Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Maksimir ili Tresnjevka?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    1

    Početno Maksimir ili Tresnjevka?

    Evo trazim stan, pa me zanima ako bi nasli istu cijenu kvadraturu, dali bi radije u Maksimir ili na Tresnjevci kupili stan? I ako moze kratko zasto.


    HVALA!

  2. #2
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    meni pitanje nije uopce jasno. svako voli neki kvart i nadje se u njemu.
    a ti nisi napisala sto zelis od kvarta.
    tako da ja fakat ne znam odgovoriti na tvoje pitanje.
    oba kvarta imaju plac. oba imaju skole, oba imaju vrtice, oba imaju povezanost s jos uzim centrom grada. oba imaju tihe i bucne dijelove.

  3. #3
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Osobno, izabrala bih Trešnjevku. Premda je Maksimir sto puta ljepši. Ali ja volim zapadni dio Zagreba.

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Maksimir (ali ja sam pristrana, jer ja naginjem istočnom dijelu grada). To je sasvim subjektivno. Bilo bi mi bliže na posao.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Maksimir je puno ljepši.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj cydia prvotno napisa Vidi poruku
    Evo trazim stan, pa me zanima ako bi nasli istu cijenu kvadraturu, dali bi radije u Maksimir ili na Tresnjevci kupili stan? I ako moze kratko zasto.


    HVALA!
    Nećete naći istu kvadraturu za istu cijenu u ta dva dijela grada. Ista kvadratura skuplja je u Maksimiru nego na Trešnjevci.
    Govorim iz osobnog iskustva, jer smo svojedobno gledali stanove baš u ta dva kvarta. Na kraju živimo na Trešnjevci jer smo za iste novce mogli dobiti bolji (kvalitetniji) stan. To je bilo doduše davne 2002., ali ne vjerujem da se nešto bitno promijenilo.
    Iz sadašnje perspektive (a odrasla sam u južnom dijelu Trešnjevke i cijeli život sam vezana uz nju), najveća prednost Maksimira je sam Maksimir, tj. park - tako nečeg na Trešnjevci nema (Jarun ne računam, nije to to ). Nije da ne bih rado živjela u tom dijelu grada - bilo bi mi bliže poslu, a i još neke stvari u svakodnevnom životu bile bi lakše izvedive. S druge strane, Trešnjevka-sjever, gdje živim, ima izvrsnu prometnu povezanost sa centrom, tako da nam nijedan dio grada nije predaleko. Svi sadržaji su nam blizu (jedino nemamo nekakvu suvislu knjižaru u blizini, ali to ionako nestaje po cijelom gradu). Kad idemo van grada (putovanje, izleti, planinarenja), začas smo na autoputu. Što se tiče mikrolokacije, ima boljih i lošijih, isto kao i Maksimir. Treba uzeti u obzir smještaj zgrade, starost zgrade, okolinu. Kad smo tražili veći stan, bogme smo se na Trešnjevci nagledali svega i svačega, ali na kraju smo našli točno ono što smo tražili.
    Kod Trešnjevke treba biti oprezan jer je kvart prije par godina naglo postao popularan među građevinarima, pa je mnogo starih kućica porušeno i na njihovom mjestu su izgrađene novogradnje svakojake kvalitete. Nekad mirne uličice s obiteljskim kućama i vrtovima postale su uličice s novim zgradama iz kojih ujutro istječu rijeke automobila i gužve u prometu u špici su standardni (i sve veći) problem. Ali toga ima i u drugim dijelovima grada, Zagreb naprosto ima loše riješenu prometnu infrastrukturu u koju se ništa ne ulaže.

  7. #7
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Maksimir
    prvenstveno zbog parka, neprocjenjivo je imati tu divotu u kvartu

    ako zanemarimo park, onda opet Maksimir, jer nije tako nakrcan kao Tresnjevka. Ima vise prostora, ulice su sire, manja je guzva (meni je to sve jako vazno)
    subjektivni dojam isto preteze na tu stranu, jer vise volim istocni dio grada

  8. #8
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Osobno, izabrala bih Trešnjevku. Premda je Maksimir sto puta ljepši. Ali ja volim zapadni dio Zagreba.
    I ja

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    Ima vise prostora, ulice su sire, manja je guzva (meni je to sve jako vazno)
    Bogme kad prolazim ujutro ulicama oko Kvatrića ili rotora na Bukovačkoj, ne bih rekla da je manja gužva zapravo ne znam može li se danas za ijedan dio Zagreba reći da nema gužve, bar u špici.
    I Maksimir i Trešnjevka muku muče s parkiranjem i parkirnim mjestima, i oba dijela grada su 2. parkirna zona. Ako govorimo o Trešnjevci-sjever i nižem dijelu Maksimira, bliže Maksimirskoj, a isključimo iz teme naselja južne Trešnjevke (Knežija, Srednjaci, Jarun, Vrbani, Prečko) i sjevernog dijela Maksimira koji je opet na uzbrdici i ima neke svoje specifičnosti.
    Posljednje uređivanje od tanja_b : 01.12.2017. at 09:28 Razlog: tipfeler

  10. #10
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Osnovna prednost Trešnjevke je što si brzo u svakom dijelu grada, probaj iz Maksimira doći u Prečko...
    Trešnjevku bih odabrala da radimo na različitim krajevima grada, dakle birala bih prema blizini radnog mjesta i vrstama prijevoza, blizini dječjih aktivnosti, baka i sl.
    Ako si korisnik ZETa, a putuješ prema centru, nemoj zanemariti ponekad strahotne gužve u Vlaškoj kad tramvaj mili pola sata one 2-3 stanice.

  11. #11
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Osnovna prednost Trešnjevke je što si brzo u svakom dijelu grada, probaj iz Maksimira doći u Prečko...
    Trešnjevku bih odabrala da radimo na različitim krajevima grada, dakle birala bih prema blizini radnog mjesta i vrstama prijevoza, blizini dječjih aktivnosti, baka i sl.
    Ako si korisnik ZETa, a putuješ prema centru, nemoj zanemariti ponekad strahotne gužve u Vlaškoj kad tramvaj mili pola sata one 2-3 stanice.
    Ovo je istina. Teško je odabrati apsolutno najbolji kvart - svakome je neki najbolji iz nekih razloga.

    Kad smo već kod ZETa, prijevoz istok-zapad još i funkcionira, ali sjever-jug je druga i kompliciranija priča, bar mi se tak čini.

  12. #12
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,968

    Početno

    U nesigurnom današnjem svijetu ne znam je li baš neki faktor blizina r. mjesta, osim ako ne radiš negdje gdje si super siguran. Neki sigurni odabir kvarta bi onda bio neki koji je dobro povezan sa svim drugim kvartovima jer gužva svugdje ima. Opet, samo ti znaš tvoju situaciju i što ti je važnije - promet, blizina Maksimira (meni je Maksimir predivan). Teško da ti netko može objektivno savjetovati. Sretno!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •