog umora i malaksalosti.

    I sretno ti dalje, cuvaj svoje zdravlje

  3. #3
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Provjeri si štitnjaču i vitaminsko-mineralni status.
    Meni se desava često, jednostavno me u sekundi slomi i moram lec.

  4. #4
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Meni je tako bilo baš uslijed anemije.

  5. #5
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    E ovo je čista anemija u punom jeku. Tako je bilo meni.

  6. #6
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Mislim da ti nijedan dr na ove simptome ne bi nista drugo ni tražio dok ne riješiš anemiju pa ti je sistematski dobra ideja... da odjednom obaviš remont ako nađu još nešto.
    Inače, nemam odgovor na tvoje pitanje
    Sretno!

  7. #7
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Nadbubrežne aka krortizol, feritin provjeri, štitnjaču pod obavezno. a pod tim mislim na ft4,ft3,tsh nanti tpo i anti tg.
    Posljednje uređivanje od nanimira : 16.10.2017. at 17:18

  8. #8
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Ovo je tipično za anemiju. Ja sam se baš tako osjećala, ko prebijena mačka, samo mi se spavalo i nisam mogla dići ruke ni noge.

    Kad ti u krvi fali hemoglobin, organizmu kronično nedostaje kisik jer se u krvi nema na što vezati. Meni je to bilo posljedica dugih i obilnih menstruacija i nije bilo prehrane koja bi to riješila sve dok se nije začepila rupa kroz koju je krv bježala. Riješilo se hormonskom nadomjesnom terapijom, ali imala sam druge nezgodne posljedice. Spasila me mirena. Ne bih se nikad vratila na staro iako sam zbog toga morala mijenjati i državnog i privatnog ginekloga.

  9. #9
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Na temu klinika, mi imamo preko firme croatia dopunsko zdravstveno i njihove sistematske

    Bila sam u croatia poliklinici i sv.roku zadnjih par puta.
    Meni sve to isto, mozda malo vise preferiram sv.rok.

  10. #10
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    I ja mislim da je od anemije. I u klubu sam..
    Imam slučaj kao kod peterlin, pa su mi predložili da ga riješim mirenom..pa bi me zanimalo, ide li u tom slučaju mirena na recept? Ako netko zna?

  11. #11
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    I ja mislim da je od anemije. I u klubu sam..
    Imam slučaj kao kod peterlin, pa su mi predložili da ga riješim mirenom..pa bi me zanimalo, ide li u tom slučaju mirena na recept? Ako netko zna?
    Da, na recept.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    I ja mislim da je od anemije. I u klubu sam..
    Imam slučaj kao kod peterlin, pa su mi predložili da ga riješim mirenom..pa bi me zanimalo, ide li u tom slučaju mirena na recept? Ako netko zna?
    Moze, ako ti hzzo odobri. Uvjet je vise od 35 godina i povijest bolesti preobilnih krvarenja. Ide preko tvog ginekologa.

  13. #13
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Tipično za anemiju je da se stalno tako osjećaš... ovo je bio nagli, iznenadni, kratkotrajni nalet totalne malaksalosti.
    Nešto skroz drugačije.

  14. #14
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Na temu klinika, mi imamo preko firme croatia dopunsko zdravstveno i njihove sistematske

    Bila sam u croatia poliklinici i sv.roku zadnjih par puta.
    Meni sve to isto, mozda malo vise preferiram sv.rok.
    Thx.

  15. #15
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Da, na recept.
    Ide da... i ja ću probati

  16. #16
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Tipično za anemiju je da se stalno tako osjećaš... ovo je bio nagli, iznenadni, kratkotrajni nalet totalne malaksalosti.
    Nešto skroz drugačije.
    A ovo ti i ja znam imati...samo odjednom mi dođe slabo, počne me oblijevati kao nagli val vrućine pa odmah hladnoće, tresem se, imam osjećaj kao da ne mogu podići ruke ni pomaknuti noge, u glavi mi nastane kao brain fog, svjesna sam svega ali je sve mutno, zuji u ušima...

    To mi se događa i par dana nakon mjesečnice kad izgubim priliču količinu krvi.

    E sad, ja sam kopala i našla nekoliko uzroka ai dok mi je to potvrdila:

    1. anemija uslijed gubitka krvi
    2. napad hipoglikemije uslijed gubitka krvi, dakle nagli pad šećera ako nisam jela kvalitetno i često ( meni je tokom menstruacije većinu vremena muka jer gubim fakat puno krvi pa slabo jedem i od svega mi je zlo osim od voća pa to tamanim)
    3. nizak natrij/kalij - oboje su mi doslovno na donjoj granici ujutro na tašte
    4. problemi sa štitnjačom - hashi i hipo sam pa su hipoglikemija+anemija+nizak i nikakav vit-min status ajmo reć "normalni"
    5. nagli pad tlaka uslijed velikog gubitka krvi ili postojeće anemije

    Meni se to zna dogoditi ako se jako iznerviram, napravim prevelik đir u šetnji, popijem previše kave, ...samo me prebaci.

    Pomaže mi jedino da popijem ili pojedem nešto slatko pa se to smiri.

    Jedno vuče drugo za sobom. Anemija može značiti i nizak tlak i nizak šećer itd.

  17. #17
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Hvala.
    Valovi vrućine i hladnoće mi nisu poznati (za sad).
    Oba puta je bilo nakon doručka, pa sam isključila pad šećera...
    Nije bilo za vrijeme menzesa, tlak sam mjerila tek navečer, bio je uobičajeno niži, ali nikakva drama (105/70)... štitnjaču nisam već neko vrijeme provjeravala... ali kad jesam, tad je sve bio ok.. pa i antitijela. Kavu ne pijem...

  18. #18
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Joj, sad tek vidim da se spominje Croatia osiguranje. Mislim da je to mjesto gdje sam išla na zadnji sistematski - u Vukovarskoj su locirani.
    Tamo im rade stvarno, ali stvarno jako stari liječnici.
    između ostalog mi je internist očitavao nalaz. Valjda mi je 5 puta rekao da mi je nisko željezo (ja nemam problema sa Željezom). Isto tako sam ja njemu 5 puta rekla da sam prije par dana dala krv i da je to zato.
    Uglavnom, uopće me nije slušao i ponavljao je svoje.

    Meni dovoljno da ih ne uzmem za ozbiljno

  19. #19
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ali ima Croatia i suradne ustanove...

  20. #20
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    ok, ne znam. Mi smo imali prek posla. I fakat su im liječnici prastari. nemam ja ništa protiv toga da penzići rade za dodatnu lovu, ali baš da ti govore takve bedastoće i niš ne slušaju kaj ti njima govoriš mi je izvan svake pameti

  21. #21
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    ja idem u Croatiu na sistematski (svake druge godine), unazad 5-6 godina.
    vukovarska
    meni su ok.
    je ko na traci (u smislu da ljudi brzo dolaze na red, setas od jednih vrata do drugih itd), ali svugdje mozes pitati sto te zanima, ljubazni su, kasnije bez problema nazvati kad ti dodju nalazi koji nisu odmah gotovi (papa npr.) ako zelis pojasnjenje ili imas pitanje ...
    od lijecnika samo je internist star, (na kraju ides k njemu, pa kao objedinjava sve), ostali su mladji ili srednjih godina - pricam naravno o tome kad sam ja bila (zadnji put prosle godine)
    Posljednje uređivanje od emily : 17.10.2017. at 10:24

  22. #22
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    to je očito taj internist. Mene ne smeta što je star. mene je zasmetalo to što me uopće nije slušao. I to nekoliko puta.
    Općeniti su sve te Poliklinike kao na traci, ali takav odnos do sada nisam vidjela. Čak da sam ja i rekla nešto krivo ili glupo, mogli smo porazgovarati. Ali on doslovno nije slušao

  23. #23
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Meni je u Vukovarskoj naj bila oftalmologica. Neka mlađa žena. Ja nosim naočale i leće i super je pregled napravila. Ostali tako, meh
    U Sv.Roku mi bili super na uzv abdomena i grudi - stvarno stručno i detaljno napravljeno. A i internist isto ok

  24. #24

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    2,806

    Početno

    Samo nemoj na sistematski kod Profazića, oni isto imaju s Croatiom ali su koma.

  25. #25
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Mene zna uloviti ovakav umor.Da se ne mogu pomaknuti.Da nemam.volje mrdnuti.Ali kod mene obicno dode s padom tlaka.
    Sto se tice sistematskog ako mozes odi u Sv.Rok.Meni je bilo.odlicno.
    Obavila sam u danu kks,plus jos svasta nesto iz krvi ne znam napamet,urin,oftamolog,ekg,internist,uzv grudi,stitnjace,abdomena i dodatno fizijatra.Ginekologa nisam jer imam svog kojem idem redovno.
    Sretno.

  26. #26
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj ellica prvotno napisa Vidi poruku
    Mene zna uloviti ovakav umor.Da se ne mogu pomaknuti.Da nemam.volje mrdnuti.Ali kod mene obicno dode s padom tlaka.
    Sto se tice sistematskog ako mozes odi u Sv.Rok.Meni je bilo.odlicno.
    Obavila sam u danu kks,plus jos svasta nesto iz krvi ne znam napamet,urin,oftamolog,ekg,internist,uzv grudi,stitnjace,abdomena i dodatno fizijatra.Ginekologa nisam jer imam svog kojem idem redovno.
    Sretno.
    Potpis za Sv.ROk - hodam tamo na preglede već...dugo godina. Otkad su osnovani. Dobri su.

  27. #27
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Hvala na savjetima za pregled...

  28. #28

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    25

    Početno

    Ja cu se samo ubaciti kao padonranac, al moram pohvaliti vrhunskog lijecnika endokrinologa, dr Žmire, koji radi u CO u Vukovarskoj. I mada ima vec dosta godina (iako igra nogomet ko mladic!), ja odlazim na kontrolu u CO samo radi njega, a trebam proci pola drzave za doc do ZGa! Odlican i iskusan doktor, sa izvanrednim savjetima i dijagnostikom, i sta je najbitnije dobar covjek!

    Sorry na upadu...

  29. #29
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Hvala.

  30. #30
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj ribica1505 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja cu se samo ubaciti kao padonranac, al moram pohvaliti vrhunskog lijecnika endokrinologa, dr Žmire, koji radi u CO u Vukovarskoj. I mada ima vec dosta godina (iako igra nogomet ko mladic!), ja odlazim na kontrolu u CO samo radi njega, a trebam proci pola drzave za doc do ZGa! Odlican i iskusan doktor, sa izvanrednim savjetima i dijagnostikom, i sta je najbitnije dobar covjek!

    Sorry na upadu...
    Je on je super. I šteta što više ne radi na VV.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    25

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Je on je super. I šteta što više ne radi na VV.
    Slazem se! Jako mi fali tamo...

  32. #32
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj ribica1505 prvotno napisa Vidi poruku
    Slazem se! Jako mi fali tamo...
    I meni, ali našla sam super zamjenu.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    25

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    I meni, ali našla sam super zamjenu.
    Nije tema, al moze, please, ime? Moze i u inbox! Hvala od srca

  34. #34
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj ribica1505 prvotno napisa Vidi poruku


    Nije tema, al moze, please, ime? Moze i u inbox! Hvala od srca
    Imaš pp.

  35. #35
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Mojca meni je bas zbog niskog zeljeza dolazilo do ovakvih epizoda...
    Uz stalan osjecaj nemoci koji sam ipak nekako hendlala, znalo se dogoditi i da pokoji dan imam bas krizu, da me sabije tako da mogu samo sjediti i polako disati.
    Tad mi je i tlak bio nizak, otkucaji srca takoder.
    Nemam iskustva sa sistematskim, ali ti zelim reci da nije neobicno sto te anemija plus stres i losa prehrana dovedu do ovakvog stanja...

  36. #36
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Tako je, meni je u kombinacija štitna, anemija i nizak tlak. Nekidan sam usred važnog sastanka samo osjetila da mi se vid muti i glava pada i da ću odletit. Dovoljno sam bila pribrana da izađem na zrak i za 15min se oporavim. I inače sam imala te napadaje osjećaja totalne slabosti, kao da me netko iscijedio od života.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •