Molim vas, da li je netko imao slicnu situaciju ili zna sto napraviti... ljuta sam, jadna, bijesna na sve to skupa...

Imam bebu koja ce sada 6mj, nezaposlena i zdravstveno osiguranje sam imala preko supruga.
On je unazad 2 god promjenio 3 firme. U prve dve su me automatski prijavili kad i njega, moje zdravstveni nastavilo ici uredno.
8.9. Je dao otkaz u staroj firmi i 18.9. Se zaposlio u novoj.
20.11. Mi je doma doslo rjesenje da mi je 8.9. Ukinuto zdravstveno osiguranje i time takodjer i rodiljna naknada.
Gdje je pukla veza, zasto nisam opet prijavljena automatski - ne znam. U firmi kazu da nisu oni krivi, pravnik u hzzo-u da je firma kriva. A sve to se lomi nama preko kicme.
Ni na jednom salteru nam nisu rekli da mi moramo nesto posebno naglasavat da se mene prijavi. I da treba kako to da je u prve dve firme sve islo automatski?
Suprug mi je 2 dana nakon rjesenja ponovo sredio zdravstveno preko sebe ali i dalje ostaje naknada koja nam je, ne moram posebno naglasavat, JAKO bitna.
Naglasit cu da mi je 20.10. Uredno sjela naknada za 9.mj i to je jos jedan razlog zasto nismo nista ni posumnjali.
Znam da je zakonski rok 30 dana za zdravstveno i 8 dana da se javi za bilo kakve promjene u svezi naknade ali kako da ISTA javim kada ni ne znam da je do promjene doslo?!
Pravnik je rekao da moramo predat zalbu (jesmo) i sad cekat da nam gospoda odobri ili odbije istu i da to moze potrajat mj-2 dana ali da on "sumnja" da ce ju uvazit.

Ako sam ja opet zdravstveno osigurana zasto ne mogu pokrenut novu rodiljnu?
Zasto moje dijete i ja uopce dolazimo u tu sitiaciju da nam je zbog greske neke 3. Osobe iz firme naknada neizvjesna?

Moja kolegica je pod slicnim okolnostima ostala bez zdravstvenog osiguranja i naknade, otisla u hzzo, odlucila ga sama placati i isti tren predala papire za novu naknadu.
Nikakvu zalbu ni nista nisu trazili od nje a kamo li odlucivali o istoj.

Molim vas, recite mi u cemu je stos, sto dalje da radim, kakva uopce prava moje dijete i ja sada imamo??