Pokazuje rezultate 1 do 31 od 31

Tema: Socijalni ginekolog - Zagreb

  1. #1
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno Socijalni ginekolog - Zagreb

    Pitam za kćer.

    Možete li mi preporučiti dobrog socijalnog ginekologa u Zagrebu kod kojeg ima mjesta i ne čeka se se previše dugo na pregled. Bilo bi poželjno da nije predaleko od mjesta gdje stanuje, a to je Vinogradska ulica.

    I još dodatno pitanje, gdje se u Zg ide ako imate neki akutni ginekološki problem? Ima li neka hitna gin. ambulanta gdje se može doći bez uputnice?

    Hvala unaprijed

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Bodulica prvotno napisa Vidi poruku
    Pitam za kćer.

    Možete li mi preporučiti dobrog socijalnog ginekologa u Zagrebu kod kojeg ima mjesta i ne čeka se se previše dugo na pregled. Bilo bi poželjno da nije predaleko od mjesta gdje stanuje, a to je Vinogradska ulica.

    I još dodatno pitanje, gdje se u Zg ide ako imate neki akutni ginekološki problem? Ima li neka hitna gin. ambulanta gdje se može doći bez uputnice?

    Hvala unaprijed
    Odgovor na dodatno pitanje: znam da Sv.Duh ima hitnu ginekologiju. Ima i KBC Sestre Milosrdnice hitnu ginekologiju - ovdje sam nešto našla: http://www.zagreb.info/zg-info/dezur...e-sluzbe/19709

    Što se tiče socijalnih ginekologa, tu je situacija takva da je (koliko ja znam) vrlo teško naći mjesto jer su prebukirani. Pogledaj ovdje popis domova zdravlja (samo Zagreb Centar): http://www.zagreb.hr/dom-zdravlja-zagreb-centar/1770

    Kći ti je studentica? Postoje upute kako ide zdravstvena zaštita studenata koji su izvan Zagreba - evo tu nešto ima (ovo sam prvo našla, ali svaki fakultet ima svog liječnika): http://www.agr.unizg.hr/hr/article/2...dija_u_zagrebu

    Ako tvoja kćer još nije prebacila karton iz mjesta stanovanja, a treba uputnicu, možda ju može dobiti od svog dosadašnjeg liječnika. Sretno!

  3. #3
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Hvala Peterlin.
    Kći nije studentica, zaposlena je. Ima prebivalište u Zagrebu. Liječnika opće prakse i stomatologa je bez problema našla, ali ginekologa za sad bezuspješno traži. Trenutno ima nekih problema pa nije sigurna gdje da to riješi. Na kraju krajeva može otići i privatno ovaj put, ali za ubuduće joj ipak treba socijalni ginekolog.

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    nek pita na Črnomercu Baruna Filipovića Renata Obrad, ne znam jel trenutno prima, ali je ok

  5. #5
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Da. Dosta su pretrpani. Mozda neki malo izvan centra?

  6. #6
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ovdje imaš popis liječnika sa brojem osiguranika

    http://www.hzzo.hr/zdravstveni-susta...-zastite-u-rh/

    (popis zdravstvena zaštita žena)

    Obzirom da je max broj osiguranika po liječniku 9000 ne djeluju mi baš prebukirano

  7. #7
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Genijalna ginekologinja je moja dr. Đurđa Žigmundovac Klaić (Dom zdravlja željezničara, iza hotela Esplanade), ne mogu je dovoljno nahvaliti koliko je topla, srdačna, savjesna i stručna! Ne znam prima li, nazovi i probaj se ubaciti 01 3782 828, parni ujutro.

  8. #8
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Hvala svima. Nadam se da će se negdje što brže ipak uspjeti upisati.

  9. #9
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    Biserka knezic frkovic na malesnici? Nije blizu a moglo bi biti mjesta, ja tamo nikad ne cekam dulje od 5 min. Malo je daleko, ali bus 134 vozi taman do ordinacije.

    Sent from my HTC Desire 825 using Tapatalk

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Nek ode u HZZO (Mihanovićeva, Klovićeva...) i traži da joj kažu koji liječnici imaju mjesta.

    Tako meni djecu nije opća praksa, njih 5-6, htjelo primiti nakon pedijatra jer kao nemaju mjesta, pa sam otišla u HZZO i tamo su mi izlistali za moje područje. I onda sam s tom info došla kod prve liječnice. Morala ih primiti.

  11. #11
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Nek ode u HZZO (Mihanovićeva, Klovićeva...) i traži da joj kažu koji liječnici imaju mjesta.

    Tako meni djecu nije opća praksa, njih 5-6, htjelo primiti nakon pedijatra jer kao nemaju mjesta, pa sam otišla u HZZO i tamo su mi izlistali za moje područje. I onda sam s tom info došla kod prve liječnice. Morala ih primiti.
    Ovo je odličan prijedlog. Baš bih mogla provjeriti ima mjesta kod nekog od soc. ginekologa iz mog kvarta.

  12. #12
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Imate popise svih liječnika u Hrvatskoj sa brojem osiguranika a onom linku koji sam gore postala. To su mi poslali iz HZZO-a, kad sam im slala mail u vezi liječnika opće prakse.

    http://www.hzzo.hr/zdravstveni-susta...-zastite-u-rh/

    Malo niže na stranici su excelice sa popisima


    • Popis doktora ugovorenih u djelatnosti opće obiteljske medicine (.xlsx)
    • Popis doktora ugovorenih u djelatnosti zdravstvene zaštite predškolske djece (.xlsx)
    • Popis doktora ugovorenih u djelatnosti zdravstvene zaštite žena (.xlsx)

    Tada su mi rekli i da je maksimalni broj osiguranika po ginekologu 9000, tako da prema tom podatku ispada da kod svakog ginekologa u Zgb zapravo ima mjesta.

  13. #13
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Evo kopiram mail

    vezano za postavljeni upit upućujemo Vas na web stranice Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje www.hzzo.hr ->Zdravstvena zaštita pokrivena obveznim zdravstvenim osiguranjem -> Ugovoreni sadržaji zdravstvene zaštite u RH, na kojima imate popis doktora primarne zdravstvene zaštite ugovorenih u djelatnosti opće/obiteljske medicine, djelatnosti dentalne zdravstvene zaštite i djelatnosti zdravstvene zaštite žena sa brojem upisanih osiguranika i adresama ordinacija. Maksimalan broj osiguranih osoba po timu za djelatnost opće/obiteljske medicine je 2 125, za djelatnost dentalne zdravstvene zaštite 2 375, a za djelatnost zdravstvene zaštite žena 9 000. Izbor doktora vrši se popunjavanjem, odnosno potpisivanjem tiskanice Izjave o izboru/ promjeni izabranog doktora u ordinaciji novoizabranog doktora koji ima mjesta upisu, te verifikacijom iste pri najbližoj službi zdravstvenog osiguranja prema sjedištu ordinacije, a u slučaju nemogućnosti upisa možete se obratiti direktno ravnateljstvu Doma zdravlja.

  14. #14
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je odličan prijedlog. Baš bih mogla provjeriti ima mjesta kod nekog od soc. ginekologa iz mog kvarta.
    Info sa HZZO-a, niti jedan ginekolog u Zagrebu nije prešao kvotu od 9000.
    Ova koju bi ja ima 6500 i ne prima nove. i ne možeš joj ništa.

  15. #15
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Info sa HZZO-a, niti jedan ginekolog u Zagrebu nije prešao kvotu od 9000.
    Ova koju bi ja ima 6500 i ne prima nove. i ne možeš joj ništa.
    Ma... nema veze. Meni se samo ne da klipsati u drugi kvart. Ionako sam kod privatnika već godinama, ali treba mi uputnica za bolničko liječenje tu i tamo.

  16. #16
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ma... nema veze. Meni se samo ne da klipsati u drugi kvart. Ionako sam kod privatnika već godinama, ali treba mi uputnica za bolničko liječenje tu i tamo.
    Meni ima veze jer moram negdje upisati djecu.
    Moj ih ne želi jer više nismo u njegovom kvartu.

  17. #17
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Meni ima veze jer moram negdje upisati djecu.
    Moj ih ne želi jer više nismo u njegovom kvartu.
    A jesi li probala pitati školskog liječnika? To je obično dobra špaga.

  18. #18
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    A jesi li probala pitati školskog liječnika? To je obično dobra špaga.
    Da ali ne za ovu koju bi ja.
    U principu ih mogu ubaciti u neki novi tim, a to ne želim.

  19. #19
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Da ali ne za ovu koju bi ja.
    U principu ih mogu ubaciti u neki novi tim, a to ne želim.
    Vjerojatno imaš dobre razloge za to, ali ne sviđa mi se postupak, bez obzira na obrazloženje da niste u istom kvartu.

  20. #20
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Vjerojatno imaš dobre razloge za to, ali ne sviđa mi se postupak, bez obzira na obrazloženje da niste u istom kvartu.
    I meni je bez veze. Ima plakat da upisuje djecu svojih pacijentica. Kada sam pitala, rekao je da mu po adresi nismo više u kvartu i da ne može.
    Možda mi zamjera jer sam ga u trudnoći samo koristila za uputnice sa privatnim nalazom.
    Iako sam mu objasnila da je taj privatnik moj ginekolog 20+ godina.
    A on na mene prima naknadu od socijalnog isto 20+ godina.
    Posljednje uređivanje od Cathy : 01.12.2017. at 14:44

  21. #21
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Nek ode u HZZO (Mihanovićeva, Klovićeva...) i traži da joj kažu koji liječnici imaju mjesta.

    Tako meni djecu nije opća praksa, njih 5-6, htjelo primiti nakon pedijatra jer kao nemaju mjesta, pa sam otišla u HZZO i tamo su mi izlistali za moje područje. I onda sam s tom info došla kod prve liječnice. Morala ih primiti.
    odličan početak dugogodišnje suradnje

    znam, djeca trebaju imati liječnika, ali princip je da se upisuju kod liječnika kod kojeg su roditelji

    zato mi postupak Chatynog ginića nije u redu
    kakve veze ima jesu li u kvartu ili ne

  22. #22
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Zar ne bi trebao biti princip da liječnik mora upisati pacijenta ako ima mjesta? Koji uopće može biti argument za odbijanje pacijenta ako liječnik nema maksimalni broj osiguranika?

    Kakav je to princip da se djeca upisuju kod liječnika kod kojeg su roditelji, gdje to piše? Meni je liječnik u Novom Zagrebu, a MM-u na Trnju a živimo na krajnjem zapadu grada.

  23. #23
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    princip obiteljske medicine
    samo ime joj govori
    Posljednje uređivanje od aleksandra70vanja : 01.12.2017. at 17:05

  24. #24
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Piše li taj princip negdje crno na bijelo? Je li to neki propis HZZO-a?

  25. #25
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Btw. znači li to da bi dotični doktor primio djecu da je i mama htjela preći k njemu?

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    I ja bih ih upisala kod svoje, ali s jednog jraja na drugi, s njih troje... ne bi baš išlo...
    Sva sreća ne treba nam često, ali kad krene onda smo svaki dan u ordinaciji.
    Dodatan razlog je i što bih ih onda trebala.voditi i u laboratorij u taj dom zdravlja na drugi kraj grada...
    Ja na kraju sebi platim privatni laboratorij jer za odlazak u taj u koji bih trebala prema liječniku opće prakse potrošim 3 sata...

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    I na komentar o odličnom početku dugogodišnje suradnje - mogu samo reći da možda i ne bude tako duga...Iako ne vjerujem previše tuďjim mišljenjima (o učiteljima, liječnicima i sl.) - možda sam se ipak trebala unaprijed raspitati ...

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Eh da... nisam ja bila bezobrazna pri upisu.
    Samo sam pokucala i rekla da su mi rekli da ima mjesta i je l bi mogla primiti djecu. Ona me pitala da tko mi je to rekao da kod nje ima mjesta. Moj odgovor je bio -HZZO.
    Ništa nije odgovorila nego samo uzela papire i počela ispunjavati.
    (I ona je medju onima koji u mom obilaženju tijekom dvije godine i kucanju prvo nisu htjeli primiti... sva sreća da nas pedijatrica nije izbacila... djeca s kroničnim bolestima mislim da mogu ostati duže kod pedijatra - ne znam je li to pravilo ili dobra volja pedijatrice (koja je otišla u.mirovinu pa smo ipak morali dalje...)

  29. #29
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Nije pravilo, vec vise volja pedijatra i kombinacije mlade djece kod istog.

  30. #30
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Genijalna ginekologinja je moja dr. Đurđa Žigmundovac Klaić (Dom zdravlja željezničara, iza hotela Esplanade), ne mogu je dovoljno nahvaliti koliko je topla, srdačna, savjesna i stručna! Ne znam prima li, nazovi i probaj se ubaciti 01 3782 828, parni ujutro.
    Sestra izrazito bahata, ne primaju nove pacijente. (Osim valjda iz centra.) To ne mogu reći jer mi spadamo pod istok.

  31. #31
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Ma nije sestra grozna nego drži uzde u rukama, ludnica bude kad svi navale "samo nešto sekundu pitati" (o frizuri bi se već dalo diskutirati ).

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •