Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 55

Tema: internet kupovina izvan hr

  1. #1
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno internet kupovina izvan hr

    totalni sam dibidus (i još ustrašeni) za internet kupovinu izvan hrvatske, dok ovdje nemam problema jer mi je jasno kako funkcionira naplata dostave.
    na H&M web shopu hr. (cijene izražene u eurima) je rasprodan artikl koji želim kupiti, a guglajući naiđoh na H&M (cijene u funtama) gdje ima i to i još puno više.
    ne mogu sad linkati jer mi ne otvara stranice da vam pokažem (iako znam da znate, samo ja ne znam), ali dajte me prosvjetlite kako to izgleda u praksi?
    platim kreditnom karticom (vidim da je u igri visa i MC) i odmah pri plaćanju platim cijenu te neke dostave oko 5 funti (to mi je ok jer mi treba to što kupujem i ne obadajem što je dostava 1/3 cijene artikla) i je li to sve?
    bojim se nekih iznenađenja gdje bi mi bila skuplja pita od tepsije jer sam znala tu i tamo vidjeti da naručujete na e-herbu ili sličnim stranicama neke stvari onda se jadate da vas je opalila carina, šta je reći? mislim, zato me i jest frka.

  2. #2
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    ne mozes kupovati sa drugih HM stranica osim ako nemas adresu u toj drzavi. to je do njih, ne do nas. a inace mozes kupovati na bilo kojem drugom shopu iz Europe bez carine i slicnih nameta, carina je samo za pakete iz drzava van EU

  3. #3
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Mene opalila carina zbog i-herba
    Utipkaj H&M Croatia, taj je za nas i u eurima je. Cesto je dostava free, a daju i popuste.
    Nemaju sve artikle u svim H&M-ovima.
    I ja sam jos pocetnica
    Napisem vise sto mi se snjoma dogodilo, ni oni ne znaju o cemu se radi, informaticari im pokusavaju dokuciti razlog.
    Sporo im ide

  4. #4
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    aha, znači, ne bi mi ni dalo? a dobro.
    znači unutar EU kako mi naplate prilikom plaćanja ceha u webu, tako mi je do kućnog praga?

    dobro.
    a daj mi pliz reci ako ipak želim kupovati izvan EU i ako postoji ta mogućnost, vidim li i tu odmah prilikom plaćanja koliki je ceh ili me naknadno pelješi, dok podižem paket u pošti?

  5. #5
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Ja kupujem vani na internetu sve u 16. Skoro svaki tjedan mi dođe knjiga s Book Depositoryja jer oni šalju jednu po jednu, a ja naručim po 3 svaki put kad mi pošalju kupon na -10%.
    Carina s i-herba je zato što je on američki.
    Iz EU i, još uvijek, UK, nema carine.
    Naručimo štogod i iz Kine, s e-baya pa isto samo dođe u sandučić, bez carine.

    Ono što ja nastojim jest da se može plaćati putem paypala jer se tako osjećam sigurnije, ali platila sam nekoliko puta i direktno karticom i nije bilo nikakvih problema ni neugodnih iznenađenja.

    Udobro sam i s poštarom i vozačem Overseasa

  6. #6
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    a daj mi pliz reci ako ipak želim kupovati izvan EU i ako postoji ta mogućnost, vidim li i tu odmah prilikom plaćanja koliki je ceh ili me naknadno pelješi, dok podižem paket u pošti?
    zovu te s carine, ko mene kad sam cimavici narucila knjige s amazona pa im moras dostavit racun i na temelju toga te carine. knjige su oslobodjene carine.

  7. #7
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Ovako:

    Placam Visom. S tekuceg prebacim na devizni onoliki iznos kolika je narudzba, mrvu vise (ako te hakiraju i opljackaju da imaju bar za kavu, nije beg cicija ).

    I probam se ja registrirati, sve OK, dok ne dodjem do polja di treba utipkati broj kartice.
    Kad ono, brojevi idu s desna na lijevo!
    Da bude zornije, ako kartica pocinje s 1234 i tim redom upisujem, u polju pise 4321 pa sam upisivala s desna na lijevo i oznacili bi mi zelenom kvacicom da je u redu.

    Zatim dolazim do polja di se upisuje do kada vrijedi kartica i dopusta sve datume, tj. mjesece i godinu manje od onog do kada zaista vrijedi, npr. ako vrijedi do 8/17 da upisati 7/17 i manje, inace oznacuje crvenim iksom i ne da dalje.

    Potom se dodje do ona 3 zadnja broja, CVS, kako li, koja sam pokusala upisati i s L na D i obrnuto, oznacili bi sve da je OK, stisnula bih da je to to, oni bi procesuirali da bi mi javljalo krasnu sifru, BD1, cini mi se.
    To bi znacilo da se obratim banci.

    Tamo mi kazu (kao i poslije haemovci) da krivo upisujem ona 3 broja.
    A nema sanse.
    Provjeravam opet s bankom, oni me upucuje na harmovce, s karticom je sve u redu, uostalom uredno placam na i-herbu.

    Haemovci ponavljaju da krivo upisujem cijela 3 broja, dok ne posizim i trazim objasnjenje za sve gore navedeno s cudnovatim upisima brojeva.
    I oni se cudom cude.
    Jos uvijek.

    Pa mi nude da oni probaju tel. izvrsiti narudzbu, na sto nakon nekoliko dana i pristajem, i njima sve lijepo ide s lijeva na desno s pravim rokom isteka kartice.

    Pokusavam ja s novom narudzbom, opet isto.

    Pa ceeeekam da oni prokuze u cemu je caka.

    U medjuvremenu, prekrivac je stigao i jako sam zadovoljna, oni imaju H&M home

  8. #8
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Jurana, nema carine za Kinu i e-bay ili je toliko jeftino da se nema sto cariniti?

  9. #9
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Udobro sam i s poštarom i vozačem Overseasa
    bojim se da ću i ja postati, samo da probijem led.

    kako iz kine bez carine? evo već me glava boli, ne kužim ja to.
    a ovo iz H&M UK ide još bez carine, ha? samo ta dostava od par funti i to je to?

    pa trebam čizmice za ljubav svog života, beba je nehodač, a nema ovakvih nigdje. u ZARI mu male, a u H&M hr rasprodane takve slične. u H&M UK ima na bacanje kakvih hoćeš.

  10. #10
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    P. S.

    Za i-herb nema carine do 20 eura, tako nekako.
    Mozda vrijedi za sve izvan EU taj limit od 20 eura, ne znam.

  11. #11
    Velena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    11

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Ovako:

    Placam Visom.
    ...
    Potom se dodje do ona 3 zadnja broja, CVS, kako li, koja sam pokusala upisati i s L na D i obrnuto, oznacili bi sve da je OK, stisnula bih da je to to, oni bi procesuirali da bi mi javljalo krasnu sifru, BD1, cini mi se.
    To bi znacilo da se obratim banci.

    Tamo mi kazu (kao i poslije haemovci) da krivo upisujem ona 3 broja.
    A nema sanse.
    Provjeravam opet s bankom, oni me upucuje na harmovce, s karticom je sve u redu, uostalom uredno placam na i-herbu.

    Pa mi nude da oni probaju tel. izvrsiti narudzbu, na sto nakon nekoliko dana i pristajem, i njima sve lijepo ide s lijeva na desno s pravim rokom isteka kartice.

    Pokusavam ja s novom narudzbom, opet isto.

    Pa ceeeekam da oni prokuze u cemu je caka.

    U medjuvremenu, prekrivac je stigao i jako sam zadovoljna, oni imaju H&M home
    Koji operativni sustav imaš na kompu i koji internetski preglednik koristiš? Možda je do toga.

  12. #12
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Mislim da H&M UK nema dostavu za Hr :/

  13. #13
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    ja placam paypalom ili visom deviznom, kako kad. ili pri preuzimanju (mango npr). nikad nikakvih problema.
    overseas me jako dobro poznaje ako me ne nadju na poslovnoj adresi donesu mi na kucnu koja ne pise na paketu
    jednom je falia jedna znamenka u broju mobitela i opet su me nasli, dostavljac se sitio koji broj fali
    Posljednje uređivanje od malena beba : 10.11.2017. at 10:58

  14. #14
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    u nas dostavlja HM samo sa hrvatskog shopa, ne mozete iz drugih zemalja narucivat.
    ovaj limit 20 € za carinu stoji za sve shopove van EU (mislim da je 180kn zapravo al dobro). neki paketi prodju bez carine ali to je lutrija

  15. #15
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Placam Visom. S tekuceg prebacim na devizni onoliki iznos kolika je narudzba, mrvu vise
    aha, tu smo.
    di prebaciš, o čemu pričaš ti?

    a ovo što pišeš gore se samo tebi i meni može desiti

  16. #16
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Velena prvotno napisa Vidi poruku
    Koji operativni sustav imaš na kompu i koji internetski preglednik koristiš? Možda je do toga.
    Imac.
    Ne znam je li to odgovor na tvoje pitanje, jer ga ne razumijem
    :informaticki_neuka:

    Uredno placam i-herbu.
    Mozda zato sto su Ameri

  17. #17
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    svašta ste napisale. mislim da ću morati kod summer na brzi tečaj kartičnog poslovanja, nisam imala pojma kakvih sve kartica ima, ja imam samo American i maestro zaba.

  18. #18
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    aha, tu smo.
    di prebaciš, o čemu pričaš ti?

    a ovo što pišeš gore se samo tebi i meni može desiti
    Zato sam te na vrijeme upozorila

    Ja imam internet bankarstvo i onu neku Zabinu lepezu pa mogu besplatno s fotelje prebaciti s jednog racuna na drugi.

    Vise ne mogu, prekardasila sam
    Posljednje uređivanje od Optimist : 10.11.2017. at 11:05

  19. #19
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    sa maestrom mislim da neces moc platit. i ja imam maestro karticu zabinu za tekuci racun, s njom ne mogu placat na internetu. placam sa visom koju imam za devizni racun.

  20. #20
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Ne moze, mora biti devizni.
    Probala ja

  21. #21
    Velena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    11

    Početno

    Dobro, to je macOS, Appleova računala rade na njemu. Postoje još Windows i Linux (od široko korištenih).

    Internetski preglednik (browser) jer ono čime pregledavaš stranice na webu. Pa imaš npr. Mozillu, Google Chrome, Microsoft još uvijek ima Internet Explorer ali ga nitko ne koristi, itd, da ne idem u povijest. Apple ima Safari.

    Uglavnom, možda trebaš pitati H&M jel njihova aplikacija za online plaćanje radi jednako na svim browserima.

  22. #22
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    optimist
    e da, u zadnje vrime se trazi dvostruka identifikacija. to znaci da ce vas trazit da imate i token da potvrdite placanje. ovo ne vridi za sve stranice samo za neke ali cisto da znate
    Posljednje uređivanje od malena beba : 10.11.2017. at 11:09

  23. #23
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    Citiraj Velena prvotno napisa Vidi poruku
    Microsoft još uvijek ima Internet Explorer ali ga nitko ne koristi.
    osim nase porezne i recimo e mirovinskog koji ne radi na chromu. ili Internet bankarstva nekih banaka koje isto ne rade na chromu
    ajde porezna se modernizirala unazad par mj pa sad radi samo na chromu

  24. #24
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj malena beba prvotno napisa Vidi poruku
    ako me ne nadju na poslovnoj adresi donesu mi na kucnu koja ne pise na paketu
    jednom je falia jedna znamenka u broju mobitela i opet su me nasli, dostavljac se sitio koji broj fali
    meni il MMu nose na posao, bez da nas išta pitaju

  25. #25
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    optimist, pa moj muž ima lepezu, sve je to naše
    samo ne kužim šta onda kad prebaciš na devizni (mislim da sam vidjela da imamo i taj), ŠTA onda? za informaciju od kartica imam naš MC i svoj american

    overseas me jako dobro poznaje ako me ne nadju na poslovnoj adresi donesu mi na kucnu koja ne pise na paketu
    jednom je falia jedna znamenka u broju mobitela i opet su me nasli, dostavljac se sitio koji broj fali



    a to s pay palom otprilike kužim načela, ali daleko je to od registracije. kad bi mi netko htio to napraviti.

  26. #26
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    znate šta me buni, lijepo sam u njemačkoj plaćala svojim americanom po trgovinama i fino mi je obračunato na mjesečnom računu po nekom mrvu višem tečaju i naplaćeno bez da me itko pitao za devizni.
    sad odjednom trebam devizni. da se ja toga okanem?

  27. #27
    Velena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    11

    Početno

    Adio Mare, ako imaš Mastercard, ne moraš prebacivati ništa na devizni račun ako ti se MC naplaćuje s tekućeg bez obzira na mjesto plaćanja (tu ili u inozemstvu). Kad dođe izvještaj o troškovima za prethodni mjesec a ti si plaćala nešto u devizama, MC uzme s tekućeg kunsku protuvrijednost.

  28. #28
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Adio Mare, za Amex otvori paypal. Evo kako: https://www.ucionica.net/ostalo/kako...al-racun-1484/
    Kasnije ga jednostavno koristiš, samo upišeš svoj login i lozinku i iznos kasnije vidiš na računu.


    Ima carine iz Kine, ali je sve uglavnom jeftino ili carina ne gleda baš sve. Ne znam točno, znam samo da nikad nisam imala ništa s carinom.

  29. #29
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Velena prvotno napisa Vidi poruku
    Koji operativni sustav imaš na kompu i koji internetski preglednik koristiš? Možda je do toga.
    Citiraj Velena prvotno napisa Vidi poruku
    Dobro, to je macOS, Appleova računala rade na njemu. Postoje još Windows i Linux (od široko korištenih).

    Internetski preglednik (browser) jer ono čime pregledavaš stranice na webu. Pa imaš npr. Mozillu, Google Chrome, Microsoft još uvijek ima Internet Explorer ali ga nitko ne koristi, itd, da ne idem u povijest. Apple ima Safari.

    Uglavnom, možda trebaš pitati H&M jel njihova aplikacija za online plaćanje radi jednako na svim browserima.
    Fala, za sve sam to cula, ipak nisam totalna neznalica

    Safari zvuci egzoticno, to imam

  30. #30
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    velena, sad kužim, tako može.
    ali izgleda da može po istom principu i s Americanom, eto napisala sam gore! a American uplaćujem sama, nije trajnim nalogom kao MC

  31. #31
    Velena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    11

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Fala, za sve sam to cula, ipak nisam totalna neznalica

    Safari zvuci egzoticno, to imam
    Kad znaš sve to, pitaj ono što sam ti napisala. Ovaj smjer upisivanja brojeva je vjerojatno napravio zbrku, zato.

  32. #32
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    ali racunaj ako kupis recimo u funtama, onda ce ti ih preracunati u eure pa eure u kn. mrzim dvostruku konverziju.

    I Velana ti lijepo kaze mozes s MC noramlno platiti, ovo sto spominje Optimist je visa electron.

  33. #33
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    optimist, pa moj muž ima lepezu, sve je to naše
    samo ne kužim šta onda kad prebaciš na devizni (mislim da sam vidjela da imamo i taj), ŠTA onda? za informaciju od kartica imam naš MC i svoj american
    E, super, muz ima pa imas i ti. Kad ti imas, nema inmuz

    Kad prebacim na Visu (devizni), onda nju registriram kao karticu kojom placam.
    Poklikam sve ono, ime, adresa, utipkam brojeve s kartice, stisnem plati i ono automatski skine.
    Mozda traze jos potvrdu tokenom, ne znam, nisam dosla do tog dijela

  34. #34
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Adio Mare, za Amex otvori paypal. Evo kako: https://www.ucionica.net/ostalo/kako...al-racun-1484/
    Kasnije ga jednostavno koristiš, samo upišeš svoj login i lozinku i iznos kasnije vidiš na računu.
    ok, hvala. nekad ranije sam bila naišla na taj link, ali sam se ipak uplašila i pobjegla. probat ću skupiti hrabrost
    da, svakako mi je bolje preko tog imaginarnog računa nego direkt kreditnom.
    pitat ću nekog preko pp-a šta mi treba za to, ovdje me sram drviti

  35. #35
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Velena prvotno napisa Vidi poruku
    Kad znaš sve to, pitaj ono što sam ti napisala. Ovaj smjer upisivanja brojeva je vjerojatno napravio zbrku, zato.
    Hocu, hocu...tek kad si ti napisala sam skontala da sam za sve cula, ali ne znam di bi sto svrstala

    Pitat cu ih

    Do tada ce mi Marcus, kako li mu je ime, telefonski izvrsavati narudzbe

  36. #36
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    idem sad redom čitati komentare i pisati si natuknice da mogu postavljati suvisla pitanja. ovako dalje ne ide

  37. #37
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Ja sam koristila mužev paypal, ali bih svaki put zaboravila lozinku pa bih ga zvala da mi kaže. Onda se jednom ni on nije mogao sjetiti lozinke pa sam ja napravila sebi račun, platila jednom pa zaboravila i to.
    Htjela sam odustati od svega, ali mi se previše kupovalo nešto pa sam onda tražila od njih da stavim novu lozinku i sad je konačno znam.

    Eto da nemaš razloga za sram

  38. #38
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    sta ce paypala mozes i na postanskoj banci nabavit prepaid karticu za to, znaci da ima para samo koliko stavis na nju. ja koristim maminu za paypal

  39. #39
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Zato ja na tu deviznu stavim onoliko koliki je iznos za platiti.
    Drugih deviza nemam

  40. #40
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    samo da vam javim da je tetka za nećaka jutros ovdje probila led.
    koja sam srećkovićka!
    jučer sam se cijeli dan mislila bih-ne bih (moji strahovi, a muževa kartica - nedobra kombinacija ) i dok sam se ja tako mislila, jutros stavili bebine čizmice na -50%!
    pa tko ih ne bi odmah kupio pa kud puklo, tamo strijelilo!

  41. #41
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    hmmmmmmmmmmmmm sta mi trebalo otvoriti link, sad mozda i ja nesto kupim ipak je 30% OFF. AM ok probila si led al ne tjeraj nas na grijeh

    i molim link za papucice i ja imam necaka

  42. #42
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    http://www.gap.eu/browse/product.do?...d=000127399000


    spajka, napiši samo svoj mail i klikni na potvrdu "obavještavaj me o popustima i posebnim ponudama" dalje je moja briga, hahaa

  43. #43
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    AM, kako si na kraju platila? (Ja sam u istim problemima k'o i ti...)

  44. #44
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    kreditnom karticom

  45. #45
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    vecina pitanja je vec odgovorena

    za kupnju u drugoj valuti vrijede tecajne liste vise i mastercarda

    ako vam itko nudi odmah konverziju u vasu valutu, nemojte, uvijek je nepovoljnije (paypal nudi, npr. ali moze se u postavkama promijeniti)

  46. #46
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    meni je eure konvertiralo u funte i tako naplatilo, to ono šta je spominjala spajka.

  47. #47
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Ajde neka netko potroši moj kupon na -10% od Book Depositoryja jer me mami da ga iskoristim, a nema tjedan dana da sam već jedan iskoristila

  48. #48
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Kupon ustupljen, ja izvedena iz napasti

  49. #49
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Velena prvotno napisa Vidi poruku
    Adio Mare, ako imaš Mastercard, ne moraš prebacivati ništa na devizni račun ako ti se MC naplaćuje s tekućeg bez obzira na mjesto plaćanja (tu ili u inozemstvu). Kad dođe izvještaj o troškovima za prethodni mjesec a ti si plaćala nešto u devizama, MC uzme s tekućeg kunsku protuvrijednost.
    ovako je bilo:

    platila by MC i vidljivo mi je od danas u evidenciji.
    što se tiče konvertiranja - WWW.GAP.EU, TEČAJ ZABA 21.11.2017. 1 GBP = 8.765581 HRK, 1 EUR = 7.482400 HRK

    ono što me buni je što piše da će biti naplaćeno s deviznog računa. šta ako na deviznom nema dosta, a nema?

    šta ću sad? moram prebaciti sredstva na devizni?

  50. #50
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    mislim da ne. Tada skidaju s kunskog

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •