Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 138 od 138

Tema: Kako biste reagirale?

  1. #101
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj V&NMama prvotno napisa Vidi poruku
    Tako sam i ja rekla mužu, ali navodno ih čovjek koji im je posudio novac pritišće da ga odmah vrate. Prijeti im, ne znam čime ali prijeti. No mislim da je i realno da prijeti jer se boji za svoj novac, ali ubiti ih valjda neće.
    Covjek od kojeg su digli tko zna koliko novca sa tko zna kakvim kamatama vjerojato je sluzbeni kamatar. Ako je tako, sumnjam da su duzni kao sto je cijena grobnice. Ili tko je vec duzan od njih.

  2. #102
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Citiraj V&NMama prvotno napisa Vidi poruku
    Upravo to, to me najviše boli. Osjećam se ko zadnja šlapa. A i šogorica me nedavno (kad sam se usudila nešto banalno suprotstaviti) nazvala štracom, riječju za koju dotad nisam nikad ni čula, pa sam išla proguglati što to znači, kad ono prijevod je "krpa" ili tako nešto slično .
    ček jel to ta sekica?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 16.11.2017. at 13:20

  3. #103
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Ovo je zapravo gori scenarij od onog koji je opisala coksa.

  4. #104
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Citiraj V&NMama prvotno napisa Vidi poruku
    Tako sam i ja rekla mužu, ali navodno ih čovjek koji im je posudio novac pritišće da ga odmah vrate. Prijeti im, ne znam čime ali prijeti. No mislim da je i realno da prijeti jer se boji za svoj novac, ali ubiti ih valjda neće.
    Kamatari nisu jako ljubazni ljudi, a imaju naviku pritisnuti i rodbinu zaduženog.

  5. #105
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Kamatari nisu jako ljubazni ljudi, a imaju naviku pritisnuti i rodbinu zaduženog.
    I diskretno napomenuti da znaju kojim putem prolaze djeca i unucad nakon skole.

  6. #106
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ako su roditelji tvog muža u opasnosti, bilo od kamatara, ovrhe ili nečega sličnog, onda se vi osigurajte da će vam novac biti vraćen.

    Na primjer - neka tu grobnicu prodaju vama. Naravno, prvo provjerite za koliko se može prodati.

  7. #107
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Štraca još znači drolja, kurva. To je baš gruba uvreda.
    Eh, draga, ali ako se ta riječ govori ženama i s oltara http://www.slobodnadalmacija.hr/novo...stanete-strace
    onda je valjda u redu da se govori i članovima obitelji od kojih očekuješ pomoć...

    Katastrofa...

    Nisam tip koji miče rep, ali od ove situacije bih utekla. Pitala bih muža da li želi uteći sa mnom, a ako odbije, utekla bih s djecom bez njega.

  8. #108
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Neodrađenu separaciju nećeš riješiti. Svekiji su ti emocionalni ucjenjivači ("sve smo ti dali, hranili te, oblačili, školovali, a tebi je sad problem obitelji pomoći").

    Nema tu sreće, molim te, pročitaj još jednom što sam ti na početku napisala. Ovaj kredit neće biti zadnji, a ni smrt roditelja nece biti kraj. Budućnost TVOJE obitelji (i djece)
    je u pitanju, situacija "ili-ili".
    Još jedan potpis - situacija je vrlo ozbiljna, i baš mi je drago što si probila ljušturu "ne radit škandale" - to je doslovno ILI-ILI. Trebat će ti dosta snage jer ideš kontra njegovog nasljeđa i emocija, ali pretpostavljam da ima emocije i za svoju nuklearnu obitelj, tako da je šanse ipak velika, po meni, da ugleda, ali slijedi ti rat sa svima, a za vašu nuklearnu obitelj.

  9. #109
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    A očito je i ostatak obitelji u tom điru i to im je normalno - vjerovat da će dobit kuću bez osvješćivanja što starci rade (kamatari itd.), bjanko, jer je to nepisano pravilo i "zna se". U Dalmaciji (i drugdje) je imovina često stvar emocija, a onda (kako nema nekog pisanog dogovora), nastane skandal jer su svi drugo podrazumijevali da je pravedno - pogledaj npr. temu "kako se nositi sa zlim ljudima" itd. Sve što nije papir podložno je interpretaciji - ucjenjivač to vidi "ja krvi ispo vrata za tebe, a ti da nećeš, štraco", a onaj kog se ucjenjuje to niti ne percipira kao nasilje jer je kao "normalno" - samo netko sa strane (ti) kuži da to nije normalno. A svi ćete se naći u problemu.

  10. #110
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Uteći od muža nije jednostavno, imaju zajednicki kredit za kuću i pretpostavljam da je brak dosad štimao. Ozbiljan razgovor uz prijetnju nekog REALNOG scenarija (ako ti ovo, onda ću ja ono) može biti dovoljna za osvješćivanje.

  11. #111
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Uteći od muža nije jednostavno, imaju zajednicki kredit za kuću i pretpostavljam da je brak dosad štimao. Ozbiljan razgovor uz prijetnju nekog REALNOG scenarija (ako ti ovo, onda ću ja ono) može biti dovoljna za osvješćivanje.
    To je točno.

    Nisam rekla da ona treba. Rekla sam što bih ja napravila. ALi slažem se, to je na dnevnom redu tek kad se iscrpe sve mogućnosti.

  12. #112
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    A očito je i ostatak obitelji u tom điru i to im je normalno - vjerovat da će dobit kuću bez osvješćivanja što starci rade (kamatari itd.), bjanko, jer je to nepisano pravilo i "zna se". U Dalmaciji (i drugdje) je imovina često stvar emocija, a onda (kako nema nekog pisanog dogovora), nastane skandal jer su svi drugo podrazumijevali da je pravedno nešto stoto - pogledaj npr. temu "kako se nositi sa zlim ljudima" itd (pa onda npr. tumačenje da ovima koji su se odselili xy km ne pripada dio kuće jer nisu "ulagali", a to što su ovi koji nisu uživali benefite besplatnog življenja u kući uz povremena ulaganja - to... kao nema veze, pogotovo ako si otišao u smjeru sjever ili zapad, mislim...). Sve što nije papir podložno je interpretaciji - ucjenjivač to vidi "ja krvi ispo vrata za tebe, a ti da nećeš, štraco", a onaj kog se ucjenjuje to niti ne percipira kao nasilje jer je kao "normalno" - samo netko sa strane (ti) kuži da to nije normalno. A svi ćete se naći u problemu.

    Dakle - trenutag za osvješćivanje je sad!

  13. #113
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Eh, draga, ali ako se ta riječ govori ženama i s oltara http://www.slobodnadalmacija.hr/novo...stanete-strace
    onda je valjda u redu da se govori i članovima obitelji od kojih očekuješ pomoć...

    Katastrofa...

    Nisam tip koji miče rep, ali od ove situacije bih utekla. Pitala bih muža da li želi uteći sa mnom, a ako odbije, utekla bih s djecom bez njega.
    Vezano za "štracu" - ko što će npr. neki sjevernjak teže i sporije reagirati "ne znam da li da se miješam", neki južnjak će lako to prevaliti preko usta. Znači... ima nade, ali uz ovako kao što je Čokolada rekla - vrijeme je da se svu tu odraslu djecu osvijesti na realnosti.

  14. #114
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ček jel to ta sekica?
    da, da
    nju čak tako i zovu u obitelji, mada žena ima preko 40 godina.
    Posljednje uređivanje od V&NMama : 16.11.2017. at 13:37

  15. #115
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    meni dovoljno
    ajde razgovarajte s starcima to treba preseći

  16. #116

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    run, Lola, run

  17. #117
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    Po mojem mišljenju nema neke velike koristi od razgovora sa širom obitelji. Oni su svoje odlučili. Pitanje je što ćeš ti ?
    Po meni jedini način je odmaknuti se od svega.
    Razgovaraj samo s mužem ali na način da shvati da si lavica koja brani svoje mlade.

  18. #118
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj V&NMama prvotno napisa Vidi poruku
    da, da
    nju čak tako i zovu u obitelji, mada žena ima preko 40 godina.
    Sve je to meni poznato - odrastanje se događa kasnije, ako ikad.... doživjela sam da i stariji ljudi (40 god) još se nekima obraćaju kao "barba" ovaj, "teta" ona, tipa "radiš li što" pa onda odg čovjeka u 40-tima "a još ništa za stalno" - sve je to dio one tuge s juga (to je drugo naličje južne ljepote).

    Po meni ima smisla da svima zajedno pokažeš zube, prvo mužu, a onda svima, jer će muž nastojati tvoje protivljenje ublažiti ili se praviti pred njima kao da ne postoji misleći da može vječno balansirati. Ovako ćeš mu "pomoći da pred svojima bude jači". Mislim da će i on sam biti u lakšoj poziciji (ako ništa... barem će djetinjasto moći "krivnju" na tebe svaliti) ispred svojih. Njemu treba put da shvati da on mora svojima reći "ne" - i da bi to bilo odgovorno od jednog odraslog supruga i oca. A ti nemaš vremena čekat da mu nadođe.

    A mislim da šira familija nije ništa naučila i odlučila, jer se po modelu zabijanja glave u pijesak svi ponašaju... vjerojatno jedni od drugih sto stvari skrivaju da se sekica ne iznervira.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 16.11.2017. at 14:13

  19. #119

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Ja ne bi bila tako pesimistična. Naravno da ona neće riješiti muževu separaciju, ali može mu pomoći da ju riješi on sam ukoliko naravno hoće/ želi.
    Upravo ovako kako je rekla Peterlin- ja ću uteč, a ti ako želiš, hajde samnom i djecom.
    Jer, ako se ne utekne sada, potonut će svi skupa i dublje od jednog kredita za kuću. Bit će tu i kredit za seku, pa za grobnicu.... itd. a stvar će ostati ista.

    Evo živi primjer smo mm i ja sa djetetom. Utekli zajedno. I eto nas, jedanaestu godinu funkcioniramo.
    Kruh za majčicu ukoliko zatreba nikada nije upitan, ali ovu slobodu koju mi živimo nitko ne more platit .

    A bilo je svakako, i selili, i bez posla, i plakali smo skupa, i bili podstanari... a imali smo vlastitu kuću i majčica je imala firmu.
    Bilo je bolno preuzeti odgovornost i lupiti šakom o stol, ali preživjelo se je.

    Ključan je bio trenutak kada je mm odlučio da to želi.

  20. #120
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    I da se nitko od njih ne usudi starce suočit s ovim što je Čokolada predložila - mislim da ta obitelj uopće vjerojatno nema niti snage niti know-howa da tako razgovara... ono.. ne pada im na pamet, samo odgađaju. Ni drugi članovi obitelji (kao ni TM) nisu to imali možda od koga naučiti. Sad će im uslijediti hladan tuš.

  21. #121
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj rena7 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne bi bila tako pesimistična. Naravno da ona neće riješiti muževu separaciju, ali može mu pomoći da ju riješi on sam ukoliko naravno hoće/ želi.
    Upravo ovako kako je rekla Peterlin- ja ću uteč, a ti ako želiš, hajde samnom i djecom.
    Jer, ako se ne utekne sada, potonut će svi skupa i dublje od jednog kredita za kuću. Bit će tu i kredit za seku, pa za grobnicu.... itd. a stvar će ostati ista.

    Evo živi primjer smo mm i ja sa djetetom. Utekli zajedno. I eto nas, jedanaestu godinu funkcioniramo.
    Kruh za majčicu ukoliko zatreba nikada nije upitan, ali ovu slobodu koju mi živimo nitko ne more platit .

    A bilo je svakako, i selili, i bez posla, i plakali smo skupa, i bili podstanari... a imali smo vlastitu kuću i majčica je imala firmu.
    Bilo je bolno preuzeti odgovornost i lupiti šakom o stol, ali preživjelo se je.

    Ključan je bio trenutak kada je mm odlučio da to želi.
    Svaka vam čast i želim vam svu sreću! Zaslužili ste.

  22. #122
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Svaka vam čast i želim vam svu sreću! Zaslužili ste.
    potpisujem

  23. #123

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Hvala!
    Posljednje uređivanje od rena7 : 16.11.2017. at 14:47

  24. #124
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj rena7 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne bi bila tako pesimistična. Naravno da ona neće riješiti muževu separaciju, ali može mu pomoći da ju riješi on sam ukoliko naravno hoće/ želi.
    Upravo ovako kako je rekla Peterlin- ja ću uteč, a ti ako želiš, hajde samnom i djecom.
    Jer, ako se ne utekne sada, potonut će svi skupa i dublje od jednog kredita za kuću. Bit će tu i kredit za seku, pa za grobnicu.... itd. a stvar će ostati ista.

    Evo živi primjer smo mm i ja sa djetetom. Utekli zajedno. I eto nas, jedanaestu godinu funkcioniramo.
    Kruh za majčicu ukoliko zatreba nikada nije upitan, ali ovu slobodu koju mi živimo nitko ne more platit .

    A bilo je svakako, i selili, i bez posla, i plakali smo skupa, i bili podstanari... a imali smo vlastitu kuću i majčica je imala firmu.
    Bilo je bolno preuzeti odgovornost i lupiti šakom o stol, ali preživjelo se je.

    Ključan je bio trenutak kada je mm odlučio da to želi.

    Bravo!

  25. #125
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    V&N Mama, ta situacija je jako jako ozbiljna, predlažem da okupite sve razumne glave koje imate u obitelji i probate dobro razradit akcijski plan, jer krediti, posuđivanje novaca od tko zna kakvih ljudi.. završit će na ulici ili još gore

    grobnica možda može ugasit ovu vatru, ali brzo će nastati sljedeća
    Slazem s Tang.
    A i nadam se da ne bi bjezala od situacije ni od roditelja kojima prijeti kamatar (bez obzira zbog kakve im njihove ili bilo cije prijasnje gluposti prijeti) nego bi pomogla, ako bih ikako mogla. Pa, ako treba i tim kreditom. S tim da bi trebalo nekako rijesit/osigurat da se takve stvari vise ne ponavljaju... kako god...

  26. #126

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Hoćeš iskreno mišljenje ili tapš-tapš ?

    Ja ću ti napisati iskreno, moja draga VN sigurno nisi napisala ni trećinu g....a koje gutaš u tom braku i obitelji.
    Dobro razmisli je li sve to vrijedno tvog zdravlja i egzistencije tvoje djece .

    Vi se ili kao cijela obitelj ili ti sa djecom moraš maknuti .

    Misliš da će biti bolje ? Što će biti iduće godine ?

    Tražit će ti bubreg da Sekica ode na krstarenje ?

    Ali ako ti je do tapš-tapšanja, bit će bolje, Sekica će odrasti u 45-oj, muž te neće držati neinformiranu i dizati redite itd itd

  27. #127
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Iz vlastitog iskustva mogu reci da nema tu argumentiranog razgovora kad se radi o patoloskim odnosima. Po meni gubitak vremena. Pogotovo kod starih ljudi koji cak mogu na prvi pogled izgledati kao da su shvatili, ali se vec sutradan resetiraju na stari obrazac ponasanja.

    Ja sam isto za iskorak iz tog drustva. A muz ako zeli neka podje s vama, a ako mu je sve to bitnije od tebe i djece, onda bar znas na cemu si.

  28. #128
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Btw. ako je manja suma u pitanju, ja bih se i slozila s jednokratnom pomoci i vise nikad.

    Ja to svom djetetu ne bih nikad napravila. Prodala bih i kucu i grobnicu i auto i sve, kupila malu kucicu i vratila dug(ove).

    Kakva kreditna kartica. Pa to je dodatni trosak samo ju imati.

  29. #129
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Sve je to meni poznato - odrastanje se događa kasnije, ako ikad.... doživjela sam da i stariji ljudi (40 god) još se nekima obraćaju kao "barba" ovaj, "teta" ona, tipa "radiš li što" pa onda odg čovjeka u 40-tima "a još ništa za stalno" - sve je to dio one tuge s juga (to je drugo naličje južne ljepote).

    Po meni ima smisla da svima zajedno pokažeš zube, prvo mužu, a onda svima, jer će muž nastojati tvoje protivljenje ublažiti ili se praviti pred njima kao da ne postoji misleći da može vječno balansirati. Ovako ćeš mu "pomoći da pred svojima bude jači". Mislim da će i on sam biti u lakšoj poziciji (ako ništa... barem će djetinjasto moći "krivnju" na tebe svaliti) ispred svojih. Njemu treba put da shvati da on mora svojima reći "ne" - i da bi to bilo odgovorno od jednog odraslog supruga i oca. A ti nemaš vremena čekat da mu nadođe.

    A mislim da šira familija nije ništa naučila i odlučila, jer se po modelu zabijanja glave u pijesak svi ponašaju... vjerojatno jedni od drugih sto stvari skrivaju da se sekica ne iznervira.
    Ja sam je malo i pomladila, ima ona blizu 50!
    I nema nikakve veze sa južnim krajevima, izraz "štraca" je pokupila negdje drugdje.. ko zna, možda je gledala prijenos mise na kojoj se to moglo čuti ex cathedra .
    Dobar ti je ovaj izraz "da mu nadođe" - upravo tako, čekam to već 12 godina, otkako smo u braku .

  30. #130
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Jučer sam razgovarala s mužem i rekla mu jasno i glasno da želim da odmah zaustavi realizaciju kredita. Pokušao me još jednom uvjeriti da je vraćanje tog kredita neupitno i da to nije pomaganje princezi, nego roditeljima koji su u problemu. No, po meni, to je indirektno pomaganje princezi jer se vraćaju njezini dugovi, a ona ne daje naznake da kani prestati s upadanjem u dugove. Pitala sam ga radi li se o posudbi od kamatara, kaže da ne, da je čovjek koji im je posudio njihov prijatelj. Na to sam odahnula jer sam sad sigurna da ih nitko neće pobiti.
    Sad čekam muževu odluku .
    Btw, oni su saznali da sam ja saznala za njihovu tajnu akciju i napali mog muža da što mi nije rekao !

  31. #131
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Kako su saznali?

  32. #132
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    A jel on i bandicev covek

  33. #133
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Kako su saznali?
    Rekla im je nećakinja (odrasla cura, blizu 30-te) koju sam pitala da li baka i deda daju mami novac za kredit koji je morala podići za otplatu dijela dugova (navodno je bio dogovor da će onda dići kredit, a oni joj mjesečno od mirovine davati iznos mjesečne rate kredita). Pogađate odgovor .
    Posljednje uređivanje od V&NMama : 17.11.2017. at 11:36

  34. #134
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    A jel on i bandicev covek
    Ne razumijem pitanje .

  35. #135
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj V&NMama prvotno napisa Vidi poruku
    Ne razumijem pitanje .
    ne opterećuj se, ni ja ne razumijem jelenina pitanja

    dobro je da si mužu rekla sve, nadam se da će sve dobro završiti

  36. #136
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Kako su saznali?
    Prate Rodin forum.

  37. #137
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj V&NMama prvotno napisa Vidi poruku
    Rekla im je nećakinja (odrasla cura, blizu 30-te) koju sam pitala da li baka i deda daju mami novac za kredit koji je morala podići za otplatu dijela dugova (navodno je bio dogovor da će onda dići kredit, a oni joj mjesečno od mirovine davati iznos mjesečne rate kredita). Pogađate odgovor .
    Hajde, bar se klupko krenulo odmotavati. Ovo je prilika da se mnoge stvari postave na zdrave noge. Nije to uvijek lako, ali to se mora napraviti. Sretno i ne daj se!

  38. #138
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Hajde, bar se klupko krenulo odmotavati. Ovo je prilika da se mnoge stvari postave na zdrave noge. Nije to uvijek lako, ali to se mora napraviti. Sretno i ne daj se!
    Da, mnogo je toga tu što treba postaviti na zdrave noge kako kažeš. No radi se o suočavanju naivne i miroljubive osobe sa iskusnim manipulatorima, tako da neće biti lako (za mene).
    Hvala svima na mišljenjima i savjetima!

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •