Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 58

Tema: Bacakanje bebe u snu

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno Bacakanje bebe u snu

    Pozz svima! Zanima me ima li tko slican problem. Imam bebu od 2 mjeseca. Imamo veliki problem sa spavanjem. Naime svaki put kada ju spustimo spavati (dok jos nije utonula u dubok san) pocinje se naglo i jako bacakati po kreveticu. Glava leti s jedne strane na drugu, rukice svom snagom udaraju po madracu i to je na kraju najcesce i probudi iako se zna i po sat vremena tako trzati. To se ne dogada kada spava na nama, pretpostavljam da zato sto je onda na trbuhu. No na kreveticu nikako ne uspjeva spavati na trbuhu. Traziti cu uputnicu za neurologa, no bas me zanima jel se i vama to dogada i ako da kada bi moglo prestati (s koliko mjeseci)? Prvenstveno me brine dal je to normalno.. a drugo, totalno smo neispavani jer se ona zbog toga stalno budi.
    Jos da napomenem da super funkcionira kada je povijemo ali cula sam da zbog kukova nije dobro da je tako cijelu noc.

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj lasica1234 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozz svima! Zanima me ima li tko slican problem. Imam bebu od 2 mjeseca. Imamo veliki problem sa spavanjem. Naime svaki put kada ju spustimo spavati (dok jos nije utonula u dubok san) pocinje se naglo i jako bacakati po kreveticu. Glava leti s jedne strane na drugu, rukice svom snagom udaraju po madracu i to je na kraju najcesce i probudi iako se zna i po sat vremena tako trzati. To se ne dogada kada spava na nama, pretpostavljam da zato sto je onda na trbuhu. No na kreveticu nikako ne uspjeva spavati na trbuhu. Traziti cu uputnicu za neurologa, no bas me zanima jel se i vama to dogada i ako da kada bi moglo prestati (s koliko mjeseci)? Prvenstveno me brine dal je to normalno.. a drugo, totalno smo neispavani jer se ona zbog toga stalno budi.
    Jos da napomenem da super funkcionira kada je povijemo ali cula sam da zbog kukova nije dobro da je tako cijelu noc.
    To ima veze s probavom - zato funkcionira super ako je beba povijena ili ako spava na trbuhu (u tom položaju lakše izlaze vjetrovi). Čvrsto povijanje je jedna od metoda kako se boriš protiv grčeva. Očito dijete ima grčeve, ali ne baš prejake kad uspijeva spavati... MOj L. se derao do šestog mjeseca, odnosno početka dohrane. Ono što možeš učiniti je da dojiš u uspravnom položaju, da svakako vodiš računa da uspraviš dijete nakon podoja - da obavezno podrigne.

    Možeš pripaziti i na prehranu - meni je odgovaralo da iz svoje prehrane izbacim mlijeko i srodne proizvode za vrijeme cijelog staža dojilje, a isto i zelenu salatu i općenito svježe povrće, bobičasto voće itd, aliii to je individualno. Čak sam vodila evidenciju o tome što jedem, da bih povezala uzrok i posljedicu. Pomoglo je.

    I da - to je normalno. Zna biti i gore... Brzo će proći, kad sazriju crijeva.

  3. #3
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Meni to sliči na jako izražen Moroov refleks koji je posve normalan. Pokušaj bebu učvrstiti ručnicima ili dekicom u bočni položaj. Najmirnija bi bila u položaju na trbuhum ali to se ne preporuča radi sigurnosti.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Draga peterlin, hvala na brzom odgovoru.
    Borili smo se s epizodama groznih grceva par tjedana. Bas je vristala od boli. Kada sam izbacila mlijeko epizode su prestale al evo ocito ju jos muci kako kazes, samo manje. Mislila sam da je to iza nas.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Meni to sliči na jako izražen Moroov refleks koji je posve normalan. Pokušaj bebu učvrstiti ručnicima ili dekicom u bočni položaj. Najmirnija bi bila u položaju na trbuhum ali to se ne preporuča radi sigurnosti.
    Jurana, s morom smo se isto borili sve do nedavno. Ovo je malo drugacije..vise su pokreti a ne toliko trzajevi. Problem je sto ne zeli na trbuhu spavati..jer mora sto puta okrenuti glavu dok se ne namjesti pa ju to umori i onda se nazivcira.

    Moguce da je pomjesan moro s tom probavom. Jer mi se cini da je to bacakanje kombinacija svega. Cijeli kinderbet prode.

  6. #6
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Ma to puno beba radi... Moj stariji je radio. Mlađi ne toliko, on je mirnije spavao, ali on nikada nije imao grčeve i probleme s probavom.

    Za starijega sam imala obložene sve unutarnje stijenke krevetića jer je udarao glavom. Zbog toga su ljudi i smislili oblogu za dječje krevete - ovo: http://www.opremisidom.com/wp-conten...-%C4%8Drte.jpg

  7. #7
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Omotaj bebu, bit ćete sretne obje https://www.youtube.com/watch?v=I6BdAtlV79g

    Neke bebe naprosto uživaju biti omotane.

  8. #8
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Moje mišljenje je da bi bebe trebale spavati s roditeljima i da je za očekivati da je spavanje lošije kada tome nije tako.

    Za čvrsto povijanje sam pročitala iz relevantnih izvora da se više ne preporuča. Što zbog sindroma iznenadne dojenačke smrti, a što zbog toga što se dijete rodilo i nije mu namijenjeno da i dalje bude zgužvano i stisnuto jer treba razvijati mišiće.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 13.12.2017. at 13:19

  9. #9

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Ovo s omatanjem prkticiramo kada je bas kriticno..tada je obavezno s nama u krevetu. No i ja sam cula da nije dobro da su povijeni cijelu noc zbog kukova. No zasad nam je to jedini nacin da bar malo odspavamo svi troje.
    Zuta, uglavnom i spava s nama. Prvih 6 tjedana smo doslovno spavali tako da joj muz drzi jednu ruku a ja drugu jer je moro bio toliko jak da nije bilo izbora. No, ponekad ju stavimo u kindac tek toliko da se bar malo odmorimo jer zna s tim mahanjem odspavati i sat vremena a ako je pored mene ja ne sklopim oko niti na minutu. Vec mi se vrtit pocelo od nespavanja..glavobolje imam..ma strasno.. jer je prek dana iskljucivo na meni ili suprugu, inace se odmah budi..tako da prek dana isto mogu na drijemanje zaboraviti. Ma joj, nadam se da ce uskoro to sve proci jer ne funkcioniram vise

  10. #10
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Možeš bebu omotati i labavo, tako da ne smeta kukovima, a opet ima osjećaj zaštićenosti, ovako: https://www.google.hr/url?sa=i&rct=j...13254695367129
    . To smo mi radili starijem, za mlađega nije trebalo - taj je spavao ko klada, a takav je i dan danas.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 13.12.2017. at 14:32

  11. #11

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Joj super! Jel mozes opet link poslati? Ovaj ne mogu otvoriti.

  12. #12
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj lasica1234 prvotno napisa Vidi poruku
    Joj super! Jel mozes opet link poslati? Ovaj ne mogu otvoriti.
    Evo ga: http://www.index.hr/mame/clanak/zama...to/850800.aspx

    Evo još jednog (na engleskom) ali sa crtežima: https://www.mamanatural.com/how-to-swaddle-a-baby/
    Baš je naglašeno da se ne smije jako stezati, ravnati noge ni stavljati jednu preko druge, da ne dođe do displazije kukova. Zdravoseljački - zamotati, ali ostaviti lufta da se može micati.

    Dok su moji sinovi bili mali, bilo je za kupiti nešto kao tanki preštepani jastuk za bebe, ali baš ovakvog oblika i sa ciferšlusom sa strane, da se ne patiš puno sa zamatanjem, a da je dijete "obloženo". Ne znam da li toga još ima.

  13. #13
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    https://www.youtube.com/watch?v=I6BdAtlV79g

    Nisu nožice stisnute, ma nije uopće beba stisnuta, samo se osjeća sigurno, jer bebu jako smetaju nevoljni pokreti u prvim mjesecima. Bebe još jednostavno nemaju spojene veze mozak-udovi i ne mogu svjesno kontrolirati pokrete. Kada su zamotane, tada svakim pokretom miču cijelo tijelo i to ih ne plaši toliko kao nenadani pokreti ručica i nožica.
    Ako želiš biti sigurna da dekica samo štiti, a ne stišće, uzmi pletenu ili bilo koju elastičnu dekicu. Imaš u dućanima za bebe baš elastične dekice za swadling. Ili uzmi veliku tetru, mojoj ljetnoj bebi je tetra bila jedina mogućnost.
    A možeš i iskoristiti dobar stari način sa jastucima za bebe https://emporium.hr/upload/catalog/p...9e364be31b.jpg
    ili moderni http://www.maminsvijet.com/wp-conten.../Kinderbet.jpg

  14. #14

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Hvala cure puno na savjetima!
    Evo sad mi je i pedijatrica napisala u mailu (poslala sam joj video) da moramo obradu napraviti..i normalno da me to sad brine..u pon cu znati vise o tome kakvu obradu..

  15. #15
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Testiranje na alergene, intoleranciju na mlijeko i sl. Bit će sve ok. Ili će se ustanoviti da su problemi zbog nezrelih crijeva ili će se doznati da je neka alergija u pitanju. Nije vjerojatno, ali treba provjeriti.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Peterlin, to su i tvoje dijete slali?

  17. #17

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Evo bili smo kod pedice i rekla je da joj je sve to malo cudno.. i ona je odmah rekla da su najvjerojatnije kolike u pitanju ali salje nas i na uzv mozga..
    Nocas je okretanje glave bilo toliko jako da je nismo uspjeli zadrzati.. grozno je izgledalo i uzasno sam zabrinuta.. drzim fige da je samo probava u pitanju..
    Cak mi je palo na pamet da joj zubici idu iako je tako mala..jer konstantno slini, plazi jezik i gura ruke..i k tome svrbi obraze o nasu majicu kad ju dignemo..evo ne znam vise

  18. #18
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj lasica1234 prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, to su i tvoje dijete slali?
    Nažalost, nisu u toj dobi. Tek smo kasnije sami otkrili da on ne podnosi baš dobro nikakvo nefermentirano mlijeko. Jogurte i sireve uredno jede.

    Ali su nas slali na uzv glavice i imao je hematom nakon poroda, što nije čudno jer je bio fest preko 4 kg kad se rodio.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Aha..a jesu li rekli sta za taj hematom? Moja je imala ogroman hematom nakon poroda..

  20. #20
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj lasica1234 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo bili smo kod pedice i rekla je da joj je sve to malo cudno.. i ona je odmah rekla da su najvjerojatnije kolike u pitanju ali salje nas i na uzv mozga..
    Nocas je okretanje glave bilo toliko jako da je nismo uspjeli zadrzati.. grozno je izgledalo i uzasno sam zabrinuta.. drzim fige da je samo probava u pitanju..
    Cak mi je palo na pamet da joj zubici idu iako je tako mala..jer konstantno slini, plazi jezik i gura ruke..i k tome svrbi obraze o nasu majicu kad ju dignemo..evo ne znam vise
    Zubi mogu i ne moraju biti, moj je slinio od dva tri mjeseca prvi dobio tek s 11mjeseci.napravi sve kaj ti kaže da bar isključi neke stvari. Moji manji su išli na testiranja za alergene, oboje su alergičari

  21. #21

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Jelena, vec tada su isli? Jel se i njima slicno dogadalo?

  22. #22
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj lasica1234 prvotno napisa Vidi poruku
    Aha..a jesu li rekli sta za taj hematom? Moja je imala ogroman hematom nakon poroda..
    Ništ posebno. Samo smo pratili razvoj. Pedijatar će te po potrebi uputiti neurologu ili neuropedijatru. A za svaki dan, imaš onaj materijal "Baby Handling" na hrvatskom - primjereno za neurorizičnu djecu: http://www.mamino.net/Baby_handling.pdf

    Nije to samo za neurorizičnu djecu, to je dobro za SVU djecu.

  23. #23
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj lasica1234 prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena, vec tada su isli? Jel se i njima slicno dogadalo?
    Ako misliš na bacanje, ne nismo imali taj problem, nego dermatitis, išli su na testiranja od cetvrtak mjeseca, s time da sam s manjim dijetu počela već s tri tjedna jer mi je pokazival isto kao klinka. S velikim sam išla na uzvrat mozga kad su mu otkrili srca u manu

  24. #24
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Lasica, je li rijec o dojenoj bebi? Sve i da nije, trljanje obraza uz vase tijelo je, kod novorodjencadi, siguran znak potrebe za sisanjem, a sisanje ce zadovoljiti potrebu za hranom, za utazivanje zedji ili jednostavno zadovoljenje potrebe za bliskoscu.

    Zbog dojenackih grceva, dijete ne bi trebalo okretati glavu u neprirodne polozaje.

    Ovo zamatanje beba se ne preporuca za dojenu djecu jer su im potrebne ruke za uspjesno sisanje, pogotovo u ranim danima.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Kaae, da iskljucivo je dojena? Hm.. to najcesce radi kada ju dignem na podrigivanje nakon sisanja.. jel to znaci da ne pojede dovoljno. Al ja joj stalno nudim jos a ona okrece glavu od mene i ne zeli.
    Glavu u snu ne okrece u neprirodan polozaj..vec kao da govori ne. Lijevo desno. Evo saljem link s you tubea..identicnu stvar moja radi.

  26. #26

  27. #27

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Peterlin jel ovako i tvoje dijete izgledalo?

  28. #28

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Negdje sam cak procitala da to rade zbog osjecaja napustenosti..traume kao...a ja sam je u rodilistu cesto dala sestrama po noci jer je bio jako tezak porod i jako dug oporavak..a 10dana smo u bolnici bile..mozda je to potaknuto sa grcevuma koji ju muce..

  29. #29
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj lasica1234 prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin jel ovako i tvoje dijete izgledalo?
    Da.

    A kad ga je vidjela kako spava, moja mama je rekla da sam i JA tako izgledala (pohlepno dijete sam bila).

  30. #30
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Još mi je nešto palo na pamet - moje dijete je imalo kašnjenje u razvoju neurološkog sustava, zbog čega smo godinama hodočastili neurologu u Suvag. Sve se riješilo. Eno mudrijaša u matematičkoj gimnaziji, rastura, hehehe...

  31. #31

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Mislis pohlepno si cicala? Moja to stalno radi.. 70ml u 3min.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Još mi je nešto palo na pamet - moje dijete je imalo kašnjenje u razvoju neurološkog sustava, zbog čega smo godinama hodočastili neurologu u Suvag. Sve se riješilo. Eno mudrijaša u matematičkoj gimnaziji, rastura, hehehe...
    Jojh! Kako ste to saznali?kOjI su simptomI bili?

  33. #33
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj lasica1234 prvotno napisa Vidi poruku
    Mislis pohlepno si cicala? Moja to stalno radi.. 70ml u 3min.
    Da. Gutala zrak.

  34. #34
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj lasica1234 prvotno napisa Vidi poruku
    Jojh! Kako ste to saznali?kOjI su simptomI bili?
    Loša fina motorika. Kašnjenje u govorno-jezičnom razvoju.

    Taj nije žlicom mogao pogoditi usta... Nije mogao sunožno skočiti dugo dugo... ali kažem - riješilo se to. Fizijatrica i neuropedijatrica iz Suvaga su ga kontrolirale. I danas ode na kontrolu 1x u 2 godine i mislim da smo s tim gotovi iduće godine kad ode na maturu.

    Sve što je ostalo od problema je relativno ružan rukopis.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 20.12.2017. at 15:00

  35. #35
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj lasica1234 prvotno napisa Vidi poruku
    Jojh! Kako ste to saznali?kOjI su simptomI bili?
    Ne opterećuj se time - vjerojatnost da je tako nešto i kod tvog djeteta je minimalna. Meni sve ovo vuče na probavu. Ali obavite dijagnostiku, pa ćeš biti mirna.

  36. #36
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Može biti da ju smeta brčkanje mlijeka u želucu. Imaju nešto poput žgaravice. Ima onih trokuta koji se stave ispod pa je dijete na lagano podignutom.

    Svoju nisam ostavljala preko noći, a isto je tako okretala glavu jer joj je smetalo mlijeko. Jer ne zna kad stati jesti, pa se prejede.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Hvaalaaa cure! Joj obozavam ovaj forum..toliķo me smiri.. pokusati cu podici madrac onda..

  38. #38
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj lasica1234 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvaalaaa cure! Joj obozavam ovaj forum..toliķo me smiri.. pokusati cu podici madrac onda..
    To je dobra ideja. I mi smo to radili, ali to je bilo tako daaaavno da se ne mogu sjetiti svega... hehehe...

  39. #39

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Evo cure ja sluzbeno vise ne mogu.. ne znam koliko je dugo moguce izdrzati da ne spavas i ne znam sta onda kad vise stvarno necu moci. Znaci doslovno joj suprug i ja drzimo glavu cijelu noc.. budi se non stop dal zbog skoka ili cega vec stvarno ne znam.. i ne znam uopce niti sta da vas pitam al sam se morala pozaliti jer je ovo horor postao..da ne pricam da smo se i nas dvoje poceli svadati jer smo kronicno neispavani i umorni..

  40. #40

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Pratim temu od početka i evo, nemoj mi zameriti, ali problem sa spavanjem imaš TI, a ne tvoja beba .
    Kažeš da dete spava mirno na tebi ili tati, ili povijena. Ali: onda ne spavate VI. To samo znači da VI imate problem sa spavanjem .
    Zašto ne spavate sa njom na sebi ili je ne povijate u taj labavi povoj? To je svakako bolje nego da ne spavate uopšte!
    Dete od 3 meseca nije više novorođenče, niti je sitna niti bespomoćna, čim toliko mrda glavicu znači da je sposobna i da je izdigne i da zaplače ako slučajno sklizne sa vas.
    Moja starija je bila isto nespavač i udarala je glavom o krevetić, plus se budila milion puta noću i to uz vrisak sve do 4. meseca -imala je jak želučani refluks. Zato se i preselila sa nama u krevet i tek tada smo odahnuli.
    Iskreno, ne vidim nikakvu logiku niti dobrobit u tome da provodite čitave noći držeći detetu glavicu. Pa ona zapravo spava, a VI ste budni, kakvu će to korist doneti ikome?
    Mislim, neka deca su stvarno iscrpljujuća po roditelje, ne treba sebi otežavati dodatno. Ako dete u bilo kom položaju i na bilo koji način SPAVA, onda neka spava tako i spavajte vi sa njom, jer spavanje nije nešto što se lako može nadoknaditi ili kompenzovati nečim drugim.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Naravno da ne zamjeram..zato i jesam tu da mi kazete sve sto vam je na pameti. Poceli smo spavati s njom na sebi zadnjih 2tj..ali njoj i tada treba 20min da se namjesti i tek onda zaspi cvrsto i vec za pol sata se budi za cicanje..ma sve je gore! Taman prigrlimo jednu situaciju, dode druga..pokusavamo sve sve sve..i da, def si u pravu- u svemu ovome ja sam izgubila spavanje..jer kad i otspava duzi period, ja vise ne mogu jer sam pod stresom..al eto, znam da mi vise nemate sto reci..i da sam dosadna..al lakse mi je kad se izjadam..

  42. #42
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Potpis na pulinku, ja sam sa prvom na koncu jedino se uspjela odmorit tako da spavam kad ona spava, na meni. Spavala sam ko novorođenče, s njenim prekidima za hranjenje. Bilo je koma, ali je prošlo. Ali da bi zaspali morate i maknuti ekrane s očiju. Ponavljam se - melatonin.

    Ja sad kad me klinci probude u četiri ujutro uzmem tablet i znam da mi onda više nema spavanja.

  43. #43
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Lasice, probaj spavati s djetetom. Možda će biti bolje. Isprobajte razne kombinacije. Meni nije odgovaralo spavati s djecom, ali to ne znači da tebi to nije dobitna kombinacija.... Probaj. A ako želi noću mahati glavom,nek maše. Moj L je to radio do početka dohrane s 5 i pol mjeseci.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Evo da se javim da se bas nista nije popravilo.. od onda malena spava na nama..neko vrijeme je tako bilo ok ako zanemarimo da smo muz i ja totalno pokoceni cijeli..
    Sad ni to vise ne pase.. i plus sto je glavu pocela vrtiti i u budnom stanju..
    Nije stvar samo u tome sto ne spavamo vec 4mj..nego me brine sto ju ocito ta probava toliko boli..i ne stisava se nego je sve gore..
    Mislila sam da ce grcevi do sada prestati.

  45. #45
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj lasica1234 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da se javim da se bas nista nije popravilo.. od onda malena spava na nama..neko vrijeme je tako bilo ok ako zanemarimo da smo muz i ja totalno pokoceni cijeli..
    Sad ni to vise ne pase.. i plus sto je glavu pocela vrtiti i u budnom stanju..
    Nije stvar samo u tome sto ne spavamo vec 4mj..nego me brine sto ju ocito ta probava toliko boli..i ne stisava se nego je sve gore..
    Mislila sam da ce grcevi do sada prestati.
    Idi pedijatru i traži uputnicu za alergologa i neurologa.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Hocu! Javim bas jel se sta rijesilo!

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    Lasice, ja sam malo čitala i dobila par preporuka za kraniosakralnu terapiju. To bi trebalo pomoći da se organizam dovede u ravnotežu..ja sam dobila preporuku i za male bebe..ja mislim da ću ja to probat, mislim da ne može škoditi. To je nešto tipa pritiskanje posebnih točaka na tijelu.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Joj super..nesto sam i ja bila istrazivala vec ali kao da me mrvicu strah jer ne znam koliko je strucna osoba koja to obavlja.. al molim te ako sta vise saznas, javi mi!
    Bas me zanima.. Gdje cete vi ici?

  49. #49

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    A ja nisam u hrv tako da ne znam gdje točno toga ima. Ja ću sljedeći tjedan zvati ženu koja se s tim bavi da se dogovorimo. U svakom slučaju, javim kako je bilo nadam se stvarno da će pomoći.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Nemoj reći da još niste bili kod neuropedijatra? Napisala si da bas pedijatar šalje na uzv mozga, pa jeste li to obavili (dok se fontanele ne zatvore)?
    Kako znaš da je beba imala veliku hematom od.poroda ili misliš na kefalhematom?

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •