Pokazuje rezultate 1 do 21 od 21

Tema: Destilirana ili voda iz slavine

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    3

    Početno Destilirana ili voda iz slavine

    Molila bih pomoc... Ili savjete.. kupila sam parnu postaju no u uputama pise da ide obicna voda ne nikako destilirana..no toga se i plasim... Koristimo bunarsku vodu koja je jako jako tvrda. Dosada sam imala kroz 10 godina puno klasicnih glacala na paru i isto je tako bilo navedeno da nesmije destilirana i nisam se puno zamarala i tocila sam tu iz slavine medjutim u tih 10 godina izmenila sam ih 4-5... Jednostavno nisu vise radile ..ili nisu pustale paru...ili su kapale...ili nisu vise grijale..ili im ode ona tipka za paru..uvijek nesto..i sad se odlucih za parnu postaju kad isto pise- voda iz slavine [emoji33]... Ne smije destilirana...zasto...ne zelim da i ona ode... Molim vas savjete i iskustva.. hvala puno

    Poslano sa mog HUAWEI NXT-L29 koristeći Tapatalk

  2. #2
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Meni u servisu rekli da najmanje kvarova imaju na onim parnim stanicama gdje su vlasnici koristili pola pola destiliranu i iz vodovoda.

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    32

    Početno

    Iskreno, nije mi jasno zašto ne bi mogla destilirana voda, odnosno kako bi destilirana voda mogla naškoditi uređaju...

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Meni u servisu rekli da najmanje kvarova imaju na onim parnim stanicama gdje su vlasnici koristili pola pola destiliranu i iz vodovoda.
    Pa nije njima cilj da pegle traju vječno... Moraju osigurati "slabu točku". Ako koristiš vodu iz vodovoda, kvari se brzo, još u garantnom roku. Ako koristiš destiliranu, traje duuuugo. Ako miješaš, traje taman toliko da istekne garantni rok, a to je dobro i proizvođaču i servisu.

  5. #5
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Pa nije njima cilj da pegle traju vječno... Moraju osigurati "slabu točku". Ako koristiš vodu iz vodovoda, kvari se brzo, još u garantnom roku. Ako koristiš destiliranu, traje duuuugo. Ako miješaš, traje taman toliko da istekne garantni rok, a to je dobro i proizvođaču i servisu.
    vidis vidis... ja koristim isto pola-pola jer tako pise... znaci bolje ipak samo destiliranu?

  6. #6
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Haha Petrelin, tehnički um.

  7. #7
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Nemam parnu postaju, ali moj mama ima peglu na paru u koju se ulijeva obična vodovodna voda. I kvaka je u tome da ta pegla ima nešto poput uloška koji se može izvaditi; provjeri ima li i tvoja postaja nešto takvo. Uglavnom, u tom ulošku nalazi se ionski izmjenjivač koji služi za omekšavanje vode i sve što je potrebno napraviti je ubaciti povremeno taj uložak s izmjenjivačem u posudu u kojoj je destilirana voda. (nije to pisalo u uputama, ali dalo se skužiti u kojem grmu leži zec...)

  8. #8
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Koristim iskljucivo destiliranu.

  9. #9
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    vidis vidis... ja koristim isto pola-pola jer tako pise... znaci bolje ipak samo destiliranu?
    i ja sam s destilirane prešla na pola-pola jer je takva bila uputa na pegli
    nije mi ni palo na pamet ovo što piše Peterlin, premda sve stoji što je napisala...
    al' nisam računala na to da bi me proizvođači muljali

  10. #10
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    obicnu iz pipe. pegla broji 12tu godinu. svaki nekoliko mjeseci ocistim kamenac u njoj octom

  11. #11
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Ja destiliranu. Isto pegla broji 10tak godina. I prethodna je bila ok al mi je pala i rastavila se na sadtavne dijelove.

  12. #12
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Citiraj jabucica prvotno napisa Vidi poruku
    Iskreno, nije mi jasno zašto ne bi mogla destilirana voda, odnosno kako bi destilirana voda mogla naškoditi uređaju...
    Internet kaže da je destilirana voda gladna minerala, pojede ugljični dioksid iz zraka, što joj spusti pH, postane korozivna i najede metal pegle, i također takvoj čistoj joj je vrelište povišeno, duže ostaje tekuća i može onda naglo eksplodirati iz uređaja.

    Nekad su se koristile pegle bez vode, i svijet se okretao.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Pa nije njima cilj da pegle traju vječno... Moraju osigurati "slabu točku". Ako koristiš vodu iz vodovoda, kvari se brzo, još u garantnom roku. Ako koristiš destiliranu, traje duuuugo. Ako miješaš, traje taman toliko da istekne garantni rok, a to je dobro i proizvođaču i servisu.

    Peterlin Carica!
    Posljednje uređivanje od MikiMama : 09.11.2017. at 23:23

  14. #14
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Internet kaže da je destilirana voda gladna minerala, pojede ugljični dioksid iz zraka, što joj spusti pH, postane korozivna i najede metal pegle, i također takvoj čistoj joj je vrelište povišeno, duže ostaje tekuća i može onda naglo eksplodirati iz uređaja.

    Nekad su se koristile pegle bez vode, i svijet se okretao.
    da udio CO2 je takav da dobro da nisamo do sad svi eksplodirali.

  15. #15
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja destiliranu. Isto pegla broji 10tak godina. I prethodna je bila ok al mi je pala i rastavila se na sadtavne dijelove.
    Isto.

    Ja sam svoju Tefalovu umirovila nakon vjerojatno i više od deset godina (iz vrtićkih dana moje djece) jer se plastika ručke počela truniti. Spremila sam ju. Još je dobra, ali se baš doderala, ide mi na živce ta strgana ručka, grebe me za ruku i otpadaju mrvice plastike. Možda sam ju mogla ljepljivom trakom srediti, ali nekako mi ne ide zajedno grijaće tijelo i ljepilo.

    Kupila lani neku na rasprodaji u Sparu, Russel Hobbes (mislim), za 150 kn ili čak i manje. Pegla je ok.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    3

    Početno

    Petrelin....Kupila lani neku na rasprodaji u Sparu, Russel Hobbes (mislim), za 150 kn ili čak i manje. Pegla je ok.

    Imala i ja nju mojoj nakon 2 ture rublja otisla dugme za paru... Nosila u servis ali nula bodova
    ..nakon nekoliko opet ista stvar...

    Ali sad ako usporedjujem parnu stanicu i klasicno glacalo na paru... Preporod .. brze ..bolje ispeglano.. ma milina..mozda cak i zavolim glacanje[emoji1][emoji1][emoji1][emoji38]
    Samo da se odlucim jos koju cu vodu sipati[emoji848][emoji51]

    Poslano sa mog HUAWEI NXT-L29 koristeći Tapatalk

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj Marija prvotno napisa Vidi poruku
    Nemam parnu postaju, ali moj mama ima peglu na paru u koju se ulijeva obična vodovodna voda. I kvaka je u tome da ta pegla ima nešto poput uloška koji se može izvaditi; provjeri ima li i tvoja postaja nešto takvo. Uglavnom, u tom ulošku nalazi se ionski izmjenjivač koji služi za omekšavanje vode i sve što je potrebno napraviti je ubaciti povremeno taj uložak s izmjenjivačem u posudu u kojoj je destilirana voda. (nije to pisalo u uputama, ali dalo se skužiti u kojem grmu leži zec...)
    Ima ona nesto protiv kamenca ali to nista ne znaci ..imale su i obicne koje sam imala pa su se svejedno pokvarile bez obzira na tone "iscjedjenog" kamenca iz njih..
    Najradije bi koristila destiliranu ali opet ako je ta destilirana "gladna" kako kazu opet mi dodje na isto[emoji36][emoji53][emoji852]️[emoji23]


    Poslano sa mog HUAWEI NXT-L29 koristeći Tapatalk

  18. #18
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Moram se javiti kao rekorderka – prije 25 godina sam kupila i još koristim peglu (Rowenta), još je kao nova, od početka isključivo sa destiliranom vodom, stara je ali nemam nikakvog razloga da ju mijenjam.

  19. #19
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj alga prvotno napisa Vidi poruku
    Moram se javiti kao rekorderka – prije 25 godina sam kupila i još koristim peglu (Rowenta), još je kao nova, od početka isključivo sa destiliranom vodom, stara je ali nemam nikakvog razloga da ju mijenjam.
    E, takvu prastaru imam moja mama, isto je Rowenta, stara i više od 25 godina, bit će prije 40 jer ta je iz mojih srednjoškolskih dana (a imam 30+ godina staža). Ispravna je i ok. Moja mama ju ne koristi jer jako slabo vidi, ali ja ju koristim kad sam tamo. Grije ko luda, para ide ok, ali nema nikakvu regulaciju pare ni špricanje. Odlična je. Nema se na njoj kaj pokvariti. Isto pije samo destiliranu vodu. Istina, sad se više ne koristi tako često kao prije, ali se koristi. Viš viš, ne znam da li i sad ima tih pegli...baš ću pogledati.

  20. #20
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    u moju parnu ide demineralizirana voda ili kao moze ic voda iz slavine ali sam cula neka losa iskustva pa ne riskiram nego kupuje, demineraliziranu.

  21. #21

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    također takvoj čistoj joj je vrelište povišeno, duže ostaje tekuća i može onda naglo eksplodirati iz uređaja.
    Ebulioskopija kaže drugačije, čista voda ima niže vrelište u odnosu na otopinu soli u vodi.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •