Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 128

Tema: Kako izabrati boju fasade kuće? Kako izabrati grijanje?

  1. #51

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Kostela
    Posljednje uređivanje od martinaP : 26.10.2017. at 20:51

  2. #52
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Jesi je proobala ko oružje za pljucu?
    Nisam. Al mogu pretpostavljati djelovanje.
    Do sada sam samo slušala o njoj i onda sam kknačno u pravo vrijeme stigla u Dalmaciju i sada mi je doživljaj potpun

  3. #53
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Jesi je proobala ko oružje za pljucu?
    kod nas je fafarikul jedino tome sluzio

    on topic, bijela, svjetlo sivi tonovi, eventualno bez. druge boje mi ne pasu u dalmaciji

  4. #54
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku

    Za grijanje...ja nebi imala ništa protiv podnog i da su mi vrući podovi, nasmrzavala sam se za šest života u ovoj kući u kojoj živim. Ali više se pitam koja je potrošnja.
    Vezano za dugoročnu potrošnju, podno grijanje troši daleko manje energenta nego druge vrste grijanja iz razloga što se voda u cijevima grije na nižim temperaturama (40 stupnjeva) dok se primjerice radijatori centralnog grijanja griju na 60, a za to treba naravno puno više energije. Mane takvog grijanja je da sustav treba duže vremena da se ugrije prostor prvi puta kada ga upališ, to može trajati od 3-7 dana, ovisno o vanjskoj temperaturi i koliko si do tada ohladila kuću. Znači nema onoga- zima je, upališ radijator i za kratko ti je vruće. Ali obzirom na tvoje potrebe i da će to biti kuća u kojoj ćeš boraviti, te nećeš dopustiti da se prostor jako ohladi prije nego upališ grijanje, bit će ti sasvim ok. To ne bi preporučila u npr vikendicama gdje dođeš nakon dugo vremena na vikend, pa sad eto upališ- ne bi ugrijala, ali u tvom slučaju, sasvim ok, i za tvoje potrebe najbolji izbor. Još odaberi održivi, povoljni energent.

  5. #55
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    S obzirom da smo na gotovo identičnoj geografskoj poziciji, prenosim zaključak relevantnih lica po pitanju grijanja sa našeg područja: podno je grijanje odlično za klimu gdje je zima zima i kuća se grije x mjeseci. Za Dalmaciju gdje nije rijetkost da je danas južina i 20 stupnjeva, a sutra okrene na orkansku buru i tobože je temp iznad 0 je podno grijanje preinertno. Ne može ugrijati dovoljno jako dovoljno brzo.
    Mi smo se odlučili na centralno sa vanjskom pirolitičkom peći na drva (dvoumili smo se oko peleta ali drva uvijek ima, a o cijeni peleta ipak odlučuje lijepa naša ), a unutra nemamo klasične radijatore nego fenkojlere koji i pušu (struja) i kroz njih prolaze cijevi tople vode. Jedino u kupaonici imamo taj kupaonski raijator skale. Nama presavršeno.
    Što se boje fasade tiče, meni kao promatraču popriličnu ulogu igra i boja krova te kako je kuća arhitektonski izvedena...

  6. #56
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    A što je Dalmacija preplaćena na samo neke boje?
    Sad sam mužu pokazala na onoj simulaciji sivo sivu kombinaciju i sviđa se i njemu, djeci isto. Tako da mislim da je odluka pala. Sad nam još to grijanje ostaje.

  7. #57
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Boje fasade- nikako tamne na suncu u tvom kraju će za čas izblijediti , ma koliko postojani pigment odabrala. Najbolji žuti tonovi, uvijek vedri, ako izblijede izgleda i dalje lijepo samo nijansu svijetlije i ne može se znati da li je od početka biran takav ton. Ako ne misliš često obnavljati boju, najbolji izbor.

  8. #58
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    A što je Dalmacija preplaćena na samo neke boje?
    Sad sam mužu pokazala na onoj simulaciji sivo sivu kombinaciju.
    tamno siva ti nije dobra izbor...

  9. #59
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    Ne može ugrijati dovoljno jako dovoljno brzo.
    .
    to se može dogoditi, treba odvagnuti koliko je takvih dana u odnosu na koliko (malo) energenta troši

  10. #60
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Kostela
    Najlipše stablo, jel tako? Naše čitavo dvorište je bilo puno starih, ogromnih fafarikula. Dvi su ispilane jer novi vlasnik očito ne voli zelenilo, ostale su još dvi koje će vjerojatno isto otići ali ta naša je najstarija i najveća i ulaz u dvorište će se oblikovati prema njoj.

  11. #61
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    a unutra nemamo klasične radijatore nego fenkojlere koji i pušu (struja) i kroz njih prolaze cijevi tople vode. ...
    Fenkojleri rade isto na niske temperature, a najmanje troše u spoju sa dizalicom topline, ali imaš konstantno strujanje zraka i ne zanemarivu buku skoro kao kod klime. Meni ne bi bila opcija, ali kome ne smeta je dobar izbor.

  12. #62
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    joj, meni su ti fenkojleri koma
    imamo ih na poslu i to me puhanje izludjuje
    i zvuk i osjecaj
    podno grijanje ne bih samo, mi i u kupaonici s podnim imamo radijatore (ljestve)
    meni je bas bitno da se prostor moze brzo zagrijati

  13. #63
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Ja imam ventilokonvektore i nisu bucni. Mrzim buku, ali njih stavim na nocni mod. Kod nas oni i griju i hlade. Al dizalica topline kooooostaaaaaa. Cijena joj je takva da se meni malo vrti u glavi od tih brojki.
    Mi se grijemo na plin. I zbilja ne troaimo puno plina. Ali nam je chiller crkao ljetos pa su nam pbjasnili da takav kakv mi imamo je nesto rijetko i prijedlog je bila ta dizalica. Sad sam je se opet sjetila to moramo dovrsiti do sljedeceg ljeta.

  14. #64
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Možda sam ja neosjetljiva na zvuk puhanja, vjerojatno jesam, a možda je i do toga što oni stvarno kratko tako čujno pušu jer im u našim uvjetima i ne treba puno da zagriju i održavaju toplonu.
    A možda sam samo gluha i taj mi zvuk ne smeta

    Ali zato mirisi...miris dima kod loženja me tjera na povraćanje. Al se kuliram i mislim na torticu

  15. #65
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    mozda su ovi moji na poslu neki bucniji
    ne znam, al mene izludjuju, ne bih to za doma...
    i nikako mi ne zagriju onako lijepo kao obicno radijatori
    i stvarno ne volim puhanje, zato i klimu rijetko palim, a stan je okrenut na jug
    izgleda da je ipak problem u meni

  16. #66
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    S obzirom da smo na gotovo identičnoj geografskoj poziciji, prenosim zaključak relevantnih lica po pitanju grijanja sa našeg područja: podno je grijanje odlično za klimu gdje je zima zima i kuća se grije x mjeseci. Za Dalmaciju gdje nije rijetkost da je danas južina i 20 stupnjeva, a sutra okrene na orkansku buru i tobože je temp iznad 0 je podno grijanje preinertno. Ne može ugrijati dovoljno jako dovoljno brzo.
    Mi smo se odlučili na centralno sa vanjskom pirolitičkom peći na drva (dvoumili smo se oko peleta ali drva uvijek ima, a o cijeni peleta ipak odlučuje lijepa naša ), a unutra nemamo klasične radijatore nego fenkojlere koji i pušu (struja) i kroz njih prolaze cijevi tople vode. Jedino u kupaonici imamo taj kupaonski raijator skale. Nama presavršeno.
    Što se boje fasade tiče, meni kao promatraču popriličnu ulogu igra i boja krova te kako je kuća arhitektonski izvedena...
    Jeli razlika podno na struju (kabeli) ili na drva/pelete (voda) što se tiče brzine zagrijavanja?

  17. #67
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj alga prvotno napisa Vidi poruku
    to se može dogoditi, treba odvagnuti koliko je takvih dana u odnosu na koliko (malo) energenta troši
    Kad senkrene s grijanjem, nema stajanja do kraja. Mislim da se nikad nije dogodilo da zimi zapupe jugo pamda nije potrebno grijanje. Ali zato se redovito događa da zapuše bure i ne možemo se ugrijati dovoljni. Ove dane sad kad je puhala bura ni ne računam, pa tek je 10. mj, zima nije ni blizu. U ovakvim situacijama palila bi klimu ili bilo kakvu grijalicu na struju.

    Misliš da bi siva posvijetlila? Nebi išla tamno siva nego skroz svijetla, skoro bijela i tamnija siva, nisam mislila onu zagasitu, tamnu

  18. #68

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    mi smo nadozidavali haustor u visini dva kata. kuća je ostala u svijetloj boji brskvice ili bež, a haustor smo stavili u smeđu (nešto kao svijetli čokoladni puding)
    vidim da sad po kvartu stavljaju te svijetlo smedje tople boje i ok izgledaju

    ja u stanu imam sličnu smedju boju na nekim zidovima tako da razmisli i o unutrašnjim zidovima - imaš li poveznicu, istu ili sličnu boju, kakvi su ti podovi, ulazna vrata, rolete ili škure, kakav je krov, oluci ...

    Što se tiče sive - ona mi dobro izgleda na modernim kućama, onima ravnih krovova i sl. pa na takvu kućuonda super moderna tamno siva vrata ...

    ovo što sam vidjela u HR po našim klasičnim kućama i nije mi baš nešto uspjelo ...

  19. #69

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    i mislim da na webu ima programa u kojima možeš uploadati vlastitu fotku i mijenjati boje ...

  20. #70
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    i mislim da na webu ima programa u kojima možeš uploadati vlastitu fotku i mijenjati boje ...
    Ja sam bojala, ali pojma više nemam koji program, davno je to bilo.
    Meni su za dalmaciju ok svjetlo sive, sa još svjetlije sivom.
    Moja je tamno smeđa, ulazna veranda je premazana tamno smeđim kulirom. Bijela stolarija, taman krov. Sad mi je krivo što nisam vrata stavila crvena, onako londonsko crvena vrata, ili tirkizna...
    no tko zna kako bi se uklapalo sa ostatkom bijele stolarije....

  21. #71
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Pokušat ću pronaći takav program, mada jučer nisam uspjela naći. Kuća je dakle na dva kata, krov klasični, na dva, tri dijela ima nadstrešnice koje će isto biti pod crijepovima. Sva stolarija bijela. Puno balkona. Probat ću naći neku sliku da vidite na kakvu sivu sam mislila.

  22. #72
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    i nikako mi ne zagriju onako lijepo kao obicno radijatori
    i stvarno ne volim puhanje, zato i klimu rijetko palim, a stan je okrenut na jug
    Ginger pa i ti ventilokonvektori su topli, nasi zagriju prostor od 160 m2 bez problema. a sto se tice hladjena njihovo puhanje nije ni priblizno kao kod klime.
    ja koja sam osjetljiva na buku fakat mirno zivim s ovim mojim

  23. #73
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Jeli razlika podno na struju (kabeli) ili na drva/pelete (voda) što se tiče brzine zagrijavanja?
    Možda je malo brže, ali po meni nedovoljno brzo.

    I da ti odgovorim na pitanje, da, naša peć je u ljetnoj kuhinji, tj. izmještena je iz stanova. Otkad su peleti, pali se i gasi sama, osim kad ju treba očistiti, a to je cca jednom tjedno, i to sveki radi kad nas nema. Ja samo namjestim kad se pali i gasi.

  24. #74
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Možeš li mi reći o kolikoj kvadraturi se radi sve skupa i koliko peleta potrošite čitavu zimu?

  25. #75
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Jeli razlika podno na struju (kabeli) ili na drva/pelete (voda) što se tiče brzine zagrijavanja?
    Podno na struju ti je neusporedivo puno skuplje!! Ne znam da li si vidjela moj post gore vezano za podno grijanje, to bi ja tebi preporučila (malo troši jer se voda grije na 40), ali ako ćeš struju, to ti nije isto, podno je, ali to je grijanje na struju...
    A drugo...svijetlo siva je sasvim ok..

  26. #76
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Mislim skuplje je ne u nabavi i montaži, ali u potrošnji..

  27. #77
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Možeš li mi reći o kolikoj kvadraturi se radi sve skupa i koliko peleta potrošite čitavu zimu?
    Kvadratura je oko 300 m2, ali ne znam koliko smo točno potrošili prošle zime. Pitat ću pa ti javim.
    Posljednje uređivanje od marta : 27.10.2017. at 11:15

  28. #78
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj alga prvotno napisa Vidi poruku
    Podno na struju ti je neusporedivo puno skuplje!! Ne znam da li si vidjela moj post gore vezano za podno grijanje, to bi ja tebi preporučila (malo troši jer se voda grije na 40), ali ako ćeš struju, to ti nije isto, podno je, ali to je grijanje na struju...
    A drugo...svijetlo siva je sasvim ok..
    Ok. Znači ti si za podno u varijanti grijane vode. Budući da najviše naginjemo peći na pelete, sad se dvoumimo između klasičnog centralnog na pelete ili podnog na pelete (u oba slučaja peć bi bila unutarnja). Sama se dvoumim jer kao prvo-nikad nisam bila u kući di je podno grijanje i ja ustvari uopće ne znam kako je to. Ali jako me privlači ideja da nema radijatora u kući. S druge strane, samo centralno klasično s radijatorima je dobro. Ne znam koliko se razlikuje cijena postavljanja jednog ili drugog, danas ćemo zvati čovjeka koji se tim bavi pa ćemo vidjeti. Osim toga, i daljnji planovi nam ovise o vrsti grijanja, jer muž navija za pločice imitaciju drveta u dnevnom, na što se ja grozim, ali bude li podno, to mi je prihvatljivo.

  29. #79
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Ok. Znači ti si za podno u varijanti grijane vode. Budući da najviše naginjemo peći na pelete, sad se dvoumimo između klasičnog centralnog na pelete ili podnog na pelete (u oba slučaja peć bi bila unutarnja). Sama se dvoumim jer kao prvo-nikad nisam bila u kući di je podno grijanje i ja ustvari uopće ne znam kako je to. Ali jako me privlači ideja da nema radijatora u kući. S druge strane, samo centralno klasično s radijatorima je dobro. Ne znam koliko se razlikuje cijena postavljanja jednog ili drugog, danas ćemo zvati čovjeka koji se tim bavi pa ćemo vidjeti. Osim toga, i daljnji planovi nam ovise o vrsti grijanja, jer muž navija za pločice imitaciju drveta u dnevnom, na što se ja grozim, ali bude li podno, to mi je prihvatljivo.
    ovako: peleti su ti dobar izbor. Podno na pelete će dosta manje peleta trošiti nego radijatori (jer grije vodu na 40 a druga varijanta na 60). Dugoročno ti je to dosta manja potrošnja. Meni je podno grijanje ok, postoji doduše taj problem koji sam već opisala gore- ne može ugrijati prostor na brzinu - ako je potrebno, nego može trajati i više dana kada ga prvi put upališ. To na etažnom u stanu u zgradi ne osjetiš, ali u kući gdje će zimi vjerovatno tvoj stan biti jedini koji se grije a ostali prostori namijenjeni turistima se neće grijati ćeš na početku sezone grijanja primijetiti. kao i na mogućem opisanom slučaju iznenadne orakanske bure. Za sve ostalo je odlično.

  30. #80
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Osim toga, i daljnji planovi nam ovise o vrsti grijanja, jer muž navija za pločice imitaciju drveta u dnevnom, na što se ja grozim, ali bude li podno, to mi je prihvatljivo.
    Razmisli doduše i o međusezonama.. pod hladan, a ne grije se. S druge strane zimi će ti većinom biti grijano, a ljeti je kod vas vruće pa ti i paše hladan pod, tako da ostaje jesen gdje bi meni takav pod predstavljao problem, no ne znači da bi i tebi.

  31. #81
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    To me manje muči, kao što sam rekla, kad krene grijanje, onda se ne staje do kraja. A u ovakvim situacijama, prije i posli zime kad zapuše bura i naglo zahladi, imamo bilo kakvu električnu grijalicu i klimu, to je najmanji problem. Puno mi znači ovo sve što si napisala, hvala!

  32. #82
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    To me manje muči, kao što sam rekla, kad krene grijanje, onda se ne staje do kraja. A u ovakvim situacijama, prije i posli zime kad zapuše bura i naglo zahladi, imamo bilo kakvu električnu grijalicu i klimu, to je najmanji problem.

    Ako je tako, nema prepreka da staviš podno na pelete. Od svega analiziranog, dugoročno najisplatljivije.

  33. #83
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Još jedan savjet vezano za boju fasade: kada odabereš nijansu koja ti se sviđa na onom malom kvadratiću uzorka 3 x 3cm, i sigurna si da je to ta boja, uzmeš onda onu jednu nijansu iznad te boje, onu svjetliju. Jer na velikoj površini ti to onda bude točno za nijansu tamnije, kada imaš toliku količinu boje na velikom zidu. Provjereno u praksi.

  34. #84
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam koliko se razlikuje cijena postavljanja jednog ili drugog, danas ćemo zvati čovjeka koji se tim bavi pa ćemo vidjeti. .
    Moram ti onda još reći da obratiš pažnju na to, da li su u ponudi uključeni radijatori. To spada u opremu, pa često je to nešto što onda ti nabavljaš (kao recimo pločice) jer ima raznih izvedbi i cijena. Znači, kada budeš uspoređivala cijene podnog grijanja i radijatora, vidi da li su ti radijatori uključeni u cijenu, sada uzmimo neku prosječnu cijenu 1000 kn/radijatoru (ovisi o modelu, kW itd, budu oni od 400 pa i do 3000 kn), ali primjera radi, i imaš ih u kući 10 kom, to je 10.000 kn. Što kod podnog grijanja jednostavno nemaš tu stavku. Tako da je relativno, ako je materijal i montaža podnog grijanja skuplja, ali realno nemaš opremu (radijatore), a dugoročno puno manje troši…

  35. #85
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Alga, hvala ti puuuno!

  36. #86

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Kolega ima podno grijanje na vodu i plocice u dnevnom. Kaze da je malo problem hladan pod u medjusezonama, kad se jos/vise ne grije. Iako izgledaju kao drvo, ipak su plocice. Doduse, mozda u Dalmaciji ne bi bio problem.

  37. #87
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    MM od početka navija za te pločice a ja imam averziju prema pločicama u dnevnom, baš iz tog razloga. Mada se može staviti i parket koji onda više nije u našem cjenovnom rangu, ili laminat, ali pločice su najbolje kod podnog. Budući da ima stvarno super dezena, mislim da će na kraju ići pločice. Ustvari, ako bude išlo podno, ići će sigurno i pločice. Ionako je sve ostalo po mojim idejama, moram malo i muža slušati.

  38. #88
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Ustvari, ako bude išlo podno, ići će sigurno i pločice. .
    Sorry, ali opet moram ja… ako uzmeš podno grijanje, pločice su najbolji izbor, a i kao što si sama vidjela ima ih jako lijepog dizajna, jer…postoje naravno „parketi za podno grijanje“ kao što ih vole nazvati prodavači, i oni zaista jesu za podno grijanje, ali samo u smislu da su otporni na toplinu i neće im se ništa desiti ako se ispod njih grije (što ti prodavači neće tako reći). Ali, drvo je samo po sebi izolator, koji nema smisla staviti iznad podnog, jer time umanjuješ efikasnost grijanja, ma koliko se oni zvali „parketi za podno grijanje“.

  39. #89
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    . A dvorište će biti uglavnom zeleno, zahvaljujući Aqui i NatašiT, koje su bile kod mene i nagovorile me da ne stavim sve u betom. Tako da će biti travnjak, vrt, masline i par voćki. Ispod kuće ima oooooooogromno stablo fafarikule (kostela ili kakoveć). .
    E, ovo tek sada vidim.. tipfeler aqua bi bila ja … Jako mi je drago da će biti travnjak! Odlična odluka!!
    Inače, ako koga zanima, toplo preporučam ljetovanje kod Trine! Nama je tamo odlično ( a vidite po temi da sada ima i apartmane u novgradnji) a gazdarica prva liga..

  40. #90
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj alga prvotno napisa Vidi poruku
    Sorry, ali opet moram ja… ako uzmeš podno grijanje, pločice su najbolji izbor, a i kao što si sama vidjela ima ih jako lijepog dizajna, jer…postoje naravno „parketi za podno grijanje“ kao što ih vole nazvati prodavači, i oni zaista jesu za podno grijanje, ali samo u smislu da su otporni na toplinu i neće im se ništa desiti ako se ispod njih grije (što ti prodavači neće tako reći). Ali, drvo je samo po sebi izolator, koji nema smisla staviti iznad podnog, jer time umanjuješ efikasnost grijanja, ma koliko se oni zvali „parketi za podno grijanje“.
    Samo ti daj, svaki tvoj savjet mi je dobrodošao.
    Znam ovo za parket što si napisala i znam da su pločice najefikasnije u slučaju podnog grijanja. A što je s laminatima, ista stvar ili nije? Jer ne znam onda što bi sa spavaćim sobama, tamo ipak nebi pločice. I još nešto ne znam. Da li postoje termostati ili nešto, bilo što čime bi mogla ugasiti grijanje u nekoj od prostorija?

  41. #91
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj alga prvotno napisa Vidi poruku
    E, ovo tek sada vidim.. tipfeler aqua bi bila ja … Jako mi je drago da će biti travnjak! Odlična odluka!!
    Inače, ako koga zanima, toplo preporučam ljetovanje kod Trine! Nama je tamo odlično ( a vidite po temi da sada ima i apartmane u novgradnji) a gazdarica prva liga..
    Da, shvatila sam da sam se zeznula čim si prvi post napisala.

  42. #92
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Samo ti daj, svaki tvoj savjet mi je dobrodošao.
    A što je s laminatima, ista stvar ili nije? Jer ne znam onda što bi sa spavaćim sobama, tamo ipak nebi pločice. I još nešto ne znam. Da li postoje termostati ili nešto, bilo što čime bi mogla ugasiti grijanje u nekoj od prostorija?
    Nije isto, laminat je dosta tanji (7-8mm), tako da je to zanemarivo. I da, možeš ako želiš i u svakoj prostoriji staviti termostat i regulirati temperaturu.

  43. #93
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    I još nešto- čisto da ti izvođač ne prodaje maglu: staviš jedan glavni skuplji termostat sa raznim funkcijama, a po sobama obične, 30kn termostate.

  44. #94
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    E sad kad si mi sve lijepo objasnila, znaš li slučajno kako se otprilike kreću cijene po m2?

  45. #95
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mi smo odustali od podnog baš zbog tog parket-pločice problema. Naime pločice ne zelim nigdje osim u kupatilu. I tamo bih radije beton, al mislim da su mi pločice jeftinije.

  46. #96
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Znači na kući od 300m2, koja nije izolirana, tj. ima neku fasadu, ali nema termoizolacije, stolarija stara 30-40 godina, prošle zime smo potrošili 6t peleta. Plaćamo iz (s dostavom, iskrcaju ih ispred kuće) 1750kn/t, tj. 10500kn.

  47. #97

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Ajme pločice po stanu...
    Zbog toga bih i odustala od podnog grijanja...
    Koliko god da ima lijepih, opet su to pločice i bude hladno...
    U kućama se zbog kvadrature često štedi pa se grijanje gasi po noći... meni je na parketu hladno, a o pločicama neću ni pomišljati...

    Imam ja imitaciju drva u haustoru na podu. Svijetle. Zbog tih utora koje imaju ih je teže čistiti. I cijena im nije zanemariva. Mislim da su 200kn pa naviše... još ljepilo,,fuge, majstor (kod nas sad već traže 90kn po kvadratu).

  48. #98

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    I zeleni travnjak u Dalmaciji mi je no no...
    Samo pomislim na vodu koja se treba potrošiti (i koliko smo trošili oko zgrade) i košnju trave da bi to dobro izgledalo...

    Jedannod najboljih vrtova koji sam vidjela je pobjednički vrt na Floraartu prije nekoliko godina. Zvao se Dalmatinski vrt.
    Nije imao travu, nekoliko maslina ili smokva ili sl.crvena zemlja...ne sjećam se, ali lijepo i sigurno praktičnije i jefyinije za održavanje na +40

  49. #99
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    I zeleni travnjak u Dalmaciji mi je no no...
    Samo pomislim na vodu koja se treba potrošiti (i koliko smo trošili oko zgrade) i košnju trave da bi to dobro izgledalo...
    Pa nije to nogometno igralište nego dvorište u kojem će biti svega po malo. Maslina, voćki, bit će i vrt, bit će i popločanog dijela.
    Ja sam ustvari htjela sve popločazi, zabetonirati ali neću. Sad smo u situaciji da oko nas ima toliko betona (a prije je bilo sve zeleno) da mi fali trave.

  50. #100

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    ok, odlično
    ne znam kolika je veličina vrta, pa ne mogu znati o kolikom travnjaku pričamo
    također, ružno je kad je sve popločano, tako da je dobro da će biti zelenila

    samo iskustvo u Dalmaciji - nekad se ne stigne ni 30 kvadrata trave zalijevati, pa se trava osuši i bude ružno; onda kad se stigne žale se što se puno vode troši, pa se onda ugradjivao sustav za zalijevanje i prskalice itd.itd.
    oko zelene trave stalno imamo problem ...
    imamo problem i sa smokvama koje rade nered po autima i parkiralištu i korijen podiže ogradu ...

    kad se radi ispočetka, treba dobro procijeniti gdje će koja biljka, koliko se pretpostavlja da će rasti, tko će se njome baviti i sl.


    što se tiče fasade, jutros sam se baš vozila i vidjela 3 kuće sa sivom fasadom. Ona modernija ima kombinaciju bijele i sive (dijelovi kuće, kao kubusi, u različitim su bojama; onaj istureniji i najveći je bijel, manji su sivi) i dobro izgleda; dvije klasične imaju kombinaciju fasade u svjetlijoj sivoj, po dva balkona u širini cijele kuće u tamnijoj sivoj. Po meni nije dovoljno velika razlika tako da se razlika gotovo ne zamijeti, i fasade se pretamne tako da po meni nije baš uspjela varijanta.

    I s ovim savjetom da treba uzimati nijansu svjetliju od predloška, ne bih se složila. Ovisi o boji. Boja kad se osuši, onda posvijetli. Imam iskustvo u krpanju unutarnjih zidova i vanjske fasade.

    Još jedno iskustvo s tamnijim dijelom fasade: nažalost, negdje nam na vrhu haustora voda propušta i put koji voda probija se na tamnijem dijelu jako vidi. Na svjetlijem ne.

    Sad kad nam se događa to što se događa, pametnija sam jer gledam u tuđe fasade i vidim detalje o kojima nisam ni pomišljala prije nego sam mislila da će majstori voditi brigu o tome.
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 28.10.2017. at 12:46

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •