Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 133

Tema: Kakvu glazbu slušaju?

  1. #51
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Moji su 8 (trecasica) i 6 (predskloarac)
    On je s tri vec u kampu pod tusem pjevusio Srusilo se sveee
    A ona sa sest gole stijene i djevojke. Ali sad hi je mislim bilo malo sram pjevati to u javnosti

    Inace si na yt cesto nesto puste i srecom do sad nikad nisu bile cajke... iako mali je lud za Despacito tako da sam ipak malo zabrinuta
    Posljednje uređivanje od sillyme : 12.12.2017. at 13:32

  2. #52
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Moji su imali vrticke tete rokerice i zahvalna sam na tome, slusali su Flojde i Stonse od najranije dobi i nisu imali uopce doticaja sa domacim tresom Rozga/Sevka/Magazin jer mi to ne slusamo, a drugdje osim vrtica, kuce i auta nisu boravili.
    Ja ne znam koliko ce glazba koju mi slusamo u konacnici kreirati njihove glazbene ukuse, ali zasad mi se svidja sto se njima svidja.
    Moji su vec stariji sad, u rasponu od 11 do 16 i slusaju oni i razne trenutne hitove tipa Shape of you ali vole slusati i znaju rijeci "nase" glazbe.

  3. #53
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    vrlo moguće.
    gledam danas djecu u mom mjestu u slavoniji, sve su to djeca roditelja novog vala,
    a dobar broj njih cajke sluša.
    Nije sve tak crno - to slušaju kad se nađu na nekoj fešti, a to je baš ono što mi vidimo. Da je netko gledao nas u toj dobi (u onim autobusima na sindikalnim izletima ili kad se išlo na radne akcije) stekao bi potpuno krivu sliku o tome što se slušalo... S društvom na takvom mjestu slušaš Duo pegla (iako mislim da je to bio Tomislav Ivčić - ne da mi se provjeravati) i Rokere s Moravu, a prijatelju za rođendan ipak odneseš Hey Jude singlicu ili Revolution ako si baš pri parama...

  4. #54
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam im više imena, sjećam se samo pjesama: Plava žena - topla zima, Ne klepeći nanulama, Nazdravite drugovi sa mnom i sa tugom... .
    Znam da nije topic, al zaboravila si apsolutno najizvođeniju pjesmu polupijanih roditelja na terasi odmarališta ikad. “Ti si me čekala” :D.
    Šteta sto Let3 ili Hladno pivo nisu to obradili .

    Da, cajke su nova avangarda, pisalo se dosta o tome, da su one danas ono sto je nekad bio rock.

    Moji Rozgu i Šuput nisu donijeli od teta iz vrtića, nego iz igraonica s dječjih rodjendana u kojima su oboje sigurno 10x godišnje. Sto me to živcira da to puštaju na 4. i 5. rodjendanu, al eto puštaju.

  5. #55
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Moji su imali vrticke tete rokerice i zahvalna sam na tome, slusali su Flojde i Stonse od najranije dobi i nisu imali uopce doticaja sa domacim tresom Rozga/Sevka/Magazin jer mi to ne slusamo, a drugdje osim vrtica, kuce i auta nisu boravili.
    Ja ne znam koliko ce glazba koju mi slusamo u konacnici kreirati njihove glazbene ukuse, ali zasad mi se svidja sto se njima svidja.
    Moji su vec stariji sad, u rasponu od 11 do 16 i slusaju oni i razne trenutne hitove tipa Shape of you ali vole slusati i znaju rijeci "nase" glazbe.
    Joooj, Belan je u našu kuću ušao baš iz vrtića - teta je puštala onu pjesmu "Stojim na kantunu, glava u balunu..." Kad je E. to počeo doma pjevati - pitam ja njega da li zna tko to pjeva i što još pjeva... Prisjetih se Đavola i starih ljubavi, jer Belan je moja generacija (i Massimo isto, ali Belan mi je manje išao na živce). I tako smo našli glazbu koja je vrtićancima bila prihvatljiva, a nama sasvim podnošljiva. Rijeku snova si i danas znaju pustiti.

  6. #56
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Nije sve tak crno - to slušaju kad se nađu na nekoj fešti, a to je baš ono što mi vidimo. Da je netko gledao nas u toj dobi (u onim autobusima na sindikalnim izletima ili kad se išlo na radne akcije) stekao bi potpuno krivu sliku o tome što se slušalo... S društvom na takvom mjestu slušaš Duo pegla (iako mislim da je to bio Tomislav Ivčić - ne da mi se provjeravati) i Rokere s Moravu, a prijatelju za rođendan ipak odneseš Hey Jude singlicu ili Revolution ako si baš pri parama...
    da. gledam ih kad smo bili na svadbi,
    s istim žarom pjevaju i plešu na lutku za bal i na one suzama si lijepila tapete.
    nije da ne znaju, samo su malo skrenuli s pravog puta

  7. #57
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Znam da nije topic, al zaboravila si apsolutno najizvođeniju pjesmu polupijanih roditelja na terasi odmarališta ikad. “Ti si me čekala” :D.
    Šteta sto Let3 ili Hladno pivo nisu to obradili .

    Da, cajke su nova avangarda, pisalo se dosta o tome, da su one danas ono sto je nekad bio rock.

    Moji Rozgu i Šuput nisu donijeli od teta iz vrtića, nego iz igraonica s dječjih rodjendana u kojima su oboje sigurno 10x godišnje. Sto me to živcira da to puštaju na 4. i 5. rodjendanu, al eto puštaju.
    Joj da, hehehe, ali pjevalo se "A ti si me čeŠkala..." u maniri Luke Bulića... Bit će da su i njegovi slušali iste pjesme.

  8. #58
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    a BB needucirana sam. ta bizuterija mi je fakat strana. i zelim da mi ostane.

    moji su 10 i 12

  9. #59
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ma šalim se, u meni je problem što ju znam .

  10. #60
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    sad sam morala ici googlati tog luku bulica i te njegove uratke. fakat je ovo edukativni forum, mada nisam sigurna da mi je ovo bilo nuzno potrebno

    inace moj 12godisnjak je slusao tbf, hladno pivo, dubiozu, letu stuke, psihomodo i dvornika, partibrejkerse i orgazam, a sad pomalo prelazi na elektronsku glazbu

  11. #61
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    evo jos jedne mame (i tate) odrasle na novom valu čiji se podmladak u pubertetu zabavlja na sašu matića.

    da, i ja sam guglala

    svaka rozga, lana, lidija koja dođe u blizinu je - njegova.

    kad slusa doma, za svoj gušt, onda je to uglavnom neki hip hop/rap, teško slušljiv.
    a bila je i faza grozomornih tekstova prtija, pite boga što je s njima, valjda se liječe od teških droga.

    da se malo nasmijete, kako je inače sklon prankovima, nikad ne znaš što ćete dočekat, prije 2-3 godine mi je, da ja ne znam, promijenio zvono na mobitelu.
    ko za vraga, ja sa jednom strankom, ozbiljna firma, sastanak. i počne mi zvoniti mob na stolu. a ja ne reagiram, kao nije moj. dok sam shvatila da JE moj. tko je ikad čitao ijedan tekst od prtija, jasna mu je količina neugode :D

    a inače, sve zna, sve tekstove, od azre preko hladnog piva i tbf-a, sve pjesme, pa do teškog turbofolka.
    kad me posebno voli nervirati, onda po kući pjeva i zavija aj duvaj košavo .

    mala samo strane sluša, trenutno je hit ovo
    pa ovo

    ona ima super ukus, aj bar jedan od dva :D

  12. #62
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    sad sam morala ici googlati tog luku bulica i te njegove uratke. fakat je ovo edukativni forum, mada nisam sigurna da mi je ovo bilo nuzno potrebno

    inace moj 12godisnjak je slusao tbf, hladno pivo, dubiozu, letu stuke, psihomodo i dvornika, partibrejkerse i orgazam, a sad pomalo prelazi na elektronsku glazbu
    Glede u svezi Luke Bulića - ja sam sa svojim mlađim sinom morala imati razgovor ugodni da mu objasnim kako NE MOŽE danas sutra za život zarađivati na taj način... Mislim, možda i može, ali nije baš vjerojatno da će uspjeti. I neka izvoli učiti, jer malobrojni su oni koji na ovakvim bull(s)hitovima naprave karijeru.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    moja 15 godina, ne sluša narodnjake, barem ju ja nisam čula doma
    Prigodno za ovo vrijeme kaze da su joj hrvatske božićne pjesme najbolje božićne pjesme. Tako da i to se može uvrstiti u listu
    A zbog grupe BTS hoće učiti korejski i proljetos je navila budilicu u 2 u noći da vidi jesu li prvi na Billboard ljestvici .

  14. #64

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Otvorila sam temu potaknuta komentarom koji im je dala učiteljica iz boravka kad su u jednom trenutku imali muzičke želje pa bi im ona to pustila na laptopu s youtuba. Naime žena je komentirala s kolegicom da izgleda samo cajke slušaju. I sad se moje dijete našlo u čudu što su to točno cajke, očito ne valja kad je ona to tako posprdno rekla.
    Pitala je prijateljicu iz razreda za definiciju i ova joj je "objasnila" da su to "pjesme s prostim riječima" (eto za sve vas koji volite Dubiozu, to su vam cajke ). Mrkvončica je onda razbijala glavu pokušavajući naći prostotu u pjesmi Dunav od Učiteljica, koje ja osobno ne volim, ali budimo realni, nije cajka. Google ih definira kao pop. Malo šund pop ako se mene pita ali ja sam odrasla na punku i metalu, pa valjda ne kužim stvar
    E sad, zahebi sekiraciju i učiteljicu ali nije mi drago da mi se dijete osjeća loše zbog stvari koje joj se sviđaju (been there, done that - "ugasi te svoje padavičare!!!" moji roditelji meni) pa sam si dala u zadatak malo joj proširiti obzore po pitanju glazbe u Hrvata.
    Hvala vam svima na idejama, našlo se tu dobrih prijedloga

  15. #65
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    sad sam morala ici googlati tog luku bulica i te njegove uratke. fakat je ovo edukativni forum, mada nisam sigurna da mi je ovo bilo nuzno potrebno
    Ma daj.. https://www.youtube.com/watch?v=ZLWbjBAfUsQ pa ovo je mrak

  16. #66

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    221

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Sto se utjecaja tice, bio je negdje nekakav mem o tome kako su ove generacije koje slusaju cajke djeca onih roditelja koji su odrastali na novom valu...
    Naši dečki (srednjoškolci) su sa mnom i mm-om išli na Juru i Film ovu jesen.
    Inače mm ima foru da mi u trenucima moje živčanosti pjevuši "Nije za nju" Olivera Mandića , pa su klinci i to pokupili. Šta ja znam, nije mi bed ako i čuju psovke u pjesmama. Mi ne psujemo, a ne psuju ni oni, barem ne pred nama.

    A sad ontopic, moja cura je s 9 slušala te starije stvari tipa Tajči, ali i novije Jinxe, Elemental...uglavnom što je čula u školi pa pokupila.

  17. #67
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    dooobar, već sam zaboravila na ovaj.

    jedan od zadnjih, ivica from london, isto dobar.

  18. #68
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    ajme meni je ovo što sam čula od Luke šund ko i neka druga glazba koju navodite, ono kao zezancija fora al kao neka kvalitetna glazba :/

  19. #69
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Moja je slicna dob al ne znam preporuku za primjerenu pjesmu na hrvatskom da je generalno upotrebljiva...mozda Belan i Mia kao najbenigniji. Moja slusa svasta, obojano nasim ukusom, pjesmama koje uci na gitari, okolinom. Favoriti su joj DK od regionskih a nema kod njih primjerenog teksta za djecu, iako ih slusa masu djece, tbf, povremeno je ulijetala i rodjendanska rozga, karan. Ja joj pomazem s problematicnim tekstovima od interpretacije pa do toga da ne moze taj rjecnik u svakodnevicu prenijet.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 13.12.2017. at 00:51

  20. #70
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    . Ja joj pomazem s problematicnim tekstovima od interpretacije pa do toga da ne moze taj rjecnik u svakodnevicu prenijet.

  21. #71
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    ajme meni je ovo što sam čula od Luke šund ko i neka druga glazba koju navodite, ono kao zezancija fora al kao neka kvalitetna glazba :/
    pa naravno da je zezancija, to je parodija na trenutačno aktualne teme ali tako da ih i klinci skuže (tipa Ivica from London, Salmonela, pa za svaku utakmicu Svjetskog prvenstva smisli nešto itd.)

  22. #72
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    ja sam slušajući sad Luku Bulića otkrila otkud mom sinu naglasak kojim izgovara hashtag
    nepošteno sam optužila susjede

  23. #73

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    ajme meni je ovo što sam čula od Luke šund ko i neka druga glazba koju navodite, ono kao zezancija fora al kao neka kvalitetna glazba :/
    Pa meni to i nije glazba, nego zafrkancija. Jedno vrijeme mi je prilično išao na živce, ali sam morala promijeniti mišljenje otkako mi je dijete gostovalo u njegovoj emisiji prošle godine
    Što se izbora glazbe tiče, moj je tu prilično izvan trendova - najviše sluša klasiku (i to ne baš poznate skladatelje), a od popularne glazbe mu se "zalijepe" trenutni hitovi (npr. proljetos je sistematski poskidao sve pjesme s Eurosonga pa ih je neko vrijeme proučavao) + neizbježno Hladno pivo.
    U njegovom razredu su najpopularnije navijačke pjesme i nekakve grozote koje pobere u autobusu kad idu na izlet (cajke uglavnom), ali to ne sluša doma, samo mi referira po povratku što je naučio

  24. #74
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    ajme meni je ovo što sam čula od Luke šund ko i neka druga glazba koju navodite, ono kao zezancija fora al kao neka kvalitetna glazba :/
    Pa to nije glazba nego parodija...

  25. #75
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Eh, sad vidim da je tanja_b napisala isto.

    Inače, u mladosti sam se divila Rokerima s Moravu jer su uredno ubirali lovu od dvije grupe ljudi - od onih koji su kužili parodiju, a i od onih koji su ih uzimali zdravo za gotovo... To je bila odlična tržišna niša. Mislim da LB danas nije jako daleko od toga, jedino on se bavi isključivo parodijama.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 13.12.2017. at 09:45

  26. #76
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    ajme meni je ovo što sam čula od Luke šund ko i neka druga glazba koju navodite, ono kao zezancija fora al kao neka kvalitetna glazba :/
    čista parodija

  27. #77
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Inače, u mladosti sam se divila Rokerima s Moravu jer su uredno ubirali lovu od dvije grupe ljudi - od onih koji su kužili parodiju, a i od onih koji su ih uzimali zdravo za gotovo...
    hahahahaha, da, naš vozač/domar u firmi i ja, puno se više volimo otkad smo otkrili ovaj zajednički interes

  28. #78
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    ne znam jel se sjećate, Luka Bulić je 2009. osvojio nagradu na Zagreb festu, s pjesmom Konobar
    druga nagrada žirija, i nagrada za najbolji tekst
    meni je pjesma odlična


    kao parodičar mi je genijalan
    baš je talentiran

  29. #79
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam jel se sjećate, Luka Bulić je 2009. osvojio nagradu na Zagreb festu, s pjesmom Konobar
    druga nagrada žirija, i nagrada za najbolji tekst
    meni je pjesma odlična


    kao parodičar mi je genijalan
    baš je talentiran
    Pa to je način da se na mnoge stvari pokaže prstom!

  30. #80
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam jel se sjećate, Luka Bulić je 2009. osvojio nagradu na Zagreb festu, s pjesmom Konobar
    druga nagrada žirija, i nagrada za najbolji tekst
    meni je pjesma odlična
    da, sjećam se.
    jučer sam se, nakon ovog topica, pokušala sjetiti kako se pjesma zove.

  31. #81
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Pa to nije glazba nego parodija...
    tocno. ali krenulo je kakvu glazbu slusaju. ovo mi je u rangu njuzbara. ok cuti, ali da mi dijete to slusa, ne bih bas voljela

  32. #82
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    https://www.youtube.com/watch?v=H4kdZVTM-mc
    svojevremeno meni jedna od najdražih

  33. #83
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam jel se sjećate, Luka Bulić je 2009. osvojio nagradu na Zagreb festu, s pjesmom Konobar
    druga nagrada žirija, i nagrada za najbolji tekst
    meni je pjesma odlična


    kao parodičar mi je genijalan
    baš je talentiran
    Slazem se, jako je talentiran, ostrouman i duhovit. Vrhunski zabavljac.

    Moji klinci (10, 11 i 15 god.) slusaju svasta. Kcerke najvise vole suvremeni strani pop, ali slusaju dosta i Abbu, Lauru Pausini, Nove fosile, ...
    Sin najvise voli metal i punk rock.
    Uz nas (i pod utjecajem glazbene skole) su zavoljeli klasiku.
    Vole i Hladno pivo, Balasevica, neke klape, Queen.

    Cajke i Thompson su zabranjeni, ali nisu nesto ni pokazivali interes za to.

    Rozga i Severina su ostale u vrticu.

  34. #84
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    tocno. ali krenulo je kakvu glazbu slusaju. ovo mi je u rangu njuzbara. ok cuti, ali da mi dijete to slusa, ne bih bas voljela
    X

  35. #85
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    tocno. ali krenulo je kakvu glazbu slusaju. ovo mi je u rangu njuzbara. ok cuti, ali da mi dijete to slusa, ne bih bas voljela
    Eh, drugo je pitanje ZAŠTO je LB ovdje iskrsnuo...

    Evo odgovora: meni je to poslužilo da sinu (samo mlađem, starijega to uopće ne zanima) pokažem kako izgledaju originali pjesama koje LB prekraja. Nije da je i to neka umjetnost, ali je informacija. Da ne ispadne danas-sutra kao što je Kosjenka otkrila Šabana Šaulića... Ili kao što je moj kolega pred koju godinu rekao "Ima jedna odlična NOVA pjesma - Somewhere Over the Rainbow, ova izvedba: https://www.youtube.com/watch?v=V1bFr2SWP1I... MM i ja smo skoro pali sa stolca od smijeha na tu izjavu. NOVA pjesma, da da... A kad je ono sniman Čarobnjak iz Oza? Prije 2. svjetskog rata, hehehe...

  36. #86

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Vaši sinovi (1-12g.) baš ciljano slušaju glazbu?!

    Moja starija da (pop, rap (ajme riječi ), od domaćih kako tko uleti - zadnje je Parni valjak zbog koncerta, prošlo ljketo bilo Prljavo kazalište)
    Sinak eventualno kad smo u autu onda kad imamo želje za njega tražimo Luku Bulića. (i mi se volimo nasmijati i riječi pokatkad dobro legnu pa se može pjevati. Naravno, one vezane uz nogomet su najtraženije.) Za ostalo nisam sigurna da nešto posebno zna. Zna koju od Dubioze. Sluša radio u autu (obični Enter koji starija upali), ali kod kuće ga nisam nikad vidjela da je ciljano upalio glazbu.

    Mala s rođendana donese nešto pa mi pokušavamo shvatiti što je. Prošle godine Džek i Džoni. https://www.youtube.com/watch?v=IEvZa_Kt6mk
    Malo mije falilo da u 21,30 nazovem igraonicu...

  37. #87
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    ajmee Džek i Džoni
    ja pola stvari koje ovdje navodite nisam nikad ni čula.

  38. #88

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Ali kad se sjetim svojih izleta, nakon uvertire s Lipe cvatu i Dugmeta, i mi smo iz zafrkancije znali nabaciti Lepu Brenu (Čačak) ili Tajči (Hajde da ludujemo). Inače, mi smo barem pjevali u busu, ovi danas svi sa svojim slušalicama ....

  39. #89
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Eh, drugo je pitanje ZAŠTO je LB ovdje iskrsnuo...
    pa ocito je da djeca slusaju

    ja nemam gdje to cuti. kad sam po zg radio student ili yammat, a kad sam izvan zg hrt3. ili moj izbor s cd-a
    tako da sam tu prvi put cula za tog djecarca

  40. #90

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Bolje LB, nego Bižuterija

  41. #91
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Ali kad se sjetim svojih izleta, nakon uvertire s Lipe cvatu i Dugmeta, i mi smo iz zafrkancije znali nabaciti Lepu Brenu (Čačak) ili Tajči (Hajde da ludujemo). Inače, mi smo barem pjevali u busu, ovi danas svi sa svojim slušalicama ....
    ja i danas volim Bijelo dugme i na tulumima obavezno tražim: Tako ti je mala moja kad ljubi Bosanac ... a sjećam se i Lepe Brene, Crvene jabuke, Plavog orkestra, Merlina, Hanke Paldum Zelene oči...vidi se u kojoj republici sam živjela u Jugi


    A to za slušalice je baš žalosno

  42. #92
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Bolje LB, nego Bižuterija
    Meni je to manje-više isto.

  43. #93
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Vaši sinovi (1-12g.) baš ciljano slušaju glazbu?!

    ...
    Da. Upali si YT i bira što će slušat. Ak je tablet spojen na zvučnik ili ako je upalio yt na tv-u onda i mi čujemo što sluša

  44. #94
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je to manje-više isto.
    Ako i Bižuteriju smatraš parodijom, onda ima smisla.

    Nitko ne kaže da LB stvara vrhunsku glazbu nego se pomoću postojećih uradaka (kvalitetnih i onih manje kvalitetnih) osvrće na trenutne aktualnosti.
    Djeci je fora (tko ga ima priliku čuti na anteni) jer je tekst njima često poznatih pjesama na hrvatskom. I često je smiješan.

  45. #95
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Pa ne može parodija biti isto ono što ismijava.

    edit. pisala u isto vrijeme kad i cubana
    Posljednje uređivanje od Angie75 : 13.12.2017. at 10:52

  46. #96

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Naravno da nije isto, ali bolje da slušaju parodije nego pop-folk-kako-li-se-već-zove

  47. #97
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Vaši sinovi (1-12g.) baš ciljano slušaju glazbu?!

    Moja starija da (pop, rap (ajme riječi ), od domaćih kako tko uleti - zadnje je Parni valjak zbog koncerta, prošlo ljketo bilo Prljavo kazalište)
    Sinak eventualno kad smo u autu onda kad imamo želje za njega tražimo Luku Bulića. (i mi se volimo nasmijati i riječi pokatkad dobro legnu pa se može pjevati. Naravno, one vezane uz nogomet su najtraženije.) Za ostalo nisam sigurna da nešto posebno zna. Zna koju od Dubioze. Sluša radio u autu (obični Enter koji starija upali), ali kod kuće ga nisam nikad vidjela da je ciljano upalio glazbu.

    Mala s rođendana donese nešto pa mi pokušavamo shvatiti što je. Prošle godine Džek i Džoni. https://www.youtube.com/watch?v=IEvZa_Kt6mk
    Malo mije falilo da u 21,30 nazovem igraonicu...
    He he he.... u toj dobi moj E. je s nekakvog rođendana dovukao onu pjesmetinu Ja sam zmija a ti žaba... Crkli smo od smijeha. Ali naš sin zna što je to i čemu služi: https://www.youtube.com/watch?v=8hczXIpeZqI

    Što se tiče slušljive glazbe, lani smo bili na koncertu Gregoriana u Areni, pa smo bili na koncertu Camerona Carpentera u Lisinskom, preskočili smo Parni valjak (mm je fan od mladosti) jer nismo ga stigli uklopiti u raspored, a isto stariji sin i ja nismo bili zainteresirani... Što sami od sebe slušaju - stariji ništa, a mlađi staru filmsku glazbu.

  48. #98

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Mojem su najnovije otkriće (od prije tjedan dana) ruske pjesme u izvedbi Crvenoarmejskog zbora - i to je pokupio od društva na orkestru.
    A nije nam ni palo na pamet ići na njihov koncert koji je bio prije mjesec dana u Lisinskom - jer su karte bile abnormalno skupe. Sad mi je malo žao, iako, kad se sjetim cijene karata, ne vjerujem da bih se predomislila.
    Jedno vrijeme je na youtube-u preslušavao himne raznih država - to je bilo u vrijeme nekog od nogometnih prvenstava, pa je slušao himne prije utakmice i poželio ih čuti u još nekoj verziji. I tako... isprobava razne stvari, traži se. Na cajkama se nije zaustavio, na sreću dovoljno puta je čuo od nas da je to glazbeno smeće, a i vlastiti ukus mu je evoluirao do te mjere da i sam shvaća da to nije vrijedno slušanja.

  49. #99
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Meni je Bižuterija skroz ok. Najobičnija pop pjesmica s malo kaotiga etno zvuka. Najobičniji tekst pop pjesme, nije ništa gluplji od prosjeka. Da je na engleskom i da je pjeva netko drugi, nitko se ne bi osjećao dužan pisati kako mora začepit uši ako je negdje u prolazu slučajno čuje.
    Posljednje uređivanje od vertex : 13.12.2017. at 11:15

  50. #100
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Mojem su najnovije otkriće (od prije tjedan dana) ruske pjesme u izvedbi Crvenoarmejskog zbora - i to je pokupio od društva na orkestru.
    A nije nam ni palo na pamet ići na njihov koncert koji je bio prije mjesec dana u Lisinskom - jer su karte bile abnormalno skupe. Sad mi je malo žao, iako, kad se sjetim cijene karata, ne vjerujem da bih se predomislila.
    Jedno vrijeme je na youtube-u preslušavao himne raznih država - to je bilo u vrijeme nekog od nogometnih prvenstava, pa je slušao himne prije utakmice i poželio ih čuti u još nekoj verziji. I tako... isprobava razne stvari, traži se. Na cajkama se nije zaustavio, na sreću dovoljno puta je čuo od nas da je to glazbeno smeće, a i vlastiti ukus mu je evoluirao do te mjere da i sam shvaća da to nije vrijedno slušanja.
    Imam osjećaj da se naša djeca negdje druže gdje ih ne vidimo... Na ovo sam potpuno zaboravila. Moj E. je zbog ovoga naučio ćirilicu i spremao se na ljetni tečaj ruskog jezika. Nije uspio jer je bilo premalo zainteresiranih, pa čeka novu priliku. I da - izvor je isti: orkestar
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 13.12.2017. at 11:21

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •