Pokazuje rezultate 1 do 27 od 27

Tema: Krvarenje nakon poroda

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    11

    Početno Krvarenje nakon poroda

    Dakle, meni su skoro prošla 3 tjedna od poroda i krvarenje se pretvorilo u smećkasto žućkasto s malo krvi. Od jutra opet ide svježa krv. Bila sam danas na pregledu. Cerviks uloživ još uvijek, uzv uredan. Naravno da mi nije ugodno jer danas paničarim. Svaki put kad prematam dijete, dojim, idem na wc ide svježa krv. Nije puno ali nije ugodno. Doktorica se ne zabrinjava i rekla je kontrola za 3 tjedna. Rekla je da se cerviks mora zatvoriti a meni sad sve najgore pada na pamet. A ja sad mijenjam uloške kao kad sam došla nakon bolnice.

  2. #2
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Meni je tako bilo. Nakon prve trudnoće jer sam krivo sjela pa se raspuklo. Nakon druge jer sam nosala dijete od kojih desetak kila.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    11

    Početno

    Najgore je sto sam ja anksiozna pa je to meni smak svijeta. Doktorica kaže da se ne brinem oko toga ali ja eto stalno razmisljam o tome. Nadam se da ce to krvarenje prestati.

  4. #4
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,205

    Početno

    Da li si počela sa svojim normalnim aktivnostima, kao da nisi nedavno rodila? To ti tijelo pokazuje da usporiš, da još nije oporavljeno od trudnoće i poroda i da se moraš odmarati.
    Devet se mjeseci maternica rasteže, treba vremena da se skupi. Mjesto na kojem je bila posteljica mora zarasti.
    Babinje traju 6 tjedana i to je vrijeme u kojima se treba odmarati najviše što se može. Da bi se tijelu dalo vremena. Nekim ženama taj oporavak traje kraće, nekima dulje, nema pravila. Pokušaj 2-3 dana što više ležati i ako se krvarenje smanji, znat ćeš što trebaš malo usporiti. Brzo će proći još ta 2-3 tjedna i bit ćeš opet ona stara

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    11

    Početno

    Plaši me ta krv jer se krvarenje bilo smanjilo. Jos mi je i cerviks uloziv. Odmarat cu se ovih dana pa cemo vidjeti, nadam se da ce se smanjiti. Bila sam doma ovih dana ali mozda sam ovih dana bila previse na nogama pa sam nesto zeznula.

  6. #6
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Jesi li nešto teško nosila, posebno ako je bilo iz čučnja?
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 08.11.2017. at 23:22

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    11

    Početno

    Ne ali sam se saginjala i bila malo aktivnija po kuci zadnjih par dana. Doktorica nije zabrinuta ali ja sam jako.

  8. #8
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Slusaj doktoricu. Meni se to sto opisujes cini dosta uobicajeno. Meni se krv pojavljivala i nestajala nekoliko puta u prvih 4-5 tjedana. A cini mi se da tu na forumu ima tema na kojoj dosta rodilja opisuje slicno iskustvo.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    11

    Početno

    Znam da bih trebala poslušati doktoricu, to mi svi govore. Ali ja imam napadaje panike i anksiozna sam pa mi je to podosta tesko. Stvarno nisam imala nikakvih problema na porodu ni poslije osim sto sam imala 12 šavova ali sve je u redu s njima. Bas mi se krvarenje smanjivalo i dobila sam smeckasti isjedak. Pa me zato ta krv jucer i danas sokirala. A i kad mi je rekla da je cerviks uloziv... Cerviks se ne moze poceti otvarati kao u trudnoci i na porodu valjda?

  10. #10
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,612

    Početno

    Nekim zenama se cerviks nakon poroda nikad ful ne vrati u zatvoreni,nego ostane tako. I to uopce nije problem
    (Znam jer sam puno googlala o cerviksu prije trudnoca)

    Plus cerviks nikad nije zatvoren dok se krvari (menga jel, i ovo sad)

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    11

    Početno

    Znači ne bi trebalo biti od cerviksa. A ne znam. Uplasila sam se jer sam svugdje citala da krvarenje treba najduze trajati dva tjedna. A opet ima zena kojima se znalo vracati. Ne znam ni sama sta da mislim. Ne usudujem se zvati bolnicu jer sam ionako dizala paniku tijelom boravka poslije poroda pa mi je ful neugodno. I digla sam zivac sestrama i doktorima. A i bilo bi mi neugodno pred mojom doktoricom jer ona tamo dežura.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Lily83, ne traje babinje bezveze 6 tjedana. Manje-vise toliko traje i krvarenje. Ne stalno i ne uvijek jako. Par dana nista, pa opet krene, i tako neko vrijeme.

    I nema sanse da se cerviks tak brzo zatvori nakon poroda.

    Sve je to sasvim normalno i uobicajeno.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    11

    Početno

    Evo opet pitanjce. Dakle krvarim svaki dan od prosle srijede. Napunim 2/3 jednog uloska tijekom dana i jednog tijekom noci. I kad se brisem na wc-u na papiru uvijek ima krvi. Jos je uvijek to svjeza krv. Onako i roskasta i crvenkasta. Je li to jos normalno? Ili je vec trebala prerasti u smedu? I od prosle srijede ponekad me grči u jajnicima. Uopce ne znam sto mi je ciniti. Cekati pregled za 2,5 tjedna ili?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    11

    Početno

    Ne pada mi na pamet ici ginekologinji jer mi je rekla da dodem na kontrolu za 2,5 tjedna. A i digla sam joj tlak jer sam digla paniku. Gdje god citam navodno mi vise ne bi trebaka ici svjeza krv. A opet ima svakakvih iskustva kod zena. Imam osjecaj da krvarenje nece nikad stati.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    11

    Početno

    Da napomenem danas mi je 24 dan nakon poroda

  16. #16
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,205

    Početno

    [QUOTE=Lily83;3014991 Imam osjecaj da krvarenje nece nikad stati.[/QUOTE]

    Stat će, bez brige. Najdulje za 20 dana.
    Možda većini žena ne ide krv 24. dan nakon poroda, ali manjini ide.
    Ako nemaš bolove ni temperaturu, nije panika. Uspori, odmori. A ako si baš jako prestrašena, odi na hitnu.

  17. #17
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Potpuno je normalno krvariti 3 tjedna nakon poroda. Netko krvari i 6 tjedana.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    11

    Početno

    Čak i dosta odmaram. Valjda ce stati uskoro. Vec mi idu na zivce i ulosci. A krvarila sam i pred kraj trudnoce pa mi je vec muka od te krvi. Nemam temperaturu a ni bolove. Ponekad lagane grčiće. Ali kao maternica se kontrahira svih tih 6 tjedana pa je to normalno. Bar ja tako mislim iz pročitanog.

  19. #19
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    Lily, ja sam isto krvarila dosta dugo (prvi porod). Prvih dana sam jako baš jako krvarila i nosila sam pelene za bebe u bolnici jer sam baš full krvarila na mahove-mijenjali su mi prvi dan 3 ili 4 puta plahtu (ali sve je bilo očekivano jer sam primala terapiju protiv tromboze-imala sam carski). Postupno je prelazilo u smeđe ali tu i tamo bi se pojavila crvena krv. 4 tjedna od poroda sam opet jače prokrvarila (kao M). Baš sam tada rekla mm da su mi se spojili svi M koje sam izbjegla u t u jedan veliki. Nakon 6 tjedana situacija se napokon smirila i maternica mi se vratila u prvobitno stanje.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    11

    Početno

    Ma eto dva dana skoro nista i danas opet svijetlocrvena krv. Vec mi je dosta. Od 34 tjedna trudnoce krv krv i krv. Babinje mi je gotova za tjedan i pol. Pa valjda ce smiriti situacija otprilike tad.

  21. #21
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Meni se smirilo nakon 50 dana od poroda, a onda sam opet prokrvarila, crvenu krv. Nakon toga je bila kontrola na kojoj je sve bilo uredno. Prvu menstruaciju sam dobila 11 mjeseci nakon poroda.
    Kao što su ti cure već napisale, sve je to normalno.

  22. #22
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Ja sam nakon prve trudnoće krvarila lagano cijelo babinje. Inače imam duže menstruacije i za mene je to bilo posve normalno. Kao što je meni normalna menstruacija od 7-8 dana, mojoj je prijateljici normalna od 3-4 dana.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Dec 2017
    Postovi
    1

    Početno

    Pozz ženice imam jedno pitanje, je li se i u jedne porodilje pokazalo kao neka žila debljine 2 mm duga oko 2-3 cm iz vagine ? Hvala

  24. #24
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Pozdrav,ako ima ko iskustva sutra bude 4t od poroda cr prva tri tjedna je bio iscjedak pretežno smeđi da bi nakon toga počelo krvarenje tamnije ko menstrualno. U srijedu imam kontrolu.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj ana- prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav,ako ima ko iskustva sutra bude 4t od poroda cr prva tri tjedna je bio iscjedak pretežno smeđi da bi nakon toga počelo krvarenje tamnije ko menstrualno. U srijedu imam kontrolu.
    Normalno je. Ja sam nakon 2 tjedna bez krvarenja imala par dana pravog, crvenog krvarenja. Pa danima nista, pa opet pomalo. Meni je sad vec 6 i pol tjedana od carskog, jos mi na dane bude smedjeg iscjetka.

  26. #26
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Normalno je. Ja sam nakon 2 tjedna bez krvarenja imala par dana pravog, crvenog krvarenja. Pa danima nista, pa opet pomalo. Meni je sad vec 6 i pol tjedana od carskog, jos mi na dane bude smedjeg iscjetka.
    Hvala draga zaboravila sam već kako je bilo nakon prvog i drugog cr.neznam dal' da odgodom pregled ili da odem pa vidim s Gin što će reć.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav cure, meni je proslo 37 dana od poroda carskim rezom.. Prva 3 dana nakon poroda sam obiljno krvarila tamnija krv onda poslje skroz malo krv je bila svijetla i kao da je pomjesana sa prozirnom sluzi tako neka 3 ipol tjedna onda je jedan tjedan isla dosta tamna krv vise smeda i poslje toga svega 4-5 dana zuckasto proziran iscjedak, i onda poslje toga dan dva je stalo sve, i sad nakon 37dana ponovno jako krvarenje svijetlo bas zarke boje i jako jako obiljno sa ugruscima tamnijim vec 2 dana tako jako obilno mjenjam normalan ulozak svaka 3 sata natopljen, prvi pregled za tjedan dana, pitam za savjet ako netko zna jeli to normalno jeli ko imao takvo iskustvo, bas da osjecam da curi iz mene..bojin se da je previse krvi, ovo mi je prvi porod imam 22g i nisam bas upucena u to sto je normalno sto ne vezano uz ovu moju situaciju..

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •