Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Kolač od mandarine

  1. #1
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno Kolač od mandarine

    Kako ga vi radite?
    Na internetu se pojavilo dosta verzija. Jedni s kokosom, drugi s bademom. Ideja je da mandarine idu cijele kuhane u biskvit, a meni je to malo pretjerano jer špricaju ih koječim.
    Radila sam svoj kolač ovako: https://www.klopa.hr/recepti/kolac-mandarine-kokosa/
    ali ispao je različiti oba puta. Razlika je što sam prvi put stavila više soka mandarine, više šećera, više glatko brašna, ali onda je preljepljiv i presladak. Sada je prekokosast. Tražim sredinu. Nevjerojatno kako mala razlika u receptu posve izmijeni kolač.

  2. #2
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    ako ide kora unutra, to se radi od provjerenih, domaćih mandarina koje nisu špricane, i onda to doda specifičan okus, ali ih se treba prvo kuhati i baciti tu vodu da se kora odgorči

  3. #3
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Pokušala sam doći do domaćih, eko, ali mi je rečeno da su čak i one, u siječnju špricane modrom galicom. Iako je to ekološko sredstvo i iako su špricane prije godinu dana, nisam htjela ništa kuhati.

  4. #4
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Ja imam stabalce mandarine, koje nikad ničim ne špricam. Ako imaš balkon za ljeto i neko stubište za zimu, možeš imati vlastite mandarine.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 18.12.2017. at 17:05

  5. #5
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    To si posijala iz koštice?

  6. #6
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Kakve veze ima modra galica kojom spricaju stabla u procesu mirovanja? To nema veze sa korom i plodom. Vazno je da kora ploda nije treirana nicim ( posebno nakon branja).

  7. #7
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Nemam pojma. Pitala sam proizvođača mogu li njihove mandarine cijele s korom, ako su eko, i dobila takav odgovor, i reko onda neću ni to. Ne razumijem se u to kakav efekt ima modra galica na nasad.

  8. #8
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Mandarine je meni prava šteta stavljati u kolač. To bih radila samo ako bih stvarno imala svoje u izobilju.

  9. #9
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    To si posijala iz koštice?
    Ne, to bi trebalo godinama čekati do ploda, i prije toga cijepiti.
    Kupila sam sadnicu u mbm, ima ih bilo kojem vrtnom centru ili rasadniku.
    Samo moraš u zemlju staviti 20ak rđavih čavli ili klanfa ili žice. Treba im puno željeza da bi dale plod.

  10. #10
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    A kad ih se jede nemaju baš tako puno željeza... kud onda to ode.

    Peterlin, uzeli smo neke stvarno jeftine, i to preko dvije kile, i onda shvatili da su neukusne, i loše, a kolač popularan. Tako da ...

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Kaj je de kile mandarina

  12. #12
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    mandarine cvjetaju u travnju/svibnju i tek nakon toga se krene stvarat plod, tako da ja stvarno ne brojim to što se eventualno špricalo zimi

    ali dvije kile mandarina bih iscijedila u sok i tako riješila, ili možda kolač tako da dolje ide biskvit, u sredinu puding od vanilije skuhan u soku od mandarine, i gore čokoladni preljev, dakle nekakav jaffa

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •