Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 65 od 65

Tema: Preseljenje u drugu skolu

  1. #51
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Lol, Mima

    Hvala vam na lijepim zeljama! Valjda ce biti ok.

  2. #52
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    sretno, laumi!
    drago mi je da su prvi dojmovi dobri

  3. #53
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    sretno!
    bit ce sve ok

  4. #54
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    sretno!

  5. #55
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Polako i ja vjerujem da ce biti sve ok. On kaze da su djeca u razredu ok, a i da su profesori ljubazni prema njemu. Bas se vidi da je zadovoljan. A ako i bude kakvih problema, strucna sluzba mi ulijeva povjerenje.

  6. #56
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    laumi, baš mi je drago.
    D. je od početka godine u novoj školi, ne iz istog razloga, ali ima dodirnih točaka. Odluka se pokazala jako jako dobrom.
    Nije to laka odluka, ali čini mi se da mi svi skupa malo i previše zaziremo od promjene škole. Ne znam odkud zapravo toliki strah i oprez - najčešče bude sve u redu, bilo da su razlozi tehnički ili neke drugačije prirode.

  7. #57
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    Polako i ja vjerujem da ce biti sve ok. On kaze da su djeca u razredu ok, a i da su profesori ljubazni prema njemu. Bas se vidi da je zadovoljan. A ako i bude kakvih problema, strucna sluzba mi ulijeva povjerenje.
    laumi jako, jako sam sretna zbog vas

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    laumi, baš mi je drago.
    D. je od početka godine u novoj školi, ne iz istog razloga, ali ima dodirnih točaka. Odluka se pokazala jako jako dobrom.
    Nije to laka odluka, ali čini mi se da mi svi skupa malo i previše zaziremo od promjene škole. Ne znam odkud zapravo toliki strah i oprez - najčešče bude sve u redu, bilo da su razlozi tehnički ili neke drugačije prirode.
    vertex ,
    ljudi općenito zaziru od promjena u životu a promjene su tako dobra stvar, i jedino je mijena konstanta.

  8. #58
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Mi smo brinuli kako ce to preseljenje proci jer je M. malo specificno dijete, osjetljiv, nizeg samopouzdanja i nespretan u socijalnim odnosima. Medjutim, iznenadio je i sebe i nas, odlicno se snasao. I u odlicnu okolinu je dosao, bas mi se cini da su si profesori dali truda oko njega, da se osjeca dobrodoslo. Nije lako na polugodistu doci u novu skolu.

  9. #59
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo brinuli kako ce to preseljenje proci jer je M. malo specificno dijete, osjetljiv, nizeg samopouzdanja i nespretan u socijalnim odnosima. Medjutim, iznenadio je i sebe i nas, odlicno se snasao. I u odlicnu okolinu je dosao, bas mi se cini da su si profesori dali truda oko njega, da se osjeca dobrodoslo. Nije lako na polugodistu doci u novu skolu.
    Drago mi je da je sve ok. Nadam se da će ostati tako ili krenuti na još bolje. Očito mu je baš bilo svega dosta... Stara škola nije bila neko ugodno iskustvo, ali ova promjena je veliki plus za njegovo samopouzdanje i društvene vještine. Sretno mu bilo, a i vama s njim!

  10. #60
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Da, bas mu je bilo svega dosta, cak su mu se i ocjene pokvarile.

  11. #61
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Ne zelim sad ruzno pisati o staroj skoli, tamo ima divnih uciteljica i profesora i za neke mi je bas zao sto mu vise nece predavati. No, okolina u novoj skoli je u cjelini puno, puno bolja, od sastava razreda pa nadalje.

  12. #62
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    Ne zelim sad ruzno pisati o staroj skoli, tamo ima divnih uciteljica i profesora i za neke mi je bas zao sto mu vise nece predavati. No, okolina u novoj skoli je u cjelini puno, puno bolja, od sastava razreda pa nadalje.
    Pa da, objektivno ima puno veze i sastav razreda ili više razreda - to je nešto što nikako ne možeš znati unaprijed, tko će se upisati s tvojim djetetom u isti razred... Ali isto tako učitelji (i općenito osoblje škole) nose se na različite načine s tim izazovima.

    Ne namjeravam duljiti. To je kao i posao - neka radna mjesta nam ne odgovaraju zbog okruženja, pa ih mijenjamo ako možemo. Ako ne možemo...štaš...

    Nek dijete uživa. Nakon svog iskustva od ranije, stvarno je zaslužio.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Zna li netko koji zakoni i pravilnici reguliraju preseljenje u drugu školu (osnovnu), koja nije kvartovska škola?
    Znam da škola može odbiti upis, ali mora li to obrazložiti , tj. moraju li postojati neki opravdani razlozi ili može samo reći ne i to je to, bez obrazloženja?

  14. #64
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa Vidi poruku
    Zna li netko koji zakoni i pravilnici reguliraju preseljenje u drugu školu (osnovnu), koja nije kvartovska škola?
    Znam da škola može odbiti upis, ali mora li to obrazložiti , tj. moraju li postojati neki opravdani razlozi ili može samo reći ne i to je to, bez obrazloženja?
    Imaš i drugi topic o tome - ovdje: http://forum.roda.hr/threads/54856-U...u-ne-pripadate

    Službeni dokumenti i upute nalaze se ovdje, na portalu e-građani: https://gov.hr/moja-uprava/obrazovan...jena-skole/224

    Piše da su roditelji dužni upisati dijete u školu u koju pripada po mjestu stanovanja, a može se dijete upisati i u neku drugu školu uz odobrenje ravnatelja, ako to ne povećava upisnu kvotu.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Peterlin hvala

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •