Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Čemu služi SRZ u 3. ili 4. razredu OŠ?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno Čemu služi SRZ u 3. ili 4. razredu OŠ?

    Kako u stvarnosti izgledaju satovi SRZ-a kod vaših klinaca koji idu u niže razrede OŠ?

    slušam svoju curku, 4. razred, oni uglavnom nadoknađuju gradivo ostalih predmeta..
    do mene je to tek sad u 4.r došlo..jer moja ne priča puno kak je u školi..

    a ima toliko tema koje bi mogli i (ak se mene pita) trebali pokriti jer su jedan ne baš jedinstven razred...
    a naša škola slovi kao dobra, čak štoviše...
    pa kaj nije baš SRZ za to?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Zašto pitaš baš za 3. ili 4. razred? Pitanje bi se moglo protegnuti na: čemu služi srz uopće?
    Mojem sinu služi za pisanje zadaće dok se ostatak razreda nadglasava s razrednicom, ili razrednica rješava administraciju taj sat. I par puta godišnje na srz rade prigodne plakate (za Dan neovisnosti, Dan Vukovara, i još poneku prigodu).
    U nižim razredima su obično taj sat išli van na igralište ako je bilo dobro vrijeme.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ako je bilo kakvih problema u razredu medju djecom (a cesto ih ima ) onda to rjesavaju, obradjuju teme koje bi pripadale u (nepostojeci?) gradjanski odgoj, prigodne teme (drzavni praznici, lani su spominjali dan Roma)... U svakom slucaju ne rade zadace ni zaostalo gradivo.

  4. #4
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    I kod moje kćeri je ovako, jedino što nekad zamijene srz i predmet koji im razrednica predaje, ako na njenom satu rješavaju razredne probleme (tj. kad se dogodi neki incident)

  5. #5
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Nasi definitivno ne rade zadace niti skolsko gradivo. Obradjuju razlicite teme, od samopoštovanja, odnosa s drugim ljudima, razlicitostima medju ljudima, teme o nenasilju, razne igre povezivanja razreda kao grupe...Dolaze ponekad roditelji pricati o svom zanimanju ili hobiju, procitati djeci neku pricu i sl.

  6. #6
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Kod moje kćeri nekad dođe stručna služba pa rade neke igre, ankete, a nekad su im bili i neki studenti pa su se igrali (to im je bilo super)

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Kod nas i u višim razredima ako nema nešto bitnije za raditi idu na igralište s raskom

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •