Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 124

Tema: Kupovina rabljenog auta - iskustva?

  1. #1
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno Kupovina rabljenog auta - iskustva?

    Moramo kupiti novi-stari auto. Našem je sad 14 godina i dao je svoje.
    Kupili bi auto star 3-4 godine. Već mjesecima gledamo i tražimo. Lagano ću već izluditi. Gledamo sve i Njemačku i Hrvatsku privatne prodavače i auto kuće.
    Ono što bi mi kupili, auto reda Renault Megane i slično je sve gore na sjeveru Njemačke i otići do gore i vidjeti da to nije taj auto koji je na slikama i vratiti se kući mi je suludo.
    U Hrvatskoj od privatnih prodavatelja nema skoro pa ništa, tj. ono što i ima je već uvoz iz Njemačke, što će reći da ne mogu provjeriti kilometre.
    Da li imate iskustva s kupnjom rabljenih auta u Hrvatskoj od auto kuća? Koliko sam pročitala po forumima uglavnom su neka negativna iskustva. Je li moguće da su baš svi prevaranti? Imate li neku auto kuću za preporučiti?

  2. #2
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Možeš se raspitati u autokućama. Moj brat je kupio Renault tako. To su često auti koje su koristile tvrtke i bili su na leasing.

  3. #3
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Raspitujemo se već mjesecima. Uvijek je neka kvaka. Ili nije onako kako je u oglasu ili ako se čini da je ok prilika i cijena, kad pročačkam po forumima negativna se iskustva vežu za te auto kuće.
    Ovaj auto koji sad imamo smo kupili nov tako da nemam iskustva s kupnjom rabljenog auta i strah me da mi netko ne uvali mačka u vreći.

  4. #4
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Po broju šasije se lako provjeri sve vezano uz određeni auto.
    Kilometraža je ne bitna i lako ju je provjeriti.
    Bitno je da je auto održavan, da ima servisnu knjižicu.
    Mislim da je najbolje uzeti auto od neke auto kuće ,a ne individualca.
    Ja sam jako zadovoljna Dojkićem, ali on je za WV.
    Horvat iz Zaprešića je odličan dealer za sve ostale aute.
    Nazovi ga i raspitaj se.
    Znam da nudi i kredite i jako je fleksibilan.
    Naručivanje iz vana u startu može izgledati jeftinije, ali u konačnici može ispasti puuuno skuplje jer moraš platiti homologaciju i ostale namete.
    Moj frend se tako zeznuo sa Zafirom.
    Auti od rentacara i leasinga su u pravilu jako izraubani i ja ne bih uzimala takav auto.

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    neki leasingi imaju potpisani unapred do kolko km smiju ići

    jel si gledala Gašparov?

    mi smo isto u dvoumici kaj napraviti, bili po par kuća i individualaca, većina kuća u cijeni nudi i servis, tak da treba biti miran 20000 km ili godinu dana
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 25.10.2017. at 11:47

  6. #6
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Moramo kupiti novi-stari auto. Našem je sad 14 godina i dao je svoje.
    Kupili bi auto star 3-4 godine. Već mjesecima gledamo i tražimo. Lagano ću već izluditi. Gledamo sve i Njemačku i Hrvatsku privatne prodavače i auto kuće.
    Ono što bi mi kupili, auto reda Renault Megane i slično je sve gore na sjeveru Njemačke i otići do gore i vidjeti da to nije taj auto koji je na slikama i vratiti se kući mi je suludo.
    U Hrvatskoj od privatnih prodavatelja nema skoro pa ništa, tj. ono što i ima je već uvoz iz Njemačke, što će reći da ne mogu provjeriti kilometre.
    Da li imate iskustva s kupnjom rabljenih auta u Hrvatskoj od auto kuća? Koliko sam pročitala po forumima uglavnom su neka negativna iskustva. Je li moguće da su baš svi prevaranti? Imate li neku auto kuću za preporučiti?
    Mi smo odustali od te ideje kad smo otkrili da možemo dobiti debeli popust na temelju HAK-ove kartice (uštedio je mm nekih 15 tisuća kuna). Isto smo se predomišljali da li kupiti malo manje stari auto ili novi. Imamo Mazdu 2002 godište, još je dobra i nismo ju prodali jer trenutno trebamo dva auta, a i djeca će sad na vozački.

    Ispalo je da smo uz 10% popusta kupili novi novcati Ford za iste novce za koje bi kupili Mazdu staru 3 godine. Popusti i dalje vrijede, a caka je u tome da ne možeš birati ono što želiš iz kataloga, nego samo između onoga što trenutno imaju na lageru. Možda vrijedi provjeriti - zaviri ovdje: http://www.hak.hr/clanstvo/ustedite/ i na web stranicu Forda. Evo kopiram ono što je interesantno:

    Ekskluzivni popust za članove HAK-a na cijene novih Ford vozila - od 5 do 12 %Naznačeni popusti odnose se na službeni cjenik objavljen na internet straniciwww.ford.hr.
    Ponuda za dolje navedene modele s naznačenim popustima:
    FOCUS: 10 %
    MONDEO: 12 %
    FORD KA+: 5 %
    B-MAX: 7 %
    C-MAX: 9 %
    KUGA: 12 %
    S-MAX: 12 %

    Popust se odnosi na vrijeme trajanja ugovora i ne može se kombinirati s drugim popustima.
    Popusti se ostvaruju u ovlaštenoj Ford prodajnoj mreži u Hrvatskoj.
    Evo, ovo ti nije savjet, samo moje nedavno iskustvo. Auto ne kupuješ svaki dan, pa se vrijedi s tim malo bolje pozabaviti. Mi smo se godinu dana predomišljali i na kraju uzeli Forda. MM je zadovoljan, a Mazda je ostala meni.

    Još jedna napomena: osiguranje za prvu godinu također je bilo gratis. Isplati se uzeti njihovu ponudu da točno doznate što sve obuhvaća.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 25.10.2017. at 11:49

  7. #7
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Ja sam kupila takodjer ford preko HAK popusta. Ali nema sad fieste na listi.

  8. #8
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam kupila takodjer ford preko HAK popusta. Ali nema sad fieste na listi.
    Ništa zato. Treba otići u Autohrvatsku i pitati što je u ponudi. Mi smo htjeli Focus karavan, nije bilo pa smo neplanirano završili sa C-maxom, ali ispalo je bolje nego smo mislili. Jedino se mm morao priviknuti na motor s turbinom i mjenjač sa 6 brzina, ali brzo je uspio. Meni je veći problem parkiranje (nemam osjećaj za gabarite) ali ima parkirne senzore pa ide i to.

    Ont. Autohrvatska ima i ponudu rabljenih vozila.

  9. #9
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Imamo ograničen budžet tako da i s tim hakovim popustom ova nova Ford vozila koja su u ponudi su nam preskupa.

  10. #10
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Onda pogledaj malo i izvan mjesta boravka - često su niže cijene, ali moraš otputovati štajaznam u Sisak ili neki drugi grad...

    Ovo sam doslovce prvo našla: http://www.njuskalo.hr/auti/renault-...oglas-19994246

    Ako imaš nekoga tko se kuži u aute da ode s vama dok kupujete, bilo bi super.

    A ako nemaš, pouzdaj se u sreću. Kad kupuješ od autokuća, oni obično daju i garanciju na neki vremenski period, pa imaš vremena otkriti skrivene nedostatke. A što da kažem - uvijek se možeš nasaditi, ali i dobro proći. Ja sam svoj prvi Fiat Uno kupila onak bzvz na neviđeno, a služio me dobro par godina dok nisam uvrebala priliku kupiti Daihatsu Charade od poznanika (kad su dobili drugo dijete i 2 godine stari auto morali promijeniti za veći). Sve ti je to lutrija...

    Postavi oglas ovdje na burzu da kupuješ, možda isto netko od cura prodaje. Sretno!

  11. #11
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    mi smo prije 4 god kupili rabljeno. dobro kaze peterlin, nemoj se ogranicit na mjesto stanovanja. dobra je ideja kupit od autokuce jer uvik daju nekakvu garanciju. mi smo uzeli od fizicke osobe, preko njuskala i dobro smo prosli. isto tako smo se mogli zeznit, jbg rabljeno auto je uvik macak u vreci.

  12. #12
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam kupila takodjer ford preko HAK popusta. Ali nema sad fieste na listi.
    Ovo što ja gledam je skupoooo i sa HAK popustom.
    Ford S-max

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Moja je mama nedavno prodavala auto. I prodala ga u jednom danu. Prvi tip koji je nazvao odmah ga je i uzeo. Ona u Zagrebu, on u Splitu.

  14. #14
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Nismo se ograničili na mjesto stanovanja. Gledamo cijelu Hrvatsku, pa i Njemačku.
    Od fizičkih osoba ono što mi tražimo u Hrvatskoj ima jako malo oglasa koji nam se onda i ne uklapaju u ono što mi tražimo. Auto kuće što nude su većinom uvoz iz Njemačke, a te kilometre ne mogu provjeriti a javna je tajna da auto kuće kod nas skidaju kilometre.
    Ono što sam našla po auto kućama kad sam proguglala te auto kuće po forumima ispada da su ljudi bili fino prevareni.
    Uh, ne znam, već mi je puna glava. Gledamo već nekih 6 mjeseci.

  15. #15
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Neostar?

  16. #16
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Gledali smo i Neostar. Za sada nismo tamo našli nešto što bi mi htjeli a i cijene su im poprilično nabrijane.

  17. #17
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    je i to sam skužila


    Focus na Jankomiru ima i rabljenih vozila

  18. #18
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    a sve ovisi sta trazis, mi smo u roku misec dana nasli i kupili auto. nasli se s tipom u zg, odveli auto u ovlasteni servis da sve pregleda i to je bilo to. dobro smo i prosli, da nesto nije bilo kako triba ne znam sta bi, nismo imali plan b

  19. #19
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Nismo se ograničili na mjesto stanovanja. Gledamo cijelu Hrvatsku, pa i Njemačku.
    Od fizičkih osoba ono što mi tražimo u Hrvatskoj ima jako malo oglasa koji nam se onda i ne uklapaju u ono što mi tražimo. Auto kuće što nude su većinom uvoz iz Njemačke, a te kilometre ne mogu provjeriti a javna je tajna da auto kuće kod nas skidaju kilometre.
    Ono što sam našla po auto kućama kad sam proguglala te auto kuće po forumima ispada da su ljudi bili fino prevareni.
    Uh, ne znam, već mi je puna glava. Gledamo već nekih 6 mjeseci.
    Teško ćeš s ovakvim stavom naći auto i biti zadovoljna.
    Kužim strah i oprez, ali baš da sve, ali baš sve auto kuće varaju kupce i skidaju kilometre, nije istina.
    "iskustva" s kojekakvih foruma ne znače ništa jer ne znaš tko ih je pisao. Možda baš netko iz konkurentske kuće.
    Evo, ja nisam bila prevarena nikad u auto kući, a kupili smo nekoliko auta.
    Kilometraža se lako provjeri, a opet ponavljam- nije bitna.
    Šta ti vrijedi da je auto malo prošao, a nije servisiran?
    Za današnje motore 200-300 tisuća km ne znači ništa, pogotovo za dizelaša.
    Ali je jako bitno da je auto redovito servisiran, s originalnim dijelovima.

  20. #20
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Teško ćeš s ovakvim stavom naći auto i biti zadovoljna.
    Kužim strah i oprez, ali baš da sve, ali baš sve auto kuće varaju kupce i skidaju kilometre, nije istina.
    "iskustva" s kojekakvih foruma ne znače ništa jer ne znaš tko ih je pisao. Možda baš netko iz konkurentske kuće.
    Evo, ja nisam bila prevarena nikad u auto kući, a kupili smo nekoliko auta.
    Kilometraža se lako provjeri, a opet ponavljam- nije bitna.
    Šta ti vrijedi da je auto malo prošao, a nije servisiran?
    Za današnje motore 200-300 tisuća km ne znači ništa, pogotovo za dizelaša.
    Ali je jako bitno da je auto redovito servisiran, s originalnim dijelovima.
    Imaš pravo Tanči. Ma, napunili su mi ljudi glavu ono pazi, varaju, skidaju kilometre. Ovaj auto koji sad imamo smo kupili nov, tako da mi je ova kupovina rabljenog baš onako stres.
    Moramo si posložiti neke stvari u glavi, ali taj strah da ćemo kupiti mačka u vreći ipak postoji.

  21. #21
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Nama su u Fordu na Jankomiru skoro prodali pod novi, auto koji je bio oštećen od tuče
    Dali su ga popraviti i prodavali pod novi.

  22. #22
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    neke autokuće daju registarciju za prvu godinu, recimo autowill

  23. #23
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Citiraj pepi prvotno napisa Vidi poruku
    Nama su u Fordu na Jankomiru skoro prodali pod novi, auto koji je bio oštećen od tuče
    Dali su ga popraviti i prodavali pod novi.
    kak ste to skužili?

  24. #24
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Naš prijatelj je kupio novi auto pick up..vrlo skup i nakon godinu dana ga je da obložiti folijom, tamo mu rekli da je autu mijenjan krov. Dakle ni nov nije uvijek garancija. Ako im se auti oštete u dolasku, naravno da će ga popraviti i prodavati kao i novog, na žalost.

  25. #25
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Mi isto već par mjeseci tražimo novi, tj. rabljeni auto. Stari nam je bio premali za 3 sjedalice.
    Taj smo prodali preko njuškala nakon cca 2-3 mj. Puno su nas zvali, ali i jako spuštali cijenu. Prodali smo ga kad je čovjek pristao na našu cijenu.
    A kupili smo ga 3 godine ranije od lika/preprodavača iz Austrije. Isto su nas mučili kilometri, ali stisneš zube i kupiš .

    MM isto gleda mjesecima, i (u mislima) putuje Austrijom i Njemačkom... još se premislja. Ali izračunao je i da, iako su tamo jeftiniji, dok ga dovedeš košta koliko i kod preprodavača.
    Ali kilometri nas toliko ne muče. Odvezemo auto u servis / mehaničaru i za 100-200 kn ti kažu u kakvom je stanju.
    Je, užasno je stresno, mm se živcira, al valjda ćemo skoro kupiti.

  26. #26
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    I ja pratim temu. I nama treba novi/ stari auto

  27. #27
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Otkad vozim samo jednom sam (smo) kupili sasvim novi auto. I jednom salonski koji je prešao jako malo kilometara ali ipak nije bio sasvim novi. Svi ostali su kupljeni rabljeni i nismo imali negativnih iskustava.
    Sad također planiramo prodati stari obiteljski auto i kupiti novi(ji) pa pratimo oglase i meni se čini da je ponuda "normalnih" auta ogromna.
    Mi kupujemo veći auto sa 7 sjedala (Ford Galaxy recimo, taj sad gledamo) i u tom segmentu ih ima jako malo i jako su skupi pa pratimo oglase već neko vrijeme, a nismo oglasili sadašnji auto jer ne znam šta ćemo ako ga prodamo a ne nađemo nešto što bi kupili. I njemačka je opcija, ali to je ipak daleko i treba sjesti u bus ili avion ako se misliš vratiti autom, a šta ako ga ne kupiš, hm.
    Komplicirano, svakako.

  28. #28
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Barbi a jeste kupovali rabljene aute u auto salonima ili od građana? Ako ste u salonima, možeš koji preporučiti?

  29. #29
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    MM je kupio auto od dilera u Njemackoj, videnog jedino preko slika.
    Auto je vidio uzivo kad je stigao na kamionu u Hrvatsku , a tada je vec dao novac i bio vlasnik.
    Sve je proslo bez greske i auto je do detalja bio onakav kakvog ga je prodavatelj prezentirao.
    Posljednje uređivanje od sirius : 25.10.2017. at 16:03

  30. #30
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mi nikad ne kupujemo nove aute, nego uglavnom iz rentacara. Nemamo primjedbi.

  31. #31
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Mitovski, meni se čini da je već puno auta koje prodaju gradjani, a ne saloni, baš ti auti koje je netko prvo dovezao iz inozemstva. Mislim da su rijedje situacije gdje ljudi prodaju svoj auto koji su kupili kao novi i da su prvi vlasnici. Ovo mi je treći auto koji kupujemo, često su to bile situacije s vise vlasnika, stvarima koje ne možeš znati i sl.

  32. #32
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Da, sad je jako puno auta koje prodaju ljudi koji su ih već unesli iz EU.
    Marta, Sirius može li se znati od kiga ste kupili aute?

  33. #33
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    MM je kupio auto od dilera u Njemackoj, videnog jedino preko slika.
    Auto je vidio uzivo kad je stigao na kamionu u Hrvatsku , a tada je vec dao novac i bio vlasnik.
    Sve je proslo bez greske i auto je do detalja bio onakav kakvog ga je prodavatelj prezentirao.
    slično iskustvo. MM izabrao auto preko mobile.de. Jedino mi smo gledali auto u gradu gdje nam živi prijatelj koji se i kuži u aute, pa je on otišao vidjeti auto, mi uplatili i dočekali ga u ZG.

  34. #34
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Auto Benussi

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    155

    Početno

    Prije godinu dana mm kupio scenic grand u salonu Dakkar auto. Vrlo su profesionalni i korektni. Pozitivno iskustvo.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    I novi je mačak u vreći - malo manji mačak, ali baš je bio problem s Renaultom ... nije bilo šanse da ga zamijene (nakon mjesec dana je pokazao grešku), negos u ga servisirali i servisirali...trajalo dok nije otišao u prodaju ...

    Mi samo do sada uvijek rabljene imali ... najbolji se pokazao Ford karavan. Ima već 14 godina, moj je 9... i dalje je dobar, ali meni zbrog parkinga treba manji auto ... i nažalost ne mogu ga prodati niti za 10.000kn ... u oglasniku je već godinu dana...

    Nemojte se ograničiti na jednu marku vozila.
    Naš novi-stari karavan je kupljen od dealera iz Njemačke. Samo preko fotografije i objavljenih podataka. To su leasing automobili, stari 2-3 godine, ali njihovih 100.000 km po autocestama je ništa za te aute ...
    Stigao čist, bez ogrebotine, mirisao je kao nov, oprema koju smo mogli samo sanjati ... Za sada je sve odlično. Nadam se da će tako i ostati ...

  37. #37
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Vrijeska a preko koga ste organizirali da vam auto dovede u Hrvatsku?

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    pratim

  39. #39
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Mi smo nas auto kupili od preprodavaca rabljenih auti (tad jos nismo nili u EU). Nasli ga na oglasniku, pogledali uzivo, platili u ovlastenom servisu pregled. Na racunalu se vidjelo da je skinuto cca 60-80.000 km ali kako su nam u servisu dali ocjenu 4+ za stanje auta i kako smo nakon probne voznje i pregleda zakljucili da nam se svidja kupili smo i nismo pozalili.

    Kod kupovine auta treba imati jednostavno i malo srece bio auto star ili nov. Ovaj nas sluzi vec sestu godinu i kad razmisljam o iducem autu gledamo samo taj isti model ali noviji koliko nam je ovaj super.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 26.10.2017. at 06:42

  40. #40
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    a jel se na plačenoj cijeni vidla ta veća km, nije isto prodati auto s 50000 km i 130000 km, velika bi razlika u lovi trebala biti

  41. #41
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ne bi.
    Kilometraža nije bitna i lako je provjerljiva.
    Današnji motori s lakoćom odrade 500 000 km pa iviše.
    Prije će se raspast lim nego motor.
    Bitno je stanje auta.
    Kako je servisiran.
    I tko ga je prijevozio.

  42. #42
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Ne bi.
    Kilometraža nije bitna i lako je provjerljiva.
    Današnji motori s lakoćom odrade 500 000 km pa iviše.
    Prije će se raspast lim nego motor.
    Bitno je stanje auta.
    Kako je servisiran.
    I tko ga je prijevozio.
    Da, ali stvar je u tome da prodavači rade razliku u cijeni. Evo kako sad gledamo..isti auto od npr. 80 000 km i 110 000 km razlika u cijeni je 10.000 do 15.000 kuna. Tako da baš i nije fora platiti 15.000 kuna više a netko te prevario.

  43. #43
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Eto to sam i ja komentirala
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 26.10.2017. at 11:08

  44. #44
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    auto kuce koje prodaju rabljene aute - postoji li mogucnost nekog kredita, tj otplate na rate?

  45. #45
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    auto kuce koje prodaju rabljene aute - postoji li mogucnost nekog kredita, tj otplate na rate?
    Da, sve imaju.

  46. #46
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    auto kuce koje prodaju rabljene aute - postoji li mogucnost nekog kredita, tj otplate na rate?
    Mi smo naš rabljeni normalno kupili na kredit. Svi oni ti imaju neke opcije otplate.

  47. #47
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Mitovski, pitala si za auto-kuće za rabljena vozila, sjećam se da smo jedan auto kupili preko Auto Remetinca, ali tad nam je tamo radio jedan rođak pa nam je pomogao naći auto kakav smo tražili. To je bilo recentnije, ovih prijašnjih auto-kuća se ni ne sjećam.
    Ma sve je to kako ti grah padne, nema garancija da ćeš uz sto provjera i kontrola kupiti super auto niti da će te netko prevariti bez toga.

  48. #48
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    mi smo kupovali i nove i stare.
    zadnji stari smo kupili prije par godina, renault fluence star dvije ili tri god. prodavao ga je čovjek iz okolice karlovca, nakon nesretne priče i stajanja u garaži bar godinu dana. i auto je stvarno super. iako su meni govoroli da svašta; od "zar vjeruješ u tako malo kilometara" do "auto čovjeka koji se ubio je pun negativne energije".
    nekako mi je bilo draže tako, nego iz salona star godinu dana koji je bio rent-a-car ili leasing.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Vrijeska a preko koga ste organizirali da vam auto dovede u Hrvatsku?
    ima naših ljudi koji uvoze aute, srede sve papire, dovezu ga u HR

  50. #50
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Navodno se planira smanjiti porez na nove i rabljene aute

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •