Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Samohrane majke

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno Samohrane majke

    Da li ovdje ima samohranih majki i možete li mi reći odakle crpite snagu i energiju u životu? Mada se u fazama viđam sa svojim mužem i jedno smo vrijeme čak i riješili svoj problem pa smo skupa mogli čak 3,4 tjedna, onda se opet sve raspalo i sve mi se više čini da ću biti samohrana majka.
    Meni se to čini užasno teško, jer muževi kakvi god da jesu veliki su izvor psihičke podrške i snage, a samoj ženi u ovom tradicionalnom i pomalo šovinističkom društvu je izrazito teško. Tu se rijeđe govori o single ženama s djetetom ili djecom i sve je podređeno obiteljima. Tako da se onda takve žene osjećaju manje vrijednima,jer nisu uspjele u nečemu u čemu većina drugih uspijeva.

    Moj muž ima ogroman defekt, da ne želi raditi i moram ga non stop uzdržavati, a sad mi je to sa crkavicom od hzzo naknade i time što mi pomažu roditelji nemoguće. Mogla sam ga uzdržavati mnogo godina, ali jednostavno više ne želim i želim novac koji imam dati za dijete, a ne za odraslu osobu zdravu psihički i fizički koji se navikao ne raditi i izležavati na kauču. S druge strane, roditelji su mu postali nesnosno bezobrazni, pa umjesto da sad kad sam ja trudna i to u poodmakloj trudnoći pomognu više, jer znaju kakvog lijenog sina imaju, oni su mi otvoreno rekli da ga izvolim uzdržavati jer sam mu žena, mada sam im rekla u kakvoj sam financijskoj situaciji. Čak su me u dva navrata i otvoreno napadali.
    I onda ti ljudi, osim što me napadaju, kad im kažem da ih više ne želim vidjeti mi nabijaju osjećaje krivnje, da sam kuja koja ne daje roditeljima od mog muža da vide svoju buduću unuku. Ili zovu moju mamu, da me tračaju a ona je naivna ko grlica, pa im sve vjeruje. A moj muž i dalje ne želi riješiti problem i barem povremeno raditi, nego pušta da ja riskiram svoju trudnoću svađajući se s njegovim roditeljima. Beba mi se danas tako bolno ritala, da sam mislila da su počeli prijevremeni trudovi. Čak sam i plakala od bola..

    Čim zapnem da se zaposli,on jednostavno pobjegne kod svojih..

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    Radio je "čak" tri tjedna nedavno i to zato jer je potpisao ugovor da neće dobiti ništa, ako ne odradi ta tri tjedna. Da nije, ne bi ni to radio. Za to vrijeme smo bili skupa i moglo se. Plaću još nije dobio, mada mu je trebala već stići. I onda mi njegov otac veli da sam sebična, što mi nije dovoljno tih 1700 kuna od tog posla ( koje još nije dobio) i počeo se derati na mene kad sam spomenula da ga šalje meni bez novaca i da se onda čudi što imamo loše odnose,kad dođe kod mene sa 200 kuna, a te jadne plaće niotkuda. A za ta tri tjedna sam mu ja polovicu dala za benzin i gablec! A njegov glupi otac samo zna davati savjete i sr.. kad kažem da idem u Njemačku se zaposliti. Danas mi je njegov otac rekao da "nikad nisam ni lipe zaradila, da sam nesposobna i da nikad neću u životu nigdje raditi". To mi je rekao. Tako da u svojem osmom mjesecu trudnoće slušam uvrede od roditelja mojeg muža, koji su mu prije dali petsto kuna mjesečno za hranu, a sad su to skresali na tristo kuna, a nek ja sve ostalo financiram "kad mi je muž". A znaju da on ne želi raditi, ni pod razno. Beba stiže kojoj treba svašta, ja skupljam novce za nju od te lovice koju dobivam, a njegovi pokvareni roditelji mi šalju svojeg sina kod mene da ja trošim na njega umjesto da to čuvam za bebu!
    A što se tiče ovoga da ja nisam ni lipe zaradila je prokleta laž, jer sam radila par godina fizičke poslove uokolo, mada imam dvije fakultetske diplome. Prvo sam dobila jednu diplomu, pa sam radila par godina, pa sam par godina pokušala imati svoj posao, pa sam upisala drugi fakultet.
    Neki dan sam na osnovi drugog fakulteta, dobila poziv da li želim raditi jer je ta druga diploma deficitarna. Također me prije dva mjeseca zvao jedan drugi čovjek za posao isto. Tako da ta diploma nije bila bezveze već jako teška i deficitarna i vjerujem da će nakon porodiljnog se naći neki posao. Zato sam to i išla! Da ne bi morala raditi vječno te fizičke poslove.
    A meni njegov otac, da sam nesposobna i da nikad nisam radila! A taj čovjek je otišao u prijevremenu mirovinu s 50 na račun braniteljskog staža. Još je pohodio i psihijatrijske bolnice da dokaže da je malo lud, pa da mu daju tu mirovinu. I sad ima veću mirovinu podosta od moje mame koja je bila šefica u firmi i odradila svoj staž skroz do kraja!

  3. #3
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Iskreno, uopce mi nije jasno od cega vi zivite, zasto trpis vec godinama takvog muskarca i njegovu obitelj.
    Biti samohrana majka i imati svoj mir jer u odnosu na ovo vjerojatno dobitak na lutriji.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    Kaos, da to nije normalno. Ali shvatila sam sad da mi je bolje posvetiti se nekome radu jer će me ovi svi glupi odnosi izjesti, a najgore je što to uništava ovu malu bebu u meni. Kad imam posla s njim i njegovima, beba se rita užasno bolno i neugodno. Ne znam koji me vrag tjera da non stop tražim odnose s njima. Valjda mi je dosadno, kad ne mogu u trudnoći raditi. Živim momentalno od naknade od hzzoa, jer sam radila prije toga dovoljno dugo za nju.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    Meni se sve čini da se užasno bojim te promjene i dolaska male bebe, pa kao da namjerno bježim u konflikte i probleme, da ne bi morala razmišljati o tome. A najgore je što sve druge zaboli briga za moju ljutnju, bijes, suze itd i na kraju krajeva jedini tko ispašta je vjerojatno ta mala beba u meni kad se tako bolno rita. Trebo bi me stvarno netko dobro ispljuskati da dođem sebi i shvatim što je bitno, a što ne.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •