Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 157

Tema: Nocna budilica

  1. #1
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno Nocna budilica

    Pozdrav drage , evo kao što vidite u koji sat pišem curka ima 8 mjeseci, do prije par dana je spavala cijelu noć s jednim ili dva buđenja za dojenje. Spavanje je uvijek između pola 10 i 10 , pokušavala sam ju u više navrata stavljati u 9 kad idu i starije seke ali nikad nije htjela pa sam odustala. Da se vratim na temu, zaspe normalno u pola 10 i oko 1 se probudi i neće spavati. Puže, igra se, malo pocica i nastavi s igrom. Zaspe tek za oko 2 sata i to jedva. Inače, isključivo smo dojili do 7 mj, probala sam joj sa 6 mj dati dohranu ali odbijala je. ni dan danas nije ljubiteljica dohrane, jedva da pojede 3 žličice. Ne znam u čemu je problem, baš sam kronično neispavana , spavam možda sat dva, a ujutro moram biti pri sebi jer imam još dvije zahtjevne curke od 2 i 3 godine koje moram hendlati.

  2. #2
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    A treba joj nekako dat jači obrok uveče. A što neće npr. griz na mlijeku?
    Jel joj idu zubi?

  3. #3
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    Ima 4 zuba, koliko vidim ne izlaze joj trenutno. Ma problem je što neće, probala sam joj dati sve i svašta ali neće, jednostavno pojede 2 žličice i zatvori usta nema šanse da bi dalje jela. Jedino kaj pojede malo više je palenta s tikvicom, sve ostalo kaj joj nudim (rižu s mrkvom, razne žitne kašice, juhicu s piletinom i povrćem, jabuke, kruške...) ništa ne pojede više od dvije žličice. A što se tiče spavanja, možda bi mogla biti ona regresija spavanja, čitala sam malo o tome, mislim ništa drugo mi ne pada na pamet. Evo jučer je bila budna od 1 do pola 4.

  4. #4
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Imate li sva svjetla i ekrane isključene? Spi s tobom ili sama?
    Što se tiče hrane, jeste radili test krvi da nema anemiju? Morala bi imati bar jedan solidan obrok.

  5. #5
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    moja treca je imala tu fazu
    ja sam bila zombi
    probudila se oko 1-2, pocicala i onda skakala i igrala se po 2-3 sata, zaspala oko 4,5....
    pocelo je sa kojih 6-7 mjeseci i trajalo sigurno pola godine
    luda sam bila
    i onda je odjednom proslo
    uzasno je...a nista ne pomaze...
    nista nemam pametno za savjetovati, samo suosjecam...

  6. #6
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    I ja suosjećam....

    I slažem se s ovim što kaže zutaminuta - dati malo jači večernji obrok, makar na bočicu.

  7. #7
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    meni ni vecernji obrok nije pomogao
    uzas
    mislim, to i kad je htjela nesto pojesti
    adaptirano nisam davala, jer nije bilo potrebe, nije falilo mlijeka
    ona kad se probudila je pocicala, al nije htjela spavati
    ni cicati vise...
    ma koma...kad se samo sjetim

  8. #8
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    Nema anemiju, mislim vadili smo krv prije mjesec i pol , hemoglobin i željezo odlično, jedino ako se za to vrijeme nešto promijenilo mada sumnjam. Imamo pregled za nešto manje od 2 tj pa ću pitati doktoricu. Ima skoro 10 kila baš je prava bucka, s obzirom da praktički niš ne jede. Imala sam sličnu situaciju sa starijom curkom, isto odbijala dohranu i bila praktički na mm do 10 mjeseci, isto kilaža super ali jednostavno nije htjela ništa drugo jesti, a kad je počela, jede apsolutno sve. A za to spavanje, nadam se da je to samo faza koja će proći kroz koji tjedan / mjesec, jer baš sam zombi kak kaže Ginger Jedino da još pokušam s malo jačim večernjim obrokom i to na flašicu, jer na žlicu sam probala i ništa, a kaj da joj stavim u flašicu? Npr griz na mlijeku... Kak bi to napravila, izdojiti svoje mlijeko ručno ne mogu, izdajalicu sam poklonila, nikad mi nije ni trebala, kravlje mlijeko još ne smije, kaj mi je onda činiti?

  9. #9
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Neke mame bi bez pol frke u toj dobi napravile i čokolino na kravljem mlijeku .
    Ne znam ni za griz, to je pšenica-gluten, isto mislim da još ne ide po tablicama.
    Moji isto nisu nešto previše jeli do iza godinu dana, samo cuca, a sa spavanjem je bilo svakako...

    Ne znam sto bi ti rekla za dohranu ako kažeš da ionako svega pojede 2-3 žličice. Ne znam kako bi griz pomogao (i da nije gluten i kravlje mlijeko), ako i drugo ne jede... vjerojatno bi i njega pojela 2 žlice... osim da ubaciš u taj griz i šećer i kakao, a onda lakše spraviti čokolino . Šalim se .

    Jedino mi pada napamet kupovne kašice, možda joj nešto od toga bude finije.

    Nemam ideju oko hrane... moji kad su se budili bilo je to zbog cice sto puta, nisu se igrali... ili se to dogodilo par puta.

    A kako ona spava po danu? Možeš li joj uskratiti nešto dnevnog spavanja?

  10. #10
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Mom je obrok prije spavanja definitivno pomogao da bolje spava po noci. A isto vrijedi i za obrok prije dnevnog spavanja. Do 5-6 mjeseci je spavao super, a onda su pocela cesca budjenja. Al kad sam uvela veceru, opet su se prorijedila. Vrijedi pokusat. Pa daj joj taj griz na ad-u, ako treba. Ako upali, bolje nego spavat samo sat dva svaki dan.

  11. #11
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Tablice su odbačene i dijete sa osam mjeseci smije griz, ako mene pitate ja bih ubacila žlicu kikiriki maslaca za mast, slatko i aromu. Prije toga i nakon vađenja s peći umiješati slatko Veronika vrhnje. Finoooo... nema šanse da to ne bi meni netko pojeo!
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 16.11.2017. at 22:12

  12. #12
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Može onda ubaciti i žlicu-dvije maka i čep rakije. Što je sigurno, sigurno je.

  13. #13
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    e, zuta, to je zato sto nisi imala odbijaca dohrane
    ja sam u jednom trenutku ocaja (dvije odbijacice sam imala) napravila cokolino na ad, al to nije htjela ni zlicicu, pljunula je
    al kikiriki maslac tako malom djetetu ja ne bih nikako davala
    Jadranka, blago tebi, od mojih 4 niti jedna nije pocela bolje spavati
    hrana i spavanje im nisu povezani uopce
    doduse, najmanja nema jos veceru, al trenutno dnevni obrok nema veze sa dnevnim spavanjem
    s tim da ova hoce fino jesti...

  14. #14
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Može onda ubaciti i žlicu-dvije maka i čep rakije. Što je sigurno, sigurno je.
    Ozbiljno? Hranu uspoređuješ sa otrovima?

  15. #15
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    rakija nije otrov, rakija je lijek
    zuta, tvoje kombinacije hrane su mi i inace poprilicno cudne
    moram priznati da vecinu toga ja bas ne bih jela

  16. #16
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    al kikiriki maslac tako malom djetetu ja ne bih nikako davala
    Ne vidim zašto ne. Preporuke su sad takve da nema potrebe išta izbjegavati. Čekam Kaae da potvrdi koja i sama ima alergičare.

    Inače za utjehu moj mali nešto nije htio jesti tako u toj dobi i mislila sam da će biti odbijač. Sad je izjelica, zija ko vrabac i viče "papa" čak u snu. Nešto dobro radim, a ne znam što.

  17. #17
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    rakija nije otrov, rakija je lijek
    zuta, tvoje kombinacije hrane su mi i inace poprilicno cudne
    moram priznati da vecinu toga ja bas ne bih jela
    Sve je to u redu. Ali treba prvo probati pa onda dati sud. Napravi griz sa slatkim vrhnjem.

  18. #18
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ozbiljno? Hranu uspoređuješ sa otrovima?
    I još da dodam da se osjećam uvrijeđeno jer je to normalni obrok bio mojim klincima i nisu umrli ni išli na hitnu.

  19. #19
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    bez obzira na preporuke, ja ne bih
    takve alergene u tako ranoj dobi ja radije izbjegavam...

    moje dvije odbijacice i dalje mrlje s hranom...jedu sve, al male kolicine
    al kod njih je i anemija bila problem
    najmanja fino jede i samo se nadam da se nece predomisliti

  20. #20
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Sve je to u redu. Ali treba prvo probati pa onda dati sud. Napravi griz sa slatkim vrhnjem.
    ja ne jedem griz, a za cure ga kuham na mlijeku uglavnom (i to rijetko)
    za najmanju kuham pirov na vodi
    malo smo off...

  21. #21
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ozbiljno? Hranu uspoređuješ sa otrovima?
    A dobro... Sori...
    Al ne znam baš puno mama oko sebe, koje bi djetetu od 8 mjeseci dale kikiriki i vrhnje. Neke jedva i s 18 to daju. No dobro... vidjela sam i one koji daju smoki bebi od 6 mjeseci...
    U svakom slučaju za 8 mjeseci sam još uvijek vise za "zob i jabuka" nego tvoji prijedlozi. I prema mojem iskustvu ako neće jesti, neće ni nešto što je kao fino, pljuvat će sve.
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 16.11.2017. at 23:18

  22. #22
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Djeci treba masti. Ja kad kuham griz nije mi dovoljno da je mlijeko 3.8% još dodam maslaca.

  23. #23
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    A dobro... Sori...
    Al ne znam baš puno mama oko sebe, koje bi djetetu od 8 mjeseci dale kikiriki i vrhnje. Neke jedva i s 18 to daju.
    A dobro, ali sigurno ih znaš fest kaj bi dale kinder bueno i čokolino, jeftine petit kekse i piškote i čokolade kojima je kakao maslac zamijenjen hidrogeniziranim biljnim mastima i saharozom. Meni to nije prihvatljivo i za deset razina gore od potencijalnog alergena koji je inače super izvor proteina, masti.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 16.11.2017. at 23:24

  24. #24
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    ja ne jedem griz, a za cure ga kuham na mlijeku uglavnom (i to rijetko)
    za najmanju kuham pirov na vodi
    malo smo off...
    Baš sam htjela spomenuti pirov gris...ali vidim da ima upućenih. I kukuruz nije loš odabir ili riža.

    Ont.
    barca, što se tiče dohrane - nekoj djeci bolje paše da se počne sa slatkim stvarima (banana, kuhana jabuka, žitarice - moj stariji sin), a nekoj s neutralnim (blitva, mrkva - moj mlađi sin)

    Probaj promijeniti odabir namirnica s kojima počinješ dohranu.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 17.11.2017. at 07:47

  25. #25
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Znam Žuta. Ili su čokolino i petit, ili su jabuka i zob.
    A zar dijete od 8 mj. koje sisa ne dobije dovoljno masti iz majčinog mlijeka?
    Nije mi čak ni kikiriki toliko sporan, nego kravlje mlijeko. Ja sam njega uvela nakon prve godine.
    Ne znam pomoći Barci savjetima o hrani, moji nisu jeli dohranu baš nešto i savjeti da dam "jaču" hranu nisu palili kad je ionako sisa bila glavna, a hrana nešto usput sto se liže sa žlice.

    Zato sam pitala kako spava po danu? Dijete koje može biti budno toliki dio noći vjerojatno to nadoknadi po danu. Može li se tu nešto učiniti?
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 17.11.2017. at 07:49

  26. #26
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ja sam pristalica ovog Zutinog da djeci treba davati hranu s masnocama... mom definitivno mm nije bilo dovoljno poslije 6 (cak i 5) mjeseci. S tim da je u prva 3 mjeseca na mm-u dobio 4.5 kile. Bio je primjetno nervozan i gladan i slabo spavao dok ne bi nesto konkretnije pojeo. Cim bi pojeo prezadovoljna i predobra beba.

    Sto se tice preporuka novih i starih, ja bi to sve uzela sa rezervom... isti koji su se prije 5 godina kleli u tablice dohrane sad ih lakonski odbacuju kao bezvezne... a pitanje je tko je i na temelju cega (kojeg istrazivanja) uopce sastavljao te tablice... Zasto mrkva ide sa 6, a krumpir sa 8 mjeseci. To je sve po meni bilo poprilicno random rasporedjeno. A sad se isto tako smije sve jesti... a opet je pitanje na temelju cega.

    Evo recimo prva dva linka na pitanje povezanosti kikirikija i alergija prilicno jasno govori da je bebama bolje dat nego ne dat kikiriki (preporucljivo cak):
    https://www.healthychildren.org/Engl...-Research.aspx
    http://www.aappublications.org/news/...tAllergy010517

    Mislim da se najbolje u svemu vodit razumom i promatranjem djeteta. Ako mu je nesto fino, i ne stvara probleme s probavom, ja dajem. Ako mu nije fino, ili mu stvara probleme s probavom (ili necim), ja mu ne dajem.

  27. #27
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Nije mi čak ni kikiriki toliko sporan, nego kravlje mlijeko. Ja sam njega uvela nakon prve godine.
    Nisam mislila na to da se daje djetetu da ga pije nego da ga se koristi u pripremi hrane, tipa umak od tikvica, palačinke, griz, i sl.
    Od viška masti glava ne boli.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    meni ni vecernji obrok nije pomogao
    uzas
    mislim, to i kad je htjela nesto pojesti
    adaptirano nisam davala, jer nije bilo potrebe, nije falilo mlijeka
    ona kad se probudila je pocicala, al nije htjela spavati
    ni cicati vise...
    ma koma...kad se samo sjetim
    Moje je iskustvo sa oba deteta ovakvo. S tim što je kod mlađeg deteta trajalo kraće, možda mesec-dva, dok nije prohodao.
    Nisam nikad ustanovila bitnu vezu između hrane i spavanja, mada je mlađi bolje i jeo i spavao, ali starija je imala izraženiji refluks želuca i ni sad ne može da pojede puno hrane odjednom.
    Nije bilo veze ni sa dnevnim spavanjem.
    Ništa nije pomagalo, dok nisu prohodali i dobili još par zuba. A probala sam sve savete koje sam dobila u to vreme, osim kravljeg mleka i čokolina.
    Starija i sad nemirno spava. Mlađi je nešto mirniji. Ali jednostavno su takva deca.
    Ako večernji obrok pomogne, odlično.
    Ali ne bi me iznenadilo da ne pomogne, dok ne prođe samo od sebe.

  29. #29
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam mislila na to da se daje djetetu da ga pije nego da ga se koristi u pripremi hrane, tipa umak od tikvica, palačinke, griz, i sl.
    Od viška masti glava ne boli.
    Moj ga i pije, i jako ga voli. Ne znam otkad ga pije. Vjerojatno od 8/9 mjeseci. Prije toga sam mu davala jogurt.

  30. #30
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    A sad se isto tako smije sve jesti... a opet je pitanje na temelju cega.
    Ne znam jesam li shvatila, ali na temelju toga, čini mi se, da alergije ionako ne odgađa kasnijim uvođenjem namirnica. Ono tipa, ako ima - imat će dao mu sad ili za pola godine.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 17.11.2017. at 08:49

  31. #31
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam jesam li shvatila, ali na temelju toga, čini mi se, da alergije ionako ne odgađa kasnijim uvođenjem namirnica. Ono tipa, ako ima - imat će dao mu sad ili za pola godine.
    OK za alergije... al ne znaci da svaka crijeva mogu sve probavit... Moj je tek nakon godine dana poceo probavljati blitvu. Do godinu dana mu je izlazila kako je i usla A blitva se vjerojatno po starim tablicama dosta rano preporuca.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam jesam li shvatila, ali na temelju toga, čini mi se, da alergije ionako ne odgađa kasnijim uvođenjem namirnica. Ono tipa, ako ima - imat će dao mu sad ili za pola godine.
    A ne znam, žuta, moji su mene trpali svim i svačim osim majčinim mlekom od najranijeg uzrasta, pa sam alergična na sve i svašta.
    Svoju decu sam hranila obrnuto i za sada ne pokazuju izražene alergije.
    Znam da je uzorak mali i nereprezentativan, ali valjda je postojao i neki razlog da se savetuje izbegavanje nekih namirnica u jako ranom uzrastu.

  33. #33
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    A ne znam, žuta, moji su mene trpali svim i svačim osim majčinim mlekom od najranijeg uzrasta, pa sam alergična na sve i svašta.
    Svoju decu sam hranila obrnuto i za sada ne pokazuju izražene alergije.
    Znam da je uzorak mali i nereprezentativan, ali valjda je postojao i neki razlog da se savetuje izbegavanje nekih namirnica u jako ranom uzrastu.
    Koliko ja vidim... malo surfam po istrazivanjima umjesto da radim... debelo je bolje djecu izlagati nego ne izlagati potencijalnim alergenima.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 17.11.2017. at 08:54

  34. #34
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam jesam li shvatila, ali na temelju toga, čini mi se, da alergije ionako ne odgađa kasnijim uvođenjem namirnica. Ono tipa, ako ima - imat će dao mu sad ili za pola godine.
    i ja sam tako nekako shvatila
    ali ne bih bas htjela alergijsku reakciju kod tako male bebe
    prije par tjedana je moja treca zbog urtikarije zavrsila na hitnoj, poslije vecere...buknula je u minuti
    i za minuti bila u bolnici
    vjeruj, nimalo ugodno iskustvo

  35. #35
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    inace, da je obrok pomagao (i da ga je htjela jesti) spavanju, pa naravno da bih ga dala
    ali nije...hbga, nisam imala srece...

  36. #36

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko ja vidim... malo surfam po istrazivanjima umjesto da radim... debelo je bolje djecu izlagati nego ne izlagati potencijalnim alergenima.
    Kako god.

  37. #37
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Kako god.
    Istrazivanja se naravno ne treba drzati al, ako pricamo sto se preporucuje, na temelju ispitivanja, onda je to, cini mi se (nisam detaljno proucavala), izlaganje potencijalnim alergenima. No, ako je neko bas alergican, onda to ne treba na svoju ruku radit...

  38. #38

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Istrazivanja se naravno ne treba drzati al, ako pricamo sto se preporucuje, na temelju ispitivanja, onda je to, cini mi se (nisam detaljno proucavala), izlaganje potencijalnim alergenima. No, ako je neko bas alergican, onda to ne treba na svoju ruku radit...
    Moja mama se držala upravo rezultata tadašnjih istraživanja . Koja su preporučivala AD umesto dojenja i dohranu od početka trećeg meseca života bez ograničenja u namirnicama.
    I ja sam se držala rezultata tadašnjih istraživanja, koja su preporučivala produženo dojenje na zahtev i dohranu nakon šestog meseca života uz postepeno uvođenje potencijalno alergogenih namirnica.
    Tako da, nauka je čudo .

  39. #39
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Moja mama se držala upravo rezultata tadašnjih istraživanja . Koja su preporučivala AD umesto dojenja i dohranu od početka trećeg meseca života bez ograničenja u namirnicama.
    I ja sam se držala rezultata tadašnjih istraživanja, koja su preporučivala produženo dojenje na zahtev i dohranu nakon šestog meseca života uz postepeno uvođenje potencijalno alergogenih namirnica.
    Tako da, nauka je čudo .
    Za ocekivati je da su novija istrazivanja, u prosjeku, pouzdanija od prijanjih istrazivanja... Tako da... tvoja djeca ce davat kikiriki... ili nece

  40. #40
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ma i ja bih tako da imam povijest alergija u familiji. Doduše, partner kaže da je dobio injekcije zbog alergije na jaja kao dijete, ali ja sam to priračunala tome što su na njega odmah navalili svakakvom hranom kada je još bio dojenče. Isto kao slučaj gospođe čije se dijete razboljelo kada je pomiješala ad sa rižinim pahuljicama, koje su tako malom dojenčetu od samo par mjeseci izazvale kaos u organizmu. Da je dala poslije šest mjeseci možda do tog ne bi došlo. Mislim, zaboga, mene su učili da ni mače i cuče ne možemo hraniti prvi tjedan bilo čime osim mlijekom jer dobije gliste. Kamoli onda čovjeka koji je osjetljiv na sve i sva.

  41. #41
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam jesam li shvatila, ali na temelju toga, čini mi se, da alergije ionako ne odgađa kasnijim uvođenjem namirnica. Ono tipa, ako ima - imat će dao mu sad ili za pola godine.
    U pravu si. Kod uvođenja je važno samo da se ne trpa više različitih stvari odjednom, nego da se između osiguraju pauze, kako bi se lakše doveo u vezu uzrok i posljedica. Ali kasnije uvođenje namirnica ima više veze sa zrelošću probavnog sustava (tu se prvenstveno misli na gluten - u našoj prehrani on je uobičajen zbog pšeničnog brašna).

    Još samo da tu natakarim nešto o tablicama - Kaae (mislim) je lijepo negdje napisala da redoslijed ovisi o uobičajenim navikama u pojedinoj kulturi, ali nije u kamen uklesano.

  42. #42
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    Evo ovako, probala sam joj davati malo "jači " večernji obrok, razne kombinacije ali ne pomaže, ona se i dalje nakon što zaspi budi za sat vremena i onda puže po sobi, igra se, uzmem ju k sebi , pocica malo i nastavi dalje , onda probudi i starije cure pa je opće veselje u kući do dva pola 3 ujutro. Ne znam stvarno u čemu je problem, ali znam da više to ne mogu, po danu nemam 2 sekunde mira, a sad ni po noći, jedva se stignem i otuširati , živci su mi na nuli.

  43. #43
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Nije neka utjeha, ali bolje je imati živo nego kilavo dijete.

  44. #44
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Neću te baš utješiti jer sam sa prvih dvoje isto prošla ili budjenje svakih 15/20/45/60 min cijelu noć. Ili isto to igranje 2 sata u sred noći. Ne mogu se sjetiti sto je upalilo, ili sam samo čekala da prodje.

    Ali evo par stvari koje mi padaju napamet:
    - koliko kave, čokolade... kofeina, šećera ti konzumiras u danu?
    - koliko spava preko dana? Može li joj se nešto preko dana ukinuti? Probuditi ju rano, ne dati joj puno spavanja preko dana?
    Vjerujem da kad si koma puno znaci to dnevno spavanje tebi za punjenje baterija, ali da stisneš još malo zube i izmoriš ju
    - koliko ste vani na zraku? Možete li biti više?
    - ima li ikakve šanse da ju netko drugi “preuzme” po noći i pokuša uspavati?

  45. #45
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    P.S. Tuširanje je precjenjeno . Jednom tjedno je sasvim dovoljno .

  46. #46
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj barca prvotno napisa Vidi poruku
    Evo ovako, probala sam joj davati malo "jači " večernji obrok, razne kombinacije ali ne pomaže, ona se i dalje nakon što zaspi budi za sat vremena i onda puže po sobi, igra se, uzmem ju k sebi , pocica malo i nastavi dalje , onda probudi i starije cure pa je opće veselje u kući do dva pola 3 ujutro. Ne znam stvarno u čemu je problem, ali znam da više to ne mogu, po danu nemam 2 sekunde mira, a sad ni po noći, jedva se stignem i otuširati , živci su mi na nuli.
    Kako zutaminuta kaze, nije neka utjeha, ali ovakve stvari obicno rijesi skok u razvoju, koji u pravilu dolazi tek kad si stvarno na izmaku snaga. Nadam se da taj trenutak ni kod vas nije daleko. Sretno!

  47. #47
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    Žuta tu se slažem Bubich - kavu pijem samo ujutro po jednu i to jako slabu s puno mlijeka, čokoladu ne jedem skoro uopće ali volim si predvečer pojesti čašicu sladoleda ili jedan puding. Znači šećera ne konzumiram puno. A njeno dnevno spavanje.... Budi se oko pola 10 , oko 1 prvi put spava sat vremena, i oko pola 4 isto toliko. Znači nije puno. A vjerojatno je onda to samo faza, tješim se da će proći, kaj drugo mala je zahebant i kaj se tiče jela, ništa joj ne paše i na sve zatvara usta osim na palentu, jučer sam joj napravila palentu sa tikvicom i mrkvom, cijeli tanjur je smazala a ja sretna ko malo dijete recite mi još samo jel bi joj mogla napraviti griz npr na rižinom mlijeku?

  48. #48
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Dakle ona si to nadoknadi ujutro do pola 10. Njoj super .
    Ima li šanse da i ti i starije cure spavate do pola 10?
    Ili ju budi u 7-8. Bit ce kenjkava, al ako joj ne daš ni po danu vise od ta 2 sata, valjda će biti preumorna za noćno tulumarenje.
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 25.11.2017. at 06:34

  49. #49
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Mozes gris i na vodi pa spricnuti koju kap mlijeka iz cice

  50. #50
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ja radim griz da bude što masniji. Ide 3.8% mm mlijeko i još ponekad dodam maslac, a danas ću na kraju umješati slatko veronikino vrhnje.
    Ako ne želiš koristiti kravlje mlijeko onda skuhaj na zobenom i dodaj kokos maslac. Ne bih rižino jer kažu da riža i rižine prerađevine, posebno za djecu, imaju arsena.

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •