Stranica 9 od 9 PrviPrvi ... 789
Pokazuje rezultate 401 do 420 od 420

Tema: Objektiviziranje ženskog tijela

  1. #401
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Tražila sam, ali nisam pronašla, da je itko na normalniji način prenio ovu vijest:
    http://www.index.hr/black/clanak/dob...i/1029374.aspx

    (ako netko ne želi dat klik indexu da bi "dobro pogledao fotke ovih ljepotica", vijest je da je Međunarodni sajam automobila u Ženevi odlučio da neće više "ukrašavati" štandove sa seksi starletama koje poziraju oko auta, već će na štandovima raditi normalno obučeni ljudi koji znaju nešto o proizvodu. Navodno su se za to odlučili nakon pritiska metoo kampanje)

  2. #402
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    genijalan mi je ovaj Indeks koji bi htio biti neki liberalni portal, ali ne izdrži srce junačko nego opale ovakav naslov - katastrofa

  3. #403

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Nije sve samo u crticima vec i do roditelja. Neki roditelji misle da je cool ako
    se djecica oblace kao veliki...pogotovu roditelji kojima je jako jako jako bitno sam
    svoj izgled (stime mislim da zele i
    moraju uvijek biti u trendu, markirana roba itd itd. - sta je ok jer je to njihova stvar i svakom svoje) i oni to proiciraju na svoju djecu i ne razumiju da su djeca djeca!! Koliko puta cujem u parku
    kako mame kukaju zasto je djete otislo u
    pjesak a obukla mu nove markirane tenisice, zasto je palo na travu jer mu je obukla nove traperice, zasto je se bas sada moralo pokapati sladoledom
    kad je bas mu danas obukla bjelu ralph lauren polo majicu (ok je i to
    imati, ali treba se znati
    prilika kad ces obuci..pusti djete da uziva u sladoledu i da bude djete u parku a ne slatka luka)

    Jucer u vrticu sam vidjela
    malu koja je nosila suknjicu,mrezaste one naljonke crne i dole cizme neke boots. Meni je to bilo strasno za viditi, nije prilicilo to jednom dijetetu. To
    mi spada pod “lolita look”. A da ne pricam o tome da je jucer bilo -13.


    Sta stime zelim reci je...djeca zele
    biti nekada kao odrasle osobe i imati stvari kao odrasli. Neke Curice se zele sminkati, decki mozda nositi tatine kljuceve od auta i mobitel nositi okolo....i sada vide neku djecu koji
    to SMIJU i IMAJU i tako pocinje onda
    mjerenje izmedju ko je cool ko ne, ko
    je skime sprijateljen ko ne,
    ko kome prilazi..... i onda mala lijepe curice misle sa su ruzne ili decki
    da nisu dovoljno cool.

  4. #404
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Tražila sam, ali nisam pronašla, da je itko na normalniji način prenio ovu vijest:
    http://www.index.hr/black/clanak/dob...i/1029374.aspx
    Sad će sajmovi izgubiti barem 30 % posjetitelja i 50 % medijske pokrivenosti.

  5. #405
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    da, već sam vidila komentar "bilo bi bolje da su ukinuli aute, a ostavili cure"

  6. #406

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Mima, a ne znam, eto meni je strasno depilirati dlake na nogama u cetvrtom osnovne zimi kako na treningu ostale curice ne bi vidjele dlake. Ja ni sebi ne depiliram noge zimi za treninge gdje se presvlacim. I naravno, mozda sam zapustena i higijenski neispravna... Nemam kcer pa mozda lupetam i mozda bih malenoj kupila kremu i depilirala da ne pati presvlaceci se... Sad bez kceri mislim da ne bih ni u ludilu i da bih u toj situaciji trenirala reci im Koje dlake? Ste lude?

  7. #407
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Eto meni to zaista nije strašno, ako to djevojčicu smeta i želi maknuti dlake, zato što joj se ne sviđaju ili zato što joj to druge djevojčice komentiraju, ne vidim niti jedan razlog da bi mi to bilo strašno.

    To miče li odrasla žena dlake ili ne miče, i u koje godišnje doba ne vidim kakve ima veze - odrasloj ženi nitko ne brani da makne ili ne makne sove dlake (osim društvenih normi).

    btw. pitanje koje dlake je možda vaidno ako dlaka nema, a inače bi odgovor mogao biti: te crne pet centimetara duge koje imaš po nogama.

  8. #408
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    casa, ne depiliraju se cure u 4. osnovne jer nose najlonke i žele glatke noge, nego se u toj dječjoj dobi teško nose s ranim pokazateljima puberteta, posebno ako ih to razlikuje od drugih curica, ako su jedine.
    kasnije se opuste i nije to tako strogo, u 8. razredu su već sve dostigle jedna drugu, obično već sve nose grudnjake, neke se briju, neke ne, ali sve su dlakave i smrde ako se ne istuširaju
    nije to estetska operacija nego 3 minute britvicom, zašto da dijete pati zbog dlaka.

  9. #409
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ja se slažem s mimom i am.
    moja ide u 4. razred i nema dlake, pa to nije issue, al oko toga stvarno ne bih fitiljila i uvjeravala ju da nema dlake i da koje dlake, a dijete ima crne, pet centimetara duge dlake po nogama

  10. #410

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Pa ni ja nemam pet cm duge crne dlake na nogama.. Zapravo, mozda je dio mog razumijevanja situacije u tom sto nisam jako dlakava... Ili to ne vidim...

  11. #411

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    casa, ne depiliraju se cure u 4. osnovne jer nose najlonke i žele glatke noge, nego se u toj dječjoj dobi teško nose s ranim pokazateljima puberteta, posebno ako ih to razlikuje od drugih curica, ako su jedine.
    Ovo moram potpisati iz svog dečjeg iskustva. Roditelj koji se pravi da ne primećuje da mu je dete (muško ili žensko, nebitno) u pubertetu i ne pomaže mu kroz te promene, stvarno ne čini nikakvu uslugu detetu, naprotiv.
    Ako devojčica sa 10 godina i dalje izgleda kao devojčica, onda ima smisla reći "koje dlake?"
    Ali ako je već izgledom bliže devojci, onda joj treba pomoći da se oseća dobro u svom telu.
    Neko je već napisao na nekoj temi o depilaciji dece, ne sećam se ko, da je stvarno prezahtevno očekivati od desetogodišnjeg deteta da se hrabro suprotstavlja normi lepote koju mahom ne krše ni odrasle žene.
    Isto kao što bi kupila desetogodišnjakinji grudnjak ako joj objektivno treba, ili nekakav dezodorans, ili sapun za masnu kožu i šampon za masnu kosu, a ne bih se pravila da ne vidim nikakve promene.

  12. #412

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Eto razuvjerile ste me.. Samo ja stvarno ne mogu zamisliti te velike crne dlake na ijednoj djevojcici te dobi koju poznajem. Meni se cini da se to radi jer se to radi. Ono, djevojcice vide da se to radi, pa i one zele, ne zbog dlaka, vec kao pokazatelj odrastanja.

  13. #413
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    A ne znam, ja sam prvi put obrijala noge isto negdje u petom osnovne, bez da sam se o tome uopće konzultirala s mamom. Doduše, i da jesam ne bi napravila ništa pametnije jer se i moja mama brije a ne depilira ali ona nije tako dlakava kao ja. Trebalo mi je valjda 20 godina depiliranja da se brijanje prvih godina neutralizira i dlake na nogama oslabe i prorijede.
    Moja je kćer naslijedila pamet i ljepotu ali i majmunsku mi dlakavost, šta ću joj ja. Prošle je zime, dakle u četvrtom osnovne bila jako nesretna zbog dugih crnih dlaka po potkoljenicama i htjela je neko rješenje. Odvela sam je na depilaciju toplim voskom kod kozmetičarke i bila je presretna s glatkim nogama. Nakon toga je još dvaput bila na depilaciji, sad već dugo dugo ne, dlake su rješe i svjetlije a i njoj manje smeta.
    Ne znam šta bi postigla time da joj to nisam dozvolila i da sam je uvjeravala da su dlake prirodne i lijepe vjerojatno samo to da bi iz obrijala u kadi i usrećila se kao ja.

  14. #414
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Eh, dok ja pošaljem post deset drugih s istim iskustvom.

  15. #415

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    I ja sam majmunski dlakava. I MM. I deca mi. Ćerka je došla iz porodilišta sa dlakavim ušima, MM kao kompletno dlakava beba :D.
    Sa 10 godina sam uveliko izgledala kao da mi je 14 zbog ranog puberteta. Ćerka ima skoro 9 i po svemu sudeći, rani pubertet je nasledila od mene.
    Pri tome smo svi anemično blede kože sa venama koje se provide, ja mogu da se pržim mesec dana na najjačem suncu i biću u najboljem slučaju tek malo preplanula.
    Imamo divnu kosu i trepavice, doduše :D. Ali noge...ah.
    Posljednje uređivanje od pulinka : 02.03.2018. at 15:21

  16. #416
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Ja sam '71 godište, i kad sam imala 11, glatke noge definitivno nisu bile jedini trend (naše drugarice u školi uglavnom su nosile duge dlake koje su se kovrčale po najlonkama).

    A ja sam bila mršava, kasno sam ušla u pubertet, više sam svijetla nego tamna... ali sam imala dlakave noge, na mamu.

    I bilo me sram nositi suknju i bermude po ljeti, ništa nije pomagalo to što me mama uvjeravala da mi dlake nisu ni preduge ni pretamne, da je to prirodno i lijepo , da se to u njeno vrijeme dečkima sviđalo
    (meni na pameti nisu bili ni dečki, ni prijateljice, meni samoj su te dlake bile ruuužne). Pa sam ih ogulila dedinom britvicom.

    E da, ništa nije vrijedilo ni to što je Lastan rekao da su dlake OK
    (u stilu, samo lutke su skroz glatke, a vi valjda ne želite biti nečije lutke?!)

  17. #417
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    A ne znam, ja sam prvi put obrijala noge isto negdje u petom osnovne, bez da sam se o tome uopće konzultirala s mamom. Doduše, i da jesam ne bi napravila ništa pametnije jer se i moja mama brije a ne depilira ali ona nije tako dlakava kao ja. Trebalo mi je valjda 20 godina depiliranja da se brijanje prvih godina neutralizira i dlake na nogama oslabe i prorijede.
    Moja je kćer naslijedila pamet i ljepotu ali i majmunsku mi dlakavost, šta ću joj ja. Prošle je zime, dakle u četvrtom osnovne bila jako nesretna zbog dugih crnih dlaka po potkoljenicama i htjela je neko rješenje. Odvela sam je na depilaciju toplim voskom kod kozmetičarke i bila je presretna s glatkim nogama. Nakon toga je još dvaput bila na depilaciji, sad već dugo dugo ne, dlake su rješe i svjetlije a i njoj manje smeta.
    Ne znam šta bi postigla time da joj to nisam dozvolila i da sam je uvjeravala da su dlake prirodne i lijepe vjerojatno samo to da bi iz obrijala u kadi i usrećila se kao ja.
    Slažem se s tobom, a čeka me isto.
    Moja je nasljedila ljepotu i pamet na mene, al dlake na ćaću

  18. #418
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Moja od 6.r.brije pazuhe i zimi i ljeti iz higij.razloga jer to bude stvarno prašuma. Tamnoputa je i ljeti izrazito pocrni, ali dlake po nogama posvijetle pa se stvarno jako slabo vide.

  19. #419
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    kad sam rodila prvo dijete pomislila sam kako sam sretna što je dečko (iako sam željela djevojčicu) jer neće imati problema s depilacijom.
    ja sam feministkinja od osnovne škole, čim sam prvi put čula za sufražetknje ideja me potpuno obuzela, ali nikad nisam imala hrabrosti oduprjeti se depilaciji. vjerojatno i zato šro sam jako dlakava, toliko da bi me svaki novi ginekolog otpratio s uputnicom za kontrolu hormona.
    druga je priča što nisam redovno depilirana jer nisam redovna ni u čemu. tako da moja kćer zna kako izgledaju moje noge u raznim fazama i kako izgleda depilacija voskom kod kozmetičarke i to joj se sve čini kao prosječan život, kaoodlazak frizeru npr.
    mislim da je važno voljeti sebe,kakva frazetina, kako bi curice odrastale s idejom da dlaka sim,špekec tam,nije razlog za nesreću i mržnju same sebe.
    vjerovala sam da je to užasna fraza dok mi nisam razgovarala s nekoliko velikih djevojaka (oko 20god) čije su majke moje frendice i koje su ponavljale kako je važno odrasti uz majku koja ne drami oko izgleda i koja uživa u životu

  20. #420
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    to mi se cini prilicno tocno.
    ne znam sto je sve utjecalo na to, ali mi je jako drago da kod svoje cure i njenih frendica vidim jedan prilicno zdrav odnos prema tijelu, izgledu, odjeci i sminki.
    stvarno me to veseli. nikako ne bih zlasluge pridala samo sebi/mm-u, mada smo se naravno trudili.

Stranica 9 od 9 PrviPrvi ... 789

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •