Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Savjet?!

  1. #1
    slavonika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    83

    Početno Savjet?!

    Poštovanje,moja djevojčica se trenutno vozi u MC Tobi, trenutno ima 16 kg, oko 100 cm visoka znači treba nam uskoro nova as. Koju uzeti? Znam da je za grupu 2/3 premalena, znači uzeti 123? Na što moram obratiti pažnju prilikom odabira? Unaprijed hvala

  2. #2
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Imaš Rodinu grupu na fejsu za AS.

  3. #3
    slavonika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    83

    Početno

    Zahvaljujem na odgovoru ni nemam fb profil

  4. #4
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    Niste naveli koliko je dijete staro ali napominjem da bi do četvrte godine trebala biti vezana pojasevima od autosjedalice. To je sigurnosna preporuka.
    U ovoj sjedalici se može voziti dok: težinom ne pređe 18kg (čini vam se da je blizu ali to se može rastegnuti i na godinu dana) i/ili pojasevi odu ispod razine ramena a ne mogu se više povisiti i/ili sredina uha pređe gornji rub sjedalice.
    Ako imate neki od ovih uvjeta prerastanja onda tražite neku sjedalicu grupe 1/2/3 u kojoj će se još do 18,99kg voziti vezana pojasevima od autosjedalice. Isprobajte da vidite koja ima dovoljno visoke pojaseve da visinom izdrži još neko vrijeme.
    Obavezno sjedalicu isprobati i u autu prije kupnje.

  5. #5
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Onda ovako. Najbolje je da as isprobate odmah u vozilu prije kupnje, da se da učvrstiti prema uputama, i kako je prošla na testovima sjedalica. Ovdje (scroll niže) ima brošura o autosjedalicama: http://www.roda.hr/udruga/dokumentac...no-izdavastvo/

    Moje mišljenje je da bolje nove nego polovne, bolje malo skuplje nego one za 300-400 kn.

  6. #6
    slavonika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    83

    Početno

    Hvala na odgovoru. Zaboravila sam napisati curica ima uskoro 3 god,znam da je premala za grupu 2/3 i vezanje bez pojasa.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Zasto mislis da joj je Tobi mala?

  8. #8
    slavonika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    83

    Početno

    Ne nije joj tobi mala nego će ju uskoro prerasti težinom. Tobi je do 18kg a ona ima 16 pa se informiran za dalje. Nisam od onih što žure sa djecom u veću i drugu sjedalicu, samo sam štreber i volim unaprijed znati sve opcije

  9. #9
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj slavonika prvotno napisa Vidi poruku
    Ne nije joj tobi mala nego će ju uskoro prerasti težinom. Tobi je do 18kg a ona ima 16 pa se informiran za dalje. Nisam od onih što žure sa djecom u veću i drugu sjedalicu, samo sam štreber i volim unaprijed znati sve opcije
    Joj i ja sam štreber, i muku mučim što iza jajeta. A imamo godinu dana i 7,5 kg.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ako sad ima 3 god i 16 kg, dok prijedje 18 kg bit ce dovoljno stara za 2/3 (buster s naslonom).

  11. #11
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj slavonika prvotno napisa Vidi poruku
    Ne nije joj tobi mala nego će ju uskoro prerasti težinom. Tobi je do 18kg a ona ima 16 pa se informiran za dalje. Nisam od onih što žure sa djecom u veću i drugu sjedalicu, samo sam štreber i volim unaprijed znati sve opcije
    Lako je moguce da ce djetetu trebati godina, godina i pol, da dodje sa 16 do 18 kila. Imas vjerojatno jos cijelu vjecnost.

  12. #12
    slavonika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    83

    Početno

    Vjerojatno da da ali sam se baš iznenadila kada sam vidjela koliko ima kg

  13. #13

  14. #14
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Imam nekako slično pitanje. Mala od 3 mjeseca je dosta duga, sad ćemo na kontrolu pa ću znat točno koliko ima, ali nosi mi robicu 74 veličina. Znam da nije tolika, ali oko 65 cm sigurno jest. Za sad u jaje ok stane, ali bojim se da će dužinom prerast ovo cicho koje imamo od starije. Dakle, moje je pitanje jesu li sva jaja as jednako velika tj ima li ih za veću, dulju djecu? Ima li tko ovakvo iskustvo i kakp ste riješili problem.
    Posljednje uređivanje od VeraM : 05.07.2019. at 15:07

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj VeraM prvotno napisa Vidi poruku
    Imam nekako slično pitanje. Mala od 3 mjeseca je dosta duga, sad ćemo na kontrolu pa ću znat točno koliko ima, ali nosi mi robicu 74 veličina. Znam da nije tolika, ali oko 65 cm sigurno jest. Za sad u jaje ok stane, ali bojim se da će dužinom prerast ovo cicho koje imamo od starije. Dakle, moje je pitanje jesu li sva jaja as jednako velika tj ima li ih za veću, dulju djecu? Ima li tko ovakvo iskustvo i kakp ste riješili problem.
    Sa 7,5 mjeseci presli u GB vaya, jer je prerasla jaje po duljini. To je 0+/1 kategorija, 0-18 kg, i moze skroz do kraja u suprotnom smjeru. Ne mislim je jos okretati u smjer voznje, iako ima minimalne uvjete.

    Barem do nekih 6 mj bi morala biti u jaju.

  16. #16
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    A jel ima umetak koji se moze maknuti? Nas drugi je bio bas velik i dugacak (vise od 99 percentila) pa je,cini mi se, svejedno do 6 mjeseci bio u jaje poziciji svoje sjedalice. Isto neka 0-18 kg. Jedino smo mozda taj umetak ranije izvadili. Doduse, on je sad s tri i dalje u toj sjedalici, jedino je okrenuta u smjeru voznje i uspravna - tako da je zaista dovoljno duga za bebu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •