Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Smanjen zeludac kod ploda na UZ pregledu?! Molimo za vasa iskustva...

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    6

    Početno Smanjen zeludac kod ploda na UZ pregledu?! Molimo za vasa iskustva...

    Drage mame,

    Molimo za vasa iskustva!
    Mi smo 33+ nedjelja..i do sada nam je trudnoca prolazila bez vecih poteskoca - zapravo danas smo dozivjeli mali sok, kada nam je doktorica rekla da postoji mogucnost da je kod bebe nesto manji zeludac...do sada na svim UZ pretragama i 4D (radjen samo jedanput na fetalnom screeningu) sve je bilo odlicno, dr su hvalile napredak bebe, a vec zadnja dva mjeseca je svima jasno da se radi o nesto krupnijoj bebici, te smo danas dobili da radimo i OGTT test (slicno je bilo i sa prvom trudnocom, na kraju ipak sve bilo uredno).

    Preporuka doktorice je da uradimo opet 4D samo da se provjeri zeludac, iako kaze to nista ne mora znaciti, mozda jednostavno je danas bio nesto prazniji u trenutku pregleda, kao sto se zna desiti situacija sa mokracnom besikom (kada je puna zna biti puno veca i pokazivati lazni rezultat). Kaze da ti problemi za zeludcem obicno idu u kombinaciji sa dr. ''anomalijama'' tipa problema sa jetrom ili dijafragmom, sto kod nas nije slucaj, jer je sve OK sa drugim organima, crijevima i sl.

    Da li se nekome od vas slicno desilo, a da je na kraju sve ispalo OK, te beba po rodjenju zdrava i normalnih proporcija??
    Hvala vam unaprijed,
    zabrinuta mama

  2. #2
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Meni su rekli da je opseg abdomena za tri tjedna manji, pa sam morala dolaziti svaka dva tjedna na uzv, radi zastoja u razvoju. Ginica mi rekla da pakujem kofer jer ću možda ranije završit na porodu. Nakon mjesec ili dva kod trećeg dr. na pregledu sve ok i on je zaključio da su nj. kolegice krivo očitale.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 16.11.2017. at 12:14

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    6

    Početno

    Mi smo danas bili a 4D, doktorica misli da je sve OK, kaze nije nista neuobicajeno, ni veci ni manji...prilicno nas je ohrabrila,
    ali eto ''buba je u uhu'' Kaze, cak da po njenoj procjeni beba nije uopce toliko krupna, malo naprednija ali nista preveliko sto bi me trebalo
    opteretiti...

    Drago mi je da ''zutaminuta'' da je i kod vas doslo do krive procjene, tj. da imate i one koji vas ohrabruju!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •