Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567
Pokazuje rezultate 301 do 316 od 316

Tema: Objektiviziranje ženskog tijela

Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008

Početno

Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Odgovor je vrlo jednostavan za muške, ništa specijalno, ne radi se o uzbuđenju, ni ničem takvom nego im je jednostavno lijepo usput vidjeti ženu.
    Svijetli trenutak, ništa više. Digneš glavu od stroja, vidiš nešto lijepo, nasmiješ se i radiš dalje.
    Uopće ne razmišljaju o sexu.
    Pa da, al kako nemaju fotke nekog lijepog mjesta ili kućnog ljubimca, neku karikaturu, vic, mudru izreku ili svoju žene na kraju krajeva, ako je baš tako nevino.

Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008

Početno

I ja radim u okruženju s barem 80% muških. Nisam nikad vidjela neprimjerenu fotografiju. Verbalni dio bolje da ne komentiram.
    Nisu ti muškarci ništa bolji ljudi od ovih Anemoninih kolega, naprosto je ozračje takvo da to nikako nije prihvatljivo ponašanje. Eto to ozračje na širem prostoru mi fali.

A isto tako mi je zanimljiv taj fenomen zdrave hrane i zdravog života prihvaćen među istom tom populacijom s jedne strane, a s druge strane štovanje silikonskih, botoksiranih, fotošopiranih ljepotica s enormnom količinom šminke na licu.

Datum pristupanja
    Mar 2010

Početno

Valjda je stvar u naslijedu. Ako kad se zaposlis, su takve fotografije, onda ih i ti stavljas, gledas. Ako ih nema, trebas biti ozbiljno zainteresiran da ih postavis po firmi.
    Recimo meni bi to bio problem... Pa bih poskidala bar u svojoj prostoriji. Ne zato sto vrijedaju mene kao zenu, vec mene kao covjeka. Jednom sam maknula screensaver s nekom meni imbecilnom porukom Cuelha na kompu koji je nas vise koristilo. Stavila sam logo firme a na pitanje zasto, jednostavno objasnila da mi islo na zivce.

Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011

Početno

Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Ono sto mi smeta jest manjak ikakve vjestine. Eto ovo micanje guzovima mi skroz ok, al ono slikavanje evo mene dok se budim...
    Kako misliš manjak vještine? Ajde ti slikaj sebe dok se budiš i reci je l isto? Znaš koliko pripreme to zahtjeva... i tih fotki sigurno ima 30, a ne 1 .

Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011

Početno

Mi skoro sve žene u uredu imamo na zidu nekog brad pitta ili slično.
    Ljepši mi je od zimske idile i mačeta i kučeta.

jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008

Početno

I ja radim u firmi gdi je nekolicina zena, a u pogonu je zapravo samo par žena. Po radionama ima mada tih kalendara, ima ih i u par kancelarija koje su nužno vezane uz proizvodnju. Istina ponekad i pogledam kaj je na slici a dosta je provokativno.oni koji imaju takve slike pretežno su ih stavili u neku polutamu.
    S druge strane mi po kancelarijama imamo eventualno sliku djece ili djeci crtež, ili ekstremno veliku sliku nas ih izradaka
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 09.12.2017. at 12:44

Datum pristupanja
    Mar 2010

Početno

Pa al eto meni to pripremanje za slikanje nije vjestina. I moje neuko oko ne vidi toliku razliku izmedu mene ujutro i tih starleta ujutro. Sve ima neku svoju poetiku. Moja nije puder u zoru, osim od sinoc .... Naravno, drago mi je da ne biraju svi istu. Samo to mi je kao konfekcija... Nije svaka majica umjetnicko djelo, i ne pomaze ni to da kosta puuuno.

Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008

Početno

Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Kako misliš manjak vještine? Ajde ti slikaj sebe dok se budiš i reci je l isto? Znaš koliko pripreme to zahtjeva... i tih fotki sigurno ima 30, a ne 1 .
    Neš ti vještine... kajgod.

Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011

Početno

Na pola se šalim, al na pola i ne.

Mislim da je u to naslikavanje uloženo puno truda. Nije to samo puder od sinoć ili jutros. (I ja sam u toj kategoriji “od sinoć” ). ... to je šminkanje ravno profesionalnom šminkanju. Danas se cure više ne šminkaju “puder + rumenilo + maskara i sjenilo + ruž. Barem mlade cure oko mene. To je puno više komada “osnovnog alata” koji ne znam ni nabrojati. To su sati i sati uloženi u učenje o tome i nabavljanje šminke (novac ne spominjem). Meni je način na koji se mlade cure oko mene (moja generacija frendica ne) danas šminkaju vještina ravna bilo kojoj drugoj koju treba svladati. Ne mislim na kvantnu fiziku, nego npr. na pečenje kolača ili pletenje. Ja takvu vještinu šminkanja neću nikad svladat .

Uz sve to imaju i odgovarajuću odjevnu kombinaciju, pozadinu, interijer ili eksterijer, detalj i priču... nemaju podbradak ni podočnjake, ne škilje i ne žmire... prava poza i pravo svjetlo... imaju pravi filter... većina tih fotki izgleda kao da su ih slikali profesionalni fotografi...

Ne moramo to zvati vještinom, al mislim da je u većini slučajeva u nastajanje fotke koja skuplja lajkove uloženo je puno truda i vremena. Koje netko može smatrati bezveze utrošenim vremenom. Al je to puno više od jednog okidanja fotke.

Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004

Početno

Ne znam je li me vrijeme pregazilo (jest), ali zaista se ne mogu uživjeti u vrijednost okidanja fotke koju će neka ona okačiti na društvenu mrežu. Ako od toga živi, odlično, neka, ali ne mogu se diviti.

Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007

Početno

Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam je li me vrijeme pregazilo (jest), ali zaista se ne mogu uživjeti u vrijednost okidanja fotke koju će neka ona okačiti na društvenu mrežu. Ako od toga živi, odlično, neka, ali ne mogu se diviti.
    bit će da je vrijeme, slažem se s tobom.

Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011

Početno

Ko se divi?
    Samo kažem da mislim da ulažu puno vremena/truda u to.

ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006

Početno

Super dokumentarac na ovu temu, jučer na HRT3, pa tko može gledat propušteno, zanimljivo je:

http://www.imdb.com/title/tt6039532/...?ref_=tt_ov_pl

Radi se o tzv. "idols" u Tokiju tj. Japanu, kako žene tj. djevojčice (mislim da najmlađe imaju oko 9 god) za koje se (mislim) smatra da su nevine streamaju svoje snimke, imaju followere (mahom muškarci, od 18 do dobi 60) i drže koncerte i muškarci na to troše pare, a one se nadaju da njih zanima njihova pjesma i ples (i zanima, ali zapravo su usamljenici koji su seksualno zainteresirani za te djevojčice/žene). Prati se jedna koja se nada da će joj to bit odskočna daska za karijeru pjevačice, ali, barem tijekom dokumentarca, to se ne događa, ostaje u uskom krugu internetskih pratitelja koji je prate i u živo. Oblače se u one njihove kostime, školske uniforme... i od toga žive (neke).

cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007

Početno

on-line gejše :D

bar stopala ne smanjuju...
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 11.12.2017. at 10:01

ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006

Početno

Evo još malo:

http://www.sfweekly.com/film/film-film/tokyo-idols/

Tamo imaju neki opskurni miks - seksualnosti i nevinosti - koji tamošnje muškarce pali. Ne smanjuju stopala, ali smanjuju godine... tj. neke su na rubu pedofilije - iako su susreti samo rukovanja, koja se naplaćuju, i koja žene / cure doživljavaju kao da im se njihovi "očevi/braća" (tako zovu fun-ove) dive, a njih securityji moraju micat da se ne zadrže u držanju ruke svog idola dulje od određeni broj sekundi. I onda neki tinejdžeri govore da prate curice od 9 god, jer da su starije... bile bi im prestare. I oko toga se obrće ogromna lova, jedan od fanova je potrošio na koncerte tih idola tipa vrijednost stana.

I, naravno, nove 9-godišnjakinje žele biti idoli jer društvo govori da je to prihvaćeno i ti funovi (mislim da se zovu "okate") postaju mainstream.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 11.12.2017. at 10:06

ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006

Početno

I tate i mame pružaju podršku toj nekoj koju kamera prati. Prvi put se malo ušokiraju kad čuju da pjesmice tinedjžerke pjevaju muškarci od 40+ godina i malo se boje, ali poslije sve OK. Znači, iz subkulture, to postaje mainstream kao ženski izbor, a samo neki tamo intelektualci rogobore protiv toga, drugo je stila - a... ako ih veseli... (i jedne i druge), no harm done stav. Fakat me podsjetilo na twerkericu i tatu.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 11.12.2017. at 10:13

Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567

Pravila pisanja postova

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •