Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Spustila se posteljica!!!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    393

    Početno Spustila se posteljica!!!

    Drage moje, jucer sam opet imala tackasto krvarenje i naravno otisla kod dr. On mi je rekao da mi se dio posteljice spustio(prije 2-3 sedmice sve bilo ok) vjerovatno ju je beba okretanjem povukla za sobom i jos nogicama udara u taj dio posteljice. Sad sam na mirovanju, duohaston, apaurin i krvarenje je prestalo. Inace sam 30+1. Sta znaci to sto se spustila? Preuranjeni porod? Citala sam i probleme sa napretkom bebe. Inace sam zadnjih dana pod velikim stresom jer mi je starija curica bolesna pa sam stalno po doktorima sa njom

  2. #2
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Gdje se posteljica nalazi? Koliko cm od usca?? Ako je preblizu usca onda je to placenta previa, ali nisam sigurna da li se ona tako rano vec spusta, ili je ti i prije bila nisko, a tvoj dokt.to nije vidio.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    393

    Početno

    Na pocetku trudnoce mi je bila ustanovljena placenta previa-ali djelimicna. U 27.sedmici se podigla posteljica skroz na normalu. Sad u 31.sedmici se dio spustio??? Nije mi spominjao usce i cervik a beba ( naravno) lupa me direktno dole

  4. #4
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Ma ne postavlja se placenta previa kao dg na pocetku T ! Ne znam tko ti je to rekao.
    U vecini sluc

  5. #5
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    U vecini slucajeva se posteljica digne i mnogi gin.ni ne spominju polozaj posteljice na pocetku T.
    Even.moze biti pretpostavka na placentu previu, ali to tek iza 20 tt koliko sam cula.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •