Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456
Pokazuje rezultate 251 do 282 od 282

Tema: Božićni kolači 2017.

  1. #251
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja raspucance radim po ovom rceptu
    https://www.coolinarika.com/recept/1040113/

    Stavim pola secera, ne stavim rum nego zacine i naravno umijesam i prasak za pecivo u brasno u prvom koraku. Meni su ti taman slatki (koristim Dorina cok za kuhanje a ona je vc sama po sebi jako slatka) i nisu komplicirani (sastojke uvijek imamdoma)

  2. #252
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Ginger, i meni je neumjereni secer prah izvana previse, u pravu si. Tijesto mi je skroz ok slatko, makar ja radim s orasima a ne sa bademima pa moguce da masnije tijesto podnosi bolje secer.

    Puffici su stvarno genijalni. Jedino, oprez sa pečenjem na jakoj temperaturi - oni su prenjezni za 180 u mojoj pecnici koja pići.
    Sillyme, po tvom cu receptu veceras raspucance. Moram uhvatiti predah od keksića, kuglala sam ih jutros do 5

  3. #253
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    do 5??
    pa pobogu AM sta ti bi?

  4. #254
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Nisam planirala, ali zvjezdice s pekmezom, trodupli snowballsi, puffići i londoneri pa ti vidi. Da, prije toga sam napravila kazan francuske. Kekse pocela valjati u 23 valjda. I dok sam pospremila kuhinju iza toga...pogledam na sat i imam sto vidjet.

  5. #255
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Smijala sam se nocas nad pufficima. Skoro ih nisam radila zbog "pol dana grožđica", na kraju su grožđice skoro toliko i stajale dok su dosle na red, haha

  6. #256
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Ja snowbalse ne valjam u secer. Opcenito nista ne valjam u secer. MM to ne voli. Meni pocne dominirati taj secer u ustima a djeca ni ne znaju za tu opciju.

  7. #257
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Ni ja ih ne valjam, samo lagano zabijelim odozgora preko sitnog cjedila. I to kad se vec ohlade, da ne upiju secer. Prvi puta sam ih vruće uvaljala i bas to nije bilo dobro.

  8. #258
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja snowbalse ne valjam u secer. Opcenito nista ne valjam u secer. MM to ne voli. Meni pocne dominirati taj secer u ustima a djeca ni ne znaju za tu opciju.
    Isto. Eventualno vanili kifle ovlaš posipam štaubom, a i to škrto. Iznimka su mi čokoladne salame, njih valjam na šećeru, ali minimalnoj količini. I poslije višak skinem silikonskim kistom.

  9. #259
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Jučer sam po narudžbi svojih sinova ispekla lješnjak šnitu s čokoladnom kremom. To je jedini krem kolač. Kod nas bolje prolaze klipići i makovnjača...Nisam radila ni makovnjaču ni orehnjaču, nego ekvivalent s nadjevom od rogača i šljivinog džema. Moji to vole. Još razmišljam da li ispeći kakvu tortu, a ne da mi se....budem ja radije ispekla mesnu štrucu sutra, bit će dugačka večer.

  10. #260
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Oduševljenje puffićima je kod mene splasnulo. Ipak su malo prekrcati začinima za moj ukus.

  11. #261
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Moja su se djeca oduševila nepečenom roladom od kokosa koju su probala za Božić pa sam im to napravila (ostalo se ništa nije pojelo do kraja.)
    Ovaj recept: https://www.coolinarika.com/recept/rolada-od-kokosa/
    Posljednje uređivanje od Jurana : 31.12.2017. at 11:30

  12. #262
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ni kod mene se nije nista do kraja pojelo, osim kikiriki bajadere
    bas cudno, nikad manje kolacica nisam napravila, a nikad manje pojedeno....
    jucer sam samo dodala mileramku...

  13. #263
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    AM kod mene doma pufice jedem samo ja, jer volim puno zacina
    a kako ih ispadne bas puno, mislim da cu ih nagodinu preskociti

  14. #264
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    kod nas su najpopularniji bili čoko raspucanci i klasični paprenjaci koje je vertex stavila mislim na prvoj stranici, za njih me djeca stalno pitaju da pravimo ponovo. i milijun komada su super prošli, punila sam ih karamelom pa preko rastopljenom čokoladom, i bili su baš fini.
    sad za novu mi je puna kapa tih suhih sitnih, okrećem se kremastima, jučer sam napravila čokoladnu tortu od umiljate, s tim da sam srednji dio napravila tako da sam sok od (domaćih) mandarina zakuhala s gustinom, i onda gore ganache, trebao bi biti kao nekakav jaffa kolač.
    sad je na redu punjenje princes krafni

  15. #265
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Moja su se djeca oduševila nepečenom roladom od kokosa koju su probala za Božić pa sam im to napravila (ostalo se ništa nije pojelo do kraja.)
    Ovaj recept: https://www.coolinarika.com/recept/rolada-od-kokosa/
    To se i kod mene dobro prodalo, nije se pojelo do kraja, ali ja u startu tu roladu radim od duple smjese, kao i crnu salamu s bademima i grožđicama.

    Sve se uredno jelo, ali ne do kraja jer sam sklonila 2 kutije miješanih u stranu, da ne moram za NG opet ludovati. Husarski poljupci su se pojeli baš baš do kraja (to ovdje zovu milijun komada) a ja ih punim svojim pikantnim džemom od divljih šljiva (cibora). Jedna susjeda se klela da je unutra naranča, a ono niskobudžetni džem, hehehe... Naranču sam stavljala u kuglice od smokava. Njih još nešto ima. Uvijek ostanu zadnje... Zvjezdica nema, mislim da ću kupiti jednu kutiju drugi tjedan.

    Rekapitulacija: medenjaka još malo ima, raspucanih kifla isto, vanili kifla još dosta, crna salama jedna od četiri, prugasta s kokosom isto tako. Čupavcima odavno nema traga, ali njih i ne pečem da stoje. Šareni kuglofi sa suhim voćem su podijeljeni (8 kom najmanje) a vinski još imam doma jedan nenačeti. Taj sutra ide u promet. Od kremastih pojele su se dvije kutije medene pite iz Lidla, a ja sam ispekla samo lješnjakove šnite. Pećnica mi je trebala za mesnu štrucu (to je za večeras), nekoliko rundi klipića i naravno gujdu.

  16. #266
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    ...
    Sillyme, po tvom cu receptu veceras raspucance. Moram uhvatiti predah od keksića, kuglala sam ih jutros do 5
    Jesi mozda ispekla? Kakvi su dojmovi? Zanima me da li ih smijem dalje preporuciti, do sad su svidjeli svima koji su probali ali bi rado i neko van-obiteljsko misljenje

  17. #267
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Vidim da nisam jedina koja nadomjesta pojedene kolače novima. Nisam imala snage puno peći prije Božića. Ispekla sam navrijeme samo pitu od oraha i odmrznula sam štanglice od lješnjaka s čokoladom što sam ih nedavno pekla pa nisu došli gosti. Na sami badnjak sam napravila smjesu za kiflice pa smo obitljeski oblikovali zmije i radili kifle. Ima ih svakakvih Pred dva dana sam još ispekla kolač od mrkve i oraha.

    Pita od oraha i štanglice od lješnjaka su skroz pojedeni. Moj aposlutni favorit mi je ta pita, al sve mi je fino .

  18. #268
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Gotovo je s božićnim kolačima....


    Sad dolazi vrijeme za fanjke, langoše i fritule....a može i krafne, kome nije mrsko...

  19. #269
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja sam za NG bila bolesna, a kako ne pečem puno za Božić sve se bilo pojelo, pa smo si kupili sitne kolače u Amelie, i mogu vam reći da su jako, jako fini.
    Zapravo, fine su im raznorazne čokoladne kuglice, praline, kolačići, a suhi tipa kiflica i krancla nisu ništa posebno (čudno).
    No, sve u svemu, fino, i bili smo jako zadovoljni. Samo jako skupo.

  20. #270
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    eto moji danas pojeli zadnje Božićne, za NG nisam nikaj ni delala

    usput prošlo sve bez francuske

  21. #271
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Francusku nisam radila valjda 10 godina. Nisam ni majonezu kupila već 10 godina

    Kolače nemamo, al jedemo čokolade kojih se nakupilo ispod borova.

  22. #272
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    A ja sam se baš zaželjela francuske koju isto godinama nisam radila, pa sam ju napravila i za Božić i za NG. Doduše, od Ledo povrća za francusku, ali bilo je sasvim zadovoljavajuće.

  23. #273
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Ja sam radila pufiće i kod nas su voljeni. Sljedeći put ću probati recept sillyme za raspucance jer, iako ih je moja kći tamanila, vizualno su nikako ispali. Radila sam cimet zvjezdice u koje je moja kći natrpala bademove arome i vanili šećera i meni su bili skroz preslatki, a većini ljudi se jako svidjeli. Radila sam roladu s bademima i marelicama i to je moj miss kolač i jedne keksiće od maslinovog ulja i lješnjaka kojih malo ispadne pa su oni i prvi otišli. Od mokrih kolača je bila čoko torta. Ta je uvijek mljac. Eto mog božićnog rezimea.

  24. #274
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Mi se nismo pretrgli. Badnjak sam započela sa štrudlom od sira, sama vučem tijesto i spekla 3 runde snowballsa, moji omiljeni. Sinu sam tek za Novu napravila bijelu pitu, al odmah duple kore pa sam neki dan nafilala drugu dozu. U novoj sam kćeri i susjedi priredila duplu dozu ježića pa su se zabavljale umakanjem u čokoladu i kokos nakon zajedničkog spavanca. Još sam napravila i 2 runde vanilin kiflica, al s prženim lješnjacima. Ovaj vikend planiram linzere. Vrlo malo ih punim pekmezom jer samo najstarija kćer i ja volimo s pekmezom, a svi ostali prazne. Uskoro imamo duple ročkase pa se spremam napraviti kokos roladu i kuglice, al od pudinga, ne od mlijeka u prahu. Ah da, radila sam lava cake u obliku torte za doček, tati kremšnitu u obliku torte (obje ću napraviti i za ročkase - brze, bez cifranja, a ukusne) i muffine.
    Fritule su naš česti vikend doručak. 1-2x/mj. A sad se kitica zaželila slanih kiflica, a ja prisjetila keksića s tvrdim ribanim sirom od prhkog tijesta.

  25. #275
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Joooj, slani kifli i pivski slanci....mljac...

    Ja sam osim kolača ispekla i puricu za Božić i gujdu za NG, napravila francusku 2x (po pola smjese, da mi dugo ne stoji) uz obje pečenke, a dogodilo se da francusku ni mlince nisam probala.

    Ono u čemu su se moji sinovi udavili bili su varaždinski klipići od miješanog bijelog i integralnog brašna (to je ovdje poznato kao Amaltheini klipići - vrlo sličan recept imam). Baš se vidi da su moji sinovi narasli, više ih veseli crni rižoto, pršut i francuska nego svi kolači.

    Mučili bi se sa sitnim kolačima još i sad da nije moj mlađi odvukao pristojnu količinu u savez radioamatera, pa su nam oni pomogli razdužiti kolače.

    Danas možda napravim langošice, moj stariji ih obožava.

  26. #276

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    ma daaaj, a zbog njih sam se vratila na forum


    išlo je Adio Mare...zaboravila sam kako se ovdje odgovara
    Posljednje uređivanje od princess puffy : 14.03.2018. at 21:27

  27. #277
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    a meni već godinama ne prolazi Božić bez princess-pufića

  28. #278

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    Citiraj Marija prvotno napisa Vidi poruku
    a meni već godinama ne prolazi Božić bez princess-pufića

    jupiiiiiiiiiiiiiii

  29. #279
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, prepisujem iz tekice:

    Antonija kolač

    2 dl mlijeka
    2 rebra ribane čokolade
    250 g margarina
    250 g šećera
    To prokuhati...

    200-250g Albert keksa, ranije izmrviti
    250 g oraha ranije nasjeckati

    U kuhanu vruću kremu umiješati orahe i kekse. Ostaviti 5min da se malo prohladi i stegne.

    Kremu rasporediti na oblatnu i pokriti drugom. Pritisnuti nečim teškim.

    * * *
    Eto, to je recept.smjesa bude oko prst debela kad se razmaže. Kore treba okr2nuti glatkom stranom prema van, tako da rešetkasta drži kremu.

    U ovo se može dodavati rum i grožđice po volji.
    Može li u ovo umjesto oraha kokos
    Nadam da se margarin stavi u ohlađenu smjesu

  30. #280
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Može li u ovo umjesto oraha kokos
    Nadam da se margarin stavi u ohlađenu smjesu
    Da, može kokos.
    Margarin - moja svekrva to sve zajedno kuha baš kao što piše, jer se tada ljepše razmaže. Gusto je zbog količine keksa. Ja dugo nisam radila.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 09.10.2020. at 14:42

  31. #281
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Da, može kokos.
    Margarin - moja svekrva to sve zajedno kuha baš kao što piše, jer se tada ljepše razmaže. Gusto je zbog količine keksa. Ja dugo nisam radila.
    To onda idu samo dve oblatne? Deblja rebra unutra

  32. #282
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    To onda idu samo dve oblatne? Deblja rebra unutra
    Da, točno tak.

Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •