Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 157

Tema: Nocna budilica

  1. #101

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto bih mislila da je zagađeniji od dozvoljenih mjera zagađenosti ako nisam dobila takvu informaciju?
    Ključan je poslednji deo rečenice. Možda samo nemaš informaciju da je zagađen? Jer je nisi ciljano ni tražila baš za taj tvoj kokos? Ili informacija nije dostupna tebi, ili nije na jeziku koji razumeš itd, itd.?
    Recimo ja od tebe prvi put čujem za arsen i rižu, (jer nisam nikad ni pomislila da to ciljano tražim) i ne uzbuđujem se previše, jer lokalno, u Bačkoj kod nas, pijaća voda ima arsena preko granice dozvoljenog, i to mi je puno veći problem nego riža.
    Takođe, pre par godina je kod nas bila afera sa previsokim nivoom aflatoksina u k. m. Kako se završila-pa, podigli su lestvicu dozvoljenog nivoa, i eto, odjednom mleko više nije nedozvoljeno kontaminirano...
    Zato sam i rezignirana i mislim da je sve donekle relativno i teško proverljivo.

  2. #102
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Očito je od tebe neću dobiti pa zašto me onda opterećuješ time?
    Naša voda isto ima veće količine arsena. Ne znam zašto bih onda uz vodu trebala još i dodavati.

  3. #103

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Očito je od tebe neću dobiti pa zašto me onda opterećuješ time?
    Naša voda isto ima veće količine arsena. Ne znam zašto bih onda uz vodu trebala još i dodavati.
    Ti si sama sebe opteretila nečim što ja nikad nisam napisala .
    I ne znam odakle ti da TREBA dodavati još arsena u bilo kom obliku. Pa nemoj jesti rižu, bar u našoj kulturi ona nije obavezna .
    (Samo jasno je gde završi bar deo našeg lokalnog arsena ako se takvom vodom zaliva voće i povrće i piju je domaće životinje... Uznemiravalo to nas ili ne...)

  4. #104
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Riža ima veći afinitet prema arsenu.

  5. #105

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Dooobro, iiii?

  6. #106
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    ne vidim zasto bi ovaj tvoj sa mlijekom, maslacem i slatkim vrhnjem imao
    Hrana je ukusnija s maslacem, i ako je ukusnija logično je da će pojesti više, a ne manje.
    Zato me čudi zašto je trend hranu činiti manje ukusnom kada dijete krene odbijati.

  7. #107
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Hrana je ukusnija s maslacem, i ako je ukusnija logično je da će pojesti više, a ne manje.
    Zato me čudi zašto je trend hranu činiti manje ukusnom kada dijete krene odbijati.
    tebi je ukusnija, ne nuzno i djeci
    ono sto je fino tebi, ne mora biti fino i djetetu (i obratno)
    kao sto rekoh, njima je najfinije moje mlijeko, a meni je odvratno
    nema tu nikakve logike
    i kad imas odbijaca, nece to dijete zbog maslaca pojesti vise, vjeruj
    ja uvijek dodajem maslac/maslinovo/kokosovo, al ne pretjerujem
    a pogotovo odbijacicama sam dodavala, jer mi je bilo bitno da u toj maloj kolicino sto su pojele bude sto vise kalorija
    al nisu one zbog toga pojele vise, i na moju zalost, nisu ni bolje spavale

  8. #108
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Ali je. Ukusnija je i djeci. Bar mojoj.

    Probala si svoje mlijeko?

  9. #109
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    mojoj nije
    mislim, kad smo kod toga sto je nekome fino - ja sam u fazi ocaja (bila je na 3.percentili) probala dati i cokolino...nije htjela ni zinuti, ni danas to u vrticu ne jede
    a vecina djece se u tome davi
    i sveki me maltretirala da joj dam, sigurno ce to jesti, jer je fino....ah...ne ponovilo se
    ova jede sve do sada, puj, puj

    jesam, probala sam, fuuuuuuuj

  10. #110
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Jadna Barca, mislite da ima vremena citati sve ovo?

    Barca skuhaj griz na kravljem mlijeku i maslacu. I probudi ju u 7 .

  11. #111
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    I moja srednja se davi u čokolinu, najstariji neće ni probat, grozan mu je.

    Najmlađa je 5,5 mjeseci, taman da uvedem cokolino na kravljem mlijeku da vam mogu javiti je l joj fino.

  12. #112
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Ja sam probala svoje i iznenađujuće je fino. Da ga bar ima u komercijalnoj nabavi i količinama. Ima okus blizu kokosovom, koje mi je fino.

  13. #113

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Jadna Barca, mislite da ima vremena citati sve ovo?

    Barca skuhaj griz na kravljem mlijeku i maslacu. I probudi ju u 7 .
    X na sve .
    Žuta pa komercijalizuj , zar nije bilo već entuzijastkinja što su to i radile?
    Meni je moje bilo - bljak... ali meni je i kozje i kokosovo mleko bljak, tako da, biće da sam probirač...

  14. #114
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Meni je moje isto njam

  15. #115
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Pulinka što ti nije bljak?

  16. #116
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ali je. Ukusnija je i djeci. Bar mojoj.

    Probala si svoje mlijeko?
    Ja jesam a i moj muž, slatko je

  17. #117
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam probala svoje i iznenađujuće je fino. Da ga bar ima u komercijalnoj nabavi i količinama. Ima okus blizu kokosovom, koje mi je fino.
    e vidis, meni ni kokosovo nije bas...
    al mm-u je fino i jedno i drugo

  18. #118

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Pulinka što ti nije bljak?
    Uuu, di me nađe !
    Ja obožavam da jedem, i baš sam pravi svaštojed. I tešim se hranom...
    Ali eto nemam potrebu za ispijanjem mleka, i kravlje koristim samo u kolačima i kafi, a ostala kojekakva mleka ne volim, ni životinjska ni biljna. Čokoladno mleko bi popila samo jer je čokoladno .
    A mlečne proizvode sve obožavam, bez izuzetka...Buđave sireve ne smem zbog alergije. Ni sirove lešnike, paprike i neke jabuke - a oni mi nisu bljak .

  19. #119
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Samo neke jabuke?

  20. #120
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto savjetnice isto kažu ne mlijeko pit, ali da kuhat na njemu, ne znam. Možda zato što brzo popuni želudac.
    Ovo se odnosi na preporuke o dohrani djece do prve godine zivota (znaci od 6. do 12. mjeseca). Preporuka je ne davati kravlje mlijeko kao napitak jer ono nema jednaka nutritivna svojstva kao majcino mlijeko ili AD (ni blizu), a u prvoj godini zivota, glavni izvor nutrijenata je majcino mlijeko ili dojenacka formula.

    Pripremanje jela je posve druga stvar jer se, opet prema preporukama, podoji ne zamjenjuju krutom hranom, vec se daju kao dohrana iliti dodatna hrana. U tom slucaju, kravlje mlijeko je samo sastojak jela, ako se obitelj i inace tako hrani i kravlje mlijeko im je iz ovog ili onog razloga bitno. Uz to, neka hrana je (nekim ljudima) jednostavno ukusnija ako je pripremljena na mlijeku ili s mlijekom.


    A s druge, trece, pete strane, kravlje mlijeko zapravo stvarno nikome ne treba, osim teletu.

  21. #121
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ne ako ide po principu beba vođa dohrane.
    Tesko mogu probaviti da je Gill Rapley u Baby Led Weaning knjigama napisala da uvodjenje krute hrane u prvoj godini zivota preuzima nutritivno znacenje majcinog mlijeka ili AD-a. Rapley i Murkett nadaleko i nasiroko pisu o tome da nema nikakve stete, naprotiv, kod dijeljenja redovnih obiteljskih obroka s najmladjim clanovima obitelji (od 6. mjeseca nadalje), na siguran nacin, ali to ne mijenja nutritivni znacaj mlijecnih obroka u prehrani djeteta u prvoj godini zivota. (Opet, da naglasim, ne pricamo o kravama, vec o majcinom mlijeku i dojenackoj formuli.)

  22. #122
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Valjda isto kao što nikome ne trebaju jaja, meso, ali su dodatni izvor bjelančevina.
    Ovo za krutu hranu je moje krivo iščitavanje. Ne mislim da dohrana ide ispred mm/ad prije godine dana.

  23. #123

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Samo neke jabuke?
    Ti nemaš nikakva iskustva sa alergijama, jel da?
    Da, samo neke sorte jabuka mi izazivaju naticanje usana, jezika i grla, Mutsu, Granny Smith i i domaća koju zovu prosto "kolačara", sve su relativno nakisele i zelenkaste kore. I samo na sirove reagujem, kuvane i pečene mogu da jedem sve, kao i pečene lešnike i paprike u malim količinama.

  24. #124

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Valjda isto kao što nikome ne trebaju jaja, meso, ali su dodatni izvor bjelančevina.
    Da li još uvek govoriš o dohrani i dojenim bebama?
    Ako smo kod dohrane, jaja i meso su puno koncentrovaniji oblik proteina nego kravlje mleko. Beba unosi proteine i iz majčinog mleka.
    Ako beba jede neke prosečne obroke dohrane, zar zaista misliš da SVAKI obrok dohrane obavezno TREBA da ima proteine, tj. da je štetno za bebu ako nema?
    I obrnuto, ako beba prihvata samo male količine dohrane, zar nije logično da ćeš pokušati da joj daš što koncentrovaniji oblik proteina, tj. meso, jaja, sir, a ne baš mleko?

    Ako je kravlje mleko nešto čime ćeš efikasno privoleti bebu na raznovrsnu dohranu zbog finog ukusa, OK, samo napred. Ali ako razmatramo nutritivnu vrednost, u tom uzrastu i količini za jedan obrok (a ne mogu sve bebe pojesti 1,5 -2dl griza), stvarno je k.m. prilično beznačajno u odnosu na ostale moguće izvore proteina.

  25. #125
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Kod mene doručak povremeno bude kajgana, zatim ručak meso, večera griz. Nekak mi je too much da dijete ima "koncentriran" protein i za doručak, i za ručak, i za večeru. A ako već jede malo i odbija onda mu ne bih i to malo lišila proteina.
    Sad ako govorimo baš o dohrani razumljivo mi je da dijete od šest mj počne s jednim obrokom, ono od sedam lagano uvodi dva obroka, ono od osam može već i treći. Prvo dijete je bilo izjelica i sve je jelo, kod drugog se apetit razbuktao malo poslije. Ali baš da mi sa osam mjeseci imaju meso i za doručak i za ručak, i za užinu.. nemamo takve navike. Nismo Eskimi.
    Užine su lišene proteina. Tako će za užinu dobiti sok naranče s ribanom mrkvom, proso s jabukom, jabuku, kaki, keks, jogurt. Ok, posljednje dvoje ima proteina.
    Dakle, još uvijek krivo interpretiraš i hvataš za svaku riječ i tu dolazi do nesporazuma. Ne vidim gdje sam napisala da svaki obrok mora biti proteinska bomba.

    Ali da, maslac i slatko vrhnje, između ostalog, koristim radi podizanja kvalitete okusa.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 26.11.2017. at 13:37

  26. #126

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno



    (ali s obzirom da se žališ na drugoj temi da ti deca loše spavaju, možda da ipak pojačaš večeru ).

  27. #127
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Ima dva plava hematoma sa svake gornje strane na zubima koji neće probiti van. Imaš li rješenje osim pošalice?

  28. #128
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    Curke drage, puno vam hvala na savjetima evo mala zadnje dvije noći da pokucam, super spava. Jučer nije bilo buđenja sve dok ju starija seka nije probudila s vriskom jer je ružno sanjala ali bila je budna max 15 min. Nego, znam da idem off ali da ne otvaram sada drugu temu (nadam se da adminice neće zamjeriti ovaj put) iznenada me uhvatila tresavica, i visoka temp 38.8. kao grom iz vedra neba. Sad da li je viroza neka (prije par dana bio mi je zaštopan nos, malo kašljucam) ili možda zastoj mlijeka ali ne znam na koju foru bi to moglo biti, dojim tandem tako da su cice uvijek prazne (btw svaka ima svoju cicu haha). I u desnoj skroz dolje na dnu osjećam bol kad pipnem ili se naslonim. Kvrgu ne osjećam. Dal je moguće da nakon dužeg staža dojenja se može dogoditi zastoj, ja sam mislila da je ti rezervirano za one tjedne i mjesece na početku staža.

  29. #129
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    Evo baš je curka cicala, i boli me kad vuče, nije da je neizdrživo ali boli.

  30. #130
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    Pardon *mastitis, zastoj ne uzrokuje temp. Već sam imala sličnu situaciju, odnosno skoro istu kad je srednja imala oko 7-8 mj, otprilike kao i mala sada , nikad mi se nije dešavalo na početku dojenja.

  31. #131
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Moze zastoj uzrokovati temperaturu, kako ne. Samo se ne mora kasnije razviti u bakterijsku upalu. I da, moze se dogoditi u bilo kojem trenutku, neovisno o dojecem stazu.

    Utopli dojku prije podoja, najtoplijim mogucim oblozima, a dok dijete sisa, masiraj prema bradavici. Probaj se namjestiti tako da je djetetova brada u smjeru tog bolnog mjesta. Nakon podoja, stavljaj hladne obloge i/ili listove zelenog kupusa.

    Sad ce i mene moderatori natjeravati.

  32. #132

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Možeš imati zastoj i kad dojiš tandem i nakon dužeg staža, iz sopstvenog iskustva znam . Jel to sika koju sisa mlađa ? Ako je tako, ponudi je starijoj curici, ako želi, a tebi se čini da mlađa ne može da izvuče mleko iz tog dela dojke (opet iz iskustva...).
    Moguće da su ti se spojile viroza i zastoj mleka, pa ti je zato skočila jače temp.

  33. #133
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    U mene svaki put zastoj mlijeka sa skokom temperature... Ako je cura odjednom prospavala (smanjila sisanje po noci?), nije cudno da ti je doslo do zastoja.

  34. #134
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    Evo mene... Danas mi je skroz OK, znači kurila sam samo prekjučer navečer, i jučer. Iskreno ne znam šta je to bilo odjednom temp skočila, boljele me sve kosti pogotovo noge , leđa i glava (što bi bi bili simptomi gripe) ali uz to nisam imala druge tipične simptome gripe npr kašalj, curenje nosa itd, a i prekratko je trajalo za gripu. Vjerujem da je onda u pitanju zastoj jer evo i sad me boli ta lijeva cica ali ne toliko koliko neki dan, samo onako na dodir i to na jednom dijelu (ne boli cijela) više prema pazuhu. I da, radi se o cici starije curke tako da mi je to bilo čudno. Prekjučer kad je vukla baš me boluckalo unutra, sad više ne ali ta nelagoda i bol je ostala, stavljam zelje i nadam se da ce bit OK za koji dan.

  35. #135
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    Kaee mislim da sam baš na Rodinoj stranici pročitala i da je pisalo ovim riječima :" Zastoj mlijeka NE uzrokuje visoku temperaturu. " Tome sam se baš uvijek čudila zašto je napisano kad znam puno žena koje su uz zastoj imale povišenu temperaturu, a i sama sam prije ovog dva puta imala zastoj s temperaturom 39 na više.

  36. #136
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    *Kaae pardon

  37. #137
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    Cure drage , nama se spavanje ništa nije promijenilo , i dalje kad ju uspavam nakon 15-20 minuta se probudi , ja joj uvalim cicu , mazim po ledjima , ona se okreće i otpuza svojim putem , ne mogu ju na silu zadržati u krevetu , nakon 20 puta kaj ju polegnem u krevet , odustanem. Stvarno više ne znam u čemu je problem , probala sam i s jačom hranom , svim drugim savjetima no ništa ne pomaže. Baš smo jučer bili na cijepljenju i sistematskom , rekla sam doktorici , na što je ona samo rekla da je to najvjerojatnije zbog zubića ,meni to nikak ne drži vodu da ona već više od mjesec dana ne spava po pola noći zbog zubića. Stvarno više ne znam kaj da radim , ovo je užas , pa ja do 4 ujutro ne spavam , a kad zaspim za koji sat se starije cure već probude. Meni to nije normalno , znam za situacije kad se djeca bude zbog zubića pa plaču po pola sata - sat , ili se bude više puta po noći za dojenje ali ovo još nisam čula da dijete ne spava po 3-4 sata u noći.

  38. #138
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    barca, ove noci sam bas mislila na tebe...
    moja malena vec nekoliko noci ne spava
    isto se probudi i nikako zaspati
    evo sinoc se probudila oko 1, sat vremena navlacenja cice i onda sam izasla iz sobe i ostavila je muzu
    on ju je nosio sat vremena i tek onda je zaspala
    nadam se da nece ko seka joj
    i kako nisi cula da je beba tako budna? napisala sam ti da je moja treca tako mjesecima, koooooma

    i ne, vecera ne pomaze ni kod cetvrte
    to kod moje djece jednostavno ne djeluje...ah

  39. #139
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Citiraj barca prvotno napisa Vidi poruku
    na što je ona samo rekla da je to najvjerojatnije zbog zubića ,meni to nikak ne drži vodu
    Može bit, što ne. Moj mali nije spavao otkad su krenuli zubi. Sad su kutnjaci napokon probili i on ne vrišti u sred noći.
    Uzmi četkicu pa dobro istrljaj prije spavanja tamo gdje joj izlazi. Može i onih gelova za zube što ima po ljekarni.

  40. #140
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    Evo noćas je moja curka prespavala bez buđenja (osim 2-3 za cicanje ali to ne računam , odmah nakon je zaspala ) no međutim ja nisam ni oka sklopila , već danima , tjednima me muči nesanica , zaspala bi oko 5 , pola 6 ujutro , a noćas nisam uopće mogla spavati. Spava mi se , a ne mogu zaspati , taman da ću utonuti u san i probudi me lupanje srca , nekad i preskakanje. Onda se uznemirim i samo čekam kad će opet , i tako upadam u začarani krug. Inače već skoro dvije godine vučem anksiozu i napade panike , u zadnjoj trudnoći su skroz nestali i bila sam super , no sve se opet pojavilo prije par mjeseci. Non stop mislim o nekim boleštinama , imam sto simptoma ne znam koji su pravi a koje radi psiha , probleme sa želucem , vratnom kralježnicom.... Nikad nisam imala probleme sa spavanjem , spavala sam ko beba i sad me ovo snađe. kaj da radim po tom pitanju ? da ne dojim , popila bi bar pol normabela i bok , ovako ne mogu ništa. sva sam umorna , jadna , ne znam kaj da radim više. Bila sam jučer kod doktorice , rekla mi je da imam gastritis i gerb ( kak je to zaključila bez gastroskopije , ne znam ) i dala mi da izvadim hormone štitnjače i željezo koje mi je nisko sto posto jer nakon poroda mi je hemoglobin bio 84 , a heferol koji sam dobila pila sam možda mjesec i pol i prestala jer mi je teško sjedao na želudac. ali opet , ovu nesanicu anemija ne može izazvat.

  41. #141

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Barca, zašto te čudi nesanica?
    Ti već godinama ne spavaš opušteno noću zbog dece, poslednjih mesec dana si budna noću zbog deteta po 3-4 sata, pa naravno da ti je organizam totalno zbunjen i u rasulu.
    Ti želiš da zaspiš, normalno, ali konstantno razmišljaš o obavezama i napola očekuješ da će se dete probuditi - a najgore je kada te dete trgne iz dubokog sna (bar meni je bilo tako). Pri tome ti se telo već naviklo na režim da si budna deo noći.
    Lupanje srca, gastritis, problemi sa vratom, to su sve "normalni" simptomi neispavanosti i umora. Kao i jaka anksioznost. Tj. ti si stvarno u začaranom krugu, gde bi bar pola tvojih simptoma nestalo kad bi se odmorila i naspavala - kad bi ti tvoja anksioznost dopustila da se opustiš i zaspiš...

  42. #142
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    ovu nesanicu anemija ne može izazvat.
    Možda ne direktno ne nesanicu, ali otežano disanje da.
    Buljiš li u ekrane preko noći? Meni to uspješno s***e san na sljedeća četiri sata.
    Mislim da sam te to već pitala na jednoj od tema.

  43. #143
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    pulinka sve si rekla baš sam o tome razmišljala cijelu noć , odnosno samo sam iščekivala kad će se mala probuditi , pogledam na sat - 5 ujutro , mislim si pa kak se nije dosad probudila , sad će sigurno... okrenem se da idem spavati , a san na oči neće nikako , u 9 sam jedva zaspala , cure su se već probudile , ja sam odspavala dva sata. bolje i ta dva nego nijedan tješim se žuta - buljim u mobitel često prije spavanja , mislim pogledam naslovnicu facebooka , pročitam novine ali nisam primjetila da mi to krade san , čak me znalo i uspavati , npr znam nekad čitati knjigu online , i kako čitam automatski zaspim , što ne bi bio slučaj da maknem mobitel i blejim u strop , onda me samo zaokupe anksiozne misli i tek onda ne mogu zaspati.

  44. #144
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    To ti sasvim sigurno krade san jer svjetlo na mobitelu/tabletu ometa lučenje hormona sna.
    Nekako ne vjerujem da si besane noći provela buljenjem u strop u mraku.
    http://www.monitor.hr/vijesti/plava-...za-san/309423/

  45. #145
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj barca prvotno napisa Vidi poruku
    ..buljim u mobitel često prije spavanja , mislim pogledam naslovnicu facebooka , pročitam novine ali nisam primjetila da mi to krade saddn , čak me znalo i uspavati , npr znam nekad čitati knjigu online , i kako čitam automatski zaspim , što ne bi bio slučaj da maknem mobitel i blejim u strop , onda me samo zaokupe anksiozne misli i tek onda ne mogu zaspati.
    Nadam se da si nocas uspjela malo odspavati!

    Vezano uz ovo imala sam ponekad slicnih problema doma. Ili npr odem na put, mrtva umorna legnem u krevet i ne mogu zaspati. Pusim cak tv ali mi smeta svjetlo ili ne razumijem strani jezik na programu i nista od spavanja. Onda sam slucajno nasla rjesenje. Pustim si (obicno s mobitela) omiljenu (i vise puta gledanu - da je znam napamet) humoristicku seriju na slusalice, okrenem mobitel naopako (da mi ne smeta svjetlo) i pocnem slusati. Cak i kad nisam skroz umorna (npr kad se probudim nakon 3h sna) a imam nekih problema koji me muce ovo me uspava za max 15-20min jer mi okupira misli i tijelo mi se automatski opusti da zaspim. Inace se vrtim u krevetu i na kraju me najvise progone misli kako sad opet necu moc zaspati, kako cu bit premorena, kako moram zaspati - i od toga se jos vise razbudim.

  46. #146
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    evo mene sa starim novim problemima. mala se i dalje budi ali ne u tolikom intenzitetu kao prije. mene u zadnje vrijeme budi iz sna lupanje , preskakanje srca i onda se sva izbezumim. prekjucer me isto tako probudio neki preskok pa lupanje srca , znoj , vrucina , pritisak u prsima , ma strašno nešto. Vidim ja da je vrag odnio šalu , budim muža idemo na hitnu. tlak super , ekg normalan samo sinus tahikardija od straha. Sad non stop razmišljam o tom srcu , užasno sam umorna zbog tog buđenja , stalno osluškujem srce poludit ću više. ne znam jel mi te tegobe izaziva želudac , vratna , ili šta. svi mišići me bole u vratu , lopatice , lijeva ruka , prsti.... ovo je za ne izdržat. ja koja nikad nikakvih problema sa zdravljem nisam imala , sad me sve snađe baš sam jadna. Ne znam što da više kontroliram , prošli tjedan sam radila kks , željezo super na moje čuđenje ,hormoni štitnjače isto ok.

  47. #147

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Joj ja sam ti sigurna da je to napad panike :/
    Prosla sam ih puno takvih.. a sto si vise neispavana, jaci su i napadi..

  48. #148
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Imaš panične napadaje. Uzmi loptice koje se mijese po rukama, ako baš ništa drugo nećeš (odlazak psihologu, aromaterapija, spa / fitnes, ...).

  49. #149

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Meni je cak dovoljno bilo osvjestiti da to stvarno je napad panike.. suprug mi je nasao neku kratku knjigu o tome i kada sam procitala napadi su se poprilicno smanjili.. imam je jos uvijek na mailu pa ako zelis javi mi se u inbox da ti posaljem.

  50. #150
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    evo ja opet imam nocnu budilicu
    tesko zaspe, a nakon toga se budi svako malo...malo cica, pa se vrti, igra, nekak zaspe, ali kratko i onda opet
    i znam da nije uzrok vecera, al pogorsanje u spavanju je nastupilo nekako istovremeno s uvodjenjem vecere
    za poludit

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •