Počelo je prije 4-5 godina i svake godine je sve gore.Kao da više nemam snage održavati sebe psihički stabilnom.Tačno tako,nemam snage.Prepuštam se osjećanjima.Sve je počelo rođenjem prve kćerkice (baby blues,depresija),imala sam 32 godine..Mislim da još uvijek nije prošla.Do tada sam bila psihički stabilna,probleme rješavala staloženo i razumno,u hodu.Od tada kreće moj pad.Znači krenulo je polako i postepeno.Imam tolike promjene raspoloženja da mi se čini da ludim.Depresija(puno razmišljam o smrti,ne o samoubojstvu samo o smrti,puno plačem,osjećam se slomljeno...),histerija,napadi panike,čak i agresija,kada se ne mogu suzdržati nego razbijem nešto ili galamim...O zdravstvenim problemima da ne pričam:višegodišnji (15 godina) problemi sa crijevima(dijareje) koje su od mene napravile poluinvalida (ograničile mi kretanje,izlazke iz "sigurnog" prostora-prostora gdje je wc),anemija,problemi sa kralješnicom...Imam noćna preznojavanja,i uz ove psihičke probleme koje sam opisala nekako mi se čini da je moguća i menopauza(41 godina uskoro).Rano je ali je moguće.Možda je pogoršavaju ovi zdravstveni problemi...Možda i nije menopauza,možda ludim...Soc.ginekolog mi ne želi dati uputnicu za vađenje hormona,kaže da je sve "u glavi"(šta mu to znači nemam pojma...).Kakvi su vama bili simptomi menopauze ili vi koje to proživljavate kako se osjećate?
I da,štitna je u redu.