Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Naknada osiguranja za smrt djeteta

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    10

    Početno Naknada osiguranja za smrt djeteta

    Pozdrav,

    Dijete mi je bilo preko skole osigurano 24 sata na dan. To je ono sto se uplacuje na pocetku skolske godine tko zeli.
    Medutim, dijete mi je umrlo prije 2 mjeseca iznenada.
    U ugovoru sto imam od osiguranja pise da pokriva lomove, bolnicko ljecenje, ugrize pasa,... i smrt.

    Ja sam papire predala i dobila odgovor da nemam prava na smrt djeteta traziti naknadu jer dijete nije umrlo "nestretnim slucajem" kao sto je prometna nesreca ili sl.
    Inace, dijete mi je dobilo kronicnu upalu srca i u roku od 2 tjedna umrlo.

    Da li imam pravo traziti naknadu, i da se trudim ili nema smisla? Iako neznam zasto sam onda i placala policu sve ove godinu ako mi osiguranje nista ne pokriva..

    Hvala unaprijed!

  2. #2
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    procitla sam na drugoj temi sta ti se dogodilo i srce mi se toliko stislo da nisam ni odgovor mogla napisat. saljem ti veliki zagrljaj

    sta se tice police osiguranja ja se sjecam da su nam je citali na vijecu roditelja ali se ne sjecam sta je pisalo u njoj
    najbolje ti je da pitas u skoli koje su uvijete dogovorili sa osiguravajucom kucom s kojom je sklopljena polica.

  3. #3
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Žao mi je zbog tvog gubitka

    Police kojom se djeca osiguravaju su police osoba od posljedica nesretnog slučaja.
    Znači, samo ukoliko je smrt posljedica nesretnog slučaja (a u uvjetima koji su sastavni dio police,točno se navodi što se smatra nesretnim slučajem) isplaćuje se ugovorena osigurana svota.

  4. #4
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    ?? Ovo nije bio nesretan slučaj?

  5. #5
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    bojim se da se u školskom ugovoru radi o osiguranju smrti kao posljedice nesretnog slučaja tipa gurnuli ga u dvorištu, pao glavom na beton i preminuo.
    Smrt kao posljedica neke npr. prikrivene srčane mane ne ulazi u ove stavke.
    Inače su ti ugovori sročeni tako da ne pokriju gotovo ništa ili je vjerojatnost da se baš to u ugovoru navedeno i dogodi nikakva. Eventualno dobiješ parsto kuna ako dijete slomi ruku dok silazi niza stepenice i to se ne smije s nekim potući pa da mu ovaj slomi ruku!
    Posljednje uređivanje od čokolada : 11.11.2017. at 13:15

  6. #6
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,373

    Početno

    Zao mi je zbog gubitka, ali nazalost osiguravatelj ima pravo, to nije nesretan slucaj.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •