Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Rodiljni dopust, istek ugovora i javljanje u hzzo

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    118

    Početno Rodiljni dopust, istek ugovora i javljanje u hzzo

    Moram priznati da ne nalazim jasnu informaciju oko ovog. A one koje sam nasla po internetima su stare a znam da se u hr stvari mijenjaju stalno...

    Ako ugovor istekne dok je majka na rodiljnom dopustu, ona ima pravo na svoju rodiljnu naknadu kakva je dok dijete ne napuni 6 mj.
    To je jasno.
    Ali treba li se javiti na hzzo u roku od 30 dana od isteka ugovora i jel, nakon sto te firma odjavi da se "regulira" status ili je ok se javiti s djetetovih 5 mj. Kak bi se i javila da mi ugovor nije istekao i da se status tada preregulira u nezaposlenu osobu?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    23

    Početno

    Iskreno stvarno ne znam što da kažem.
    Kada se mala rodila suprug je sve to rješavao i sve se to radilo gore na prvom katu.
    Sada nezaposlene šalju pravniku koj očito nema pojma što i kako kada je tek preuzeo taj posao.
    Pa kako god se okrene, ja (a možda i još žena) sjedimo doma ko kreteni ne znajuči što se točno događa i snalazimo se kako znamo i umijemo

  3. #3
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Sama prica s pravnicima na hzzo je općenito dosta nejasna, i dosta toga se ne moze protumačiti ili oni to ne znaju protumačiti nazalost

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    23

    Početno

    Inace, ja sam odgovorila na krivoj temi ali nekako se uklapa... :s

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •