Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 62 od 62

Tema: vrijeme za otpis

  1. #51
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Tko ne zna kud s odjećom, slj subote opet primaju:
    https://m.facebook.com/story.php?sto...2662&__tn__=-R
    Hvala Žuta, riješila si mi veliki problem.

  2. #52
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ja se trudim naci stvarima drugu namjenu. Za ponesto se emocionalno vezem, ali za dobar dio se vezem samo zato sto imam prostora -- velika nam je kuca pa se izgubi, ovako ili onako 'pospremljeno', a onda svako toliko dobijem slom zivaca jer se podsjetim da se trebam rijesiti zaostataka.

    Zao mi je bacati, to stvarno ne podnosim. Roba nam je uglavnom od ekoloskih materijala koji se daju reciklirati pa ono sto je neiskoristivo nosim u kontejnere za reciklazu. Nedavno sam set rucnika koji se bas vidno ofucao odnijela na posao, gdje ce ih iskoristiti do kraja za ciscenje, a onda ce i to na reciklazu. Robu koja je jos nosiva, a bas je nikako vise ne zelim (uglavnom kupujem kvalitetno i prilicno neunistivo) doniram u thrift shop, a najveci problem mi je djecja roba. Dio podijelim, dio bih ostavila, a dio nikako da dam ili prodam jer obicno ispadne da nemam vremena. Imam opet i visak igracaka, a stizu praznici i oba rodjendana tako da pod hitno moram vidjeti sto je za donaciju u vrtic, sto za thrift store, a sto se eventualno polomilo pa treba u smece. I djecje opreme se moram rijesiti, s obzirom da je taj ducan valjda zatvoren.

    Jedan dio sam rijesila ovo ljeto dok su moji bili u posjeti pa je bilo vise vremena za kucne poslove, ali ima toga jos. Zivot bez viska je puno laksi u malom prostoru, barem meni.

    Za ambalazu i slicno, tu je stvarno ima dosta, ali moraju zapakirati ono sto mi stize postom... kako da mi posalju?! Na srecu, vecina je ili za reciklazu ili kompost, barem iz izvora koje ja koristim.

  3. #53
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Danas sam bila kod mame i tate i shvatila da u jednoj komodi stoje samo moje skripte s faksa. (Žive u stanu od 50 kvadrata). Kopirani članci i slično. Nekih 15 godina. Puno knjiga s faksa sam bila poklonila, na ovo sam skroz zaboravila. Kažem mami, daj da to bacimo. Ona će, nemoj, možda će trebati tvom sinu. (Koji je sad upisao prvi osnovne . I sigurno će studirati isto sto i ja ). Odvojila sam dio za reciklažu (obostrano printano) i dio za vrtić (jednostrano printano, za crtanje). Imam sad nalet i želim se riješiti još mnogo toga. Npr. preostalih stručnih knjiga s faksa koje su isto kod mame i tate. Ja ih neću više čitat, a za x godina uopće neće biti aktualne. Ako ih uskoro ne proslijedim, to će postati samo stari papir. Već sam kontaktirala par ljudi za uvalit ih i baš se osjećam poletno oko toga.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Danas sam bila kod mame i tate i shvatila da u jednoj komodi stoje samo moje skripte s faksa. (Žive u stanu od 50 kvadrata). Kopirani članci i slično. Nekih 15 godina. Puno knjiga s faksa sam bila poklonila, na ovo sam skroz zaboravila. Kažem mami, daj da to bacimo. Ona će, nemoj, možda će trebati tvom sinu. (Koji je sad upisao prvi osnovne . I sigurno će studirati isto sto i ja ). Odvojila sam dio za reciklažu (obostrano printano) i dio za vrtić (jednostrano printano, za crtanje). Imam sad nalet i želim se riješiti još mnogo toga. Npr. preostalih stručnih knjiga s faksa koje su isto kod mame i tate. Ja ih neću više čitat, a za x godina uopće neće biti aktualne. Ako ih uskoro ne proslijedim, to će postati samo stari papir. Već sam kontaktirala par ljudi za uvalit ih i baš se osjećam poletno oko toga.
    Moje bilježnice iz srednje škole i s faksa još uvijek su u stanu mojih roditelja (nakon 25 godina)
    Žao mi ih je baciti, kad se sjetim koliko je to bila dragocjena roba, svi su posuđivali te moje bilješke, prepisivali, fotokopirali, a ja da sad to hladnokrvno bacim... nema šanse
    A neke bilježnice su i nestale, nedavno sam baš tražila predavanja iz virologije da pokažem nešto djetetu, i nisam ih mogla naći, netko je to popalio i nije mi vratio

  5. #55
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    He he he... Takva sam i ja nekad bila, sad me baš lupilo suprotno...
    Osim sto imamo manjak prostora pa stalno ne znam kud cu sa stvarima, i sto planiramo seludbu... Mozda je na to utjecalo i što od pocetka godine obilazimo nekretine koje se prodaju. U masu njih imaš dojam da nitko ništa nije bacio zadnjih 30 ili 40 godina. I ti prostori baš djeluju tužno, opterećeno nekako, kao da te ljude pritišću sve te stvari (barem sam ja tako doživjela)... Ne mislim da svi trebaju imati minimalizam, al kad sam vidjela toliko zatrpanih tudjih stvari, baš sam si reflektitala i na sebe i svoj prostor.

  6. #56
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Žao mi ih je baciti, kad se sjetim koliko je to bila dragocjena roba, svi su posuđivali te moje bilješke, prepisivali, fotokopirali, a ja da sad to hladnokrvno bacim... nema šanse
    Joj, i moje su bilježnice bile tražene.
    Ono, uspjela bih "uhvatiti" sve živo, i još k tome srediti naslove, podnaslove, različitim bojama, a tek crteži...
    Ja sam svoje (s faksa) donijela na posao, tako da ih uvijek imam "na oku" .
    Premda mi matematičke jedan kolega nikad, na žalost, nije vratio.
    Kao ni Kurepu, ni Demidoviča .

  7. #57
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Joj, i moje su bilježnice bile tražene.
    Ono, uspjela bih "uhvatiti" sve živo, i još k tome srediti naslove, podnaslove, različitim bojama, a tek crteži...
    Ja sam svoje (s faksa) donijela na posao, tako da ih uvijek imam "na oku" .
    Premda mi matematičke jedan kolega nikad, na žalost, nije vratio.
    Kao ni Kurepu, ni Demidoviča.
    Eh, mm i ja smo imali duplu hrpu (isti fakultet) stručnih knjiga, pa smo udomili duplikate koleginom sinu kad je upisao isti taj faks. Ostatak je još doma i polako sinovi posežu u taj ormar.

    Bilježnice - sve si mislim da bi se moje srednjoškolske još mogle naći kod mame i tate u rodnom gradu, ali ovo sa studija nisam sačuvala jer sam godinama bila podstanar i bilo mi je teško šlepati gomilu knjiga i bilježnica...

    Isto, puno toga mi ljudi nisu vratili, ali kad bolje razmislim, sva sreća da nisu jer bih inače trebala još jednu sobu u stanu samo za knjige koje sam putem posijala na ovaj ili onaj način....
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 31.10.2017. at 09:52

  8. #58
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Meni povremeno izroni neka skripta s faksa. Ono, povratak sina bića iz Crne lagune. Neki dan sam izvukla Signale i sustave, koje garantirano nikad nisam otvorila. I to sam ih naša u gepeku od auta u nekoj hrpi drnde. Kako su tamo došli, nemam pojma, totalna misterija.

  9. #59
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Imam sad nalet i želim se riješiti još mnogo toga. Npr. preostalih stručnih knjiga s faksa koje su isto kod mame i tate. Ja ih neću više čitat, a za x godina uopće neće biti aktualne. Ako ih uskoro ne proslijedim, to će postati samo stari papir. Već sam kontaktirala par ljudi za uvalit ih i baš se osjećam poletno oko toga.
    ako su knjige jos aktualne, nemoj bacati, steta je
    ima na fejsu hrpetina stranica za prodaju/razmjenu/poklanjanje knjiga
    mozda nekome jos mogu biti od koristi

    ili mozda ponuditi antikvarijatima

  10. #60
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    ako su knjige jos aktualne, nemoj bacati, steta je
    ima na fejsu hrpetina stranica za prodaju/razmjenu/poklanjanje knjiga
    mozda nekome jos mogu biti od koristi

    ili mozda ponuditi antikvarijatima
    Slabo to ide... Čak ni badava ponekad ne žele uzeti. Isto i knjižnice.

    Za to mi je najbolja kvartovska razmjena (zna biti u lokalnom kulturnom centru) a i u knjižnici imaju košaru "daje se u dobre ruke" gdje se može uzeti ili donijeti, po želji.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 31.10.2017. at 10:15

  11. #61
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Meni povremeno izroni neka skripta s faksa. Ono, povratak sina bića iz Crne lagune. Neki dan sam izvukla Signale i sustave, koje garantirano nikad nisam otvorila. I to sam ih naša u gepeku od auta u nekoj hrpi drnde. Kako su tamo došli, nemam pojma, totalna misterija.
    Moram se na ovo out loud nasmejati, hahaha.

  12. #62
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Kratki Ted Talk crtić o tome zašto smo hrčci
    Tzv. Endowment effect

    https://www.youtube.com/watch?v=H2_by0rp5q0

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •