Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 128

Tema: Kako izabrati boju fasade kuće? Kako izabrati grijanje?

  1. #1
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno Kako izabrati boju fasade kuće? Kako izabrati grijanje?

    Znači kuća će uskoro dobiti fasadu a mi ne znamo oće li biti roza sa cvjetićima ili kombinacija bež/smeđe, sivo/tamnije sivo ili duginih boja. Što da radimo? Ima li neki link koji nam može pomoći? Postoje li neke boje koje su nezahvalne ili neke koje su jako zahvalne? Postoje li neke boje koje ne valjaju jer izblijede na suncu nakon nekog vremena, ili one koje unište vremenski uvjeti? Meni se zasad najviše sviđa kombinacija svijetlo bež sa smeđom ali kako to izabrati na temelju palete koja je veličine 5x8 cm?

    Dalje....kakvo grijanje staviti? MM hoće centralno (drva ili pelete) s unutarnjom peći, možda podno na centralno?? Ja hoću da mi je zimi vruće u toj kući a da mi račun nije tri milijuna kuna mjesečno.

    Znači to su sad te neke odluke koje se moraju donijeti u kratko vrijeme. Budući da prolazimo kroz iznimno tešku situaciju u životu, velika je vjerojatnost da nećemo biti previše pametni i da ćemo pogriješiti, jer to nam nije na vrhu prioriteta baš. Ali zato sam i otvorila ovu temu, da kasnije nebi lupala glavom o zid, mislim, trebat će nam ta kuća.

  2. #2
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    odmah da naglasim nisam strucna za energetsku ucinkovitost.
    sve sto pisem pisem kao laik.

    dakle ako stavljate fasadu vjerojatno ste izolirali kucu. s dobrom izolacijom (izvana i prozori) racuni vam sigurno nece biti visoki.

    sto se tice boje. ono sto znam iz svog 7-8 godina starog naselja gdje su ljudi sami birali boje od rofixa sve crvenskate su koma izblijedile. navodno njihove boje, za druge proizvodjace ne znam, nisu sve za sva podrucja. kako zivis na podrucju gdje ima puno sunca, trebas gledati boje s pigmentima koji ne blijede na istoj. u nasem naselju su se pokazale OK boje marelica, bijela kava, sivkaste (mislije siva) i bez. ostale izgledaju jadno i otuzno.

    da mogu staviti grijanje koje zelim bilo bi podno u cijeloj kuci. bila sam u takvoj kuci u dalmaciji. ima i parket i plocice. uzivancija. pogotovo meni koja ne podnosi papuce, a carape ne mogu uvijek na plocicama odraditi svoj posao.
    u kupaonama pored podnog mi je zgodno imati i one lojtrica radijatore radi susenja rucnika.

  3. #3
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    za fasadu ti ne mogu pomoci, al spajka nije lose napisala, rekla bih
    sto se tice podnog grijanja, imam ga u wc-u i kupaonici i super mi je kad izadjem iz kade i stanem na toplo
    ali ga nikako ne bih htjela po cijelom stanu, jer ne volim kad mi je vruce za noge
    a volim da je u stanu poprilicno toplo, hodamo u kratkim rukavima i nikad nije ispod 24
    ali pretople noge me cine nervoznom

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    je boja marelice i ono malko tamnije oko prozora mi je mrak recimo : https://www.google.hr/search?q=fasad...r0mjDvYZuRkDM:

  5. #5
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    ni ja nisam ekspert, ali sam prvo htjela reć isto što i spajalica, stavi ti 10 cm stiropora (i na zidove od balkona ako imaš), a boja manje više
    tamnije boje više blijede, isto jedna kuća u susjedstvu, stavili su tamnocrvenu, sad im je dosta izblijedila, iako meni i dalje ne izgleda loše, sad je praktički terracotta. E sad koju kvalitetnu boju su stavili na Prokurative, ne znam, ona se puno bolje drži. Meni je inače ta tamnocrvena predivna na kućama.
    Mi smo dvojni objekt, susjedi su svoj dio fasadirali prije nas u bež smeđu kombinaciju koja je meni tada bila bezveze. Mi smo se išli uklopit u njih, ali smo htjeli nešto življe, pa smo veći dio kuće stavili u tu bež kao kod njih, a jedan zid u nekakvu zelenu. Ta zelena mi je grozna, bilo bi mi sad ljepše da smo sve stavili u bež (s tim da dok smo birali boju, moja stara je rekla "to nije bež ni vanilija, to je bjelokost" - vjeruj mi tu razliku vidiš na haljini, ali na zidu sve je to isto).

    ja da sad biram skroz ispočetka, izabrala bih neku sunčano zemljanu nijansu, ili na žuto ili na narančasto

  6. #6
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ne volim ništa s crvenim pigmentom, znači ne prolazi ni bordo a ni marelica. Bijelo isto tako nula bodova. Dugo su mi se sviđale sive kombinacije, skroz svijetlo siva s tamnijim ali sad sam takvog raspoloženja, ne želim da mi kuća bude tmurna i jadna. Bež/smeđe mi je super ali vidjela sam kuća s takvom kombinacijom koje su mi genijalne i koje su mi baš ružne. Sve ovisi o jačini boje a ja ne znam da li ću na temelju onih malij uzoraka moći skužiti koju biram-onu ružnu ili genijalnu.

    Za grijanje...ja nebi imala ništa protiv podnog i da su mi vrući podovi, nasmrzavala sam se za šest života u ovoj kući u kojoj živim. Ali više se pitam koja je potrošnja.

  7. #7
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Nemoj zelenu. Neki dan prolazim selom i to je blagi užas.

  8. #8
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    stabilnost pigmenta je jako bitna. ali ovisi da li je bas taj pigment za to podrucje. ako zelis crvenu koja je stabilna morat ces i platiti vise.

    edit vidim da si napisala ne crvenu ne bordo, ali vjerujem da vrijedi i za druge intenzivnije boje.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 26.10.2017. at 10:26

  9. #9
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ne znam ništa o fasadama, samo osobno mišljenje, sive fasade su mi apsolutno najljepše, i takve kuće mi ne djeluju tmurno nego elegantno.

  10. #10
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam ništa o fasadama, samo osobno mišljenje, sive fasade su mi apsolutno najljepše, i takve kuće mi ne djeluju tmurno nego elegantno.
    Je ali neke su iskombinirale da djeluju elegantno i luksuzno a neke da izgledaju ko ustanova za maloljetne delikvente. Budući da će ovo osim našeg stambenog prostora biti i turistički objekt, nebi bilo zgodno da izgleda kao ovo drugo

  11. #11
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Meni su sive kombinacije daleko najbolje. Stavila bih kombinaciju jako tamne i svijetlije ali me muči stabilnost te tamne boje. Hoće li izblijediti, ovisi li to o kvaliteti/proizvođaču ili više o podneblju? Doduše, sivi tonovi mi ne pašu najbolje u dalmatinskom kraju, mada bi kombinacija s kamenom mogla biti super.

  12. #12
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    http://biba-bih.ba/shop/index.php/bs...se-smedih-boja

    Ovo je prvi link koji mi je izbacio za paletu boja za fasade.

    MD6, CL3, CL4

    To su meni najljepse nijanse.
    Posljednje uređivanje od Optimist : 26.10.2017. at 10:48

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    prije par godina ljetovali smo u jednoj uvali u Visu. I baš mi je zapela za oko fasada kuće u kojoj smo iznajmili apartman. A onda je i gazdarica pričala kako ju je izabrala. Birala, birala, razmišljala i onda naletjela na jednu kuću koja se uređivala s bojom koja joj se svidjela i prepisala s kante
    Ne znam objasniti kakva je to boja. nešto sivo, smeđe s primjesom neke ... Morala bi negdje izvući paletu pa približno objasniti.
    Posljednje uređivanje od larmama : 26.10.2017. at 10:51

  14. #14
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Možda da popričas s eventualnim izvođačem, možda i postoje programi da ubacis sliku kuće pa mjenjas boje

  15. #15

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    u kupaonama pored podnog mi je zgodno imati i one lojtrica radijatore radi susenja rucnika.
    Da ikako mogu, ovo bi sebi prvo stvorila u kupatilu.
    Isto mislim da je za male račune ključna dobra izolacija, ne toliko tip grejanja, iako nisam stručnjak. Nama su samo zamenom starih loših prozora računi pali valjda 20%.
    Za fasadu, čini mi se da puno zavisi i od oblika i veličine kuće, i osvetljenosti tokom godine, da li je zaklanja delom neki drugi objekat, ili drvo, i slično, pa i zato jedna ista nijansa izgleda divno na jednoj kući a otužno na drugoj.
    Isto i za kombinaciju boja- nije svejedno koji deo i koji procenat kuće se boji u koju nijansu, jer sam i tu videla odličnih i katastrofalnih kombinacija.
    Lepe su mi bež/smeđe kombinacije u Dalmaciji, naročito neke neutralnije nijanse boje peska i one kao što je Optimist stavila.
    Sive fasade su mi prestroge, bar ove u našem podneblju mi deluju neuspelo. Nijanse sivo smeđe ili dim sivo zamišljam da idu dobro uz kamen, ili uz neke jaaako odmerene detalje boje lavande/vina, ali pitanje kako bi to zapravo izgledalo.
    Da sam jaaaako hrabra, odabrala bih nijansu tirkizne ili neke golubije plave, ali to bih uradila samo ako sam 100% sigurna u sebe i kvalitet farbe, jer te boje često izgledaju ili izbledelo ili previše napadno. I ne bih birala te boje ako je kuća velika i spratna, ili bi ih onda kombinovala sa nekom varijantom sive.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Mi smo nedavno prosli biranje boje za fasadu. Ovo mi se pokazao najzgodniji link da vidis otprilike kako boje izgledaju:
    http://www.roefix.hr/savjetnik_za_fasade/roefix_hr/

  17. #17
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Što se grijanja tiče - ja bih isto podno, ali treba sve staviti na papir (izračunati da li se isplati) jer nije to isti rang cijene.

    Istovremeno treba voditi računa o izolaciji i prozorima/vratima.

  18. #18
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    super je ovaj link martinaP. Što jest, jest, sivo najbolje paše na moderne kuće i zgrade.

  19. #19
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    MartinaP, super link, tako nešto mi treba, samo da bar imam opciju malo različitijih obiteljskih kuća (di npr mogu birati koji dio kuće bi u koju boju) ali super se može vidjeti kontrast boja. Evo i na linku vidim koliko bi fulala..neke boje koje mi se čine dosta svijetle, kad je zakeljiš na kuću vidiš da su pretamne.
    Što se izolacije tiče, ide stiropor 6 cm, razmišljamo da li da uzmemo 8. I ide pvc stolarija.

  20. #20
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Trina, ti si u Dalmaciji. Ja bih ipak neku topliju boju.
    Iako volim sivo i na fasadi, i na zidu i na sebi

  21. #21
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Nemoj podno ako nećeš imati 2 sustava grijanja. Frendovi imaju podno (na istom smo području svi), nikad nije dovoljno toplo, a ne možeš ni nakurit ne znam koliko jer nije zdravo za noge. Pa na klimu dogrijavaju, al nije to to. U kupatilu mi je to jedino ok.
    Šogor ima električno podno, i kamin za dogrijavanje. To mi je onako, ajde može nekako, al tu treba imati volje ložiti kamin.
    Centralno na pelete mi se trenutno čini najbolje. Prvo smo se grijali na ložu. To je koštalo ko Sv. Petra kajgana, a s obzirom na cijenu, svekiji su štedili, pa sam se ja godinama smrzavala. Ono, u kuhinji 17 stupnjeva, u ostatku 20, a njima "kao" vruće jaaako.
    Jedne godine su ložili drva. Tad je bilo toplo jer možeš proć kraj peći i ubacit cjepanicu, što s ložom nije slučaj, jelte
    Sad se grijemo na pelete, kuća ima jedno 300 m2 stambenog prostora, i konačno, aleluja, nam je toplo jer peleti nisu skupi, pa se ne štedi na mojim bubrezima. Mislim da se negdje za 65% para koje smo trošili na lož ulje grijemo na pelete, al zaprave se grijemo, bez one dalmatinske fore, štaš grijat spavaću, dnevnu i hodnik, kad svi stanemo u kuhinju.

  22. #22
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    I nemoj toplije boje na fasadu stavljat, znaš i sama da se to sve usije preko ljeta.

  23. #23
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ja sivo ne volim previše na sebi ali siva fasada mi je jako elegantna s tim da bih jedan dio fasade ostavila bijelim.

    MM arhitekt bi ti rekao bolja izolacija a fasada bijela ili siva.

    Samo nemoj akoBogaznaš Trina one kričave boje fasada, mi kao turisti čim vidimo takvu boju ne idemo u taj objekt. salim se al zapravo i ne.

    MM ne može zbog profes.deformacije gledat 2 tjedna tu boju a da ne idem u detalje ako su neke nakarade od kuća po obali kakve znaju bit.on kategorički odbija makar platili više u drugom objektu. Pa eto da čuješ i od strane turista.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 26.10.2017. at 13:46

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    našla sam kuću o kojoj sam pričala, u žaru ljeta fasada je dobro izgledala
    https://www.booking.com/hotel/hr/apa...s=1&#hotelTmpl

    s time da nije Rukvaca, nego uvala ženka, ako će netko ići gledati fasadu uživo

  25. #25
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    A sad su i djeca postala takve estete ihaaaj...veselo..meni osobno su u Dalmaciji najljepše stare kamene kuće (inače ne volim ništa staro).

  26. #26
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    je lijepe su stare kamene kuće, ali nove kuće kad žele glumit stare kamene to ne izgleda uvijek baš sretno

  27. #27
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Nemoj podno ako nećeš imati 2 sustava grijanja. Frendovi imaju podno (na istom smo području svi), nikad nije dovoljno toplo, a ne možeš ni nakurit ne znam koliko jer nije zdravo za noge. Pa na klimu dogrijavaju, al nije to to. U kupatilu mi je to jedino ok.
    Šogor ima električno podno, i kamin za dogrijavanje. To mi je onako, ajde može nekako, al tu treba imati volje ložiti kamin.
    Centralno na pelete mi se trenutno čini najbolje. Prvo smo se grijali na ložu. To je koštalo ko Sv. Petra kajgana, a s obzirom na cijenu, svekiji su štedili, pa sam se ja godinama smrzavala. Ono, u kuhinji 17 stupnjeva, u ostatku 20, a njima "kao" vruće jaaako.
    Jedne godine su ložili drva. Tad je bilo toplo jer možeš proć kraj peći i ubacit cjepanicu, što s ložom nije slučaj, jelte
    Sad se grijemo na pelete, kuća ima jedno 300 m2 stambenog prostora, i konačno, aleluja, nam je toplo jer peleti nisu skupi, pa se ne štedi na mojim bubrezima. Mislim da se negdje za 65% para koje smo trošili na lož ulje grijemo na pelete, al zaprave se grijemo, bez one dalmatinske fore, štaš grijat spavaću, dnevnu i hodnik, kad svi stanemo u kuhinju.
    Ovakav slijed događaja i kod nas. Centralno a tri stana na jednoj peći. Svekru i svekrvi uvijek bilo vruće (štedilo se), mi se smrzavali. Onda smo prešli na drva. vekrve više nema, svekar bi najrađe u bundi na fotelji proveo zimu,a ovi drugi ne vole raditi. Pa je na nama. E s tim da je naša izolacija nula bodova i uvijek ledeno. Mrzim to i mrzim zimu. Sad imam bolesno dijete kojem ne smije biti ledeno i to nam je ekstra važna stavka. To kod vas je isto vanjska peć?

  28. #28
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    našla sam kuću o kojoj sam pričala, u žaru ljeta fasada je dobro izgledala
    https://www.booking.com/hotel/hr/apa...s=1&#hotelTmpl

    s time da nije Rukvaca, nego uvala ženka, ako će netko ići gledati fasadu uživo
    Meni se ovo jako sviđa. Ali što ovo nije smeđa?

  29. #29
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sivo ne volim previše na sebi ali siva fasada mi je jako elegantna s tim da bih jedan dio fasade ostavila bijelim.

    MM arhitekt bi ti rekao bolja izolacija a fasada bijela ili siva.

    Samo nemoj akoBogaznaš Trina one kričave boje fasada, mi kao turisti čim vidimo takvu boju ne idemo u taj objekt. salim se al zapravo i ne.

    MM ne može zbog profes.deformacije gledat 2 tjedna tu boju a da ne idem u detalje ako su neke nakarade od kuća po obali kakve znaju bit.on kategorički odbija makar platili više u drugom objektu. Pa eto da čuješ i od strane turista.
    Nisam kričavi tip. Vidiš da se dvoumim između ovih neutralnih nijasni bež/smeđa/siva.

  30. #30
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se ovo jako sviđa. Ali što ovo nije smeđa?
    meni ovo vuče na neku pudrasto prljavorozu boju, i moram reći da je jako puno kuća u mjestu gdje ljetujem pofarbanu u neku ovakvu nijansu (posebno kuća domaćih ljudi)

  31. #31
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    pa ja bih rekla da je to više kao neka prljavo roza, meni je isto lijepa, sve je lijepo usklađeno

    Trina ja bih svakako stavila više od 6cm stiropora kad već stavljate, nećeš za 5 godina dodavat
    Mi smo stavili 10 i znaš kako se osjeti razlika, čisto da ti, kako mi kažemo tempera, ono da ti i u prostorijama u kojima ne griješ više nije brrrr, nekako se ujednačila temperatura u cijeloj kući
    Dalmatinci su antitalent za grijanje prostora po meni, većina tradicionalaca pregrije kuhinju i dnevnu sobu da mi se prispava, a kad idem na wc dobijem upalu mjehura odmah
    Meni je draže da je temperatura svugdje u stanu li-la, obučeš se onda prema tome i to je to


    a ako ovakvu staviš, nema šanse da vam bude hladno

  32. #32
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ovu kuću gledam već mjesecima kad idem iz Splta. Nikako mi nije bilo jasno što je to, pomislila sam čak da je bordel. Ali nije nego je hostel. Užas

  33. #33
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    najbolje mi je kako je nisu niti do kraja obojali kad su je bojali iz plave u crnu, gore na vrhu je ostao dio kad je ponestalo boje (nedavno su i to popunili, ali dugo je stajalo ovako)
    ne znam šta je, ali da svi znaju koja je crna kuća u Solinu, znaju

  34. #34
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    ajme majko di je ta kuca
    ja se nigdje ali nigdje ne smrznem ko u dalmaciji zimi. uzas.

    edit. vidim solin. sad moram pogledat prvom prilikom to cudo.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 26.10.2017. at 14:23

  35. #35
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Kako god okreneš, odličan marketinški potez. Ne možeš je ne primjetiti.

  36. #36
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    a kaj fali bijeloj fasadi?

  37. #37
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    a kaj fali bijeloj fasadi?
    X
    da ne znam što samo bih odgodila i do tad držala bijelo

  38. #38
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Bijela mi se ne sviđa.

  39. #39
    klija avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    169

    Početno

    Vidjela nedavno crnu kuću hostel u Splitu, odličan marketing.
    Za obiteljsku kuću u Dalmaciji bih rekla svakako svijetla boja, da odbija sunčeve zrake, da se ne zagrijava dodatno kuća.
    Naše iskustvo - stavili smo stiropor 14 cm (mi smo na kontinentu sa dugom i jakom zimom) i to se pokazalo odličnim potezom, razmišljali smo i o debljem stiroporu (ako se ne varam u Austriji je standard čak 22 cm), no nije bilo moguće staviti više od 14 i jako smo zadovoljni sa zadržavanjem topline - jedan kamin ujednačeno grije cca 50 m2 etaže, uz vrlo umjereno dodavanje drva.
    Mi smo odabrali blijedo žutu boju fasade, nešto kao eggshell, i stavili blijedo zelenu, toplu kivi boju na škure (žaluzine), lijepo je, svi pozitivno komentiraju.
    No to ovisi i o stilu i okolišu kuće, naginje li nekom seoskom, shabby chic stilu, sa puno zelenila, kao naša pa smo zato birali nijanse iz okoliša, ili je čistih, modernih, ravnih linja, sa staklenim površinama i slično - tu onda bolje pašu elegantne sive i slične hladnije boje, rekla bih.
    Za grijanje nemam puno iskustva - dobra podloga i izolacija drvenog poda od ariša je našu kuću učinila vrlo toplom, a nova (drvena) stolarija je cijelu priču zaokružila tako da se toplina dugo zadržava i ujednačeno širi prostorom.

  40. #40
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Mi smo prije šest godina stavili tamno smeđu fasadu, ako se ne varam akrilnu i nigdje nije izblijedjela. Teško je reći koju boja, zavisi kakva je kuća, okoliš...

  41. #41
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku

    a ako ovakvu staviš, nema šanse da vam bude hladno
    Je li to ona kuća na izlazu iz Splita prema Solinu, kod mosta? Ne mogu se sad sjetiti točne lokacije... Bili smo ljetos u blizini. AKo nije baš ta, svakako je neka slična. Dobro je za zimu, ali bratemili, tijekom ljeta ima da crknu od vrućine.

    Ja bih u Dalmaciji ipak neku svijetlu... Siva - da. Boja dalmatinskog kamena.

  42. #42
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Meni je jedina lijepa boja za fasadu u primorskim mjestima- bijela. Ni jedna mi druga ne paše. Na suncu predivno izgleda.

    Centralno grijanje s peći na pelete je trenutno najisplativije, najjednostavnije i najtoplije. Ima mi nekoliko prijatelja, ni bura ne smeta, grije kao ludo. Pogledaj malo ovaj link, možeš izračunavati s obzirom na vrstu prostora. No, prvo provjeri dimnjak, da li je pogodan za takvu vrstu grijanja. Nama su rekli da bi trebao novi, neki uski, inox, ne znam detalje.
    Puno pusa malenoj.

  43. #43
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je jedina lijepa boja za fasadu u primorskim mjestima- bijela. Ni jedna mi druga ne paše. Na suncu predivno izgleda.

    Centralno grijanje s peći na pelete je trenutno najisplativije, najjednostavnije i najtoplije. Ima mi nekoliko prijatelja, ni bura ne smeta, grije kao ludo. Pogledaj malo ovaj link, možeš izračunavati s obzirom na vrstu prostora. No, prvo provjeri dimnjak, da li je pogodan za takvu vrstu grijanja. Nama su rekli da bi trebao novi, neki uski, inox, ne znam detalje.
    Puno pusa malenoj.
    Hvala Beti. Di je link?

  44. #44
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

  45. #45
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    podno na pelete, ima netko?

  46. #46
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    što se fasade tiče, sad kad se igram na onom linku što je Martina stavila, vidim da i dalje naginjem onoj mojoj prvoj ideji, kombinacija jako svijetle sive i malo tamnije. Samo što ne znam da li da kuća bude tamnija a balkoni i neki dijelovi kuće svjetliji ili obrnuto? A one smeđe kombinacije sad mi djeluju pederasto, mlitavo, nejako, kao da će iz te kuće izaći frajer od 160 kila s rozom pederušom i čivavom u torbici koju nosi preko ramena. A ova siva mi je moćna. Hebate što sam neodlučna. Ili nisam ? Ili jesam? Što ću?????

  47. #47
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Pitate za okoliš. Ispod naše kuće je druga kuća koja nema fasadu, znači imat ću pogled na cigle. (Gosti neće, njihove balkone smo smjestili da gledaju u krošnje, a na drugom katu na misto i na more) Pitala sam ja tu ženu koja tamo živi bi li stavila neku fasadu, ali kaže da nema novaca pa mi propao plan da imam pogled u boju koja nije cigla. S gornje strane je naša stara kuća koja je kao bijela, više nema boje nego što ima. A dvorište će biti uglavnom zeleno, zahvaljujući Aqui i NatašiT, koje su bile kod mene i nagovorile me da ne stavim sve u betom. Tako da će biti travnjak, vrt, masline i par voćki. Ispod kuće ima oooooooogromno stablo fafarikule (kostela ili kakoveć). A s live strane su susjedi s bijelom fasadom. Naša će stršati ko Todorićev dvorac i mora biti nešto moćno.

  48. #48
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    OT. Znam što je fafarikula. I konačno sam i probala zreli plod

  49. #49
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Jesi je proobala ko oružje za pljucu?

  50. #50

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    što se fasade tiče, sad kad se igram na onom linku što je Martina stavila, vidim da i dalje naginjem onoj mojoj prvoj ideji, kombinacija jako svijetle sive i malo tamnije. Samo što ne znam da li da kuća bude tamnija a balkoni i neki dijelovi kuće svjetliji ili obrnuto? A one smeđe kombinacije sad mi djeluju pederasto, mlitavo, nejako, kao da će iz te kuće izaći frajer od 160 kila s rozom pederušom i čivavom u torbici koju nosi preko ramena. A ova siva mi je moćna. Hebate što sam neodlučna. Ili nisam ? Ili jesam? Što ću?????
    Meni se te smedje ne svidjaju.

    Dvoumili smo se izmedju kombinacije bijele/sive ili svijetlo/tamno sive, a na kraju odabrali svijetlu limeta zelenu i tamniju sivu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •