Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 138

Tema: Kako biste reagirale?

  1. #1
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno Kako biste reagirale?

    Kako biste reagirale da vam muž, bez vašeg znanja, digne kredit da bi pomogao svojim roditeljima da vrate svoje dugove, koji su, usput rečeno, nastali zato što ti isti roditelji financiraju svoju odraslu kćer koja je navikla živjeti na visokoj nozi, no nedavno je ostala bez sponzora.

    Ja sam ljuta ko ris!!!

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Razmisljaj pozitivno. Uvijek je mogao podici kredit za puno gore stvari kao sto su kockarski dugovi ili ljubavnica.

  3. #3
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    ja bih i dalje bila ljuta kao ris, velike financijske odluke moraju biti zajedničke

  4. #4
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Zaboravila sam napomenuti da nam je to već drugi kredit, jedan otplaćujemo jer smo kupili kuću!

  5. #5
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    ja bih i dalje bila ljuta kao ris, velike financijske odluke moraju biti zajedničke
    Također.

  6. #6
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Uh, uh, uh.
    I ja bih poludila.

  7. #7
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Naravno da bih bila ljuta.

    Srećom, živim u zemlji gdje jedan bračni drug ne može podići kredit bez odobrenja drugoga.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

    Početno

    Jel bi roditelji trebali placat kredit ili vi?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Bila bih ljuta, ne zbog novca jer bih njegove roditelje pomogla i zadnjom lipom iz novcanika, nego zbog povjerenja. Takve odluke se donose zajedno.

  10. #10
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno da bih bila ljuta.

    Srećom, živim u zemlji gdje jedan bračni drug ne može podići kredit bez odobrenja drugoga.
    koja je to zemlja?

  11. #11
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj lunja prvotno napisa Vidi poruku
    Jel bi roditelji trebali placat kredit ili vi?
    I mene ovo zanima. Tko plaća kredit? Jesi sigurna da su novci namijenjeni njegovoj sestri? (meni je to teško povjerovati). Ako si sigurna da je to sve tako onda bi ja okupila i svekra i svekrvu i sestru i rekla da ne samo da se ne slažeš s tim nego da si u šoku takvim postupkom. I da ti ne pada napamet plaćati kredit u te svrhe. Pa bi ih zamolila da preuzmu plaćanje kredita. Ako neće onda bi tražila novce nazad. Ako neće ni to onda bi poslala i njih i muža u pm. Mada ja ne vjerujem da ti je muž digao kredit da bi financirao sestru sponzorušu.

  12. #12
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj lunja prvotno napisa Vidi poruku
    Jel bi roditelji trebali placat kredit ili vi?
    Mi, a onda bi oni mjesečno do svoje mirovine nama vraćali ratu. I od druge snahe (moje šogorice) su tražili da digne kredit sa istim objašnjenjem da će joj mjesečno vraćati, a sad joj ne vraćaju (kao ona živi s njima i njoj i mužu će ostati kuća). 99% sam sigurna da će nama ipak vraćati jer smo mi sami svoji, ali opet.. Najviše me boli to što se sve odigralo iza mojih leđa. I sad si mislim - reagirati ili ne? Samo ću pokrenuti svađu ako išta kažem.

  13. #13
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    I ja bih iskočila iz kože od bijesa, ali teško mogu zamisliti da se nakon skoro 20 godina braka tako nešto dogodi.
    Ako je to samo usluga roditeljima koji kredit namjeravaju vratiti, ali ga ne mogu podići, svejedno bi bilo u redu porazgovarati sa suprugom o tome prije realizacije.

  14. #14
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    I mene ovo zanima. Tko plaća kredit? Jesi sigurna da su novci namijenjeni njegovoj sestri? (meni je to teško povjerovati). Ako si sigurna da je to sve tako onda bi ja okupila i svekra i svekrvu i sestru i rekla da ne samo da se ne slažeš s tim nego da si u šoku takvim postupkom. I da ti ne pada napamet plaćati kredit u te svrhe. Pa bi ih zamolila da preuzmu plaćanje kredita. Ako neće onda bi tražila novce nazad. Ako neće ni to onda bi poslala i njih i muža u pm. Mada ja ne vjerujem da ti je muž digao kredit da bi financirao sestru sponzorušu.
    Nije ga digao da bi nju financirao, nego da bi pomogao roditeljima koji su zapali u dugove jer ju financiraju.

  15. #15
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    i jel će je i dalje sponzorirati?

  16. #16
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    I ja bih iskočila iz kože od bijesa, ali teško mogu zamisliti da se nakon skoro 20 godina braka tako nešto dogodi.
    Ako je to samo usluga roditeljima koji kredit namjeravaju vratiti, ali ga ne mogu podići, svejedno bi bilo u redu porazgovarati sa suprugom o tome prije realizacije.
    Razgovarali smo, on kaže da je upravo tako, usluga roditeljima, ali ja sam svejedno ljuta jer je išao podići kredit bez da mi je rekao o svojoj namjeri i o njezinoj namjeni. Ljuta sam i na njih jer se ponižavaju do krajnjih granica da bi "pomogli" odraslom djetetu koje na njima parazitira.

  17. #17
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Pa ako će oni vraćati kredit onda je to ok. A što kad odu u penziju? Koliko će još godina ostati kredita? Svejedno , ja bi popi.zdila na muža jer to nisu odluke koje se donose drugome iza leđa. Daj i ti digni jedan za svoje pa vidi što će on reći

  18. #18
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    i jel će je i dalje sponzorirati?
    Nema naznaka da kane prestati. Čeka se da se ona trgne i odraste. To se čeka već godinama.

  19. #19
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ako će oni vraćati kredit onda je to ok. A što kad odu u penziju? Koliko će još godina ostati kredita? Svejedno , ja bi popi.zdila na muža jer to nisu odluke koje se donose drugome iza leđa. Daj i ti digni jedan za svoje pa vidi što će on reći
    Oni su već u mirovini, stariji su ljudi.
    Dobar savjet !

  20. #20
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Meni nije ok donositi takvu odluku bez razgovora s partnerom, to bi me istovremeno i razljutilo i jako rastuzilo.

  21. #21
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj V&NMama prvotno napisa Vidi poruku
    Oni su već u mirovini, stariji su ljudi.
    Dobar savjet !
    Ma vraga...onda ti se može dogoditi da nemaš kreditnu sposobnost kad tebi za nešto stvarno zatreba.

    Ali istina je da si sad dobila polugu i argument koji ćeš možda jednom moći iskoristiti, iako mi se i dalje ne sviđa kako je do toga došlo.

  22. #22
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Neshvatljivo mi je da bi ljudi išli dizati kredite da bi netko mogao što? Kupovati iPhone 8, Uggsice, ... Što to uopće znači život na visokoj nozi i što to može tako hitno trebati, a tako puno koštati, a da nije posve opravdano?

  23. #23
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Evo mene to recimo ne bi puno uznemirilo, narocito ako ce roditelji otplacivati kredit, tj. muzu placati ratu, pa muz kredit. Meni bi to bila njegova odluka i ok.

  24. #24
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ne mogu to uopće zamisliti, a da se dogodi, iskreno, razdvojila bih svoje financije od njegovih (naravno ako je moguće). Muž i ja imamo podjednaka primanja, pa bi kod nas bilo moguće.

  25. #25
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    da mogu to sami srediti, već bi sredili, očito je neka velka pinka u igri.

  26. #26

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Jasno da si ljuta, svatko bi bio, prvenstveno zbog povjerenja

    Ali što je, tu je. Sad je trenutak za sljedeći korak - razgovor bez muljanja, koji se možda neće svidjeti ni tebi ni njemu, gdje mogu izroniti neke druge otprije zakopane stvari. Neka ti otvoreno kaže zašto je to napravio tebi iza leđa, što je pobogu mislio? Pretpostavljam da se u biti bojao tvoje negativne reakcije, a u srcu je već donio odluku da im mora pomoći, ovako ili onako. Pa je iz kukavičluka napravio bez da ti znaš, što je istinski nekorektno prema tebi (skrivanje, ne sama odluka da pomogne starcima, makar ona možda nije pametna itd).
    Ako dobro kužim, nije planirao skrivati to do kraja, rekao ti je nakon što je već podignuo kredit?

  27. #27
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Kredit se obicno dize na vise godina, a tko zna sto ce biti za godinu ili pet, hoce li svi biti zivi, zdravi i u mogucnosti otplacivati kredit.
    Razumijem TM-a da je htio pomoci roditeljima, svi imamo emotivno taj poriv cak i kad je odluka potpuno iracionalna. Razumijem cak i njegovu bojazan da ces se ti protiviti pa je zato presutio. Ali ne odobravam nacin i postupak jer ti si njegov zivotni partner i u konacnici ces mozda zajedno s njim otplacivati taj kredit.

  28. #28
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Moj muz je vise puta dizao kredit ili otplatu na rate za moju mamu. Koje ona nije vracala redovito ili uopce. Svaki put mi je rekao za to, pa je valjda to u redu.

  29. #29
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ako će oni vraćati kredit onda je to ok. A što kad odu u penziju? Koliko će još godina ostati kredita? Svejedno , ja bi popi.zdila na muža jer to nisu odluke koje se donose drugome iza leđa. Daj i ti digni jedan za svoje pa vidi što će on reći
    X. Ja bih poludila, i ne bi mi bilo opravdanje da je to za pomoć njima koji pomažu nju koju ne bi trebali pomagati, i vjerojatno bi bilo bolje od njih za nju da ju prestanu pomagati. To bi mi stvarno bio biggie. Plus, možda će vam za neke vaše svrhe trebati kreditna sposobnost. Vjerojatno, da me tako nešto pita, ne bih niti pristala... ali da niti ne pita, to bi bio ozbiljan krah i razlog za svađe i, ovako načelno govoreći, bez poznavanja situacije, nikakva ženiranja me u tome ispred nikoga ne bi spriječila. Doduše, ako je neki manji iznos, onda bih možda prešutjela, ali nešto što je na dulje od 5 god npr. ne bi imalo šanse.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 15.11.2017. at 14:52

  30. #30
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ne mogu to uopće zamisliti, a da se dogodi, iskreno, razdvojila bih svoje financije od njegovih (naravno ako je moguće). Muž i ja imamo podjednaka primanja, pa bi kod nas bilo moguće.
    Tako je.

    MM i ja nikad nismo ni spojili svoje financije, ali svejedno znamo jedan za drugog u kakvoj smo financijskoj situaciji, tko ima/nema kredit, tko što namjerava, tko podmiruje koje režije... (glup primjer: sin ide na 2 dana u Njemačku - ja sam platila put, a mm će mu se pobrinuti za novac koji ovaj nosi sa sobom. Idući put ćemo obrnuto...)

    Dogovaramo se čak i kad roditeljima plaćamo zimske rate grijanja (zapravo, ne radi se o dogovoru nego o informiranju - planiram mami platiti ratu plina, hoćeš i ti svojoj mami platiti ratu toplane???) To je lako kad smo "unutar okvira" ali kad su troškovi veći od primanja, onda je sr*nje... zutaminuta je u pravu - zaduživanje za ono što od svojih prihoda ne možeš podmiriti nema smisla.

  31. #31
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Sirius, ako je to bilo za tvoju mamu, onda je u redu. Mislim, kako ces odbiti punicu.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Meni ne bi bio problem ni sestra, ni roditelji, ni podignuti kredit, ali kao kuća ogromno bi mi bilo pitanje- zašto bez moga znanja????
    Tazbina nije moj problem, nisam sa njima u braku i sa njima ne bi imala što riješiti.
    Ali, sa mužem bi imala ogroman problem koji se zove- narušeno povjerenje.

  33. #33
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Da se vratim na ozbiljne tracnice, svidja mi se jako ovo sto Munkica pise, da se zivotni partner ni ne moze zaduziti bez potpisa druge strane. Ima i kod nas pozitivnih pomaka na tu temu, ali sporo. Na primjer vec nekoliko godina se ne moze upisati zalog (hipoteka) na nekretnini jednog bracnog partnera bez suglasnosti drugog, bez obzira tko je upisan kao vlasnik nekretnine.

  34. #34
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Sirius, ako je to bilo za tvoju mamu, onda je u redu. Mislim, kako ces odbiti punicu.
    Pa , da , kao sto vidis -nikako.
    Znas onu narodnu : " Tko ima zeta , ima i magarca."



    Šalu na stranu, vidim da je vecina na forumu zaista sretna sto nema potrebu/obavezu/zelju pomoci obitelji koja je u losoj situaciji.
    Potpuno je jasno zasto muz nije nista rekao, pa zena bi opalila na zivce kao sto je vidljivo.
    ali pretpostavljam da nije neki veliki iznos u pitanju pa ce svi to prezivjeti.
    Posljednje uređivanje od sirius : 15.11.2017. at 15:18

  35. #35
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Pa , da , kao sto vidis -nikako.
    Znas onu narodnu : " Tko ima zeta , ima i magarca."



    Šalu na stranu, vidim da je vecina na forumu zaista sretna sto nema potrebu/obavezu/zelju pomoci obitelji koja je u losoj situaciji.
    Potpuno je jasno zasto muz nije nista rekao, pa zena bi opalila na zivce kao sto je vidljivo.
    ali pretpostavljam da nije neki veliki iznos u pitanju pa ce svi to prezivjeti.
    Nije samo u tome štos - štos je razlog - što roditelji pokrivaju neodgovoran život njegove sestre - tako barem piše. Da se radi o troškovima operacije, pretpostavljam da bi većina rekla naravno, ali opet bi se naljutila ako je bez znanja... ali to ne bi možda niti krio.

    Znači, nije tako jednostavno - ovdje su 2 elementa - "neopravdani razlog" + "šutnja". Tj. tu obitelj nije u lošoj situaciji zbog neke više sile - izgorila kuća, razbolili se, nego zbog financiranja luksuza preko nečijih tuđih leđa (a tako često biva).
    Posljednje uređivanje od ina33 : 15.11.2017. at 15:22

  36. #36
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Jelena O., živim u administrativnom srcu Europske Unije.

    Meni se to isto sviđa, pogotovo jer se odnosi na sve vrste zajednica (bračne, partnerske, istospolne). MM sa svojim novcima i svojom plaćom ne može raditi što hoće ako postoji šansa da će mene zbog toga uvaliti u g**na. Mislim, mi na novce ne gledamo kao "moje" i "tvoje", ali dobro da zaštita postoji.

  37. #37
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Da se vratim na ozbiljne tracnice, svidja mi se jako ovo sto Munkica pise, da se zivotni partner ni ne moze zaduziti bez potpisa druge strane. Ima i kod nas pozitivnih pomaka na tu temu, ali sporo. Na primjer vec nekoliko godina se ne moze upisati zalog (hipoteka) na nekretnini jednog bracnog partnera bez suglasnosti drugog, bez obzira tko je upisan kao vlasnik nekretnine.
    ne znam od kad je to, ali na jedno nasljedstvo koje smo mi kao braća nasljedili, država se upisala kao hipoteka, bez da je koga pitala, a vjerujem da tada nije ni pitala toga radi kog se upisivala. ovo naše je bilo pred cca 5 godina

  38. #38
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    To je nesto sasvim drugo.
    Govorim o situaciji gdje npr. tvoj muz podize kredit i daje pod hipoteku stan na kojem je upisan kao vlasnik. Ti moras supotpisati kao drugi zalozni duznik, bez obzira je li stan bracna stecevina ili ne.

  39. #39
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Nije samo u tome štos - štos je razlog - što roditelji pokrivaju neodgovoran život njegove sestre - tako barem piše. Da se radi o troškovima operacije, pretpostavljam da bi većina rekla naravno, ali opet bi se naljutila ako je bez znanja... ali to ne bi možda niti krio.

    Znači, nije tako jednostavno - ovdje su 2 elementa - "neopravdani razlog" + "šutnja". Tj. tu obitelj nije u lošoj situaciji zbog neke više sile - izgorila kuća, razbolili se, nego zbog financiranja luksuza preko nečijih tuđih leđa (a tako često biva).
    Opravdani i neopravdani razlozi znaju biti prilicno rastezljiv pojam.
    Sigurna sam da bi roditelji u dugovima drugacije objasnili svoje stanje od ljute snahe.
    Ali kao sto sam vec napisala, vjerujem da je u pitanju manji iznos i da ce svi prezivjeti kredit.

  40. #40
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Pa , da , kao sto vidis -nikako.
    Znas onu narodnu : " Tko ima zeta , ima i magarca."



    Šalu na stranu, vidim da je vecina na forumu zaista sretna sto nema potrebu/obavezu/zelju pomoci obitelji koja je u losoj situaciji.
    Potpuno je jasno zasto muz nije nista rekao, pa zena bi opalila na zivce kao sto je vidljivo.
    ali pretpostavljam da nije neki veliki iznos u pitanju pa ce svi to prezivjeti.
    Valjda jest tako.

    Ali sad je ovo dobar trenutak da se sa svim umočenim članovima obitelji porazgovara o novcu, odgovornosti, zaduživanju itd. Pomoći treba, ali treba odrediti i granicu do kada i kako pomagati, te uputiti neodgovorne članove obitelji kakvo se ponašanje od njih očekuje. Nije to ugodno, ali možda bi se iz ovog mogla izvući lekcija i dugoročna korist.

  41. #41
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ali sad je ovo dobar trenutak da se sa svim umočenim članovima obitelji porazgovara o novcu, odgovornosti, zaduživanju itd. Pomoći treba, ali treba odrediti i granicu do kada i kako pomagati, te uputiti neodgovorne članove obitelji kakvo se ponašanje od njih očekuje. Nije to ugodno, ali možda bi se iz ovog mogla izvući lekcija i dugoročna korist.
    X. A nikako prešutjeti i ne dizati "skandale", po meni. Pretpostavljam da bi... kod nekog protestantskog svijeta, npr., to bilo sasvim očekivano, doduše.. možda se ne bi niti došlo u takvu situaciju, ali opet, sto je uvjeta u igri, to su zdrave ekonomije, ne radi se samo o svjetonazorima... možda zato i takva pravila u toj zemlji u srcu Europe, ali ovo sad nabadam i filozofiram na filozofskom kutku.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Želja, potreba, obaveza da se pomogne obitelji je vrlo širok pojam.
    Pomoći roditeljima da plate grijanje bitno je različito od dati roditeljima novac da financiraju odraslog brata/ sestru koji se ponašaju kao paraziti.
    Pomoći bratu/ sestri koji se nađu u teškoj situaciji mi je također prihvatljivo i poželjno.
    Razlika je važnoj činjenici kako se ponašaju i na što troše.
    Mislim da je TM postavio temelj za trajno narušene odnose između sviju vas.
    Imala sam to u obitelji prije 30-40 godina. Nije bilo dobro a nije ni danas...

  43. #43

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Ali zašto Peterlin, evo pitam vas kao iskusniju od mene, sa puno više bračnog staža, zašto bi ja razgovarala sa svekrvom i šogoricom o financijama? Koji bi to točno bio razlog?

    Ja bi jedino razgovarala sa mužem. I kao što sam rekla ne bi mi bio problem što je za sestru i mamu podigao kredit, briga me. Problem bi mi bio što je to učinjeno iza mojih leđa.

  44. #44
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Prvi problem ove priče je to što muž nije ništa rekao ženi, naravno.

    Što se tiče pomaganja obitelji, to je drugi problem, koji jasno ovisi o tome zašto se pomaže.

    Znači, ako je tvom mužu sirius u redu da diže kredite koje tvoja mama ne otplaćuje, onda je to ok. Ako mu nije u redu ali si ga ti nagovorila onda je to manje ok, ali nitko mu nije kriv. Svakako je to sasvim drugačija situacija od one da ti dižeš kredit iza njegovih leđa.

  45. #45
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Bilo je već na jednoj temi to... .roditelji se drugačije postavljaju prema drugačijoj djeci, ali djeca ne moraju pristajati na takve igre, ako to utječe na njih/njihove obitelji. Drevna je mudrost "Cvrčak i mrav" isto tako. Ima onih koji "nisu sposobni" imat "uredno radno vrijeme" itd. Ako se o tome radi... sklona sam cipeličinoj interpretaciji budućih događaja. U svakom slučaju, nemoj propustiti ovu priliku da se izvuču i iskomuniciraju pouke, šutnja će te samo izjest, a bojim se da će se to ponavljat.

  46. #46
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj rena7 prvotno napisa Vidi poruku
    Ali zašto Peterlin, evo pitam vas kao iskusniju od mene, sa puno više bračnog staža, zašto bi ja razgovarala sa svekrvom i šogoricom o financijama? Koji bi to točno bio razlog?

    Ja bi jedino razgovarala sa mužem. I kao što sam rekla ne bi mi bio problem što je za sestru i mamu podigao kredit, briga me. Problem bi mi bio što je to učinjeno iza mojih leđa.
    (Moj) bi razlog bio što ne bih imala povjerenja u muža da će to prenijeti dalje, nego je u slabosti prešutio prvi put, prešutit će i drugi. Pa bi razlog bio "preventivna akcija" da se zatovri put njemu i njima za kredit br.2 za nju. Jer... sa svim tim V&M ima problem, pa je tako pokrila sve uključene uzročno-posljedično? A logično je da muževljeve financije nisu samo njegove, kako to lijepo priznaje i zakon iz srca EU-a.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 15.11.2017. at 15:43

  47. #47

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj rena7 prvotno napisa Vidi poruku
    Ali zašto Peterlin, evo pitam vas kao iskusniju od mene, sa puno više bračnog staža, zašto bi ja razgovarala sa svekrvom i šogoricom o financijama? Koji bi to točno bio razlog?

    Ja bi jedino razgovarala sa mužem. I kao što sam rekla ne bi mi bio problem što je za sestru i mamu podigao kredit, briga me. Problem bi mi bio što je to učinjeno iza mojih leđa.
    Pa i ne mora ona razgovarati sa svekrvom ili šogoricom. Radi se prvo o razgovoru s mužem koji bi trebao biti takav da dovede do njegove inicijative za raščišćavanjem te zbrke koja po svemu sudeći postoji u široj obitelji. "Raščišćavanje zbrke" podrazumijeva mogućnost otvorene komunikacije između svih uključenih.

    Ne odgovaram umjesto drugih, nego pišem kako ja vidim to što je napisano i što bih sama napravila.

  48. #48
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Draga V&M, muž ti nije dignuo kredit za šogoricu nego za svoje roditelje kojima je, prilično sam sigurna (ne pitaj me zašto) već ovršena mirovina, a ovrha kuće ili stana će im uskoro pokucati na vrata.
    Jedini način da spasiš što se spasiti da jest da roditeljima oduzmete kartice da ne mogu podizati umirovljeničke kredite kod kamatara te da vas opunomoce na podizanje ostataka njihovih mirovina.
    Provjerite prvo njihova bankovna izvješća, a onda imaju li zabilježbi u gruntovnici. Ako NE pristanu na pokazivanje tih dokumenata, znate na čemu ste.

  49. #49
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj rena7 prvotno napisa Vidi poruku
    Ali zašto Peterlin, evo pitam vas kao iskusniju od mene, sa puno više bračnog staža, zašto bi ja razgovarala sa svekrvom i šogoricom o financijama? Koji bi to točno bio razlog?

    Ja bi jedino razgovarala sa mužem. I kao što sam rekla ne bi mi bio problem što je za sestru i mamu podigao kredit, briga me. Problem bi mi bio što je to učinjeno iza mojih leđa.
    Pa da, ja s mužem, ALI MUŽ mora dalje odraditi ovaj dio priče. Meni bi i te kako bio problem ako njegova mama i sestra neodgovorno raspolažu novcem. ON im jasno treba staviti do znanja da je ovaj put pomogao, ali da je to zadnji put.

  50. #50

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Draga V&M, muž ti nije dignuo kredit za šogoricu nego za svoje roditelje kojima je, prilično sam sigurna (ne pitaj me zašto) već ovršena mirovina, a ovrha kuće ili stana će im uskoro pokucati na vrata.
    Jedini način da spasiš što se spasiti da jest da roditeljima oduzmete kartice da ne mogu podizati umirovljeničke kredite kod kamatara te da vas opunomoce na podizanje ostataka njihovih mirovina.
    Provjerite prvo njihova bankovna izvješća, a onda imaju li zabilježbi u gruntovnici. Ako NE pristanu na pokazivanje tih dokumenata, znate na čemu ste.
    Uf, j*mti

    Vjerojatno si u pravu

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •