Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Problem sa uhom

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    3

    Početno Problem sa uhom

    Pozdrav

    Ovako imam od rodjenja uske sluhovode te kanale u usima i sad imam problem sa uhom ljevim imam osjecaj da ima nest unutra i daje zacepito i stavljal sam parafinsko ulje i isao sam 2 puta na izapiranje uha kod doktorice i nista da izadje nece i sam dobio neki sprej VAXOL da stavljam kao nadam se da ce sta pomoci nekad mi dodje ocepi se na par sekundi super cujem i opet poslje se zacepi to se desilo kad stavio taj sprej..
    To se svako toliko ocepi i bude par mj i opet zacepi nez sta da radim imal kakva operacija da se to uradi da se ti kanali ne zacepe

    hvala lp

  2. #2
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Pokušaj svaki dan barem minutu (zbilja minutu, ne kratko) svako uho ispirati jakim mlazom tople vode iz tuša, direktno u uho. Iz mog iskustva uspješnost jako ovisi o tome kakvu "ružu" imaš na tušu. Moj sad je neki skuplji i nježniji, ali je za ovo lošiji.

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Obrnto prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav

    Ovako imam od rodjenja uske sluhovode te kanale u usima i sad imam problem sa uhom ljevim imam osjecaj da ima nest unutra i daje zacepito i stavljal sam parafinsko ulje i isao sam 2 puta na izapiranje uha kod doktorice i nista da izadje nece i sam dobio neki sprej VAXOL da stavljam kao nadam se da ce sta pomoci nekad mi dodje ocepi se na par sekundi super cujem i opet poslje se zacepi to se desilo kad stavio taj sprej..
    To se svako toliko ocepi i bude par mj i opet zacepi nez sta da radim imal kakva operacija da se to uradi da se ti kanali ne zacepe

    hvala lp
    Ispiranje uha ne daje rezultat ako se prije toga nekoliko dana ne kapa uljem ili 3% otopinom vodikovog peroksida (hidrogen), da se naslage otope. Tek nakon toga pomaže ispiranje uha. Ovisno o tome da li je naslaga masna ili suha, odabire se sredstvo za razmakanje cerumena. Postoje kapi za uho na bazi ulja (to je taj Vaxol, a ima i drugih - na primjer Cerustop). Nakon nekoliko dana upotrebe ponekad se uho spontano očisti pa često noću iscuri sadržaj na jastuk (treba staviti ručnik na jastuk), a ako se to ne dogodi, treba ići ponovno na ispiranje.

    Eh, sad - u slučaju prehlade (što je moguće u ovo doba godine) zna se dogoditi da sluznica otekne i onda se stječe taj dojam začepljenosti. Ne znam... Ponekad pomaže i ispiranje nosa pomoću rhynohorna, jer negativni tlak odčepi uši, ali to je jako individualno.

    Kod prirodno suženih zvukovoda ispiranje treba obavljati najmanje 1x u 6 mjeseci.

  4. #4
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Meni se od tog vodik peroksida napravila ranica u uhu.

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se od tog vodik peroksida napravila ranica u uhu.
    Mora biti 3%, nikako onaj frizerski od 6% ili čak 12%.

  6. #6
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Da, taj od 3 %, baš za uho.

  7. #7
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Postoji vakumsko ciscenje uha, ali u bolnickim ambulantama.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    3

    Početno

    i zab sam napisat kad nagnem glavu na desno ocepi se malo i kad vratim zacepi a za to vaukmsko ciscenje nez ocel oni to hjet neam pojma isao sam 2 put na ispiranje uha i nista kao ne mogu i mozes ici zivim u Ljubljani

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •