Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Bolovi u stomaku i grudima

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    393

    Početno Bolovi u stomaku i grudima

    Drage moje, curica mi ima od prolheca stalne, svakodnevne bolove i probadanja iznad zeluca u grudima, cijelom stomaku i krstima. Kardioloski ok, jede dobro( uglavnom bi jela samo nezdravo), dobila 1000 nalaza da uradi. Ti bolovi dodju i prodju ali 100 puta u toku dana. Doduse, tako nekako sam i ja zatrudnila. Molim vas ima li ijedna iskustva s tim jer me je naravno odmah strah najgoreg((

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Odvedi dijete psihologu ako već nisi. Ne mora to imati organski uzrok. Takve smetnje su česta pojava u pretpubertetu i pubertetu.

    Sretno!
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 25.10.2017. at 08:40

  3. #3
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Kaj nije i prije bila ta ista boljka?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    393

    Početno

    Bili smo sinoc u bolnici na pedijatriji. Citav dan se zalila na knedlu u grlu, stiskanje i ziganje u grudnom kosu, tesko disanje, bolove u stomaku((ekg uredan, pluca cista, stomak na pregledu bez bolova. Sutra ide kod kardiologa( za svaki slucaj), dr.kaze da je sve u redu medjutim mene je strah. Dala sam joj kapi za stomak i zeludac- Iberogast pa cu vidjeti. Stvarno me je strah jer nikad nije imala ovako ozbiljne simptome

  5. #5
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Odvedi dijete psihologu ako već nisi. Ne mora to imati organski uzrok. Takve smetnje su česta pojava u pretpubertetu i pubertetu.

    Sretno!
    X
    tako je moja imala svakodnevne mučnine i bolove u trbuhu kad je krenula u školu, prošlo je samo od sebe - kad se primirila i shvatila da se ništa loše u školi neće dogoditi ako dobije i koju ocjenu manju od 5
    napravite pretrage da ste mirni, nadam se da će sve biti ok!
    Posljednje uređivanje od n.grace : 29.10.2017. at 11:50

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj lamy prvotno napisa Vidi poruku
    Stvarno me je strah jer nikad nije imala ovako ozbiljne simptome
    Ni ti nikad u njenom životu nisi bila toliko trudna kao sad .
    Teme koje si otvorila su sve o zdravstvenim tegobama vezanim za tvoju trudnoću: mučnine, povraćanje, vrtoglavica, nesanica, krv u urinu, vaginalno krvarenje, bolovi u grudima, strahovi, panika...
    Tvoja devojčica mora primetiti bar deo tvojih simptoma, tvog straha i neraspoloženja, koliko god se možda ti trudiš da sve sakriješ.
    Ne bi bilo čudno da ona tvoju trudnoću doživljava kao nešto užasno, što ugrožava zdravlje njene mame, čini je prestravljenom i neraspoloženom, njeno telo promenjenim, a verujem da joj tvoj predstojeći porođaj izgleda kao nešto nepodnošljivo zastrašujuće.
    Ako je ona inače osetljivo i saosećajno dete, verovatno se identifikuje sa tobom, i nesvesno na sebi odražava deo tvojih tegoba. Bolovi u stomaku i grudnom košu, teško disanje, knedla u grlu - sve to može biti izraz jakog straha i njene nesigurnosti.
    S obzirom da si brižna mama i s obzirom da svi drugi doktori tvrde da je njeno fizičko zdravlje savršeno, zašto ne poslušaš dobronamerne savete koje si dobila i ne odvedeš je na razgovor sa psihologom? Nekad su deca tog uzrasta spremnija da porazgovaraju o svojim strahovima sa dobronamernom nepoznatom osobom nego sa roditeljima. Istovremeno možeš dobiti i ti savete o tome kako da ublažiš detetove i svoje strahove vezane za promenu koju donosi nova trudnoća i porođaj.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    393

    Početno

    Draga moja, rasplakala si me. Sve to i ja mislim. Ona je jaaaaako zabrinuta za moje zdravlje. Danas smo radili kardioloski nalaz i hvala Bogu uredan je. Narucit cemo se ove sedmice kod psihijatra. Naravno, uradit cemo sutra aBd sve nalaze- cisto da iskljucimo organske faktore. Mene je naeavno strah milion bolescuga, a cinjenica da sam trudna i puna hormona te nisam " normalna" je otezavajuci faktor

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Biće sve to dobro .
    Moja devojčica je razvila iste simtpome nakon tatine neočekivane i hitne operacije žuči, trajalo je par nedelja jer ni ja nisam odmah shvatila u čemu je problem, ali prošlo je sve potpuno.
    Puno, puno smo pričali svi zajedno, trudili se da provodimo što više vremena u nekim aktivnostima koje svi volimo, čim smo svi sebi vratili život i raspoloženje u normalu njene tegobe su čudom iščezle.
    Nadam se da će i kod vas biti tako.
    U međuvremenu, probaj da premestiš detetovu pažnju sa svog i njenog zdravlja na neke obične životne sitnice koje vas raduju, nađite bilo šta u čemu obe uživate, provedite opušteno vreme zajedno.
    Naravno, uradite sve analize koje treba, da budeš mirna da si sve proverila, ali verujem da će sve doći na svoje mesto čim dete razreši svoje unutrašnje strahove.

  9. #9
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    lamy, pulinka je u pravu.

    Moraš najprije pomoći sebi, brinuti o svom zdravlju na primjeren način (bez panike, ali i bez zanemarivanja zdravstvenih problema) pa ćeš tako pomoći i svojoj kćeri. Sretno jednoj i drugoj! Možete vi to.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •