Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 128 od 128

Tema: Kako izabrati boju fasade kuće? Kako izabrati grijanje?

  1. #101
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Naša je na dva kata, ima sve skupa 4 balkona, nije pravilna četvrtasta nego ima svega, i nadstrešnica s crijepovima, ima dosta utora, izbačenih i uvučenih djelova. I sa kad smo se odlučili za kombinaciju boja, ne znam di koju staviti. Mislim, možda najbolje da dam prvom majstoru da po svom nahođenju stavi, jer meni već dosta.

    Dvorište....biljke već postoje i na rubu su dvorišta. Velike i stare masline, nekoliko voćki a vrt ćemo negdi ubaciti. Smokvu mrzim, to mi je najodvratnije stablo koje postoji. Kod nas to govno raste iz zida, iz kamena...pa toga se nikako ne mogu riješiti. Prije nekoliko godina smo ispilali jednu veliku ali nismo izvadili korijen i sad naravno svaku sezonu po pet puta čupam one izdanke. A isto prije ne puno godina sam zaboravila počupati jednu granu koja je izašla uz sami rub zida. Sad je to ogromno stablo. I lovor isto. Kod nas je kcato lovora ali on mi je ok iako i to svake godine režem, čupam, kidam...Da recimo tri godine ne čupam ništa od svega toga, moje dvorište bilo bi džungla. Ima tu puno posla ali i terapeutske svrhe

  2. #102
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Stiropor postavljen, boja se stavlja za nekoliko dana. A ja još ne znam. AAAAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. Strah me da ne ukenjam ovako lijepu kuću.
    Što se grijanja tiče, odlučili smo se za centralno. Zbog love

  3. #103
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Boju žumanjka.

  4. #104

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Stiropor postavljen, boja se stavlja za nekoliko dana. A ja još ne znam. AAAAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. Strah me da ne ukenjam ovako lijepu kuću.
    Što se grijanja tiče, odlučili smo se za centralno. Zbog love
    Jesi barem suzila izbor? Imas,neke kombinacije izmedju kojih se dvoumis?

  5. #105
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Jako svijetlo sivu i bijelu

  6. #106
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    A bili smo danas birati, suzila sam izbor na dvi zemljane. Jedna skroz svjetla bež, druga tamnija nijansa. Još samo smisliti kako ih iskombinirati, milijardu balkona, stupova, zubova....

  7. #107
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    A jesi li pitala jel imaju program kaj iz kombinirati na kući?

  8. #108
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Imaju, ali toliko je to zeznuto stavljati na kuću kad imaš puno prozora, da je jednostavnije one njihove ogledne kuće i zgrade bojati, čisto da se vidi odnos ove dvi boje koje sam izabrala
    E sad ja opet ne volim ono nekakvu klasiku pa mi se naravno ne sviđa da ide kuća u jednu boju a balkoni u drugu. Sad je meni veća fora da jedan dio kuće ide u jednu, drugi u drugu, pa onda neke kombinacije koje još ne znam. A hebate kako ću je ukakati. Muž meni prepušta odluku u vezi fasade, kaže ako bude gadna da ima kome prigovarati cili život. A ako se meni ne svidi?!? Kome ću ja prigovarati?

  9. #109
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Boju žumanjka.
    Na potezu od tebe do mene, jesi vidila koliko kuća je upropašteno zbog ovakvog smisla za humor? Toliko prekrasnih građevima na koje su nakeljili neku kričavu gadnu boju? Ja oću da meni moji gosti kad dođu pred kuću svi kažu: "aaaaaaa, kako divno", pa onda uđu u još divniju kuću.

  10. #110
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    A bili smo danas birati, suzila sam izbor na dvi zemljane. Jedna skroz svjetla bež, druga tamnija nijansa. Još samo smisliti kako ih iskombinirati, milijardu balkona, stupova, zubova....
    Ovako kako je opisano zvuči super!

  11. #111
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Trina, smanji sebi pritisak
    s obzirom na neutralne boje, neće ispast užasno, nego u najgorem slučaju - ništa posebno
    u tom slučaju ćeš na kuću opičit lipu veliku bugenviliju ili tekomu, i s njom dobit "wow kako prekrasno!" efekt

    a da probaš uslikat kuću i na fotografiji malo eksperimentirat sa kombinacijama, da vidiš kako ti izgleda?

  12. #112
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    ja osobno, ako ima stupova stupova i koječega ne bi stavljala još dvije boje, eventualno stupove. Teško je reći kad ne znam kakva je točno kuća, a opet to što bi ja teško da bi se većini svidjela

  13. #113
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Ima tang pravo, ne možeš zeznuti sa neutralnim bojama i nema bolje fasade od one s bugenvilom .

  14. #114
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    i ja bi jednu boju ako već ima te stupove, balkone i ino. A obavezno bi ispred posadila bugenviliju.

  15. #115
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    bugenviliju
    posebno lijepa mi je ona u gradiću pored tebe
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 06.12.2017. at 11:52

  16. #116
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    A bili smo danas birati, suzila sam izbor na dvi zemljane. Jedna skroz svjetla bež, druga tamnija nijansa. Još samo smisliti kako ih iskombinirati, milijardu balkona, stupova, zubova....
    A jesi uzela u obzir, dolje vam je čini mi se crvena zemlja. Kada kiša zašprica donji dio fasade. Bu se vidjelo?

  17. #117
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    A jesi uzela u obzir, dolje vam je čini mi se crvena zemlja. Kada kiša zašprica donji dio fasade. Bu se vidjelo?
    Ma dolje stavi tu tamniju boju, kao obrub, ili još bolje - onu fasadu od sitnih kamenčića koja se jednostavno pere šmrkom.

  18. #118
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,503

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ma dolje stavi tu tamniju boju, kao obrub, ili još bolje - onu fasadu od sitnih kamenčića koja se jednostavno pere šmrkom.
    teraplast-to je jako zahvalno za održavanje.

  19. #119
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Sad je meni veća fora da jedan dio kuće ide u jednu, drugi u drugu,
    Ovo je super ideja. Bit će zanimljivije i drugačije. Sjevernu tamniju npr. i recimo balkone iznutra.

    Te zemljane boje su ti odličan izbor.

    I ja imam teraplast, neka pola metra od zemlje, odlično izgleda, imaš raznih kombinacija kamenčića, veličine i boje.

  20. #120
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Meni je siva lijepa dobro podnosi sve boje
    https://www.google.hr/search?q=grey+...iw=360&bih=518

  21. #121

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    a kakve boje ti je krov?

  22. #122

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    i oluci?

  23. #123
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    a kakve boje ti je krov?
    Klasičan, crveno/narančasti, oluci metalni, srebrni.

  24. #124
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Onda takva treba da bude i boja fasade.

  25. #125
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Onda takva treba da bude i boja fasade.
    I nikako drugacije.

  26. #126
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Onda takva treba da bude i boja fasade.
    Kakva? Narančasto/crvena ili srebrna?
    Ništa, odlučila sam. Jutros sam uru vrimena stajala kružila oko kuće, slikala, majstori su se namještali da ispadnu što bolje a ja sam vizualizirala Bit će onako kako sam prije napisala, kombinacija najsvjetlije bež i jedne lijepe svijetle nijanse smeđe. Čitava prednja polovica kuće ide u tamniju, unutrašnjost balkona svijetli. Druga polovica ide čitava svijetla.

    Grijanje prva faza riješena i to je to. Valjda će biti dobro

  27. #127
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Kad bude gotovo morat ces podijeliti slike

  28. #128

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Malo se kasno uključujem, ali tek sad vidjeh.

    Mi smo kupili jednu staru kuću koju trenutno uređujemo. Dakle, praktički sve ispočetka, samo zidove imamo.

    Zadnjih nekoliko mjeseci sam se načitala raznih foruma, narazgovarala se s centralašima i na kraju bacila računicu.
    U borbi peleti vs. drva, drva su definitivno potukla pelete po cijeni jer su jeftinija za cca 30%, dok su peleti od plina na centralno jeftiniji svega 10 %. Ok, praktičniji su od drva, ali je meni cijena potrošnje izuzetno bitna za 220 m2.
    Tako da smo se mi odlučili na kombinaciju centralno drva + centralno plin (već smo imali na kući priključak). U prizemlje smo upravo postavili podno grijanje, a na kat (spavaonice) radijatore. Pločice idu isključivo samo u kupaonice, a u sve ostale prostorije laminat koji jako dobro ide na podno.
    Podno je skupljainvesticija, ali se u konačnici više isplati jer se toplinom koja ide od poda troši manje energije i više se prostor zagrijava.

    Mada je u konačnici najvažnija izolacija. Dobri prozori + stiropor.
    Vjerujem da je na moru i petica sasvim ok (mada ne znam kak je dolje zimi), a mi smo stavili 8 icu + što je prizemlje građeno duplim redom cigle (valjda su imali viška para) pa se nadamo maloj potrošnji grijanja.

    Glede fasade, čekamo završnu boju. Također prostudirala sve i došla do zaključka da je najvažnije uzeti silikonsko - silikatnu. Marka je manje bitna ako se ne ide na jake boje.
    A ako su u pitanju crvena i i neke druge tako intenzivne onda je rješenje STO ili Caparol kao jeftinija vaijanta.

    Majke mi, samo što grafikone nisam napravila koliko sam proučavala i maltretirala ljude s pitanjima

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •