Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Kontrakcije prijevremene

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    393

    Početno Kontrakcije prijevremene

    Imala sam kontrakcije nepeavilne citavu noc. Otisla kod dr.: otvorena 2 prsta, cervix skracen i smeksan, candidu dobila, posteljica 2 stepena zrelosti, mirovanje strogo 10 dana a ako se nastave kontrakcije da primim inekciju dexametazola. Danas sam 34+5. Beba teska 2600g. Dr.insistira da pocnem uzimati clexan ( zbog mutacije nekih gena) ali kako cu na carski onda? Molim vas za svaku stavku da mi kazete sta to znaci jer samo placem i nista ne kontam od straha

  2. #2
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Nema veze Clexane sa carskim. Zadnju injekciju ces dobiti 12 ili 24 h prije dogg carskog i to je to.

  3. #3
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    lamy a zasto ne pitas svoje lijecnike sto te zanima?
    svako malo otvoris novu temu s panicnim pitanjima na koja ti tvoj lijecnik moze dati puno tocnije odgovore nego mi
    pogotovo ako si preplasena...
    nitko nema tocan uvid u tvoju situaciju, osim lijecnika
    ajde polako, sve ce biti ok, vec si u relativno sigurnim tjednima

  4. #4
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    lamy, beba se može sigurno roditi sa 35 tjedana trudnoće. Sve je razvijeno. Zadnji tjedni su samo sigurnost koju nam je dala priroda, da beba dobije na težini, da se lakše prilagodi na vanjski svijet. Ali, uopće se nemoj bojati ni plakati.
    Lijepo lezi kako ti je doktor rekao, uživaj u svakom danu koji si više trudna, jer je svakim danom tvoja beba jača i deblja. No, da se danas rodi, bila bi posve u redu, ni inkubator vjerojatno ne bi trebao. Malo bi više pazili na bebu, ali sve je OK.
    Bebi više smeta tvoj strah, nego išta drugo. Probaj se baviti nečime što te opušta, gledanjem filmova, čitanjem, slušanjem muzike...i strpljivo čekaj. Bit će sve dobro. Probaj manje brinuti.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ako ti je dr preporucio Clexane, uzmi ih cim prije. Nije ti ih propisao bez veze.

  6. #6
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Ja sam rodila mlađega u 35 tjednu nakon čuvanja trudnoće. Bio je sitan, ali osim malo jače žutice sve je bilo ok.

  7. #7
    Zelena vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    142

    Početno

    ja sam spletom okolnosti par sati nakon inekcije heparina završila na hitnom carskom i sve je bilo ok...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •