Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 65

Tema: Preseljenje u drugu skolu

  1. #1
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno Preseljenje u drugu skolu

    Ima li netko iskustva s preseljenjem djeteta u drugu skolu zbog vrsnjackog nasilja?
    Sin je 6. razred, radi se o fizickom nasilju i verbalnom zlostavljanju. Strucna sluzba ne reagira kako bi trebalo.

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li netko iskustva s preseljenjem djeteta u drugu skolu zbog vrsnjackog nasilja?
    Sin je 6. razred, radi se o fizickom nasilju i verbalnom zlostavljanju. Strucna sluzba ne reagira kako bi trebalo.
    Svojevremeno smo to razmatrali, ali smo odustali (nije naš sin bio toliko nezadovoljan školom i razredom koliko mm i ja, pa to ni blizu nije bio toliki problem... Osim toga, imao je nezahvalnu kombinaciju stranih jezika, smjena, glazbene škole i sl. pa je to organizacijski bilo teško rješivo.).

    Susjeda je svog sina preselila u susjednu školu (iz istog razreda u koji je išao i moj sin). Nadam se da će ti netko imati svježije informacije, ali u vrijeme kad sam se ja raspitivala o tome, nisam bila naročito zadovoljna aktivnostima razrednika i stručne službe, pa sam "po drugo mišljenje" otišla k školskoj liječnici koja je bila nadležna za obje škole. Za preseljenje učenika na zahtjev roditelja piše se dopis (zahtjev) Učiteljskom vijeću. Mora se željena škola složiti da ga prima, tako da možda ne bi bilo loše da najprije odeš u novu školu raspitati se kakva je procedura, imaju li mjesta i što oni misle o tome. Ima za to i neki rok, mislim da je bilo da se to treba obaviti do početka drugog polugodišta za tekuću pedagošku godinu.

    Ne bih sad raspredala koje su prednosti i nedostaci, jer nikad ne možeš znati kako će to proći dok se ne dogodi, ali ako vam je voda došla do grla - samo naprijed... i sretno!
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 28.11.2017. at 09:18

  3. #3
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Hvala, Peterlin!
    Da, prvo sam se namjeravala raspitati u 2-3 okolne skole. Sin se do sad nije zelio premjestati, ali sad je i njemu vec dosta.

    Zanimalo me kakva su iskustva nakon preseljenja u drugu skolu, je li strucna sluzba i razrednik u novoj skoli malo vise "paze" na dijete, da i u novoj skoli ne bi bilo problema.

  4. #4
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Nisam razumijela na koje probleme u novoj školi misliš. Da paze na tvoje dijete koje je zapravo žrtva nasilnika?
    Zar nije problem u tom djetetu koje je nasilnik? Tj. tko god verbalno i fizički zlostavlja.
    Samo tvog sina? Sto je s ostatkom razreda?

  5. #5
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Ne mogu ici ovako javno u detalje jer smo vec nesto pokrenuli protiv strucne sluzbe.
    Sastav razreda je takav da ima nekoliko djece s problemima u ponasanju. Nije moj jedini kojeg zlostavljaju, ali on je najvise na piku. Tijekom ovih 6 godina se nekoliko djece vec prebacilo u druge skole.

    Zanimaju me iskustva djece koja su se zbog nasilja prebacila u drugu skoli, pazi li pojacano strucna sluzba u novoj skoli da dijete i tu ne bi postalo zrtva zlostavljanja.

  6. #6
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam razumijela na koje probleme u novoj školi misliš. Da paze na tvoje dijete koje je zapravo žrtva nasilnika?
    Zar nije problem u tom djetetu koje je nasilnik? Tj. tko god verbalno i fizički zlostavlja.
    Samo tvog sina? Sto je s ostatkom razreda?
    zavisi od slučaja do slučaja, ali često puta djeca koja su žrtve nasilja su sama po sebi plaha i nježna i ne znaju se izborit za sebe, što zlostavljači odmah nanjuše, pa se lako dogodi da isto dijete i na drugom mjestu bude žrtva sličnog takvog tipa.
    Odgovorno bi bilo i sa djetetom žrtvom raditi na jačanju samopouzdanja i socijalnih vještina, pogotovo u situaciji koja je stresna sama po sebi kao što je promjena škole, a minimum bi bio da učitelji i razrednik pripreme novi razred i u početku malo potaknu prihvaćanje novom učenika.

  7. #7
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Razumijem. Hvala.
    Nemam iskustva. Sretno!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam razumijela na koje probleme u novoj školi misliš. Da paze na tvoje dijete koje je zapravo žrtva nasilnika?
    Zar nije problem u tom djetetu koje je nasilnik? Tj. tko god verbalno i fizički zlostavlja.
    Samo tvog sina? Sto je s ostatkom razreda?
    Joooj, to ti je u stvari komplicirana tematika i meni je skroz jasno zašto laumi pita to što pita.
    Iz razreda mog sina jedno dijete se tako prebacilo u drugu školu iz vrlo sličnog razloga, u 5. razredu. Koliko sam kasnije čula (ali ne znam detalje), u novoj školi bili su bitno zadovoljniji nego u staroj. Reakcije u staroj školi nakon premještanja (razred, razrednica) bolje da ne komentiram
    Laumi, budući da se radi o velikom koraku, uzmite si vremena i raspitajte se u potencijalnim novim školama o svemu što vas zanima. Mislim da nema univerzalnog odgovora na pitanja koja imaš, nego treba otići na razgovor sa stručnom službom u drugim školama.

  9. #9
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Posebno me zanimaju iskustva u O. S. Matije Gupca pa ako netko ima dijete tamo, pliz javite se.

  10. #10
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ako ti se netko i javi, to će vjerojatno biti svakava iskustva za škole od svakuda. Jesi u kontaktu s tima koji su se prebacili i možeš li saznati konkretno za te škole koje su vam opcija?

  11. #11
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Tanja, naravno, prvi mi je korak da se raspitam u potencijalnim novim skolama, a pitam i ovdje da vidim kakva su iskustva.
    Imamo i mladje dijete u toj skoli, no njoj je ok i nju ne bismo premjestali.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    Zanimaju me iskustva djece koja su se zbog nasilja prebacila u drugu skoli, pazi li pojacano strucna sluzba u novoj skoli da dijete i tu ne bi postalo zrtva zlostavljanja.
    Jako mi je žao što imate takvo iskustvo .
    Ja ga nemam, ali sam zgrožena nekim stvarima koje slučajno vidim u starijim razredima kad dođem po dete pred školu, i jasno mi je da ni kod nas stručna služba ne briljira.
    Ja bih na tvom mestu pokušala da se maksimalno informišem unapred o sastavu potencijalnog razreda, osobi koja je potencijalni razredni i atmosferi u razredu.
    Po mom iskustvu, dobar razredni može da uradi mnogo više nego sama stručna služba, još ako je u pitanju razred gde su se od učiteljice nadalje negovali zdravi i normalni odnosi u razredu, onda ne bi trebalo da bude nikakvih problema.

  13. #13
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Bubilo, ova djeca su se prebacila u skolu koja je nama predaleko, a njima je zgodna jer zive blize toj skoli.

  14. #14
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Razgovaraj sa stručnom službom. Ja sam djecu prebacivala iz jedne škole u drugu, ali razlog nije bio zlostavljanje, niti sam ih prebacivala u toku školske godine, međutim napravila sam to tek nakon razgovora sa stručnom službom nove škole, nakon što sam se uvjerila da ta stručna služba doista funkcionira. Nadam se da ćete naći rješenje. Mi smo si zeznuli život jer sad moramo djecu vozikati, ali smo se s druge strane preporodili jer je komunikacija sa školom i mnoge druge stvari neusporedivo bolje.

  15. #15
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja bih ti savjetovala da ga prebacite u 'redovno' vrijeme, znači na polugodištu ili na početku nove šk godine, prebacivanje usred godine potiče naklapanja svake vrste.

  16. #16
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala, Peterlin!
    Da, prvo sam se namjeravala raspitati u 2-3 okolne skole. Sin se do sad nije zelio premjestati, ali sad je i njemu vec dosta.

    Zanimalo me kakva su iskustva nakon preseljenja u drugu skolu, je li strucna sluzba i razrednik u novoj skoli malo vise "paze" na dijete, da i u novoj skoli ne bi bilo problema.
    Ovo je zeznuto pitanje i nema jednoznačnog odgovora... Dijete koje se preseli u drugu školu obično je pridošlica i jako ovisi o sastavu razreda kako će to izgledati, ali nema baš nikakvog načina na koji to možeš prije ustanoviti. Bilo bi lakše ako u novom razredu tvoje dijete ima nekog poznatog (s igrališta, iz glazbene...svejedno).

    Puno ovisi i o razredniku, čak više nego o stručnoj službi. Odrade oni to na SRZ. Obično se na prvom roditeljskom spomene svima da je u razredu novi učenik, bar je tako kod nas bilo (doselila se učenica iz drugog grada). Ali u višim razredima nema nikoga tko može stalno i trajno koordinirati komunikaciju između učenika. U periodu početka privikavanja na novu školu preporučljio je otići ne samo na razredne nego i na predmetne informacije iz ključnih predmeta, pogotovo ako je djetetu nešto od toga bilo problematično. Možeš zamoliti razrednika da ga se stavi što bliže ploči (kako bi ga nastavnici imali na oku, a drugi učenici manje ometali).

    Nisam pametna što bi se još moglo napraviti za bržu socijaliazciju - to je nešto što tvoje dijete mora samo odraditi. Ali ako ima negativno iskustvo iz stare škole, vjerojatno će mu dobro doći ako ga u novoj barem ostave na miru. Istina je pak da ti nikad ne znaš kako će to biti - kad dođe novi učenik, ostali ga "testiraju" (ne mislim time ništa zločesto - to je tako) i postoji period u kojem će on vidjeti tko mu se od novih suučenika sviđa, a i oni će procjenjivati njega. Korisno je ako se pokaže suradljiv (razmjena zadaća, lektire, koječega + pomaganje).

    Moj stariji je imao teeešku adaptaciju na srednju školu (to se vidi tek kad se malo odmakneš) i u prvoj godini me psihologinja pitala da li je on i inače tako zatvoren. Nije imao problema u učenju, nego se njoj činilo da je osamljen. Što da kažem - da, njemu duuugo treba da uspostavi bliske kontakte i prijateljstvo. Površno je dobar sa svima, ali teško i polako se otvara. Odahnula sam, jer me u osnovnoj školi nikad nitko u višim razredima nije to pitao, a moj sin je napokon negdje od sredine drugog razreda stekao dobrog prijatelja, još dva tri redovna prijatelja, a sa svima iz razreda si je u ok odnosima. On je često voljan drugima pomoći i to ljudi cijene, nije tužibaba ni tračer, tako da se dobro uklopio. Ali njegovu relativno zatvorenu osobnost i samodovoljnost je teško promijeniti. Takav je i gotovo.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 28.11.2017. at 10:10

  17. #17
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih ti savjetovala da ga prebacite u 'redovno' vrijeme, znači na polugodištu ili na početku nove šk godine, prebacivanje usred godine potiče naklapanja svake vrste.
    Pa to se tako i radi, ali PRIPREME se moraju odraditi sada. Nije prekasno, a ni prerano. Baš je pravi trenutak.

  18. #18
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Radi se i prebacivanje usred godine, zato sam i savjetovala laumi da to ne naprave.

  19. #19
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Radi se i prebacivanje usred godine, zato sam i savjetovala laumi da to ne naprave.
    To se radi samo u slučaju hude sile. Bolje je na polugodištu, ne zbog naklapanja nego zbog ocjena. Naklapanja treba spriječiti razrednik i stručna služba nove škole tako da se na SRZ i roditeljskom jasno kaže "takva i takva stvar".

  20. #20
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa to sam i napisala, ne razumijem uopće zašto me ispravljaš?!

    Dakle, laumi, osim ako vam nije velika sila nemoj premještati dijete usred godine u drugu školu. Ne pišem to bezveze, nego znam takav slučaj da je dijete usred godine premješteno, i znam što se o tome pričalo.
    Sprečavanje naklapanja od strane stručne službe i razrednika nije baš jednostavan posao.

  21. #21
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih ti savjetovala da ga prebacite u 'redovno' vrijeme, znači na polugodištu ili na početku nove šk godine, prebacivanje usred godine potiče naklapanja svake vrste.
    Da, da, nikako prije polugodista. A mozda bismo pricekali i do sljedece sk. godine, sad jos samo razmisljamo i raspitujemo se.

  22. #22
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa to sam i napisala, ne razumijem uopće zašto me ispravljaš?!

    Dakle, laumi, osim ako vam nije velika sila nemoj premještati dijete usred godine u drugu školu. Ne pišem to bezveze, nego znam takav slučaj da je dijete usred godine premješteno, i znam što se o tome pričalo.
    Sprečavanje naklapanja od strane stručne službe i razrednika nije baš jednostavan posao.
    A zakaj ti misliš da te ja ispravljam? Ne kužim...

    Uostalom, ako već znaš za slučaj, mogla si ženi malo više i šire o tome napisati.

    Over and out.

  23. #23
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Mima, mozes mi i na pp napisati o slucaju za koji znas, pliz.

  24. #24
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Da, mogu, neću svakako to pisati javno.

  25. #25
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Nemam iskustva ali mi je jako žao da ti se takve stvari događaju i da se to događa a da stručna služba 'ne može ništa'. Strašno mi je to, neshvatljivo.

    Moja je ove godine krenula u 1. razred i bila sam šokirana da je u prvom tjednu prvog razreda krenulo maltretiranje i zlostavljanje. Nije u razredu moje J. nego razred do u koji idu djeca koja su s njom bila u vrtićkoj grupi. Dječak se u prvom tjednu namjerio na dijete s određenim zdravstvenim poteškoćama, zatvarao ga u wc itd. i naravno škola sliježe ramenima. Meni dođe da si počupam kosu s glave kad vidim tako nešto, ne mogu to razumjeti. Što se to događa s našim društvom u kojem su nasilnici zaštičeni.

    Nadam se da ćete uspjeti uspješno riješiti.

  26. #26
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je zeznuto pitanje i nema jednoznačnog odgovora... Dijete koje se preseli u drugu školu obično je pridošlica i jako ovisi o sastavu razreda kako će to izgledati, ali nema baš nikakvog načina na koji to možeš prije ustanoviti. Bilo bi lakše ako u novom razredu tvoje dijete ima nekog poznatog (s igrališta, iz glazbene...svejedno).
    Tako je, ovo sam zaboravila spomenuti. Kad sam prebacila starijeg, njemu je bilo vazno saznati tko ide u taj razred. Kad je vidio na popisu (škola objavljuje popis učenika par dana prije početka šk. g. jer imaju područne škola) da ima i jedna djevojčica iz druge države, zaključio je da sigurno neće biti jedini novi i to mu je bilo dovoljno. Uklopio se odmah i to vrlo dobro. Mlađem je bilo važno da ima par imena iz vrtića (kad je pošao u 5. razred!) u školi, ne nužno u razredu, također se odmah uklopio.
    Ako je tvoj sin smiren s tim da promijeni školu, onda mu uklapanje vjerojatno neće biti problem, unatoč razlogu promjene škole.

  27. #27
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Prije nije htio ni cuti za promjenu skole pa nismo inzistirali, sad sve vise naginje tomu.
    Bojim se kako bi u tom slucaju islo navikavanje jer je dosta osjetljiv i ima nisko samopouzdanje (to rjesavamo tretmanima kod psihologa).

  28. #28
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Ne ulazim problematiku, već samo da kažem da su moji promijenili školu i mogu reći sve pozitivno. Prilagodba prošla odlično i podržavam odluku da se prebacite.
    Klinci mijenjaju školu iz xy razloga i brzo se priviknu. Sretno Vam želim!

  29. #29
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Oka, je li razlog promjene skole bio neki problem ili ste se preselili?

    Moj klinac tesko prihvaca promjene pa o ovome trebam jako dobro razmisliti.
    Posljednje uređivanje od laumi : 28.11.2017. at 11:17

  30. #30
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    seli
    ako se nije do 6. razreda ništa riješilo
    neće ni kasnije
    dapače
    bit će sve gore

  31. #31
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Selidba je bila razlog, klinci 3. i 5. razred. I oni su nježni, pravedni, kulturni i svašta nešto dok se drugi za sebe jako dobro znaju izboriti. Ali kažem, unatoč mojim velikim strahovima sve je prošlo hvala Bogu super.
    Bilo bi dobro da možda nađeš kakvu preporuku za školu ili razred kako bi bila malo sigurnija u odluku s obzirom na situaciju, mislim da bi ti to barem malo pomoglo.

  32. #32
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Znam da nisi tražila savjet, ali ovi imaju super radionice, neki ciklusi radionica su besplatni, za djecu žrtve nasilja:http://www.tesa.hr/
    Imaju i on-line podršku koja je besplatna.

  33. #33
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Ma sve mi je korisno. Hvala, cathy!

  34. #34
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    seli
    ako se nije do 6. razreda ništa riješilo
    neće ni kasnije
    dapače
    bit će sve gore
    slažem se
    laumi, želim vam da sve riješite i budete zadovoljni

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    napisat ću ti pp

  36. #36
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Hvala vam na postovima i privatnim porukama!

  37. #37
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Mi smo selili curu (7.razred) prije mjesec dana, doduse ne zbog nasilja, zbog drugih stvari i sve je super proslo.

  38. #38
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Preselili smo ga u drugu skolu, danas krece prvi dan. Nadam se da ce se dobro prilagoditi.
    I pedagoginja i ravnateljica i razrednica mi se cine super, dosta smo razgovarali o svemu.

  39. #39
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Sretno.

  40. #40
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Sretno, držim fige da bude sve super.

  41. #41
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    Preselili smo ga u drugu skolu, danas krece prvi dan. Nadam se da ce se dobro prilagoditi.
    I pedagoginja i ravnateljica i razrednica mi se cine super, dosta smo razgovarali o svemu.
    Sretno! Držim fige da prilagodba prođe brzo i da se odmah vidi promjena na bolje.

  42. #42
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Sretan novi početak!

  43. #43
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Setno!!

  44. #44

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Sretno, držim fige !

  45. #45
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    sretno i šaljem tone pozitivnih vibri ~~~~~~~~~~~~~~~~~

  46. #46
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    sretno

  47. #47
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Sretno!

  48. #48
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Sretno!!!

  49. #49
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    laumi nek vam je sa srećom!

    Djeca znaju biti divna kad im dođe novi učenik/ica, evo mene danas zove kćerka oduševljena da ima jedno lijepo iznenađenje dal' hoću čekat da dođem doma ili da mi odmah kaže.

    Kad ono: Mama došla nam je nova učenica Sara, sjedi ispred mene, svi joj pomažemo da se snađe i ja sam joj danas nekoliko stvari objasnila/pomogla...priča meni moja L. sva onako oduševljena, uzbuđena i sretna što im se Sara pridružila.

    I vama želim takvu reakciju od drugih učenika iz razreda
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 15.01.2018. at 14:12

  50. #50
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Oh my sweet summer child

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •