Pokazuje rezultate 1 do 45 od 45

Tema: Vanmaterična, biokemijska ili samo rana trudnoća?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    358

    Početno Vanmaterična, biokemijska ili samo rana trudnoća?

    Cure, lijepi pozdrav...
    Htjela bih s Vama podijeliti svoju trenutnu situaciju.
    Zadnja menst 7.10.2017.
    Ciklusi mi inače traju 28-33 dana (do 12.mj 2016 god pila sam pilule)
    9.11. i 11.11. radim testove, oba pozitivna.
    Naručujem se 21.11. na pregled, tad bih trebala biti 6+3 ako se ne varam.
    Simptomi su lagani pritisak u području maternice, pogotovo kad duže stojim ili hodam, proljev 1x na dan, napuhnutost, tu i tamo malo mučnine.

    Međutim, jučer (14.11.) na ulošku primjećujem smećkasti iscjedak...malo, možda 2cm dug i 1cm širok (,,malo" je relativan pojam pa zato tako pišem).
    Zovem gin i za 2h sam na pregledu. Kaže iscjedak boje bijele kave, na utz se vidi samo zadebljan endometrij 9.5mm, ovulacija je bila desno i tamo se vidi c.luteum. Drugo ništa, nema ničeg u maternici.
    Objašnjava mi da su male šanse da je trudnoća jako mala pa da se još ne vidi, te da se radi ili o vanmateričnoj (također mi kaže da se jajovodi prikažu na utzu ako u njima ima nečega, što ona sada ne vidi), ili biokemijskoj. Šalje me vaditi betu.

    Beta danas 15.11. iznosi 124 IU/L, ginek kaže da je sada vjer da je rana trudnoća (pa će se beta duplati) ili biokemijska - otići će sa stvarima. No, u slučaju jakih i probadajućih bolova da idem na hitnu, plus krvarenje. U petak 17.11. idem ponovo vaditi betu.

    Trenutno me ništa ne boli, imam par nekih flekica na ulošku, jako svjetlosmeđih, opet imala proljev. Traži me da sjedim ili ležim.
    Dala mi je Duphastone 3x1 u slučaju da je rana trudnoća pa da joj pomognemo, ne može odmoći. Progesteron sam vadila prošli mj, bio je ok, spolne sam vadila u 2.mj, isto sve ok, TSH 1.5, fT3 i fT4 ok (u 6.mjesecu). Nalazi krvi i urina od prije 2tj ok.

    Cure, imam li se čemu nadati?

  2. #2
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Prema tome kad si radila testove, mislim da se mozes nadati :hug:
    ako je beta ovako isla, unazad gledano:
    15.11. 124
    13.11. 60
    11.11. 30
    9.11. 15, bete 9. i 11. mogu biti vidljive na testu.

  3. #3
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Slažem se sa Kli_kli.
    Lako moguće da se radi o kasnoj ovulaciji i jako ranoj trudnoći.
    Uzv nalaz odgovara visini bete.
    Držim fige za poduplanu betu u petak i urednu trudnoću

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    21

    Početno

    Mislim da je rana trudnoća Meni je zadnja mjesečnica bila 06.10., naručena na pregled 20.11. Blizu smo si. Želim ti sreću. To blago krvarenje ne mora biti ništa opasno, ja za sada nemam ništa, cijelo vrijeme si panično gledam na dnevni uložak, jedva čekam taj UZV. Imala sam blage grčeve kao da ću dobiti do prije par dana, sada je ti stalo jedini simptom koji imam su bolne grudi pa sam malo i zabrinuta tim izostankom simptoma. Sada sam na 5+5, prijateljica mi je rekla da ne brinem jer da su njoj došli simptomi kasnije, tek u osmom tjednu, a kod moje druge prijateljice koja je nosila blizance nisu bili nikakvi simptomi.
    Uglavnom, puno pozitive šaljem i da sve bude u redu i da vidimo te mini bebice na UZV-u

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    358

    Početno

    Citiraj kli_kli prvotno napisa Vidi poruku
    Prema tome kad si radila testove, mislim da se mozes nadati :hug:
    ako je beta ovako isla, unazad gledano:
    15.11. 124
    13.11. 60
    11.11. 30
    9.11. 15, bete 9. i 11. mogu biti vidljive na testu.
    Nadam se i strepim ... ♡

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    358

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    Slažem se sa Kli_kli.
    Lako moguće da se radi o kasnoj ovulaciji i jako ranoj trudnoći.
    Uzv nalaz odgovara visini bete.
    Držim fige za poduplanu betu u petak i urednu trudnoću
    Hvala punooo
    U prvi mah kad nije vidjela nista u maternici pomislila sam odmah na vanmatericnu... bas bila citala o njoj ovdje na forumu...i mislim si pa jel moguce... a sto ne bi bilo, netko mora biti dio i te statistike...

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    358

    Početno

    Citiraj Sathya prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da je rana trudnoća Meni je zadnja mjesečnica bila 06.10., naručena na pregled 20.11. Blizu smo si. Želim ti sreću. To blago krvarenje ne mora biti ništa opasno, ja za sada nemam ništa, cijelo vrijeme si panično gledam na dnevni uložak, jedva čekam taj UZV. Imala sam blage grčeve kao da ću dobiti do prije par dana, sada je ti stalo jedini simptom koji imam su bolne grudi pa sam malo i zabrinuta tim izostankom simptoma. Sada sam na 5+5, prijateljica mi je rekla da ne brinem jer da su njoj došli simptomi kasnije, tek u osmom tjednu, a kod moje druge prijateljice koja je nosila blizance nisu bili nikakvi simptomi.
    Uglavnom, puno pozitive šaljem i da sve bude u redu i da vidimo te mini bebice na UZV-u

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    Joj, tako i jaaa, virkaaaam stalno jel ima sta... Bas mi je drago da si se javila s obzirom da smo 1 dan razlike, bar po racunanju od ZM
    Jesi vadila betu ili si radila testove?
    I ja tebi saljem puno pozitive, ti bi Mrvicu vec u pon mogla vidjeti, a ja si zelim samo da se sve razvija kako treba, pa makar i ,,kasnili"

  8. #8
    kismet avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    592

    Početno

    Citiraj fitnessgirl prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, lijepi pozdrav...
    Htjela bih s Vama podijeliti svoju trenutnu situaciju.
    Zadnja menst 7.10.2017.
    Ciklusi mi inače traju 28-33 dana (do 12.mj 2016 god pila sam pilule)
    9.11. i 11.11. radim testove, oba pozitivna.
    Naručujem se 21.11. na pregled, tad bih trebala biti 6+3 ako se ne varam.
    Simptomi su lagani pritisak u području maternice, pogotovo kad duže stojim ili hodam, proljev 1x na dan, napuhnutost, tu i tamo malo mučnine.

    Međutim, jučer (14.11.) na ulošku primjećujem smećkasti iscjedak...malo, možda 2cm dug i 1cm širok (,,malo" je relativan pojam pa zato tako pišem).
    Zovem gin i za 2h sam na pregledu. Kaže iscjedak boje bijele kave, na utz se vidi samo zadebljan endometrij 9.5mm, ovulacija je bila desno i tamo se vidi c.luteum. Drugo ništa, nema ničeg u maternici.
    Objašnjava mi da su male šanse da je trudnoća jako mala pa da se još ne vidi, te da se radi ili o vanmateričnoj (također mi kaže da se jajovodi prikažu na utzu ako u njima ima nečega, što ona sada ne vidi), ili biokemijskoj. Šalje me vaditi betu.

    Beta danas 15.11. iznosi 124 IU/L, ginek kaže da je sada vjer da je rana trudnoća (pa će se beta duplati) ili biokemijska - otići će sa stvarima. No, u slučaju jakih i probadajućih bolova da idem na hitnu, plus krvarenje. U petak 17.11. idem ponovo vaditi betu.

    Trenutno me ništa ne boli, imam par nekih flekica na ulošku, jako svjetlosmeđih, opet imala proljev. Traži me da sjedim ili ležim.
    Dala mi je Duphastone 3x1 u slučaju da je rana trudnoća pa da joj pomognemo, ne može odmoći. Progesteron sam vadila prošli mj, bio je ok, spolne sam vadila u 2.mj, isto sve ok, TSH 1.5, fT3 i fT4 ok (u 6.mjesecu). Nalazi krvi i urina od prije 2tj ok.

    Cure, imam li se čemu nadati?
    Pošto ti ciklusi ipak variraju oko 5 dana, a u takon ranoj fazi razvoja je svaki sat bitan, moguće je da je jako rana trudnoća
    Na idućem pregledu bi se bar trebala prikazati GV
    Ja sam išla na prvi UVZ, neki prahistorijski , sa 5+4 (IVF postupak) i vidjela se samo pravilna GV, jedva sam dočekala idući sa 6+2 gdje je kucalo srce i sve je bilo ok...Želim isti scenarij i tebi!

    Smedjarenje uopće nije neuobičajeno, niti dijareja, posebno ako, kako se sjećam, imaš endometriozu
    Mene je proljev mučio prvih par tjedana.

    Ne preostaje ti drugo nego čekati novu betu i UVZ, držim fige

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    358

    Početno

    Citiraj kismet prvotno napisa Vidi poruku
    Pošto ti ciklusi ipak variraju oko 5 dana, a u takon ranoj fazi razvoja je svaki sat bitan, moguće je da je jako rana trudnoća
    Na idućem pregledu bi se bar trebala prikazati GV
    Ja sam išla na prvi UVZ, neki prahistorijski , sa 5+4 (IVF postupak) i vidjela se samo pravilna GV, jedva sam dočekala idući sa 6+2 gdje je kucalo srce i sve je bilo ok...Želim isti scenarij i tebi!

    Smedjarenje uopće nije neuobičajeno, niti dijareja, posebno ako, kako se sjećam, imaš endometriozu
    Mene je proljev mučio prvih par tjedana.

    Ne preostaje ti drugo nego čekati novu betu i UVZ, držim fige
    Imala sam endo ciste 2009 i 2010, jednom na jednoj str, drugi put na drugoj... zasad se nikakve ne vide, bar ne na utz-u. A nisam od 12mj na pilulama pa me frka svaki put kad idem na utz da cu ih vidjeti. Nisam imala nikakve simptome kad sam ih imala...

    Hvala na figama )) Lezim i cekam...

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    358

    Početno

    Citam nalaz od utorka i ne razumijem ,,Endometrij sekretorno (decidualno?)promijenjen)" - zna li netko sto bi to znacilo?

  11. #11
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Ne mogu ti pomoći s nalazom, ali bila sam na UZV sa točno 5+6 tt, beta 3000 i nije se vidjelo ništa. Samo neki čudni mjehurići i maternica puna tekućine. Dr. mi praktički rekla da pričekam da prokrvarim, ali su me za svaki slučaj naručili na uzv na točno 7 tt.
    I kad ono kuca srce veliko ko kuća

    Želim ti isti scenarij

  12. #12
    kismet avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    592

    Početno

    Citiraj fitnessgirl prvotno napisa Vidi poruku
    Citam nalaz od utorka i ne razumijem ,,Endometrij sekretorno (decidualno?)promijenjen)" - zna li netko sto bi to znacilo?
    Decidua (lat. decidere = otpasti) je naziv za trudnički oblik sluznice maternice (endometrija). Nastaje nakon oplodnje kada se vezivne stanice strome počnu množiti i to na prednjoj i stražnjoj stijenci trupa maternice.

    Kada se oplođeno jajašce smjesti, mogu se razlikovati ovi dijelovi:
    1.decidua basalis - mjesto gdje se stvara posteljica
    2.decidua capsularis - dio koji prekriva oplođeno jajašce
    3.decidua parietalis - čitava decidua koja zahvaća šupljinu maternice.

    Oboljenja decidue mogu biti raznolika, primjerice upala je često uzrok prekida trudnoće. Hydrorhoe gravidarum je izljevanje bistre tekućine iz maternice kao uzrok hiperplazije žlijezda decidue.
    Posljednje uređivanje od kismet : 16.11.2017. at 14:25

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    358

    Početno

    Citiraj kismet prvotno napisa Vidi poruku
    Decidua (lat. decidere = otpasti) je naziv za trudnički oblik sluznice maternice (endometrija). Nastaje nakon oplodnje kada se vezivne stanice strome počnu množiti i to na prednjoj i stražnjoj stijenci trupa maternice.

    Kada se oplođeno jajašce smjesti, mogu se razlikovati ovi dijelovi:
    1.decidua basalis - mjesto gdje se stvara posteljica
    2.decidua capsularis - dio koji prekriva oplođeno jajašce
    3.decidua parietalis - čitava decidua koja zahvaća šupljinu maternice.

    Oboljenja decidue mogu biti raznolika, primjerice upala je često uzrok prekida trudnoće. Hydrorhoe gravidarum je izljevanje bistre tekućine iz maternice kao uzrok hiperplazije žlijezda decidue.
    Puno ti hvala Kismet! ako sam dobro shvatila, onda je nalaz vezan za konkretno to (endometrij sekretorno decidualno promijenjen) ok ili?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    358

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Ne mogu ti pomoći s nalazom, ali bila sam na UZV sa točno 5+6 tt, beta 3000 i nije se vidjelo ništa. Samo neki čudni mjehurići i maternica puna tekućine. Dr. mi praktički rekla da pričekam da prokrvarim, ali su me za svaki slučaj naručili na uzv na točno 7 tt.
    I kad ono kuca srce veliko ko kuća

    Želim ti isti scenarij
    Uh beta ti je bila punoooo viša od moje :/
    Nadam se istom scenariju ♡

  15. #15
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    A meni su rekli da je preniska

    Kako god bilo, puno srece ti zelim

  16. #16
    kismet avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    592

    Početno

    Citiraj fitnessgirl prvotno napisa Vidi poruku
    Puno ti hvala Kismet! ako sam dobro shvatila, onda je nalaz vezan za konkretno to (endometrij sekretorno decidualno promijenjen) ok ili?
    Znači da je trudnoća ostvarena, jajšce oplođeno, za nadati se je da će se lijepo implantirati i razvijati do kraja

  17. #17
    kismet avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    592

    Početno

    Citiraj kismet prvotno napisa Vidi poruku
    Znači da je trudnoća ostvarena, jajšce oplođeno, za nadati se je da će se lijepo implantirati i razvijati do kraja
    P.S. Kad je beta preko 1000, u pravilu se vidi trudnoća in utero (u maternici). Sretno!

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    358

    Početno

    Citiraj kismet prvotno napisa Vidi poruku
    Znači da je trudnoća ostvarena, jajšce oplođeno, za nadati se je da će se lijepo implantirati i razvijati do kraja
    Mislim da je nadi stigao kraj, osjetim grceve u predjelu maternice, osjecaj u nogama i ledima kao da cu dobiti stvari...obrisala i malo svjetle krvi....

    Hvala svima na korisnim informacijama i dobrim zeljama!

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    21

    Početno

    Citiraj fitnessgirl prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da je nadi stigao kraj, osjetim grceve u predjelu maternice, osjecaj u nogama i ledima kao da cu dobiti stvari...obrisala i malo svjetle krvi....

    Hvala svima na korisnim informacijama i dobrim zeljama!
    Draga nemoj gubiti nadu. Malo krvi ništa ne znači. Dali su ti one hormone za čuvanje trudnoće? Ja imam poznanica koje su krvarile skroz do kraja trudnoće pa je sve ispalo ok i bit će na tom UZV u utorak sve u redu. Eto šaljem puno, puno pozitive <3 Ja nisam vadila uopće betu, samo testovi. Ali iz svakog dana u dan mi se pojačavala crtica.

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    358

    Početno

    Da, pijem Duphastone... sve je isto kao kod za mene uobicajene menstruacije, tako da...

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    21

    Početno

    Citiraj fitnessgirl prvotno napisa Vidi poruku
    Da, pijem Duphastone... sve je isto kao kod za mene uobicajene menstruacije, tako da...
    Kako god, odi na taj pregled u srijedu da ti sami doktori kažu, možda je na žalost ispala biokemijska trudnoća ili vrlo rani pobačaj Baš mi je iskreno žao Znam da riječi ne znače puno ali bit će sljedeći plusić. Dugo radite na djetetu?

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    358

    Početno

    Citiraj Sathya prvotno napisa Vidi poruku
    Kako god, odi na taj pregled u srijedu da ti sami doktori kažu, možda je na žalost ispala biokemijska trudnoća ili vrlo rani pobačaj Baš mi je iskreno žao Znam da riječi ne znače puno ali bit će sljedeći plusić. Dugo radite na djetetu?

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    Cula sam se sa svojom gin, kaze da izvadim betu nakon prestanka krvarenja da budemo sigurni da je na nuli. I onda pregled... Od 12mj 2016, skoro godinu dana.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    21

    Početno

    Citiraj fitnessgirl prvotno napisa Vidi poruku
    Cula sam se sa svojom gin, kaze da izvadim betu nakon prestanka krvarenja da budemo sigurni da je na nuli. I onda pregled... Od 12mj 2016, skoro godinu dana.
    Meni je bilo godina i tri mjeseca sada da radimo na bebi. Trebala sam na dijagnostičku laparaskopiju 13.11. ostala trudna na godišnjem na Tenerifima pred samu operaciju. Izgleda da mi je promjena okoline pomogla i činjenica da sam se prvi put nakon ne znam koliko vremena seksala bez da sam razmišljala o trudnoći jer sam si ja utuvila u glavu da je problem u meni i da nema šanse da ostanem trudna prije operacije. Ja sam se smijala kako bi bilo nevjerojatno da pred operaciju ostanem trudna i eto, taj godišnji na kojem sam pol bila prehlađena to se dogodilo. Spasilo me dijete operacije. Ma čak i da mi se nešto dogodi nema predaje, sada znam da mogu ostati prirodnim putem trudna. I znam da nema riječi utjehe u ovom svemu, jer meni su žene stalno govorile, ma samo se opusti, kada najmanje budeš očekivala ostat ćeš trudna, previše razmišljaš o tome i sl. gluposti. Teško je, a kamoli kada se ovako ponadaš i ništa Sve oko tebe trudnice. Ne znam kako je tebi, ali meni je pol prijateljica ostalo trudno, par ih rodilo dok sam ja radila na djetetu. A u poslu radim samo sa ženama pa mi je i puno klijentica ostalo trudno, htjela sam poluditi.

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  24. #24
    kismet avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    592

    Početno

    Citiraj fitnessgirl prvotno napisa Vidi poruku
    Da, pijem Duphastone... sve je isto kao kod za mene uobicajene menstruacije, tako da...
    Izvadi betu i sve ćeš znati, ja sam već kupila uloške i popila Brufen 600, a bila sam trudna
    Bolovi i osjećaj su bili identični.

    Moj savjet ti je, ukoliko je stvarno biokemijska, odmah s novim ciklusom kreni dalje, nemaš što čekati, tijelo na neki način pamti trudnoću i to trebaš iskoristiti!

    Sretno!

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    358

    Početno

    Citiraj Sathya prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je bilo godina i tri mjeseca sada da radimo na bebi. Trebala sam na dijagnostičku laparaskopiju 13.11. ostala trudna na godišnjem na Tenerifima pred samu operaciju. Izgleda da mi je promjena okoline pomogla i činjenica da sam se prvi put nakon ne znam koliko vremena seksala bez da sam razmišljala o trudnoći jer sam si ja utuvila u glavu da je problem u meni i da nema šanse da ostanem trudna prije operacije. Ja sam se smijala kako bi bilo nevjerojatno da pred operaciju ostanem trudna i eto, taj godišnji na kojem sam pol bila prehlađena to se dogodilo. Spasilo me dijete operacije. Ma čak i da mi se nešto dogodi nema predaje, sada znam da mogu ostati prirodnim putem trudna. I znam da nema riječi utjehe u ovom svemu, jer meni su žene stalno govorile, ma samo se opusti, kada najmanje budeš očekivala ostat ćeš trudna, previše razmišljaš o tome i sl. gluposti. Teško je, a kamoli kada se ovako ponadaš i ništa Sve oko tebe trudnice. Ne znam kako je tebi, ali meni je pol prijateljica ostalo trudno, par ih rodilo dok sam ja radila na djetetu. A u poslu radim samo sa ženama pa mi je i puno klijentica ostalo trudno, htjela sam poluditi.

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    Ajme predivna prica... mora da ste bili presretni kad ste vidjeli taj neocekivani plusic )) je, tesko je, svako toliko cujem da je netko trudan, rodio, drugo - trece dijete... I ja radim sa zenama... Malo mi je lakse sad kad znam da ipak moze doci do oplodnje... bilo me strah da si nismo kompatibilni ili slicno, svasta sam citala...
    To ,,opusti se" mi najjace... ne zna tko nije probao!

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    358

    Početno

    Citiraj kismet prvotno napisa Vidi poruku
    Izvadi betu i sve ćeš znati, ja sam već kupila uloške i popila Brufen 600, a bila sam trudna
    Bolovi i osjećaj su bili identični.

    Moj savjet ti je, ukoliko je stvarno biokemijska, odmah s novim ciklusom kreni dalje, nemaš što čekati, tijelo na neki način pamti trudnoću i to trebaš iskoristiti!

    Sretno!
    S oprostenjem, vec neki komadici izlaze, nije nista obilno, bolovi podnosljivi, mozda mrvicu vise nego inace....
    Dada, odmah krecem s mojim cajevima, tinkturom i ananasom
    Hvala hvala hvala!

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ponovi betu danas-sutra, onda ce situacija biti jasnija.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    358

    Početno

    Sad se stvarno pocinjem premisljati da odem danas vaditi betu, da ne cekam kraj krvarenja... Ako je sve ok, beta bi se trebala poduplati od prekujcer i biti negdje oko 250? Ako je bila biokem, onda bi beta trebala biti manja?

  29. #29
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Ako je biokemijska, trebala bi se početi smanjivati.
    Ako nije, ne treba se nužno duplati, ali porasti barem za nekih 60%.
    Sretno!

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    358

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Ako je biokemijska, trebala bi se početi smanjivati.
    Ako nije, ne treba se nužno duplati, ali porasti barem za nekih 60%.
    Sretno!
    Ok Hvala ti puno!

  31. #31
    kismet avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    592

    Početno

    Citiraj fitnessgirl prvotno napisa Vidi poruku
    Sad se stvarno pocinjem premisljati da odem danas vaditi betu, da ne cekam kraj krvarenja... Ako je sve ok, beta bi se trebala poduplati od prekujcer i biti negdje oko 250? Ako je bila biokem, onda bi beta trebala biti manja?
    Trebala bi biti u padu, svakako
    Ako se ok razvija, barem 75% bi se trebala povećati, dakle minimalno 217 bi trebala biti...

  32. #32
    kismet avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    592

    Početno

    Citiraj kismet prvotno napisa Vidi poruku
    Trebala bi biti u padu, svakako
    Ako se ok razvija, barem 75% bi se trebala povećati, dakle minimalno 217 bi trebala biti...
    Gle, ja sam imala u 6 tt betu 11 340.
    I blighted ovum
    Dakle, ako krvarenje nije preobilno, beta raste, čekaj uvz 21. i nadaj se

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    358

    Početno

    Javim vam sve!

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    358

    Početno

    Ne radi ni jedan lab pop, a ujutro nikako nisam mogla. U pon sam ipak kod ginek na utz. Da cekam pon ili idem sad na hitnu? :/ ne znam ni sama

  35. #35
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Ja ne bih išla na hitnu.
    Ukoliko je biokemijska, velika je vjerojatnost da će te ostaviti u bolnici i kiretirati.
    A ukoliko nije, budi sigurna da nećeš biti puno pametnija u bolnici. Rane trudnoće su nesigurne i tu jedino vrijeme pomaže...
    Sretno!

  36. #36
    kismet avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    592

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne bih išla na hitnu.
    Ukoliko je biokemijska, velika je vjerojatnost da će te ostaviti u bolnici i kiretirati.
    A ukoliko nije, budi sigurna da nećeš biti puno pametnija u bolnici. Rane trudnoće su nesigurne i tu jedino vrijeme pomaže...
    Sretno!
    Potpis Maci,
    Ako imas doma testova jeftinih, gledaj da li tamne subotu/nedjelju

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    358

    Početno

    Ipak otisla, bila divna, njezna i topla doktorica SŠ... kaze da je to menstruacija i da pricekamo sljedece stvari pa nakon njih mozemo opet krenuti ♡

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    21

    Početno

    Citiraj fitnessgirl prvotno napisa Vidi poruku
    Ipak otisla, bila divna, njezna i topla doktorica SŠ... kaze da je to menstruacija i da pricekamo sljedece stvari pa nakon njih mozemo opet krenuti ♡
    Draga, nema predaje i sretno u daljnjem pravljenju bebe

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    358

    Početno

    Citiraj Sathya prvotno napisa Vidi poruku
    Draga, nema predaje i sretno u daljnjem pravljenju bebe

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    Nema predaje! Hvala ti, a tebi i Srecici sretno u daljnjem rastu i razvoju! I da vidis srceko u pon

  40. #40
    kismet avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    592

    Početno

    Citiraj Sathya prvotno napisa Vidi poruku
    Draga, nema predaje i sretno u daljnjem pravljenju bebe

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    Sretno, samo ti odmah nastavi dalje, možda te iznenadi i prije nego li misliš!
    Što su ti rekli na hitnoj, biokemijska?

  41. #41
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Ma nece ju kiretirati ako je biokemijska u pitanju....sigurno !

  42. #42

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    358

    Početno

    Dada, biokemijska kaze doktorica... rekla je da preskocimo sljedeci ciklus da se hormoni unormale? Meni se ne ceka bas :D

  43. #43
    kismet avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    592

    Početno

    Ja ne bih cekala
    Ja sam iza komplicirane laparo krenula
    A ivf imala poslije 2 operacije

  44. #44

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj fitnessgirl prvotno napisa Vidi poruku
    Dada, biokemijska kaze doktorica... rekla je da preskocimo sljedeci ciklus da se hormoni unormale? Meni se ne ceka bas :D
    Nemas sto cekati ako nema kiretaze. Ako se hormoni ne "unormale", ionako nece doci do trudnoce.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    358

    Početno


Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •