Pokazuje rezultate 1 do 27 od 27

Tema: Podjela imovine - razvod

  1. #1
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno Podjela imovine - razvod

    U kojem trenutku dolazi do dogovora o podjeli imovine, ako se radi o sporazumnom razvodu braka?
    Razgovori u Centru obavljeni, na Sud se nosi Prijedlog sporazumnog razvoda braka, te rješenje Centa,... što dalje?
    U Prijedlogu stranke navode i iznos alimentacije, a što s imovinom?
    I da li se razvod može okončati bez riješene podjele imovine?

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Treba vidjeti i čija je imovina, ako je od para, koja je stečena u braku trebala bi ići na pola, ono kaj je bilo prije ne dijeli se. Ako su imali ulaganja u nekretninu koja je u vlasništvu neke treće osobe, osoba koja odlazi ima pravo na odredenu odštetu od osobe koja ostaje, koja se može isplatiti odjednom ili u ratama.
    Kolko znam razvod se može zaključiti i prije podijele imovine, bar ja znam takvi slucaj, odštetu je osoba koja je otišla po a dobivati par godina poslije.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 27.10.2017. at 07:54

  3. #3
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Hvala Jelena, ali i dalje nemam odgovor u kojem trenutku dolazi do te podjele? I gdje se ona rješava? Na Sudu?

  4. #4
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Da, prvo okončanje razvoda a nakon toga podjela imovine. To su odvojeni postupci pred sudom.

  5. #5
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj enchi prvotno napisa Vidi poruku
    Da, prvo okončanje razvoda a nakon toga podjela imovine. To su odvojeni postupci pred sudom.
    E to me zanima. Hvala!
    Sud automatikom pokreće postupak za podjelu imovine ili mora pokrenuti netko od partnera?

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ja to osobno na sreću ne znam, ali ovo što pričam je iskustvo prijatelja. Bivša žena je ostala u kući koju su zajednički sredili, ali je vlasništvo njeno brata koji ne živi na toj lokaciji, po okončanju tog nekog suđenja, on od nje mjesečno dobiva naknadu za uređenje bivšeg gnijezda.

  7. #7
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Netko od partnera pokreće postupak pred sudom, neće pokretati sud sam. Točne detalje na koji način ne znam. Javit će se vjerojatno netko tko je to prošao.
    Posljednje uređivanje od enchi : 27.10.2017. at 08:02

  8. #8
    Superman avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,269

    Početno

    Nisam pravnik po struci, ali u postupku sporazumnog razvoda braka 2010. godine, paralelno sa zahtjevom za sporazumni razvod braka, sastavili smo i sporazum o podjeli zajedničke imovine. Taj sporazum je ovjeren kod javnog bilježnika i čini mi se da sud nije imao ništa s tim.

  9. #9
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    a kad je onda rješeno isto u sklopu razvoda ili kasnije

  10. #10
    Superman avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,269

    Početno

    Dakle, podjela imovine nije predmet razvoda braka, niti se u rješenju o razvodu igdje spominje podjela imovine. Ako se sklopi sporazum o podjeli imovine, rješava se mimo suda. Ako nema dogovora o podjeli imovine, onda se ide u sudski postupak, koji je neovisan o postupku razvoda braka.
    Tako je bilo prije 7 godina. Nadam se da će se javiti netko pravne struke, u slučaju da se u međuvremenu nešto promijenilo...

  11. #11
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    714

    Početno

    ovako je kako Superman piše - podjela imovine nije predmet brakorazvodne parnice.
    Također, ako ste suglasni i možete se dogovoriti, postupak podjele imovine ne treba ići sudskim putem; sastavite sporazum, ovjerite potpise kod JB i to je to.
    Kad ćete to napraviti, također nije bitno. Primjera radi,ja sam tek nedavno riješila (sporazumno) s ex imovinski dio, a rastavljeni smo 4godine.
    Jednostavno, nisam do sada ni razmišljala o tome da tražim što mi pripada iz bračne stečevine, ali neke okolnosti materijalne su se promijenile i tražila sam da to riješimo...
    Ako treba pošaljem ti primjerak sporazuma (ako nemate koga da vam sastavi i ako idete sporazumno naravno)

  12. #12
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Moji su rastavljeni prek 20 let. Nikad nisu riješili imovinski dio.

  13. #13
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ima li tu koja pravnica da je voljna javiti mi se na pp da joj napišem jednu dugu i kompliciranu situaciju o kojoj nebi javno?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    1

    Početno EKICA, Može meni PRIMJER? HVALA

    Citiraj ekica prvotno napisa Vidi poruku
    ovako je kako Superman piše - podjela imovine nije predmet brakorazvodne parnice.
    Također, ako ste suglasni i možete se dogovoriti, postupak podjele imovine ne treba ići sudskim putem; sastavite sporazum, ovjerite potpise kod JB i to je to.
    Kad ćete to napraviti, također nije bitno. Primjera radi,ja sam tek nedavno riješila (sporazumno) s ex imovinski dio, a rastavljeni smo 4godine.
    Jednostavno, nisam do sada ni razmišljala o tome da tražim što mi pripada iz bračne stečevine, ali neke okolnosti materijalne su se promijenile i tražila sam da to riješimo...
    Ako treba pošaljem ti primjerak sporazuma (ako nemate koga da vam sastavi i ako idete sporazumno naravno)
    Molim vas primjer. Hvala

  15. #15

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav
    Ljubazno bih molio za primjerak "sporazuma". U podpuno sam istoj poziciji kao što ste i vi bili glede podjele imovine i okolnosti.
    Hvala
    Marinko

  16. #16

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    2

    Početno Primjerak sporazuma gđe Ekice

    Citiraj Ratnica ljubavi prvotno napisa Vidi poruku
    Molim vas primjer. Hvala
    Pozdrav
    Ljubazno bih molio za primjerak "sporazuma" gđe. Ekice ako Vam ga je poslala. U podpuno sam istoj poziciji kao što ste i vi bili glede podjele imovine i okolnosti.
    Hvala
    Marinko

  17. #17

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Bračna stečevina , podjela u braku bez djece , i živih roditelja!?

  18. #18
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    žena je ostala on od nje mjesečno dobiva naknadu za uređenje bivšeg gnijezda.
    Tko odredi tu naknadu, kako se određuje? Frendica treba info pa uskačem u temu.

  19. #19
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Valjda sud misam to pitala

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Dobar dan, ja bih molio primjer izjave o podjeli imovine, supruga ne traži ništa, što treba pisati i tko sve treba to ovjeriti kod JB. Hvala unaprijed friško smo u postupku sporazumnog razvoda.

  21. #21

    Datum pristupanja
    May 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Dobar dan,
    Novi sam i ja molim primjerak!!!

  22. #22

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Dobar da.
    Ako je moguće da i meni pošaljete primjerak. Hvala

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav, ako je moguće da mi pošaljete primjerak. Hvala

  24. #24
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    svi vi koji trazite primjerak sporazuma, morate ostaviti neki kontakt jer Vam isti nemaju cure gdje dati. Ako niste voljni ostaviti kontakt onda Vas molim da ni ne trazite isti.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj Martalal prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav, ako je moguće da mi pošaljete primjerak. Hvala
    e-mail:carringtonsergei@gmail.com

  26. #26

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Molim vas primjerak sporazuma na mail
    prile0606@gmail.com

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    161

    Početno

    Molila bi primjerak na katicasplit@yahoo.com

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •