Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 56

Tema: operacija vadjenja umnjaka-kada i gdje??!!

  1. #1
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno operacija vadjenja umnjaka-kada i gdje??!!

    plase pomagajte!!
    moram vadit 2 donja umnjaka,pa me zanima da li mi je bolje to obavit na stom.faxu,u perkovcevoj,ili...??!!ima li tko kakvih iskustava??
    isto tako,cula sam i da to bas ne vole bas radit po ljeti,a ja nekako planirala sredit to u 6-om mjesecu!! :/
    koji lijekovi nakon bolova se piju??
    jel ja kao jedna dojilica mogu piti ista osim lekadola??
    kolko cca traje operacija,oporavak??
    thanx

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Zasto operacija? Jel su umnjaci skroz izrasli?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,413

    Početno

    je l to sedmica ili osmica?!

    meni je zubar vadio u svojoj ordinaciji moje zadnje zube (gornje) - koji su to nemam pojma ... istina treba biti malo snažniji zubar za iščupati ih van - lokalna anestezija, nije poslije toliko boljelo - malo je čudno zbog rupe ali se brzo povuče, tj. zubno meso se "raširi" i popuni rupu


    isto tako sam i vadila sve četvorke u ordinaciji ...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ja pitam jer sam ja prije dvi godine vadila dva umnjaka, od toga jedan jos uopce nije bio izrastao kako treba. Ono, tek poceo nicati. I zubarka mi je to izvadila ko sto valjda vadi i svaki drugi zub. Doduse, nakon vadjenja umnjaka rana je puno bolnija nego kod vadjenja ostalih zubi. (barem je meni bila). Recimo da sam dva do tri dana bila u komi, a radi dojenja mi je preporuceno ne piti nista. Ako bas ne mogu tripiti bol onda mexalen.(paracetamol)

  5. #5
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    ako se odlučiš za stomatološki faks - imam vezu (provjerenu 8) )

  6. #6
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ja sam vadila umnjak u ordinaciji (na "živo"). 3 injekcije nisu djelovale (granolom, otečenost).

    drugi zub (prije par mjeseci) - isto sam vadila u ordinaciji svoje doktorice. naime, nije me se usudila poslati na kirurgiju, jer su mi zubi jako krhki - a bilo je dosta problematično. naime, doktorica je procijenila da ona bolje pozna moje zube , a ja u nju imam veliko povjerenje. injekcija je djelovala, pa nisam ništa osjetila.

    iz mog iskustva - mislim da nema prepreka da to obaviš kod svog zubara. jedino mi nije jasno - zašto je to tako veliki problem? meni je umnjak zub ko i svi drugi...

    vrijeska - 4x8=32. znači - trebala bi biti osmica.

  7. #7
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    ja sam izvadila sva cetiri jer su izrasli ko kljove gore uvrnuti, a dolje obrnuto uvrnuti. Ludilo. Ako ti nije upala i dobro ti pogodi anesteziju nista ne boli, osjecas se malo iztraumatiziran.
    MM je vadio umnjak da ne pomaknu druge zube kad je tek probio kozicu pa je vidio sve zvijezde i bio dugo natecen. Slijedeci umnjak je pustio da izraste pa ga je izvadio bez problema. prognoziranje micanje zuba i nije bilo tako strasno.

  8. #8
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Vadila umnjak pod lokalnom anestezijom (donji lijevi) prije mjesec dana...Nisam za bolove pila ništa.MOj dragi zubizareta je to izveo cap-tap.

  9. #9
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    ma mene je frka jer mi umnjaci jos uopce nisu izasli van,pa ih zato moj stomatolog uopce ne moze sam vaditi nego me salje u perkovcevu ili na fax,a cula sam dosta horor prica o tome!!!!
    frka me je i to opako,a moram to sto prije napravit jer mi umnjaci stiscu druge zube i ovi mi se sve vise i vise guzvaju!!!

  10. #10
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Ajme, mene čeka isto, i grozim se a najviše zato što još dojim pa se ne mogu "opalit" s kakvim jakim analgetikom nego ovisim o Lekadolu, a on mi baš i ne pomaže
    Bucka, sretno, javi kako je prošlo!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Bucka, kazem ti, meni je moja zubarka vadila neizrasli umnjak normalno ko i svaki drugi zub. Jedino ga nije cupala klijestima nego nekakvim svrdlom ili sta je to vec. U biti izgleda ko neki jako debeli saraf, i onda to "uvrti" u zub i povuce.

  12. #12
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Da, Zorana, to je tako kad tek počnu rast, pa da se oslobodi prostor, ali problem je kad rastu u krivo ili kad su previše stisnuti s drugim zubima, onda je neizbježno rec-rec, sjec-sjec, aaaa :shock:

  13. #13

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,198

    Početno

    meni je umnjak kako je izrasto, tako se i kvario, dokica ga pokušala vadit, no mrvio se i naručena sam u perkovčevu (dugo se čekalo) i u roku 2 minute doslovno, izvadili 3 komada. doma sam ispirala hladnom žalfijom, nikakve tablete, samo ništa nisam jela prvi dan (nisam smjela). nakon 2 dana, kao da se ništa nije ni desilo 8)

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ja sam moj neizrasli umnjak vadila jer je tek bio poceo nicati, a vec se poceo kvariti. Pa mi je zubarka savjetovala da ga odmah maknemo.

  15. #15
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Ja sam Bucka imala istu dijagnozu kao i ti i izvadila sam sva četiri (jedan po jedan) prije nego su izašli van. Sve sam obavljala na oralnoj kirurgiji jer ne mogu zamisliti da to može obaviti stomatolog u svojoj ordinaciji.
    Zahvat je rađen u lokalnoj anesteziji i nije boljelo nimalo,ali oporavak je bio malo kritičniji. U stvari, najviše me bolio jedan za kojeg je kirurg odmah rekao da će biti najteže doći do njega.
    Ja sam par dana bila na voltarenu,ali valjda se možer pretpiti i s nečim slabijim ako se mora.
    Sretno!

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    i ja sam vadila osmicu kod kirurga. u perkovcevoj. nezamislivo mi je da bi to mogao napraviti itko drugi. bilo je tu i piljenja i trganja i cekica, ma, uh. lezala sam na stolu, prekrivena onim zelenim, kao na carskom, samo odjevena. i dvije zene su mi drzale glavu, na zato sto bih se otimala, nego radi otpora. jedva jedva jedva je izasao.

    to je bilo 2 mj nakon poroda. malac me cekao u cekaonici s tatom.

    ali nije boljelo, dobila sam lokalnu anesteziju. i poslije pila voltaren, to moze. imala sam modricu izvana koja je danima mijenjala boje, ali na kraju je sve bilo ok.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    MM-u je osmica rasla prema sedmici, vadio ju je u Dubravi (bolnica, naravno). Trebalo je dosta dugo da sve to dođe k sebi, ali to je valjda zbog tog neprirodnog rasta. Ako ti raste normalno prema gore (dolje) ako nema neke lude razgranate korjene valjda neće biti gadno.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb- Dubrava, Špansko
    Postovi
    188

    Početno

    Radi male čeljusti ja sam izvadila sva četri umnjaka.Za to mi je trebalo dobrih 3 godine.Prvo vadila donji desni u Perkovčevoj, nakoprcala se i izmučila, da bi mi rekli neka drugi put idem vaditi negdje drugdje.Druga dva, gornja izvadila za dvije godine( toliko mi je trajao psiho oporavak) u tri dana razmaka na Stomatološkom i svaki puta išla kući s novim cipelama. Zadnji, dolje, lijevo vadila kod privatnika( na Stomatološkom trebalo čekati 1,5 mj) za 800 Kn.Vađenje prošlo 5+, no oporavak ku- ku 4 dana( oblozi, Caffetini, glavobolja, naotekla, ne možeš pričati, jesti ,piti...).U svakom slučaju, ako je donji umnjak puno ga je teže za izvaditi i oporavak je dulji nego gornji.Zato ga i vode pod Oralnu kirurgiju.
    Ja se ne bi upustila u vađenje bez mogućnosti analgetika, a ne znam koliko bi ti pomogao Paracetamol( mogu ga piti dojilice).Pitanje je i anestezije- mora biti za dojilje( jel postoji takva?)!

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sverige-Sarajevo
    Postovi
    251

    Početno

    Citiraj bucka prvotno napisa
    ma mene je frka jer mi umnjaci jos uopce nisu izasli van,pa ih zato moj stomatolog uopce ne moze sam vaditi nego me salje u perkovcevu ili na fax,a cula sam dosta horor prica o tome!!!!
    frka me je i to opako,a moram to sto prije napravit jer mi umnjaci stiscu druge zube i ovi mi se sve vise i vise guzvaju!!!
    Ja vadila umnjak koji nije izasao te se jos i zaglavio medju korjenove sedmice.

    Vadjen je na Stomatoloskom fakultetu u operacionoj sali, legla, dali mi lokalnu anesteziju, prekrili me svu, samo mi usta virila , nista me nije bolilo, ali kad je anestezija popustila par sati nakon vadjenja, uzasno me je bolilo i to naredna dva dana :/ . Dali su mi nesto protiv bolova, ali nista mi nije pomoglo. :/

  20. #20
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno


  21. #21
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Bucka ,javi se prije nego ideš na vađenje da ti dam homeopatski pripravak za brži oporavak nakon vađenja.

  22. #22
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    thanx sirius,mirta i sve curke na vasim iskustvima!!!

  23. #23
    BubaSanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    447

    Početno

    Ja sam odjednom vadila sva četiri u bolnici u Dubravi. Dva su loše iznikla, a dva su izrasla vodoravno u mesu, a ne okomito pa van, tako da mi je to rađeno operativno pod općom anestezijom.

    Morala sam napraviti sve pretrage koje opća anestezija zahtjeva, ujutro sam primljena u bolnicu, u sali me uspavali, probudila sam se bez zubiju za cca sat vremena.

    Imala sam otekline po licu koje su, koliko sam čula, normalne kod vađenja umnjaka i bolilo me cca 3-4 dana, ali nisu mi bili nešto pretjerano strašni bolovi. Teško se jelo jer nisam baš mogla otvoriti usta da išta uguram unutra osim tekućine. Mislim da su mi z 5-6 dana vadili konce i to je to.


    Sretno.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    bucka, kad ideš na vađenje i kamo?

    Ja sam danas saznala da i mene čeka vađenje osmica... i to gornjih, koje uopće nisu izbile (nisu ni blizu), ali ispodmukla guraju ostale zube i to tako da boli do neba.
    Jedan takav "napad" boli prošla sam prije deset dana, onda me zubarica poslala na slikanje zuba i nalaz je takav kakav jest. Kaže, što prije ih treba izvaditi, ali ne moram baš u ljeto ako neću, zapravo, da je bolje zimi.
    Ako se u međuvremenu upali, da dođem po antibiotik.
    Ufff...
    Sad moram prvo skupiti hrabrosti da uopće razmišljam o tome.
    E, da, i preporučila mi je Stomatološki faks ili Dubravu, a Perkovčevu bolje da izbjegavam (ne znam zašto).

  25. #25
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    tanja_b,ja tek poslikala zube!!
    imamo sad neku zavrzlamu sa pikom i fizijatrima,pa cu valjda 2 tjedan otici na fax da vidim sto dalje!!

  26. #26
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    Citiraj bucka prvotno napisa
    tanja_b,ja tek poslikala zube!!
    imamo sad neku zavrzlamu sa pikom i fizijatrima,pa cu valjda 2 tjedan otici na fax da vidim sto dalje!!
    čekaj !!!!!!!
    da smo se bar ovih dana vidjele, mogle bi i popričati o tome

  27. #27
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    odgodili vadjenje za 9-i mjesec zbog vrucina i manjka ljudi na faxu!!!

  28. #28
    Dolca

    Početno

    Moja mama je imala velikih problema sa zubima, i to prednjima (nikada joj nisu izašli orvi mliječni, pa je korijen zuba ostao iza "pravih" jedinica). Jako se bojala vađenja, ali su doktori u Perkovčevoj napravili sjajan posao, nije bila natečena., mogla je normalno jesti, ništa ju nije boljelo. Eto, proba ću pronaći ime tog mladog zubara, pa javim.

  29. #29
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    evo ja u pon idem vadit umnjak na stom.fax!!!
    uzasno me strah!!!skoro ko poroda :/

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb- Dubrava, Špansko
    Postovi
    188

    Početno

    Ma nije tako strašno, a i brzo se zaboravi (baš kao i kod p.)!

  31. #31

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Podizem temu.. jer izbija mi umnjak! Cijela gornja celjust me skaklja i boli. Nije to prestrasno, ali kad se sjetim izbijanja proslog gornjeg to je bilo prestrasno!
    I tada sam bila na pregledu i automatski su mi rekli da mi je celjust premala i da ga treba vaditi samo da prvo obavim rendgen. Radili smo bebu vec tada i nisam to obavila. Zub je izbio, cudno strsi u cudnu stranu, ali stao je i osim sto me malo grebucka po usnoj supljini, nista strasno.
    Sad izbija s druge strane gore i to sasvim drugacije, opet naravno nekako cudno i ne u skladu s ostalima. Ne znam da li bi isla na pregled jer naravno da ce savjetovati vadenje, ali ja bi to izbjegla pod svaku cijenu.
    Ima svakakvih slucajeva... od sve super pa do smrskanog zuba cijii je zaostali komadic izazvao ostecenje sluha (jer to nitko nije skuzio na vrijeme).... nekako ne bi riskirala.

    Sto vi mislite?
    Kakva su iskustva?
    Postoje li primjeri kad stomatolozi kazu da ne treba vaditi? Meni se cini da oni to rutinski salju....
    Uh.. i kako da si pomognem oko ovog? Da istrpim tu bol... lakse (bez kemije, naravno)?

  32. #32

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Anita-AZ prvotno napisa
    Sto vi mislite?
    Kakva su iskustva?
    Postoje li primjeri kad stomatolozi kazu da ne treba vaditi? Meni se cini da oni to rutinski salju....
    Ne mogu ti, na žalost, pomoći savjetom, ali mogu ti napisati kakva je situacija sad, 4 mjeseca nakon što mi je savjetovano da "što prije izvadim te gornje umnjake" (v. raniji post).
    Uglavnom, kad se upala smirila, meni se učinilo malo bedasto da idem na tu operaciju samo zato što se mora. I tako još uvijek nisam otišla. Prošli tjedan sam bila kod zubarice zbog drugih stvari i podsjetila je na to. Odgovorila mi je da ne moram na vađenje ako inače nemam smetnje, i da bi se to trebalo izvaditi u slučaju da imam više od 2 upale godišnje (i to one jake, s antibioticima). Do tada - može čekati.

  33. #33
    babyiris avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    1,013

    Početno

    Imala sam problem slične prirode budući da mi je umnjak pritiskao na ostale zube pa bi se čeljust deformirala. Izbadili mi osmicu. Bilo je to prije kojih 5 godina. Sad mi je taj umnjak na mjestu osmice i sve je opet po starom. Ne bi mi vadili da mi zubi nisu tako gusto. Uvijek je bolje izvaditi lošiji zub. Po mome.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Citiraj Anita-AZ prvotno napisa
    Sto vi mislite?
    Kakva su iskustva?
    Postoje li primjeri kad stomatolozi kazu da ne treba vaditi? Meni se cini da oni to rutinski salju....
    Uh.. i kako da si pomognem oko ovog? Da istrpim tu bol... lakse (bez kemije, naravno)?
    Postoje primjeri da se ne mora vaditi ako nema čestih gnojnih upala. Ja sam morala vaditi jer su mi izrasli potpuno vodoravno i pritiskali živac pa mi je čeljust par puta ostala ukočena (nisam usta mogla otvorit) A što je najgore od svega upalile su mi se žljezde ispod vilice a to booooliiii...Ne brini napravi snimku pa će se tamo vidjeti, možda semako moraš vaditi to može obaviti ambulantno da ne moraš baš na operaciju.

  35. #35
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    Podižem ovaj topic jer se pripremam za trudnoću. Obzirom da je u pitanju ICSI postupak u 1. mjesecu, zanima me slijedeće…
    Ukratko…na umnjaku (inače nemam problema s njima) mi se pojavio karijes (za sada mala crna točkica)…moj stomatolog savjetuje vađene jer se, navodno, umnjaci ne popravljaju i smetaju rasporedu drugih zubi…Nisam luda za vađenjem (gledam vaša iskustva :/ )…nikad i nisam vadila trajni zub…zato me zanima da li znate je li vađenje nužno potrebno ili ga je ipak moguće popravljati, pogotovo obzirom da do 1. mjeseca nemam više puno vremena (a tu su uletili i blagdani). Naravno, poanta svega je da ne bih htjela u (daj Bože) trudnoću s točkicom na zubu.
    Molim pomagajte savjetom...

  36. #36
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Mislim osobno da to nema smisla jer je umnjak zub kao i svaki drugi. A što da ti taj umnjak mjenja neki zdravi, što bi onda zubar rekao? Ja bi ga dala popraviti, a i točka je skroz mala.

  37. #37
    Leina mama avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    550

    Početno

    Citiraj BHany prvotno napisa
    moj stomatolog savjetuje vađene jer se, navodno, umnjaci ne popravljaju i smetaju rasporedu drugih zubi…
    Moja zubarka svaki zub, pa tak i umnjak, želi makar probati spasiti prije vađenja. Ona je meni sve umnjake već popravljala, al dva smo nakon popravljanja ipak morali vaditi. Ne vidim zašto se umnjak ne bi popravljao - zub kao i svaki drugi.

  38. #38
    talia7 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    466

    Početno

    ufffffff koja grozna bol Što uzeti od ljekova da se smiri upla zubnog mesa oko osmice dole desno.
    Sutra planiram otići kod zubara, ali moja zubarica je na godišnjem do ponedjeljak. Gdje otići? Može li neko preporučiti dobrog zubara, može pp naravno.
    Ona stomatološka poliklinika kod Gospodarske komore?

  39. #39

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Ja se samo javljam da ti kažem da suosjećam.... bol je koma.. no vidim gore svoj stari post i moram reći da mi niti tada nije izbio skroz do kraja, no nakon toga više nije radio nikakve probleme.

    Ovo pišem čisto zato da ne reagiraš na bazi ovog što sad osjećaš. Biti će sve ok... nekad jednostavno treba proći par dana. Naravno, svakako odi stomatologu.

  40. #40
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Citiraj BHany prvotno napisa
    …moj stomatolog savjetuje vađene jer se, navodno, umnjaci ne popravljaju i smetaju rasporedu drugih zubi…
    a moj stomatolog kaže da stomatolozi što tako savjetuju su stara škola stomatologa...možda ti, danas sutra bude trebao baš taj zub da ti ima most za šta vezat...
    moj stomatolog (to je onaj simpa kaj se svako malo pojavljuje na explozivu) tvrdi da se u njegovoj stomatološkoj zubi ne vade do zadnjega...sve se da spasit i popravit...

    jel on tebi otvorio taj zub?! jel karijes pojeo zub iznutra, jel gangrena, da li ti taj zub gura ostale zube i radi nepravilan raspored?! nije. nemoj vadit.

  41. #41
    vidra avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    889

    Početno

    uf, odmah se sjetim svoje muke prije desetak godina. no, ja sa poseban sučaj, ko morski pas- počeo mi je rasti drugi red zubiju, gore desno. koji, uz to, nisu htjeli bit normalni nego su se korijenjem zamotali u prvi red zubiju. to ste trebali vidit na snimci, ko nekom pletivo. tako da sam morala na operaciju (nije to mogao moj normalni zubar, već kirurg) gdje su mi sve razrezali, mini čekićima razbijali te zločeste zubiće (moralo sesve napraviti prije no što izbiju da ne povuku i prvi red za sobom) i kliještima vadili komadiće. uz lokalnu anesteziju tako da sam sve to čula kako se razbija. krvi je bilo do koljena. sve su mi to super izveli, zašili i sad sam samo priča za svog zubara koji je na vrijeme sve skužio. neko sam vrijeme morala jesti na slamku, ali sve je prošlo super.
    znam da nije umnjak, ali da se ne bojiš ovo pišem.

  42. #42
    talia7 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    466

    Početno

    Našla sam zubara... mama iz Knina zvala svog fredna iz gimnazije dok se ne vrati moja zubarica.
    Pregledao me, malo premazao nečim i popipao to meso okolo. Zub još nije izrastao i od toga što raste i pravi si prostora tolika bol i upala zubnog mesa.
    Pomislila sam jučer kako je tek bebačima kad im rastu zubi kad mene koja se smatram osobom s visokim pragom tolerancije na bol, ovako jako boli.
    Dobila sam antibiotik i rekao mi je da ga obavezno popijem do kraja, nakon toga sve treba poslikati i vidjeti da se možda malo skalpelom zareže to meso okolo da se oslobodi prostora i da se lakše pere, jer te osmice se ustvari brzo kvare zato što ih ne operemo dobro zbog nedostupnosti.
    Nisam baš presretna s antibioticima, ali danas mi je već bolje, a i spremam se na neke kontrolne ginekološke pregleda prije mogućeg IVF-a pa da uništim sve moguće beštije ako ih ima.

  43. #43
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Evo mene na ovoj temi.. i nisam baš sretna zbog toga.

    Izrasli mi umnjaci prema van i jako grebu meso sastrane. Da li je netko čuo ili imao iskustva sa Dr. John Olaf?

    Unaprijed zahvalna.

  44. #44
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    I ja sam lagano u komi radi umnjaka koji moram kirurški odstraniti ...nema mjesta za van ovako iako je malo izbio! Zna li tko smije li se u trudnoći išta od toga raditi....????

  45. #45

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    543

    Početno

    Prijatelj je išao privatno kod dr. Kneževića (Vlaška) i kaže da je bilo dobro, skoro pa i ugodno iskustvo.

  46. #46
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    Ja sutra idem vaditi donji umnjak pa imam visinske pripreme...još kad sam pročitala sve ovo :shock: ....biti će uz lokalnu anesteziju, vadi mi oralni kirurg privatno. Zub je malo izbio van ali nema mjesta za izaći skroz jer je uska čeljust!
    Jel smijem popiti VOltaren prije anestezije???? Al će biti lijepo otečen, bez klope par dana...jaoooo

  47. #47
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    zelimo_bebu sretno!!

    Ja odustala jer kao idem uskoro na IVF pa da mi ne naraste prolaktin od stresa (dobar sam si izgovor dala jel da)

    Meni je moj dr rekao da to uopće nemora boljeti i da je samo pitanje tko i kako vadi kao i kod popravljanja zuba. Mene ništa nije bolilo a vadio je živac...

  48. #48
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    Istina je to što kažeš...moj je zubar rekao da će biti više otečeno nego što će boljeti tako da je led spreman!

  49. #49

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    543

    Početno

    Voltaren popi kad prođe anestezija. U zadnje vrijeme čujem samo pozitivne reakcije nakon vađenja. Pod anestezijom ništa ne boli, a poslije pomaže led i voltaren.

  50. #50
    Rency avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    tu negdje...
    Postovi
    601

    Početno

    z_b sretno draga,ja sam tjedan dana bila otecena i fakat me bolilo,led i voltareni neka budu spremni ali ja ti preporucam da cim dodes doma popis tabletu jel kad popusti ,haha jel ti nisam mozda vec sve to rekla

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •