Ne znam koliki su među vama pročitali članak na portalu Jutarnjeg, ali iskreno meni je više zamorno čitati ovakve crne vijesti. Kada smo se pripremali za ulazak u EU, onda su svi mahom pričali hvalospjeve o toj Europi, kako će nam biti bolji standard, ovo ono. Javnost se pripremala i mobilizirala za ulazak u EU, kao da je to naša sudbina, naša budućnost. Sada kada smo u EU vijesti su sve mračnije i depresivnije. Korupcija i nepotizam nikad nisu bili više na vrhuncu nego danas. Čitave obitelji nezadovoljni sustavom i bez prihoda odlaze iz Hrvatske za boljim životom. U tu istu EU o kojoj smo slušali bajke.

Nama osobno ostaje sve manje novaca mjesečno da pokrpamo režije i nađemo nešto u frižideru. Već smo se toliko toga odrekli i opet nije dovoljno. Najnovija vijest o poskupljenju hrane i to pred zimu (a skoro svake godine je tako) me ubija u pojam. Zbilja pazimo koliko i na što trošimo, uskraćujemo si mnogo toga, i opet nije dovoljno. Ne znam više gdje i na čemu da štedimo. A o mirovini jednog dana bolje da ne razmišljam, jer ju vjerojatno neću ni doživjeti.

Kako se vi nosite sa svakodnevnim poskupljenjima, nametima, tim silnim stresom kako preživjeti iz dana u dan? Razmišljate li o odlasku iz zemlje?